Jump to content
Dogomania

furminator vs trymer


AgataP

Recommended Posts

[quote name='nenya']Ha, on jest piękny, dzięki niemu spodobały mi się tricolory! :)



Oo a gdzie kupujesz taki profesjonalny sprzęt? Kurczę cena trymera zapiera dech w piersiach :P[/QUOTE]
haha dziękuje, bardzo miło mi to słyszeć :loveu: :loveu: ja kiedyś mówiłam, że aussik, którego będę miała musi być koniecznie merlakiem i musi mieć ogon.... :diabloti:

Grzebień i szczotkę kupiłam od znajomej (zamawiała z hurtowni), na necie można kupić np.

[url]http://www.groomershop.pl/pl/p/LAWRENCE-Tender-Care-Soft-Slicker-Brush-miekka-szczotka-druciana-dla-psow-L/2127[/url]

[url]http://www.groomershop.pl/pl/p/Grzebien-Chadog-metalowy-19cm-mieszany-5050-do-wyboru-4-kolory/2890[/url]

trymer narazie pożyczam raz na jakiś czas (cena odstrasza ;/ ), robię go dokładnie takim (najlepiej sie sprawdzał)
[url]http://allegro.pl/mars-trymer-hakowy-coat-king-12-hakow-co-5mm-i4230070755.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam trymer hakowy Karlie i też się sprawdza. Prezent od hodowczyni Jetsana, więc wybrzydzać nie mogę :grins:
Mam jeszcze taki grzebień, wygodnie wyczesuje się nim kłaki, ale szybko potracił ząbki. Za dużo nie mogę oczekiwać od grzebienia za 9zł :eviltong:
[IMG]http://www.alko-zoo.pl/images/ALKO_0662_Grzebi_4a5ed10419e7f%5B1%5D%20-%20Kopia.png[/IMG]
Furminator pożyczałam, ale do sierści Arnika, chociaż i trymerem dało się go dobrze wyczesać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć wszystkim!
Podczepię się pod temat. A co! ;P
Mam kundla pospolitego w typie wyżła niemieckiego szorstkowłosego. Wszędzie mowa jest o podszerstku, a mnie interesuje czym usuwać martwy włos okrywowy. Z podszerstkiem radzę sobie za pomocą grzebienia, natomiast włosa okrywowego nie łapie [B]NIC[/B], prócz moich palców. Ani gumowa rękawica, ani grzebień. Pudlówki nie użyję, bo "pokaleczę" psa, a nie chcę jej zniechęcić do czesania (psina jest młoda i na razie ona się tarza, a ja skubię, gdzie i co się da). Zresztą nie sądzę, aby owa szczotka "złapała" jej sztywną, śliską sierść, która w większości przylega do ciała.
Zaproponowano mi [U]trymer typu coat-king TRIXIE do sierści szorstkiej[/U].
Czy ten... przyrząd będzie skuteczny? Czy miał ktoś doświadczenie z taką sierścią i jej pielęgnacją?
Z góry dziękuję za odpowiedzi bądź jakiejkolwiek podpowiedzi! : )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LaPchlarz']Cześć wszystkim!
Podczepię się pod temat. A co! ;P
Mam kundla pospolitego w typie wyżła niemieckiego szorstkowłosego. Wszędzie mowa jest o podszerstku, a mnie interesuje czym usuwać martwy włos okrywowy. Z podszerstkiem radzę sobie za pomocą grzebienia, natomiast włosa okrywowego nie łapie [B]NIC[/B], prócz moich palców. Ani gumowa rękawica, ani grzebień.[B] Pudlówki nie użyję, bo "pokaleczę" psa, a nie chcę jej zniechęcić do czesania (psina jest młoda i na razie ona się tarza, a ja skubię, gdzie i co się da).[/B] Zresztą nie sądzę, aby owa szczotka "złapała" jej sztywną, śliską sierść, która w większości przylega do ciała.
Zaproponowano mi [U]trymer typu coat-king TRIXIE do sierści szorstkiej[/U].
Czy ten... przyrząd będzie skuteczny? Czy miał ktoś doświadczenie z taką sierścią i jej pielęgnacją?
Z góry dziękuję za odpowiedzi bądź jakiejkolwiek podpowiedzi! : )[/QUOTE]

Hmm, pierwsze słyszę o pudlówce, która kaleczy psa, to chyba jakiś mit (?). Tzn w jakim sensie? Pudlówka, nie robi psu żadnej krzywdy, używałam kilkanaście lat (zresztą nie tylko ja), a pies czesanie uwielbiał, nawet mój niedotykalski kot nie miał nigdy nic przeciwko pudlówce.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego użyłam cudzysłowu. Chodziło mi o niepotrzebne drażnienie skóry psiaka, a nie o obdzieranie go za pomocą szczotki ze skóry.
Również używałam na moich poprzednich psach (czy aktualnym kocie) owej pudlówki i nie były zachwycone - przy czym nie miałam kontaktu pod względem pielęgnacyjnym ze zwierzakami wybitnie puszystymi, a jedynie psami gładko- bądź (teraz) szorstko-, ostrowłosymi.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez mam furminator taki jak w wyżej podanym linku (ten węższy,zielony), u cavaliera spisuje się super, Kudłata leży podczas wyczesywania i bardzo to lubi. Furminator fajnie wyczesuje i ogólnie sprawdza się. Miałam też podróbkę, ale nie ma porównania z oryginałem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Przez jakiś czas używałam furminatora (Trixie)- rewelacyjnie wyczesywał podszerstek, byłam mega zadowolona. Do czasu, aż zauważyłam, jak coraz bardziej targa psu futro :( oddałam koledze, któremu wcześniej pożyczałam dla labradora- do tej pory jest zadowolony. Widocznie nie nadawał się do tego typu sierści, jaką ma mój pies. Teraz do usuwania podszerstka używam trymera hakowego, jestem zadowolona- skuteczny i łagodny :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...