Jump to content
Dogomania

czy sierść westa uczula?


kama98

Recommended Posts

Dziewczyny powiedzcie mi prosze czy sierść westów uczula? Zastanawiam sie nad kupnem psiaka tej rasy, ale boje sie że będzie uczulał. Moja siostrzenica jest alergikiem i jeśli moje dzieci również będą, nie chciałabym robic sobie kłopotów.
Za odpowiedzi z góry dziękuje.
Pozdrawiam,
Kama

Link to comment
Share on other sites

Z tego co czytalam uczula najczesciej luszczacy sie naskorek psa a nie sama siersc, dlatego kazdy pies moze uczulic, nawet lysy. Uczulic moze tez slina czy inne wydaliny. Mimo tego zaleca sie dla alergikow psy: male, gubiace jak najmniej siersci lub nie gubiace jej. Np. yorki czy silky teriery w ogole nie gubia, do tego wymagane dla nich czeste kapiele jeszcze ograniczaja rozprzestrzenianie sie alergenu. Alergik nie powinien tez zajmowac sie kapielami ani czesaniem psa a dom powinien byc czesto odkurzany. Najmocniej uczulaja psy duze obficie linijace bo rozprzestrzeniaja sila rzeczy najwiecej alergenow. Moze najlepiej zrobic po prostu dzieciom testy u alergologa?
Tak apropo alergii rasa ktora wybralas ma ponoc do nich sklonnosc, wiec moze sie okazac, ze to pies bedzie alergikiem a nie dzieci

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']Z tego co czytalam uczula najczesciej luszczacy sie naskorek psa a nie sama siersc, dlatego kazdy pies moze uczulic, nawet lysy. Uczulic moze tez slina czy inne wydaliny. Mimo tego zaleca sie dla alergikow psy: male, gubiace jak najmniej siersci lub nie gubiace jej. Np. yorki czy silky teriery w ogole nie gubia, do tego wymagane dla nich czeste kapiele jeszcze ograniczaja rozprzestrzenianie sie alergenu. Alergik nie powinien tez zajmowac sie kapielami ani czesaniem psa a dom powinien byc czesto odkurzany. Najmocniej uczulaja psy duze obficie linijace bo rozprzestrzeniaja sila rzeczy najwiecej alergenow. Moze najlepiej zrobic po prostu dzieciom testy u alergologa?
[B]Tak apropo alergii rasa ktora wybralas ma ponoc do nich sklonnosc, wiec moze sie okazac, ze to pies bedzie alergikiem a nie dzieci[/B][/quote]

Całkowicie sie zgadzam z Jaszczurką. Najpierw weź trochę sierści westi do testów alergicznych i takie wykonaj .Nie kupuj pochopnie westie. Rzeczywiście jak poczytasz na forum westikowym [URL="http://westie.net.pl,to"]http://westie.net.pl,[/URL] to wiele ludzi ma problem z alegią westie.U mnie akurat jeszcze nie miałam takiego problemu ,ale nie będąc nigdy alergiczka na nic od 1,5 roku meczę się po każdym trymowaniu psów westie, szkotów ,bo okazało się żejestem jednak uczulona - na mieszki włosowe i po każdym trymowaniu psa mam okropna wysypkę.
Poza tym może westie jest psem który wogóle nie liniej ,ale uważam ,że to nie jest rasa dla każdego.Wymaga dużo pracy przy pielęgnacji, a zaniedbany westie (nie zrobiony lub źle zrobiony) jest brzydszy niż niejeden sympatyczny kundelek.Więc się zastanów czy aby to ma być westie.
Hodowczyni westie od 1994 roku:razz: .
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Nie mam jeszcze dzieci, ale w niedalekiej przyszłości planujemy... :) dlatego wiec chciałabym pieska który nie uczulałby, bo jeśli okarze sie, że moje dziecko ma alergie, to bede miał kłopoty... bo musiałabym sprzedać pieska, a napewno to będzie bardzo trudne bo go pokocham i sie do niego przywiąże, tak jak on do nas. Oczywiście nie wiem czy moje dzieci będa miały alergie, ale wole dmuchać na zimne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']Z tego co czytalam uczula najczesciej luszczacy sie naskorek psa a nie sama siersc, dlatego kazdy pies moze uczulic, nawet lysy. Uczulic moze tez slina czy inne wydaliny. Mimo tego zaleca sie dla alergikow psy: male, gubiace jak najmniej siersci lub nie gubiace jej. Np. yorki czy silky teriery w ogole nie gubia, do tego wymagane dla nich czeste kapiele jeszcze ograniczaja rozprzestrzenianie sie alergenu. Alergik nie powinien tez zajmowac sie kapielami ani czesaniem psa a dom powinien byc czesto odkurzany. Najmocniej uczulaja psy duze obficie linijace bo rozprzestrzeniaja sila rzeczy najwiecej alergenow. Moze najlepiej zrobic po prostu dzieciom testy u alergologa?
Tak apropo alergii rasa ktora wybralas ma ponoc do nich sklonnosc, wiec moze sie okazac, ze to pies bedzie alergikiem a nie dzieci[/quote]
Zgadzam się. Jesli ktoś jest alergikiem to nie znaczy ,ze od razu będzi uczulony na sierść . Najlepiej zrobić wcześniej testy dzieciakom . Moje dziecko jest mocno uczulone na kurz i roztocze ale o dziwo w domu jest wszysko ok. Dopiero jak wyjedziemy gdzieś zaczyna się polka :p

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...