Jump to content
Dogomania

Kolejna pseudo spojrzcie na te zdjecia :(


shila1404

Recommended Posts

  • Replies 673
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bobroska.']Czy na tablicy można komentować aukcje? Słyszałam o czymś takim, zarejestrowałam się tam, a żadnych komentarzy nie widzę.[/QUOTE]
Ja piszę w "zgłoś naruszenie" ale to chyba nic nie daje bo nie ściągnęli ogłoszenia z ewidentną pseudo co wyraźnie było widać na zdjęciach :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404']tylko , ze nie dosc ze lipne zarcie to jeszcze nie namoczone tylko suche[/QUOTE]

Dziwi mnie, dlaczego przy ogłoszeniach się wyrzuca komuś, że lipne żarcie, a na dogo, gdy ktoś się chwali, że karmi Chappi - to mu się nic nie mówi. Przy ogłoszeniach to grzech, a na dogo nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monisiaczek']Spójrzcie na rozrzut rasowy u tego sprzedawcy: [URL]http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=13142182[/URL]
Co można z tym zrobić? Gdzie zgłosić?[/QUOTE]

Jacki ma z metrykami - zadzwonić pod podany nr, udać zainteresowaną, zapytać o jacki - z jakiej hodowli są, zapytać, czy reszta piesków z allegro też jest jego, bo może by Ci doradził coś innego. Jak będziesz miała nazwę hodowli i potwierdzenie, że reszta jest jego, zrobić zrzuty ekranu z aukcji allegro i wysłać kopie dokumentów i opis sytuacji do oddziału związku, gdzie ten ktoś jest zarejestrowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monisiaczek']Spójrzcie na rozrzut rasowy u tego sprzedawcy: [URL]http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=13142182[/URL]
Co można z tym zrobić? Gdzie zgłosić?[/QUOTE]

Aż się boje pomyśleć ile jest u niego tych biednych stworzeń :angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy to nie jest właściciel hodowli z Herbu Sapały... Patrzcie tu: [url]http://www.z-herbu-sapaly.cba.pl/[/url] ktoś kto to pisał pisze o jackach, labradorach i beaglach.. czyli akurat.

[url]http://retriever.republika.pl/[/url] wg zkwp na emeryturę przeszły...

Edit: Chociaż niby miasta się nie zgadzają.

Link to comment
Share on other sites

czemu hodowcy pokazujac zdjecia psiakow (najlepiej na trawce lub na kanapce)nie pokazuja gdzie te psiaczki naprawde mieszkaja,ich mamy ,czy np.nie podadza ,ze szczeniaki sa 3x odrobaczone czy 2x zaszczepione,ze posiadaja ksiazeczki zdrowia itd .Czy nie mozna ich na tym forum gnebic o dane i zdjecia?

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.z-herbu-sapaly.cba.pl/[/url] - z tym to ja się nie do końca zgodzę, tekst strasznie przesadzony.

Zaznaczę na początku że owszem, hodowczyni zachowała się fatalnie i jej nie bronię ale, no właśnie ALE.
Ci Państwo kupując labradora nie mogli zarządać 100% deklaracji od hodowcy że pies będzie zdrowy, hodowczyni poinformowała tylko o tym że rodzice są wolni od dysplazji co niesie za sobą większe prawdopodobieństwo że pieski też będą wolne, ale nie zawsze tak przecież jest. Dysplazja to tak paskudna choroba którą ciężko wyeliminować i mimo tak długiej pracy hodowców ona zawsze się zdazy. Żeby wyeliminować dysplazję musiałyby być od niej wolne wszystkie psy w linii czyli przodkowie i rodzeństwo przodków, rodzice i ich rodzeństwo, dosłownie wszystkie psy które wyszly w danej linii, nie tylko rodzice. Trudno raczej skontrolować dosłownie całą linię a jeżeli w niej choć jeden pies trafi się dysplatyczny to ją wyeliminować z hodowli. Wyobraźcie sobie ile wtedy psów by zostało, ciekawe, a im mniej linii tym większe prawdopodobieństwo krycia bardzo spokrewnionych ze sobą psów co prowadzi do następnych chorób genetycznych.
Obciążanie hodowcy kosztami związanymi z dysplazją jest dla mnie absurdalne. Sama mam labradora, przed zakupem zajrzałam do dokumentów i rodowodów rodziców. Psy były przebadane oraz w rodowodzie były wpisane wyniki badań przodków co dało mi jedynie nadzieję, że bedziemy mieć szczęście i pies będzie zdrowy. I na szczęście ma stawy czyste, lecz gdyby było inaczej nie ciągnęłabym hodowców do odpowiedzialności tylko sama wzięłabym to na siebie. Dlaczego? bo hodowca nie może przewidzieć czy pies będzie miał dysplazję czy nie, może zrobić wszystko by zmniejszyć jej ryzyko czyli dopuszczać zdrowe psy, ale nie ma pojęcia czy przypadkiem te psy nie niosą chorych genów.
Poinformowałabym jedynie że w miocie zdarzył się taki pies by nie połączyli drugi raz ze sobą tych samych psów.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie- ja dzisiaj po prostu już straciłam wiarę w hodowców, w to że r=r się przyjmie- a to wszystko przez jeden telefon do hodowli chihuahua... Dzwoniłam zapytać o pieski do sprzedania- szczerze mówiąc bardziej z ciekawości, bo mam już upatrzonego kawalera. Pani- po głosie lat ok.60, podobno hoduje (w ramach ZK) od lat 15-stu. Jednak chcąc poznać rodowody psów do sprzedania, z uporem powtarzała że "jej" i "po jej psach"- szansy dowiedzenia się jakiegokolwiek przydomku który naświetliłby mi linię-zerowe. Zapytałam co myśli-tu podałam kilka baaardzo znanych psów chihuahua w Polsce, które każdy miłośnik rasy zna- chociażby przydomki (mówię tu o "Od Oridy", "Z Błękitnego Rodu", :i in.).Pani nie znała, mówiąc przy tym- ja hoduję od 15-stu lat, teraz dużo tych hodowli- a chociażby Od Oridy istnieje lat 30 :D.Zdjęć przesłać nie chciała- z uporem zapraszała mnie na Śląsk żebym sobie obejrzała, bo na zdjęciach to różnie wychodzi ;). Cena nieporównywalnie wysoka... I kiedy o tym napomknęłam, pani zaczęła:"No tak, ale ja muszę być w porządku w stosunku do innych hodowców, itd itp. " Dalsza rozmowa i w końcu Pani stwierdza że chyba "przerzuci się na bezpapierowe szczeniaki- lepiej się sprzedają"> Próbowałam tłumaczyć, ale po kilku minutach zorientowałam się, że chyba już za późno na tłumaczenie... Dzwoniąc do pani nie mówiłam że mam zarejestrowaną hodowlę- wzięła mnie za kolejnego jelenia... W którą stronę to idzie? My walczymy o r=r, a tu słyszę, że hodowcy zrzeszeni w ZK przechodzą na bezpapierowe szczeniaki! Z nerwów nie zapytałam o imię i nazwisko- tak na przyszłość, żeby wyrobić sobie zdanie o pani. Dla zainteresowanych- ogłoszenie w najnowszym n-rze "MP" i "PP" (jedyne ogłoszenie o sprzedaży chihuahua).

[B]Fauka[/B], to o czym piszesz- w trochę innych słowach, jest zawarte w standardowej umowie kupna-sprzedaży szczenięcia- tzn że za choroby niewidoczne w dniu wydania pieska hodowca nie odpowiada.... Inną rzeczą jest uczciwość hodowcy- tj dopuszczanie tylko psów z dyspl.A ( nie wiem jak z B, moje rasy na szczęście są wolne od tej przypadłości)...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadySwallow']Jacki ma z metrykami - zadzwonić pod podany nr, udać zainteresowaną, zapytać o jacki - z jakiej hodowli są, zapytać, czy reszta piesków z allegro też jest jego, bo może by Ci doradził coś innego. Jak będziesz miała nazwę hodowli i potwierdzenie, że reszta jest jego, zrobić zrzuty ekranu z aukcji allegro i wysłać kopie dokumentów i opis sytuacji do oddziału związku, gdzie ten ktoś jest zarejestrowany.[/QUOTE]

Spojrzałam na podlinkowane ogłoszenie- i wniosek mam jeden- nie jest to nawet pseudohodowca- on po prostu jeżdzi po "hodowcach" i wozi szczeniaki do przyszłych właścicieli- zetknęłam się z czymś takim na właśnej skórze- siostra chciała zrobić mi prezent kilka ładnych lat temu- na szczęście "doręczyciel" nie dojechał... Miał przywieżć do wyboru" 3 sznaucerki mini, i dwa jamnisie :(
Chociaż zastanawia mnie sprawa jacków z metryczką- ale one też nie muszą być jego...

[B]Monisiaczek[/B]- jeżeli on ma taką ilość psów i je rozmnaża, nie wierzę żeby sam to wszystko ogarniał- więc wtedy warunkami w jakich przebywają psy na pewno zainteresowałby się TOZ, lub inna fundacja- ale z tych, które przeprowadzają interwencje. Jakbyś miała bliższe dane, skontaktuję Cię z kim trzeba ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...