Jump to content
Dogomania

Poszukujemy osób chętnych do straży dla zwierząt


*Martynka*

Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na wszelki wypadek przeczytałam cały wątek,żeby nie palnąć jakiegoś głupstwa.Widzę,że zrobiła się niezła awanturka,a chyba tylko dlatego,że inicjatorki przedsięwzięcia nie do końca wiedzą co chcą zrobić (oprócz tego,że chcą pomagać zwierzakom).Przede wszystkim nie kreśliły,czy ma to być organizacja powiązana z tą [URL="http://www.sdz.org.pl"]www.sdz.org.pl[/URL] czy niezależna jednostka.
Chcę wyjaśnić,że 4 lata temu rzeczywiście w Katowicach powstał Okręg Straży dla Zwierząt.Były spełnione wszystkie wymagania,organizacja została w pisana do KRS i co?Ówczesny Komendant Główny Mateusz Janda jednoosobowo rozwiązał nasz Okręg bez podania przyczyny.Teraz widzę,że pan Janda nie jest już komendantem,chociaż niedawno jeszcze widziałam go w TV w jakiejś interwencji.
Ponieważ nie padła jasna odpowiedź na pytanie postawione przez 44margo,niepotrzebnie mieszacie ją/jego z błotem,bo ma rację co do SdZ z centralą w Warszawie.
A może lepiej dołączyć do jakiejś już działającej na Śląsku organizacji zamiast tworzyć i mnożyć nowe struktury?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bozena1964']ha ha dobre ale juz nieaktualne pytania i odpowiedzi ha ha dobre :)[/QUOTE]
Hmmm nie bardzo rozumiem,ale widocznie nie muszę.Natomiast chętnie się dowiem jaka nowa organizacja powstała.W końcu każde działania ratujące zwierzęta są na wagę złota.

Link to comment
Share on other sites

Ciotki, sorry za zaśmiecanie, ale bardzo potrzebujemy pomocy i w przyszłości też możecie liczyć na naszą pomoc.Potrzebujemy głosów w wewnętrznej ankiecie dogo do Krakvetu. Nasza dogomaniaczka Pipi, nie wspierana przez żadną organizację potrzebuje karmy dla przygarnianych zwierzaków. Każdy głos na wagę złota!!!

[IMG]http://img852.imageshack.us/img852/6961/98916668.jpg[/IMG]

[IMG]http://img718.imageshack.us/img718/9268/70434806.jpg[/IMG]

[IMG]http://img858.imageshack.us/img858/4536/77846114.jpg[/IMG]

[IMG]http://img37.imageshack.us/img37/3159/pppppppv.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bozena1964']ha ha dobre ale juz nieaktualne pytania i odpowiedzi ha ha dobre :)[/QUOTE]
Bożena co to za odpowiedź? ile ty masz lat? 15? człowiek zadaje Ci pytanie a ty walisz takie odpowiedzi? bardziej szkodzisz całej tej straży niż pomagasz,może warto wybrać bardziej kompetentną osobe do reprezentowania całego przedsięwzięcia bo ty to pogrążasz normalnie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra Bytom']Bożena co to za odpowiedź? ile ty masz lat? 15? człowiek zadaje Ci pytanie a ty walisz takie odpowiedzi? bardziej szkodzisz całej tej straży niż pomagasz,może warto wybrać bardziej kompetentną osobe do reprezentowania całego przedsięwzięcia bo ty to pogrążasz normalnie :shake:[/QUOTE]
pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klementynkaa']aż sobie dodam do subskrypcji :) jak w naszym parlamencie drogie panie i panowie![/QUOTE]
Ten też sobie dodaj: [url]http://www.dogomania.pl/threads/211080-%C5%9Bl%C4%85sk!!-Poszukujemy-ch%C4%99tnych-os%C3%B3b-do-stra%C5%BCy-dla-zwierz%C4%85t[/url]!!
[quote name='bozena1964']pozdrawiam :)[/QUOTE]
Obawiam się, że obecnie to jedyna odpowiedź jaką lansuje bozena1964... Na podanym wyżej wątku zadałam konkretne pytania i dwukrotnie otrzymałam na nie właśnie taką odpowiedź - "pozdrawiam".
Mało poważnie to wszystko wygląda...

Link to comment
Share on other sites

Ja na początku pisałam, że byłabym może zainteresowana, ale teraz to już mi się w ogóle nie podoba. Weszłam na wątek przytoczony przez maciaszek i co? Mnóstwo pytań ze strony osób zainteresowanych a ze strony bożeny tylko "nie ma takiej potrzeby", ewentualnie "pozdrawiam". Jak można wstąpić do organizacji, o której się nic nie wie?
Jak checie otworzyć tą SdZ to podawajcie konkrety, co gdzie jak. A nie straż dla zwierząt na śląsku, ktoś chętny? A żadnych konkretów...

Nie chcę się z nikim kłócić, kto będzie chciał się zapisać to się zapisze, kto nie to nie.
Wg mnie powinno być to jakoś jasno poprowadzone, a nie jakieś tajemnice, zero konkretnych odpowiedzi na zwykłe pytania. Przecież ludzi chcą wiedzieć do czego mieliby ewentualnie dołączyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciaszek']Ten też sobie dodaj: [url]http://www.dogomania.pl/threads/211080-%C5%9Bl%C4%85sk!!-Poszukujemy-ch%C4%99tnych-os%C3%B3b-do-stra%C5%BCy-dla-zwierz%C4%85t[/url]!![/QUOTE]
już sobie dodałam maciaszku, nawet zadałam tam pytanko ale odpowiedzi BRAK, bo chcialam na wątku a nie na PW ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Ja na początku pisałam, że byłabym może zainteresowana, ale teraz to już mi się w ogóle nie podoba. Weszłam na wątek przytoczony przez maciaszek i co? Mnóstwo pytań ze strony osób zainteresowanych a ze strony bożeny tylko "nie ma takiej potrzeby", ewentualnie "pozdrawiam". Jak można wstąpić do organizacji, o której się nic nie wie?
Jak checie otworzyć tą SdZ to podawajcie konkrety, co gdzie jak. A nie straż dla zwierząt na śląsku, ktoś chętny? A żadnych konkretów...

Nie chcę się z nikim kłócić, kto będzie chciał się zapisać to się zapisze, kto nie to nie.
Wg mnie powinno być to jakoś jasno poprowadzone, a nie jakieś tajemnice, zero konkretnych odpowiedzi na zwykłe pytania. Przecież ludzi chcą wiedzieć do czego mieliby ewentualnie dołączyć.[/QUOTE]

Przyłączam się do tej wypowiedzi.
Bożena czemu tyle niejasności...
To naprawdę zniechęca :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś z Was chciałby wstąpić w szeregi śląskiego okręgu SdZ to niech kontaktuje się z panem Bronisławem Augustynem, który jest osobą odpowiedzialną za tworzenie i koordynację tegoż oddziału. Jak dostanę zgodę na publiczne podanie numeru do tego pana to go tu wkleję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciaszek']Jeśli ktoś z Was chciałby wstąpić w szeregi śląskiego okręgu SdZ to niech kontaktuje się z panem Bronisławem Augustynem, który jest osobą odpowiedzialną za tworzenie i koordynację tegoż oddziału. Jak dostanę zgodę na publiczne podanie numeru do tego pana to go tu wkleję.[/QUOTE] brawo maciaszku,Bożenie już dziękujemy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']PS: Jeśli ktoś działa "z ramienia" fundacji S.O.S dla Zwierząt to nie może działać równocześnie dla SDZ, chyba, że zrezygnuje z SOSu. Taka informacja, gdyby ktoś był w SOSie i był zainteresowany SDZ[/QUOTE]

To juz sie wie,pan Bronek nam to wyjasnił na spotkaniu...

Link to comment
Share on other sites

Na prośbę p.Augustyna wklejam tu jego maile:

"[I]Pani Bożena 1964 jest kandydatem na członka Straży dla Zwierząt w Polsce. Aktualnie działa jako wolontariuszka. Odwiedza schroniska i wykupuje za własne pieniądze zaniedbane psy, a następnie leczy je w lecznicach weterynaryjnych, pielegnuje i karmi na własny koszt. Pani Bożena ma wrażenie, że znajdzie bratnie dusze, które będą postępować podobnie. Życzyłaby sobie, by tacy zapaleńcy jak ona, zostali złonkami SdZ w Polsce. I stąd jej apel na Dogomanii. Straż dla Zwierząt nie działa w ukryciu i jak widać z Pani wypowiedzi, ma Pani pełną wiedzę o tym Stowarzyszeniu. Napadliście na Panią Bożenę z furią, nie mając wiedzy na temat jej działania.Ja również ponoszę wszystkie koszty związane z moją działalnością, ponieważ nie ma Cioci Unry, która to zrobi za mnie. Jeśli Państwo wszyscy, którzy wypowiadacie się z takim entuzjazmem na forum,uważacie, że postępowanie nasze ma sens, to zapraszam Was, przyłączcie się do nas. Z wypowiedzi Pani wynika, że ma Pani doskonałą wiedzę na tamat SdZ i może Pani z innymi osobami podzielić się tą wiedzą. Członek SdZ jest zobowiązany płacić regularnie składki 10 lub 5 zł. miesięcznie. Kogo na to nie stać , niech działa jako wolontaiusz nie zrzeszony. Aby mógł powstać na Śląsku Okręg SdZ , muszą być spełnione kryteria, które Pani wymieniła, plus 30 członków. Wydaje mi się, że na obecną chwilę,jest to bariera nie do przeskoczenia. Pozdrawiam.[/I]"

"[I]W Waszych wypowiedziach wyczerpaliście Państwo całą wiedzę na temat Straży dla Zwierząt w Polsce. Okręg na Śląsku nie może powstać, ponieważ nie jest spełnione żadne wymagane kryterium do utworzenia Okręgu. Obecni kandydaci na członków SdZ, w przyszłości zostaną przeszkoleni na inspektorów. Inspektorzy działają we wszystkich organizacjach pro-zwierzęcych. Każdy ma prawo wstąpić do stowarzyszenia, które mu najbardziej odpowiada. Podobnie jest przy wyborze partii czy religii. Każdy członek SdZ, który jest wolontariuszem i każdy inspektor, daje z siebie w służbie dla zwierząt tyle, na ile pozwalają mu siły, zdrowie, czas i zasoby finansowe. Jeśli nie dysponujemy tymi atutami, to nie będziemy mogli zbyt wiele zrobić dla dobra zwierząt. Okręgi, które się rozpadły, nie wytrzymały wymagań jakie się piętrzyły w służbie czworonogom. Nie wystarczy cytat " mierz siły na zamiary, a nie zamiar według sił "[/I]."

"[I]Wszystkie osoby, które zdeklarowały przynależność do Straży dla Zwierząt w Polsce, jako członkowie zostaną przydzieleni do Okręgu Mazowieckiego. Komendantem Okręgu Mazowieckiego jest Pan Włodzimierz Doroszkiewicz ( tel. 509 653 489 ). Zastępcą Okręgu Mazowieckiego SdZ w Polsce jest Pani Renata Rajska. Komendantem Głównym Straży dla Zwierząt w Polsce jest Pan Andrzej Kucharski - dowódca jednostki saperskiej, uczestnik misji pokojowej w Libanie i Syrii. Za szczególne zasługi uhonorowany prze ministra Obrony Narodowej. Telefon kontaktowy - 698 506 235.[/I]"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...