Jump to content
Dogomania

Ivor - znalazł odpowiedni DS, ma już swojego człowieka :)


sylwija

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ivor trzyma się świetnie. Nie wiem, jak to możliwe, ale wygląda jeszcze lepiej i zachowuje się lepiej. I nam, i jemu smutno było się rozstawać.
On naprawdę da dużo radości nowemu właścicielowi, tylko się jeszcze taki nie znalazł..

[IMG]http://images10.fotosik.pl/168/2ea41dc4c0497556gen.jpg[/IMG]

ale, podkreślam, wyjątkowo sportowy typ - i taki domek by się przydał :)

[IMG]http://images10.fotosik.pl/168/39b552c082fe2d61gen.jpg[/IMG]

[IMG]http://images10.fotosik.pl/168/4a01e018415787e7gen.jpg[/IMG]

[IMG]http://images10.fotosik.pl/168/21c99fdfa0e6dcb0gen.jpg[/IMG]

[IMG]http://images10.fotosik.pl/169/b69cdda1960f7268gen.jpg[/IMG]

[IMG]http://images10.fotosik.pl/169/e71e8754a9de4b97gen.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja jak zwykle....zdaje się na twój instynkt, ostatni bazarek wyszedł wspaniale, a mi nie zalezy na zarobku, trylko zeby jak najwięcej rzeczy się sprzedało, bo wtedy będzie czym opłacić pobyt chłopaków :)

A co do tego sportowego domu...to podobno jakis odzew był...?

Link to comment
Share on other sites

podobno zastanawiają się, czy Ivor, czy Balto, czy w ogóle któryś z psiaków..
zobaczymy, sportowy dom bardzo by pasował - z Ivorem by mieli więcej pracy, przypuszczam - przy wprowadzaniu do stada, bo tam są już dwa psy
za to jest bardzo silny i wytrzymały i wybitnie sportowy
Balto - husky szybki i energiczny, bardziej przyjacielski do psów innych

Link to comment
Share on other sites

dla mnie Ivor jest rewelacyjny - i wygląd, i temperament
klasa wagowa - w sumie malamucia ;)
charakter, temperament - typowo haszczy :)

widać, że bardzo potrzebuje bliskiego kontaktu z człowiekiem
Jest mu dobrze, ale smutno patrzy, jak odjeżdżamy - chciałby już mieć swojego człowieka, przykro się rozstawać..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sajlana']WIEM!!!!! Niech wezmą obu chłopców, po co te nerwy przy wybieraniu i kłótnie przy zastanawianiu się :eviltong:[/QUOTE]

Dobre ;)

[quote name='sylwija']dla mnie Ivor jest rewelacyjny - i wygląd, i temperament
klasa wagowa - w sumie malamucia ;)
charakter, temperament - typowo haszczy :)
[/QUOTE]

Z malamuta to Ivor nie ma nic :) . Znajomy miał kiedyś identycznego rodowodowego siberiana, a Ivor zachowuje się jak każdy młody, pewny siebie samiec. Kiedy nauczy się dobrych manier będzie super :) Bardzo mocno mu kibicuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Journey']

Z malamuta to Ivor nie ma nic :) . Znajomy miał kiedyś identycznego rodowodowego siberiana, a Ivor zachowuje się jak każdy młody, pewny siebie samiec. Kiedy nauczy się dobrych manier będzie super :) Bardzo mocno mu kibicuję.[/QUOTE]

wszystko się zgadza, ale czy on nie jest duży jak na haszczaka? zawsze myślałam, że ponad 30 to już malamuty.. ale ja to laik jestem


[B]Livka[/B], [B]sajlana[/B] - wielkie dzięki za bazarek i oczywiście tez zapraszam :)

Link to comment
Share on other sites

Mam 100%toweg haszczaka i wazy 32 kg, jest dość duży i masywny, u syberianów tak bywa. Nie jestem super specjalistą, ale są 2 odmiany haszczaków syberyjskie i alskańskie to drugie są mniejsze, poza tym jest cała masa z pseudohodowli i one mogą zmylać obraz bo bardzo często mają jakąś domieszkę, albo są bardzo drobne nikt nie robi selekcji pod kątem wyglądu i pewne cechy się utrawlają. Zresztą w każdej rasie bywają psy znacznie większe niż opisuje to wzór rasy, znajomy miał borzoja 106 w kłębie do tego głowa, pies był gigantyczny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Dunaj_']Mam 100%toweg haszczaka i wazy 32 kg, jest dość duży i masywny, u syberianów tak bywa. Nie jestem super specjalistą, ale [B]są 2 odmiany haszczaków syberyjskie i alskańskie to drugie są mniejsze[/B][/QUOTE]

Dunaj, czegoś takiego jeszcze nie słyszałam.... sprostuję: jest rasa ALASKAN MALAMUT i SIBERIAN HUSKY. Nie ma żadnych ''odmian'', jak w każdej rasie psy różnią się między sobą budową, wzrostem, charakterem etc, a rasowy pies to pies rodowodowy. Ivor jest w typie rasy siberian husky.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Journey']Dunaj, czegoś takiego jeszcze nie słyszałam.... sprostuję: jest rasa ALASKAN MALAMUT i SIBERIAN HUSKY. Nie ma żadnych ''odmian'', jak w każdej rasie psy różnią się między sobą budową, wzrostem, charakterem etc, a rasowy pies to pies rodowodowy. Ivor jest w typie rasy siberian husky.[/QUOTE]

Jest syberian huski, alaskan malamut i alaskan huski, zdania sa podzielone, ponieważ jest to rasa nieuznana przez FCI, ponieważ psy te były hodowane pod katem użyteczności i nie ma jednolitego typu raczej odmiany, ale nie jest to miszaniec husky z malamutem, a prywatne hodowle mają psy z długim rodowodem, w Polsce jest mało pipularny, choć jest ich coraz więcej, popularny jest m.in. w Sakandynawii i na Alasce, to nie jedyny pies nie uznany przez FCI jest kilka raz uznawanych np. tylko w Stanach Zjednoczonych, a u nas traktowanych jako kundle, są Tazy odmiana charta, taki typ jakby utworzony z borzoja, polskiego i saluki, są duże i piękne, ale tylko lokalnie uznawane, podobnie rzecz się ma z chratami polskimi rodza długowłose i krótkowłose przy czy długowłose są niehodowlane, też nie uznane przez FCI. Umaszczenie merle u dogów niemeickich kolejna kontrowersja, rodzi się ich coraz więcej i np. chyba w Niemczech jeśli się nie myle są już oceniane na wystawach, a u nas jest to wadą. Na temat alaskan husky pisały Małgorzta i Izabela Szmurło w Psie albo Moim Psie, nie pamiętam jakieś 6 lat temu i wzmianki o tej rasie mozna znaleźć w innych publikacjach

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...