Jump to content
Dogomania

Komunikat ZG ZKwP o championatach


Karlos

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Raczej wątpię aby na grudniowym Wilnie obowiązywały nowe zasady zdobywania championatu dla polskich psów.
Najbardziej prawdopodobna data wprowadzenia tych ustaleń to 01.01.2012r. Czyli możemy powalczyć o Ch.Lt za 1 CAC dopiero na marcowych wystawach w Wilnie.
A co do opłat za championaty to ja jestem na "gorąco" z cenami w Mołdawii i tak za Ch.MD-30euro,tyle samo za GR.CH.MD a za CH.MACEDONII-40euro.

Link to comment
Share on other sites

ZG raczej nie jest na bierząco z cenami za championaty innych krajów jak widać członkowie zarządu mało korzystają z uczestnictwa w wystawach zagranicznych....
Championat Bułgarii 40eu, Grand Championat 20eu
Championat Serbii kosztował nas ostatnio już 45eu:placz:
Dlaczego obcokrajowcy za Polski zapłacą tylko 25eu???:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysio']ZG raczej nie jest na bierząco z cenami za championaty innych krajów jak widać członkowie zarządu mało korzystają z uczestnictwa w wystawach zagranicznych....
Championat Bułgarii 40eu, Grand Championat 20eu
Championat Serbii kosztował nas ostatnio już 45eu:placz:
Dlaczego obcokrajowcy za Polski zapłacą tylko 25eu???:angryy:[/QUOTE]
dzieki za odkurzenie mojej pamięci. Nadal uważam że ch.pl za tani dla obcokrajowców!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']tez tak myślę :)[/QUOTE]

Niemcy i Luksemburczycy za swoje championaty placa tyle samo co zagraniczni wystawcy. Oplaty za wystawy dla zagranicznych wystawcow sa tak samo wysokie jak dla Niemcow i Luksemburczykow (i jest tak wszedzie w krajach zachodniej Europy!). Dlaczego Polacy zatem nie maja placic takze za championat i u siebie maja o polowe albo 2/3 tansze wystawy?! Pod tym wzgledem Polska jeszcze jest daleeeko za zachodem i mozna ja porownac wlasnie do krajow Balkanu, tak jak to robicie ;)
Brakuje tu troche obiektywnych porownan, moim zdaniem. A ZK jak juz wprowadza oplaty to zobaczycie, ze niedlugo i dla nas wprowadzi...i wtedy bedzie fair...

Link to comment
Share on other sites

JEST OFICJALNIE :

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Plenum Zarządu Głównego ZKwP na posiedzeniu w dniu 27 listopada 2011 r. podjęło m.in. następujące uchwały:
[B]1. Składka członkowska na rok 2012 [/B]wynosi 70 zł. Pozostałe opłaty pozostają bez zmian.
[B]2.[/B] Z dniem 1 stycznia 2012 roku Związek zaprzestaje sprzedaży kwartalnika [B]„Pies”[/B], który będzie rozprowadzany wyłącznie dla członków Związku, którzy opłacili składkę za rok bieżący.
[B]3.[/B] Począwszy od 2012 roku [B]Championat Polski [/B]będzie przysługiwał po uzyskaniu przez psa/sukę [B]czterech CWC, [/B]w tym jednego na wystawie międzynarodowej lub klubowej od trzech różnych sędziów w odstępie czasu co najmniej sześciu miesięcy. [B]Zasada ta dotyczy psów/suk, które pierwsze CWC uzyskają po 1.01.2012 roku. Pozostałe nabierają prawo do championatu na dotychczasowych warunkach.
4. [/B]Oddziały zobowiązane są do niezwłocznego przekazywania do biura ZG dokumentów niezbędnych do wypisania rodowodu ekspresowego i ekspresowej nostryfikacji. Rodowody będą wydawane przez biuro ZG w terminie 5 dni do wpłynięcia kompletu dokumentów.
[B]5. [/B]Zmiany osób, którym przysługuje wspólny przydomek podlegają jednej opłacie niezależnie od tego ilu osób ta zmiana dotyczy, czyli 65 zł od zmiany przy przydomku.

[url]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=kom_zg[/url]
[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Przypuszczałam że składka pójdzie do góry :mad:.[/QUOTE]

Też się tego obawiałam. Opłaty za wystawy też poszły w górę. Dodatkowo od stycznia podobno ma być tak, że za wszystkie psy ( w tym za weterany, interchampiony i rasy polskie) też będzie pobierana opłata za wystawę.

Link to comment
Share on other sites

to pewnie wraz ze wzrostem składek, oplat tym samy w dół pójdzie jakość nagród. Za jakiś czas dojdziemy do "złotego środka" jak np Bułgaria, gdzie na bisach jest aż jeden puchar, ba, na całej wystawie często jest aż jeden puchar - wlaśnie za I na bisach.... Znam też takie kraje, gdzie na pudle można bylo zrobic tylko sobie zdjęcie z karmą a po wystawie organizatorzy zabierali karmy na kolejna wystawę znów tylko do zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']to ZK wchodzi w VAT? Bedzie wydawał faktury?[/QUOTE]

Z tego, co słyszałam przede wszystkim paragony . Podobno ma być do tego specjalny program komputerowy ( nazywa się Symfonia czy jakoś tak).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysio']Polscy wystawcy za to na pewno chcieliby zarabiać w swojej pracy tyle samo ile zarabiają Luksemburczycy czy Niemcy....i wtedy byłoby to sprawiedliwe;)[/QUOTE]

A wystawcy z Ukrainy, Moldawii i Bialorusi tyle co polscy ;)

[SIZE=1]A tak w ogole to Ch Lux kosztuje 20 euro, niemiecki 35 euro, czyli zarobki srednie danego kraju nie maja nic do czynienia z cenami championatow.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...