Jump to content
Dogomania

Hodowla czy nie????


misiak84

Recommended Posts

[quote name='Cockermaniaczka']a potem sa takie ogloszenia...
[URL]http://allegro.pl/sliczne-szczeniaki-cocker-spaniel-z-domu-zobacz-i1646556648.html[/URL]

nie z jakiejs hodowli...
K...!!![/QUOTE]

ale mnie wk***ją takie ogłoszenia, właśnie o tym pisałam wyżej.

jak nie z hodowli, to z czego? z nieba spadły? nie-bardzo słusznie, przyszły na świat nie w "jakiejś hodowli" a w pseudohodowli....

HODOWLA i DOM się nie wykluczaja, a wręcz najczesniej idą w parze poza nielicznymi wyjątkami.

za to Pseudohodowla i Dom często się wykluczają....

czy ludzi to kiedyś zrozumieją???!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sorata']Wydaje mi się, że za bardzo się czepiacie AnAn, wg mnie ona rzeczywiście jeszcze nie wszystko rozumie, więc się pyta.
Na stronach typu r=r można dostrzec objeżdżanie pseudohodowli prowadzonych w koszmarnych warunkach, a bywają też sytuacje gdy szczeniaki są odchowywane w domu - ludzie nie widzą nic w tym złego. Nie rozumieją też do końca o co w tym wszystkim chodzi.[/QUOTE]

Dzięki : )


karenina, wiesz kiedy był napisany ten temat?
Poza tym, niektóre osoby, które oprócz czepiania się potrafią coś jeszcze, jakoś zrozumiały że sprawa jest zamknięta.

Link to comment
Share on other sites

A propos pseudo i r=r.Ostatnio przeglądam strony hodowli yorków.Póki co napisałam maila z zapytaniem o robienie badań pod kątem wad genetycznych do dwóch chyba jednych z najbardziej znanych hodowli yt w Polsce.Z jednej już dostałam odpowiedz-,że badań robić nie trzeba więc pani też nie robi.Z drugiej nadal czekam i się chyba nie doczekam.I mimo szczerych chęci skąd mam kupić następnego psa?Kupię,jak będzie przebadany na serce,rzepki i tchawicę.Po raz drugi nie wpakuję się już w takie bagno w jakim jestem obecnie-co tygodniowe wizyty u weta,duszenie się,powiększanie się serca,nerwy,stres,pies się męczy...No nie kupie i już.I naprawdę kupiła bym z hodowli(hodowli-nie pseudohodowli bez badań)ale takowej nie mogę nadal znaleźć.Pa-tti gdzies pisałaś ,ze na serce nie badasz.Dla mnie serce jest bardzo ważne.Mam obecnie psa z HCM i więcej nie chcę przeżywac tego samego...
Jesli chcecie wymagać od innych dobrego zdania o hodowlach w Polsce najpierw zacznijcie reprezentowac jakiś poziom...[B]Takie jest moje zdanie.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Balbina, jak objawia się to HCM o którym piszesz?
tak sobie myśle, chciałabym dawać jak największą pewność nabywcom moich szczeniąt, może rzeczywiście powinnam przebadać psiaki. Wiesz gdzie takie badanie można zrobic i jaki jest jego koszt?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']A g....uzik prawda....:roll:
Ja bardzo często mam odmienne zdanie i bardzo często jestem w mniejszości...
Własnego zdania trzeba umieć bronić... argumentami, a nie bredzeniem...

Nie odpowiedziałaś na moje pytania...
Jaki procent psów schroniskowych stanowią te z rodowodami?
Przypuszczam, że ułamek procenta... i dalej twierdzisz, że obojętne, czy pseudo czy hodowla, a wręcz popierasz branie psów z "dobrej pseudohodowli" - co jest takim samym bzdurnym słowotworem, jak "cofać do tyłu"...
Nie ma dobrych pseudohodowli...
Choćby szczeniaki spały w puchu i jadły kawior, a suka do porodu miała akuszerkę, lekarza i pediatrę...:evil_lol:
Nie ma dobrych pseudo, bo to pseudo przyczynia się do ogromu psów schroniskowych...
I jak to kiedyś powiedziała pewna mądra osoba na tym forum, dopóki w schroniskach będzie większość psów bez papierów, a w rowach będą kończyć życie nie rodowodowe psy, dopóty będę przeciwniczką pseudohodowli...[/QUOTE]

Na dogo panuje często straszne chamstwo, brak kultury, co za bzdury(co pozwoliłam sobie zacytować), bredzeniem itd.
Nie da się dyskutować jak ludzie, tylko jak się nie potrafi to się wkracza na inny poziom.
Jesteśmy tacy super dla psów, ale już ludzi potrafimy zmieszać z błotem z byle powodu.
Bo przecież jest tylko jedna racja. Jak mam dyskutować z kimś kto potrafi tylko co za brednie, bredzenie itd. Będę odpowiadać na pytania komuś kto tak rozmawia? To jest dyskusja? Niestety nie dla mnie.

Wracając do wyrobienia rodowodu koleżance proponował to ktoś kto "siedzi w pieskach papierowych", a nie osoba która głodziła tego psiaka, że wyglądał jak worek kości. Koleżance rodowód do tego zabiedzonego psa wcale nie był potrzebny, ani też nie zamierzała go mnożyć, chociaż po odkarmieniu był o wiele ładniejszy niż niektóre rodowodowe, w dodatku charakter miał naprawdę świetny.

Nigdzie nie napisałam żeby ktoś kupował z pseudo, wskaż mi ten fragment gdzie tak piszę. Wyrażam tylko swoją opinię, a nie namawiam. Więc najlepiej jak przeczytasz jeszcze raz, jeśli będą problemy to czytaj do skutku. Aż zrozumiesz.
Nie wiem ile jest psów z rodowodem w schronisku bo się statystykami nie zajmuję ze schroniska. Oczywiste jest że nie tyle co kundelków, a coraz więcej jest psów w typie.
Wielkie hodowle kopiują ogonki, uszy, a jest to niezgodne z prawem, ZK nic nie robi. Wiele razy był wątek afera zgłoszona do związku została zamieciona pod dywan. Lewe mioty i nic ktoś dalej sobie pod przykrywką związku działa.
Ale na związek nie wolno najechać, bo to świętość ;P.

Poczytajcie na dogo gdzie jest taki wątek, że weterynarz nawet nie sprawdza co to za pies. Wiele osób opisywało takie badania...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']A propos pseudo i r=r.Ostatnio przeglądam strony hodowli yorków.Póki co napisałam maila z zapytaniem o robienie badań pod kątem wad genetycznych do dwóch chyba jednych z najbardziej znanych hodowli yt w Polsce.Z jednej już dostałam odpowiedz-,że badań robić nie trzeba więc pani też nie robi.Z drugiej nadal czekam i się chyba nie doczekam.I mimo szczerych chęci skąd mam kupić następnego psa?Kupię,jak będzie przebadany na serce,rzepki i tchawicę.Po raz drugi nie wpakuję się już w takie bagno w jakim jestem obecnie-co tygodniowe wizyty u weta,duszenie się,powiększanie się serca,nerwy,stres,pies się męczy...No nie kupie i już.I naprawdę kupiła bym z hodowli(hodowli-nie pseudohodowli bez badań)ale takowej nie mogę nadal znaleźć.Pa-tti gdzies pisałaś ,ze na serce nie badasz.Dla mnie serce jest bardzo ważne.Mam obecnie psa z HCM i więcej nie chcę przeżywac tego samego...
Jesli chcecie wymagać od innych dobrego zdania o hodowlach w Polsce najpierw zacznijcie reprezentowac jakiś poziom...[B]Takie jest moje zdanie.[/B][/QUOTE]
Popieram.
Związek ma wiele za uszami, ale nie wolno nic mówić.
Niech dalej będą psute rasy.
Co tam ma piesek pięknie wyglądać a zdrowie, a kto by się tym przejmował.
Może jeleń, który psa kupi nie wiedząc o dolegliwościach praktycznie wpisanych we wzorzec i opinie sędziów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']ale czemu zawsze uogolniasz?Jak tak zle jest u HODOWOCOW to powiedz u ktorych i bedzie jasnosc kogo unikac...
A u pseudo to jest super tak?Z dwojga zlego co jest w koncu lepsze,mnozenie wszystkiego czy jednak rodowod i hodowla w ZK?[/QUOTE]
Znowu "swoje mądrości"?
Myślę że nie bardzo mamy po co dyskutować bo i tak zrozumiesz to co będziesz chciała. I będziesz wracać do swojego schematu, żeby przeforsować swoje racje.
U żadnego hodowcy nie jest źle tylko spójrz na rasy, jak są zdegenerowane. Jeśli tego nie widzisz no to przykre.
Jeśli nie widzisz kopiowania, to źle z oczami. Myślę, że bardziej siedzisz bliżej związku żeby to widzieć.

Link to comment
Share on other sites

zaginiona sara to ty caly czas powtarzasz bajke o zlych hodowlach i strasznych rasach ktore sa umierajace:)
A ja do zk poki co nawet nie naleze bo mam kundla hahaha;p
Wiec nie wiem o co mnie posadasz:)
Za to znam bardzo fajnych hodowocow rasy ktora kocham i nie powiem na nich zlego slowa bo badania robia,ogonow nie kopiuja i chciala bym zeby kazdy hodowca tak traktowal swoje psy jak oni :)

Robisz zamet swoimi postami 105 raz.Ktos kto poczyta takie brednie jakie to sa zle hodowle i rasy i wogole ze zk to beeeee -moze w to uwierzy i kupi psa w pseudo...O to Ci chodzi?;/
Wytaczasz jakas chora walke z wiatrakami na dogo...
Skoro chcesz tak bardzo cos zmienic to prosze,zacznij pisac do klubow ras,do FCI,do ZK,zacznij hodowac super zdrowe i idealne psy rasowe,zacznij siedziec w temacie HODOWLI to wtedy cos mozesz podyskutowac...
Poki co piszesz tylko zeby pisac w kolko to samo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']zaginiona sara to ty caly czas powtarzasz bajke o zlych hodowlach i strasznych rasach ktore sa umierajace:)
A ja do zk poki co nawet nie naleze bo mam kundla hahaha;p
Wiec nie wiem o co mnie posadasz:)
Za to znam bardzo fajnych hodowocow rasy ktora kocham i nie powiem na nich zlego slowa bo badania robia,ogonow nie kopiuja i chciala bym zeby kazdy hodowca tak traktowal swoje psy jak oni :)

Robisz zamet swoimi postami 105 raz.Ktos kto poczyta takie brednie jakie to sa zle hodowle i rasy i wogole ze zk to beeeee -moze w to uwierzy i kupi psa w pseudo...O to Ci chodzi?;/
Wytaczasz jakas chora walke z wiatrakami na dogo...
Skoro chcesz tak bardzo cos zmienic to prosze,zacznij pisac do klubow ras,do FCI,do ZK,zacznij hodowac super zdrowe i idealne psy rasowe,zacznij siedziec w temacie HODOWLI to wtedy cos mozesz podyskutowac...
Poki co piszesz tylko zeby pisac w kolko to samo...[/QUOTE]
Ty tak samo, swoje tezy musisz na siłę przepchnąć.
Przepraszam pomyliłam Cię. Myślałam, że jesteś właścicielką spanielka.
Nie życzę sobie debilnych tekstów typu chora walka. Bo patrząc na poszanowanie ludzi w rr to wygląda to właśnie na chorą walkę. Zmieszać z błotem bo ktoś ma inne zdanie. Dla psów będziemy mili, ale ludzi pożremy żywcem bo nie chcą przyjąć naszych argumentów.
Jeśli ludzie chcą wydać na pieska 1000zł i kupić zdechlaczka, z klatki uwalanego w odchodach to i tak to zrobią. Można próbować ich przekonać, ale nie atakować i obrażać. To ich błąd, który zazwyczaj muszą popełnić, żeby coś zrozumieć, to że cierpi na tym pies, to bardzo przykre. Niestety prawdziwe.
To jest właśnie chore, kiedy nie możesz przebrnąć ze swoimi argumentami, które rozumie, ale nie do końca wszystko mi odpowiada, a przede wszystkim nie popieram chorych pomysłów. Szczególnie na znęcanie się nad psami pod przykrywką dobra rasy.
Tu nie o papier chodzi, że te są bez tylko o to jak ktoś o nie dba. Jak mu zależy na zdrowiu i komforcie życia psa, a nie na sprostaniu wymaganiom typu krótka kufa, a u persów nos między oczami. To jest właśnie chore.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnAn']No właśnie... u hodowcy nie jest źle. A u pseudohodowcy?!
Jestem pewna, że w pseudo jest całe mnóstwo przypadków zdegradowania ras, ale o tych w hodowlach więcej się mówi...[/QUOTE]

Ja nie twierdzę, że w pseudo jest lepiej niż w ZK. Tam jest wolna amerykanka, nie ma żadnych ograniczeń.
Zwracam uwagę na to że związek powinien świecić przykładem. Ideałów nie ma, ale jeśli związek pozwala członkom na jawne łamanie prawa, to trochę za dużo. Jak sąd koleżeński sądzi sam siebie. Jak zgłoszenia przechodzą bez echa. To jest dbanie o psy, dobro psów najważniejsze.

Są też dobrzy hodowcy, ale niestety ogólny trend jest taki pies jak najbardziej masywny, inny najmniejszy, najbardziej długowłosy, płaski, długi, pomarszczony.
Coś tu jest nie tak skoro wiemy, że nie w tą stronę trzeba iść, ale nie chcemy tego przyznać.

Link to comment
Share on other sites

mam psa w typie wiec kundel...
Fajnie ze nie popierasz chorych pomyslow ale piszac laikowi ze te hodowle takie sa be i fe i wogole ze to masakra bo te psy sa takie siakie owakie pomysl co wybierze...
Madre podejscie nie ma co...
Mozna ludzi ustrzec przed popelnieniu bledu ale nie tesktami ze hodowle to zlo wcielone...
I nie na watku gdzie ktos nie do konca rozumie idee R-R....
Takie dyskusje mozna prowadzic na watku o dazeniu do idealu kosztem psow itd gdzie pisza ludzie zorientowani w temacie....
A nie kazdy musi miec buldoga z krutka kufa czy persa,na szczescie jest 300 cos ras na swiecie i mozna wybierac ....
Hm skad wiesz jak jest w zk jak w nim nie jestes?z opowiesci dziwnych tresci?;/
To tak jak ja bym sie wypowiadala jak to jest byc muzulmanem wcale nim nie bedac :)Fajnie:)
Kazdy zwiazek,stwowarzyszenie i ogranizacje tworza LUDZIE...
I tylko od nas samych zalezy jak bedzie ....
Jesli ktos lubi przekrety to bedzie je robil bez zwgledu czy jest w ZK, czy PKPR czy innym klubie...
Dla mnie wlasnie takie pisanie jak to jest zle w zk czy wogole w hodowlach to chora walka...Nic z tym nie zrobisz tak naprawde,a tylko zniechecisz czasem co niektorych do psa rasowego;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']

Nigdzie nie napisałam żeby ktoś kupował z pseudo, wskaż mi ten fragment gdzie tak piszę. Wyrażam tylko swoją opinię, a nie namawiam.[/quote]

Proszę...

[quote name='zaginiona sara']
Jak dla mnie pseudo dbająca o zdrowie zwierząt jest lepsza niż papierowa trzymająca psy w fatalnych warunkach, bo nie o papier chodzi a o troskę.[/quote]


[quote] Więc najlepiej jak przeczytasz jeszcze raz, jeśli będą problemy to czytaj do skutku. Aż zrozumiesz.
...[/QUOTE]

A Tobie proponuję najpierw obeznać się z tematem, a potem wypowiadać się...
Bo jak na razie, to mylisz psy w typie z tymi rasowymi...

[quote name='zaginiona sara']
Nie wiem ile jest psów z rodowodem w schronisku bo się statystykami nie zajmuję ze schroniska. Oczywiste jest że nie tyle co kundelków, [b]a coraz więcej jest psów w typie.[/b] [/quote]

A chodzi właśnie o to, że te w typie, których jest w schroniskach od groma, zostały wyprodukowane w pseudohodowlach...
Psów rasowych w schroniskach jest bardzo mało... ile? Nie odpowiem, bo również nie zajmuję się statystykami, mogę jedynie powiedzieć, że na masę psów w typie, które ogłaszamy na husky adopcje, tych rasowych było chyba 3, czy 4....
Teraz zrozumiałaś dlaczego pseudo jest zła?

Kończę tą jałową dyskusję, bo polemizować można z kimś, kto ma choć odrobinę pojęcia o tym co mówi....

Link to comment
Share on other sites

pa-tti tak naprawdę HCM czyli kardiomiopatia przerostowa nie daje po sobie ŻADYCH obajwów.Jest to jesdna z najbardziej 'złośliwych' chorób serca-zabija powoli nie dając we wczesnej fazie prawie żadnych oznak:shake:Jeśli nie zostanie zdiagnozowana-najczęściej kończy się nagłą śmiercia :-(Pisze informacje od psiego kardiologa;) Cena przebadania pracy i wymiarów serca naprawdę się wacha-ja chodze obecnie z psem na co 2 miesięczne badania-płacę 80zł.Jak wet stwierdzał u mojego psa chorobę serca to robił najpierw badania osłuchowe,potem EKG,potem echo serca.Za wszystkie 3 badania z tabletkami-(koszt 40zł) zapłaciłam 150zł.Czyli odejmując koszt tabletek-110zł za kompleksowe badanie.Myślę ,że warto:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']Proszę...






A Tobie proponuję najpierw obeznać się z tematem, a potem wypowiadać się...
Bo jak na razie, to mylisz psy w typie z tymi rasowymi...



A chodzi właśnie o to, że te w typie, których jest w schroniskach od groma, zostały wyprodukowane w pseudohodowlach...
Psów rasowych w schroniskach jest bardzo mało... ile? Nie odpowiem, bo również nie zajmuję się statystykami, mogę jedynie powiedzieć, że na masę psów w typie, które ogłaszamy na husky adopcje, tych rasowych było chyba 3, czy 4....
Teraz zrozumiałaś dlaczego pseudo jest zła?

Kończę tą jałową dyskusję, bo polemizować można z kimś, kto ma choć odrobinę pojęcia o tym co mówi....[/QUOTE]

Jeśli dla Ciebie wyrażenie opinii jest jednoznaczne z kupowaniem no to już insza inszość.
Nie jestem wczoraj urodzona, wiem o co chodzi z pseudo, ale nie przeginam w drugą stronę, że rodowodowe to cud bo tak nie jest.
Dobrze że masz odrobinę pojęcia żeby widzieć różnicę że jak dla mnie coś jest takie, a czym innym jest kupujcie tu i tu. No przepraszam dla mnie istotna różnica.
I wiem co to jest pies w typie a co to jest pies z rodowodem.
Szkoda czasu na takie głupoty bo większość czyta to co chce przeczytać.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Szkoda czasu na takie głupoty bo większość czyta to co chce przeczytać.:shake:[/quote]
Ciekawa jestem, gdzie przeczytałaś coś takiego:

[quote name='zaginiona sara'] ...że rodowodowe to cud bo tak nie jest.[/QUOTE]

Czytanie ze zrozumieniem proponuję zacząć od siebie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...