Jump to content
Dogomania

Kolejna pseudo spojrzcie na te zdjecia :(


shila1404

Recommended Posts

[quote name='shila1404']zgadzam sie powinny byc zaostrzone przepisy w obowiazkowe badania nie tylko na dysplazje ale rozniez na oczy czy serce w zaleznosci od rasy[/QUOTE]
Co rasa, to inne przypadłości. Wszystko zawarte jest w genach, dlatego dobrze że coraz powszechniejsze są badania na choroby, które można wykluczyć badając psy na nosicielstwo jakiegoś genu powodującego chorobę- szkoda, że badania te są na razie raczej drogie... (chociaż w ciągu 3-ech lat i tak wiele się zmieniło).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 673
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='shila1404']mysle ze nie tyle co zakaz rozmnazania czesciej niz raz na dwa lata lepsze byłoby zwiekszenie wymagan na otrzymanie tytulu suki hodowlanej i reproduktora wiecej wystaw badan wyselekcjonowac na prawde najlepsze psy , widze co sie dzieje wsrod labradorow na wystawach pokazuja takie suki ktore maja mnostwo wad ale ocene bardzo dobra dostana tytul suki hodowlanej i do hodowli .[/QUOTE]
Taaak- tyle że w niektórych rasach znacznie zmniejszyłoby to pulę genów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']powinna byc zaostrzona hodowlanka i tyle...Zeby suki co ledwo sie mieszcza we wzorcu czy wadliwe nie byly mnozozne i tyle...Teraz hodowlanke zrobic na pipiduwie dolnym zaden problem przeciez...Na bdb poleci i zrobi te trzy oceny...
Labradorow jak mrowkow,hodowli tyle ze mozna oszalec...To wcale nic dobrego rasie nie przynosi niestety...[/QUOTE]

To niestety wina sędziów - są oceny "dobre" i niżej, i powinny być stosowane jeśli pies/suka na to zasługują. Ocena bardzo dobra to ocena wysoka. Ale oburzenie wystwców że moj pies nie jest idealny???? robi swoje, nie zgłaszamy do ostrego sędziego, nie zapraszamy sędziów którzy ostro oceniaja :(

Link to comment
Share on other sites

[url]http://allegro.pl/labrador-retriver-i1687412108.html[/url]
rozbawilo mnie zdanie ''Szczeniaki są pod stałą opieką weterynaryjną, WOLNE OD DYSPLAZJI , odrobaczone, zaszczepione, z książeczkami zdrowia.''
Chyba ci ludzie nie maja pojecia czym jest dysplazja :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW']To niestety wina sędziów - są oceny "dobre" i niżej, i powinny być stosowane jeśli pies/suka na to zasługują. Ocena bardzo dobra to ocena wysoka. Ale oburzenie wystwców że moj pies nie jest idealny???? robi swoje, nie zgłaszamy do ostrego sędziego, nie zapraszamy sędziów którzy ostro oceniaja :([/QUOTE]
Ja też zauważyłam oburzenie wystawców kiedy Sędzia stosuje pełną skalę- z czym w ciągu czterech lat wystawiania zetknęłam się raz... Osobiście czasem wolę pojechać do ostrego Sędzi, żeby (jeżeli tylko jest to osoba, której werdykty są odpowiednio uzasadnione) pokazała mi wady moich psów, zamiast np kolejnego brązowego medalu i dwóch zdań w opisie;) Co innego, kiedy zależy mi np na szybkim zrobieniu hodowlanki- co oczywiście nie znaczy, że kryłabym każdą posiadaną sukę...z hodowlanką nawet (psychikę też w pewnym stopniu przekazuje się w genach, a na wystawie tego się nie ocenia, jeżeli tylko pies umie ładnie stać i biegać z przewodnikiem).
Raz była sytuacja, (dwa lata temu), kiedy na całą stawkę chihuahua długowłosych tylko jeden pies dostał ocenę doskonałą. Mnóstwo było ocen dobrych- i to była jakby "norma", dla psów "w typie", bez większych wad, ale poprawnych- oburzenie wystawców było ogromne (moje też ;)). Psy normalnie bez żadnych trudów dostające doskonałą dostawały bdb. Były i dostateczne- po raz pierwszy się z tym spotkałam odkąd zaczęłam wystawiać psy.(Kilka razy widziałam dyskwalifikację,2 razy "nie do oceny", jednak dostateczna?). Jednak coś mi ta wystawa dała, a i wiele osób tak pewnych siebie straciło rezon (szczerze mówiąc, uważam jednak, że ocena była zbyt ostra- na 100% zniechęciła kogoś, dla kogo była to pierwsza wystawa).
I byłoby OK, gdyby była to osoba która jest wybitnym znawcą rasy chihuahua- niestety- nie była. Wd mnie tylko ktoś, kto wzorzec ma w małym palcu i buty zdarł na ringach wystawowych, powinien tak dysponować pełną gamą- ale zawsze można się kierować "oceną punktową"- tzn za głowę np 20pkt, i tak po kolei każda część ciała. Tylko że taka ocena to duże uproszczenie- bo pies może nie mieć doskonałej każdej części ciała, ale być wybitny, mieć to coś, być "spectacular"...

Link to comment
Share on other sites

A wszystkie te psy na "100% orginał,po czępionach, gwarantowana czystośc rasowa bez chorób genetycznych, karmione karmą najwyższej jakości Purina dog chow,zgodne ze wzorcem, psy wychowane w warunkach domowych a nie w jakiejś tam chodowli". Takie opisy są spotykane najczęściej:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgataP']A wszystkie te psy na "100% orginał,po czępionach, gwarantowana czystośc rasowa bez chorób genetycznych, karmione karmą najwyższej jakości Purina dog chow,zgodne ze wzorcem, psy wychowane w warunkach domowych a nie w jakiejś tam chodowli". Takie opisy są spotykane najczęściej:angryy:[/QUOTE]
Inteligentny człowiek po takiej "reklamie" sam wyciągnie słuszne wnioski ;)
Ale fakt- smutne to jest i tylko psów szkoda...

Link to comment
Share on other sites

lika to co wrzuciłaś to jakaś masakra. Już sobie wyobrażam tą rozmażalnie.
Suki widać,że dopiero z obory przyprowadzone, ten dopisek " posiadam inne rasy " i " suczki są w różnym wieku ale każda może mieć szczeniaki" Tragedia
Kurde faktycznie jest tablice rej może by jakiś TOZ nasłać żeby sprawdzili tą fantastyczną, domową hodowlę?

Link to comment
Share on other sites

Niestety pewnie oleją

Tu też jakąs chora kobita Sprzedaje 5 tygodniową sunie, czy go poj..o? Reszta już poszła do znajomych, ciekawe w jakim wieku je oddał 3-4 tygodnie?
No i sunia zaszczepiona na farbowirozę cokolwiek to jest. Aż mam ochotę zadzwonić tam
[URL]http://tablica.pl/oferta/suczka-bokser-5-tygodniowa-prazkowana-cudna-IDawgw.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atomowka']lika to co wrzuciłaś to jakaś masakra. Już sobie wyobrażam tą rozmażalnie.
Suki widać,że dopiero z obory przyprowadzone, ten dopisek " posiadam inne rasy " i " suczki są w różnym wieku ale każda może mieć szczeniaki" Tragedia
Kurde faktycznie jest tablice rej może by jakiś TOZ nasłać żeby sprawdzili tą fantastyczną, domową hodowlę?[/QUOTE]

Straszne co .....
Biedne psinki,chyba ktos z dogo juz gdzies pisał w tej sprawie poszukam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lika1771']Straszne co .....
Biedne psinki,chyba ktos z dogo juz gdzies pisał w tej sprawie poszukam.[/QUOTE]

Ta pseudo hodowla shih-tzu to dajce spokój... Maskara jakaś, te suczki takie smutne że aż sie łza w oku kręci... I 400zł za nie chce!! Paranoja!!
Było o tym już pisane na shih-tzu w potrzebie, pisała fiorsteinbock

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']Właśnie 'POWINNA" ale jak ktoś tutaj już napisał pewnie to 'oleją'.
Ile jest takich hodowli w tym chorym świecie? Masa... :angryy:[/QUOTE]

proszę nie nazywaj tego hodowlą. Hodowla to miejsce gdzie dba się o psy. A to są pseudohodowle....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...