Jump to content
Dogomania

Lucky - nieśmiały, delikatny mix border collie MA DOM!


kajkoowa

Recommended Posts

Wszystko co pisze Donata jest prawdą...Lampo nie lubi Lakiego,w boksie są jeszcze 2 psiaki, siedzące tam od zawsze ,Rupert i Tramp.Tramp sprawuje w boksie łagodne rządy, ale średniaki czyli Lampo i Rupert przeganiają Lakiego...mały boi się podchodzić do krat boksu i cały czas siedzi w budzie,ma pogryziony ogon(już zgłosiłam do lecznicy).Sygnalizowałam problem w schronisku,widzą to także pracownicy schroniska...problem jest jeden, nie ma gdzie przesadzić Lakiego,schronisko jest przepełnione.Prosiłam o zmianę boksu jak tylko uda się wyadoptować jakiegoś psiaka do domu.Na razie pracownicy obserwują boks...


Z dobrych wieści...są dwie: pierwsza,napisała do mnie pani,która sama jest właścielką border collie z zapytaniem czy może pomóc w poszukiwaniu domu dla Lakiego...OCZYWIŚCIE ODPOWIEDZIAŁAM!Pani zna rasę i jak pisze nie wyobraża sobie,żeby takie psiaki siedziały w schronisku dla nich to trauma.
A druga wiadomość jest jeszcze lepsza...rozmawiałam telefonicznie z wolontariuszką ze schroniska w Olsztynie,która zakochała się w Lakim...Laki ma szanse na dom tymczasowy,na bezpłatny dom tymczasowy.Jeszcze w tym tygodniu będę wiedziała na ile jest to realna propozycja.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Romka']..rozmawiałam telefonicznie z wolontariuszką ze schroniska w Olsztynie,która zakochała się w Lakim...Laki ma szanse na dom tymczasowy,na bezpłatny dom tymczasowy.Jeszcze w tym tygodniu będę wiedziała na ile jest to realna propozycja.:lol:[/QUOTE]

o jejku, nawet nie wiesz jak mocno trzymam kciuki :thumbs:.

Link to comment
Share on other sites

Witam, nazywam się Ludwika i jestem wolontariuszką w Olsztyńskim schronisku. Jestem miłośniczką borderów, a w Luckym zakochałam się od razu, niestety mam trzy psy i nie mogę sama przygarnąć psiaka ( choć bardzo bym chciała ) postanowiłam jednak pomóc mu jak tylko będę mogła i udało się. Moja koleżanka ma na tymczasie 10 miesięcznego psiaka który najprawdopodobniej jutro będzie miał już nowy dom i w tedy weźmie Luckyego :) Jeżeli się uda i psiak trafi do Dominiki to przejdzie szkolenie PT i agility ( o ile będzie chciał ). Jeżeli chodzi o sam dom tymczasowy to Lucky będzie mieszkał z suką owczarka niemieckiego i kotem (który myśli, że jest psem), mama Dominiki jest weterynarzem więc psiak będzie miał profesjonalną opiekę. Starałam się wybrać jak najlepsze miejsce, więc mam nadzieję, że to wszystko wypali. Jutro dam znać czy Bezik (pies z tym czasu u Dominiki) został u nowych opiekunów.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oddechmotyla']Witam, nazywam się Ludwika i jestem wolontariuszką w Olsztyńskim schronisku. Jestem miłośniczką borderów, a w Luckym zakochałam się od razu, niestety mam trzy psy i nie mogę sama przygarnąć psiaka ( choć bardzo bym chciała ) postanowiłam jednak pomóc mu jak tylko będę mogła i udało się. Moja koleżanka ma na tymczasie 10 miesięcznego psiaka który najprawdopodobniej jutro będzie miał już nowy dom i w tedy weźmie Luckyego :) Jeżeli się uda i psiak trafi do Dominiki to przejdzie szkolenie PT i agility ( o ile będzie chciał ). Jeżeli chodzi o sam dom tymczasowy to Lucky będzie mieszkał z suką owczarka niemieckiego i kotem (który myśli, że jest psem), mama Dominiki jest weterynarzem więc psiak będzie miał profesjonalną opiekę. Starałam się wybrać jak najlepsze miejsce, więc mam nadzieję, że to wszystko wypali. Jutro dam znać czy Bezik (pies z tym czasu u Dominiki) został u nowych opiekunów.
Pozdrawiam[/QUOTE]
A ja czekam na maila o którym rozmawiałyśmy i kontakt do kierownictwa schroniska...

Link to comment
Share on other sites

niestety Lucky na razie musi jeszcze poczekać.. ;( z powodów rodzinnych szukamy dalej... jutro zadzwonię do wolontariuszki która prowadzi szkolenia agility i zawsze brała z naszego schroniska bordery na tym czas, a jak ona nie będzie mogła to porozwieszam jego ogłoszenia w lecznicach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych, może akurat jakiś fajny domek mu się trafi (oczywiście wizyta przed i po adopcyjna będzie warunkiem adopcji)

Link to comment
Share on other sites

Lucky z Pianką się nie dogadał, zwiał mi dziś z obroży i wystartował do niej z zębami na dzień dobry... Przestraszył się jednak trochę, że nie ma ze sobą wparcia, bo spokojnym spacerkiem sobie po niego szłam. Zrezygnował z pokazania zębów i wrócił się poprzytulać, jest niesamowicie wpatrzony w człowieka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Kaja10014']Lucky z Pianką się nie dogadał, zwiał mi dziś z obroży i wystartował do niej z zębami na dzień dobry... Przestraszył się jednak trochę, że nie ma ze sobą wparcia, bo spokojnym spacerkiem sobie po niego szłam. Zrezygnował z pokazania zębów i wrócił się poprzytulać, jest niesamowicie wpatrzony w człowieka.[/QUOTE]
Lucky wychodzi na spacerek:
[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/932124b16a2faf6e6c0aacbaae3c3af3,10,19,0.jpg[/IMG]
Kaju,może pomiędzy 8 00 a 9 00 znalazłby się też czas dla Luckiego?On zwykle wyróżniał właśnie Ciebie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marz']Przeczytałam dokładnie cały wątek i czy niechęć Lucky'ego do kotów jest taka pewna?
Były z tym problemy u byłej właścicielki, ale schroniskowego traktował zupełnie w porządku, z tego, co widziałam na filmiku.[/QUOTE]
Naszym zdaniem nie ma problemu z kotami albo jeśli pokazał się to przy konsekwencji był do opanowania.Laki był pierwszym psiakiem pani,więc wpływ na taki obrót sprawy(powrót do schroniska psiaka)mogło mieć niedoświadczenie pani.Laki jest teraz zastraszony,psiaki chyba to wyczuwają bo dziś na spacerze na Lakiego rzucił się inny pies,suczka Edzia.Teraz kiedy wprowadzamy Lakiego,Lampo zawsze jest wyprowadzany z boksu.Laki siedzi albo w budzie albo między budami a do krat boksu podchodzą tylko Lampo,Tramp i Rupert.

Link to comment
Share on other sites

Ten biały psiak Rupert znalazł wspaniały dom i w sobotę opuszcza schronisko.Może uda się do boksu wsadzić jakąś suczkę,trochę "kobiecej"energii przydałoby się w tym boksie.;)
Mam zapytanie o Lakiego ale pani nie zgadza się na wizytę przedadopcyjną(złe doświadczenia koleżanki jak podaje) i nie dzwoni do mnie tylko podaje swój numer telefonu w mailu.Choć z "maila" dobrze jej patrzy...to jednak nie zdecyduję się na dalszy kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Jejku, a nie ma nawet cienia szansy na jakiś dobry, domowy DT dla niego?
Kurcze, miałam sobie robić przerwę po Kapslu-terroryście, który w przyszłym tygodniu pojedzie sobie do Nowego Sącza, ale jakby się dało pokombinować z transportem może TŻ by mnie jeszcze nie wyrzucił z domu za kolejną bidę... może wyniósłby się sam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marz']Jejku, a nie ma nawet cienia szansy na jakiś dobry, domowy DT dla niego?
Kurcze, miałam sobie robić przerwę po Kapslu-terroryście, który w przyszłym tygodniu pojedzie sobie do Nowego Sącza, ale jakby się dało pokombinować z transportem może TŻ by mnie jeszcze nie wyrzucił z domu za kolejną bidę... może wyniósłby się sam ;)[/QUOTE]
Napisz coś więcej na PW...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...