Jump to content
Dogomania

Komunikat ZG ZKwP o championatach


Karlos

Recommended Posts

Najnowszy komunikat Zarządu Głównego:

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Zarząd Główny ZKwP informuje o zawartych [B]porozumieniach o wzajemnym uznawaniu tytułu Championa krajowego [/B]pomiędzy Łotewską Federacją Kynologiczną (Latvijas Kinologiska Federacija) oraz Ukraińskim Związkiem Kynologicznym (КИНОЛОГИЧЕСКИЙ СОЮЗ УКРАИНЫ), a Związkiem Kynologicznym w Polsce, które obowiązują od 30 marca 2011 r.

1. Strony ustalają, że psy zarejestrowane w ich księgach posiadające tytuł krajowego championa wystawowego jednej ze stron zyskuje tytuł drugiej strony po uzyskaniu [B]jednego CWC [/B]w przypadku Polski i [B] jednego CAC [/B]w przypadku Łotwy i Ukrainy, na wystawie międzynarodowej.
2. Procedura zatwierdzania tytułu championa krajowego w krajach reprezentowanych przez Strony:
Właściciel psa zwraca się do swojej krajowej organizacji kynologicznej (uznanej przez F.C.I) o zatwierdzenie tytułu championa Łotwy, Ukrainy lub Polski.
Główna organizacja kynologiczna wysyła zatwierdzony wniosek wraz z zatwierdzonymi tytułami zdobytymi wcześniej oraz kopię rodowodu.
Po otrzymaniu oraz sprawdzeniu wspomnianych powyżej dokumentów, kraj przyznający tytuł championa krajowego przesyła dyplom na adres pocztowy właściciela psa lub na adres pocztowy głównej krajowej organizacji kynologicznej nie pobierając z tego tytułu opłat.

Źródło:
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=kom_zg[/URL]
[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Proszę o sprostowanie...kieruje się najpierw wniosek o zatwierdzenie tytułu championa Łotwy czy Ukrainy do krajowej jednostki czyli do ZKWP a oni po sprawdzeniu przesyłają dalej czy bezpośrednio do Związków Kynologicznych na Łotwie lub Ukrainie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karlos']Najnowszy komunikat Zarządu Głównego:

[FONT=Tahoma][COLOR=#666666]Zarząd Główny ZKwP informuje o zawartych porozumieniach o wzajemnym uznawaniu tytułu Championa krajowegopomiędzy Łotewską Federacją Kynologiczną (Latvijas Kinologiska Federacija) oraz Ukraińskim Związkiem Kynologicznym (КИНОЛОГИЧЕСКИЙ СОЮЗ УКРАИНЫ), a Związkiem Kynologicznym w Polsce, które obowiązują od 30 marca 2011 r.

1. Strony ustalają, że psy zarejestrowane w ich księgach posiadające tytuł krajowego championa wystawowego jednej ze stron zyskuje tytuł drugiej strony po uzyskaniu jednego CWCw przypadku Polski i jednego CACw przypadku Łotwy i Ukrainy, na wystawie międzynarodowej.
2. Procedura zatwierdzania tytułu championa krajowego w krajach reprezentowanych przez Strony:
Właściciel psa zwraca się do swojej krajowej organizacji kynologicznej ([B]uznanej przez F.C.I[/B]) o zatwierdzenie tytułu championa Łotwy, Ukrainy lub Polski.
Główna organizacja kynologiczna wysyła zatwierdzony wniosek wraz z zatwierdzonymi tytułami zdobytymi wcześniej oraz kopię rodowodu.
Po otrzymaniu oraz sprawdzeniu wspomnianych powyżej dokumentów, kraj przyznający tytuł championa krajowego przesyła dyplom na adres pocztowy właściciela psa lub na adres pocztowy głównej krajowej organizacji kynologicznej nie pobierając z tego tytułu opłat.

Źródło:
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=kom_zg[/URL]
[/COLOR][/FONT][/QUOTE]

dobra, czepiam się ale jak to rozumieć? (to pogrubione)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']dobra, czepiam się ale jak to rozumieć? (to pogrubione)[/QUOTE]

powtarzasz moje pytanie z tego wątku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/180796-gdzie-wystarczy-jeden-CAC/page2[/url]
nawet mi tam odpowiedziałaś na nie :D :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']powtarzasz moje pytanie z tego wątku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/180796-gdzie-wystarczy-jeden-CAC/page2[/url]
nawet mi tam odpowiedziałaś na nie :D :D[/QUOTE]

wiem, wiem, ale może ktoś odpowie tak na serio a nie dla jaj :)

Link to comment
Share on other sites

Ktoś wyżej pytał.
Chodzi o to, ze pies importowany z Polski na Ukrainę czy Łotwę bądź odwrotnie, po zdobyciu championatu kraju w którym się znajduje, otrzymuje automatycznie (po zdobyciu jednego CAC z tego rodzimego kraju, jak dobrze zrozumiałam?) championat kraju z którego pochodzi.

A ja się tak głupio zapytam - czy tak jest z Litwą?
Bo moja hodowczyni (Litwinka) mówiła, że jak tu w Polsce zrobię championat, to żebym przesłała wnioski do LKD i będę miała automatycznie championat Litwy.

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o F.C.I .... nikt nie wie co autor miał na myśli...ale to zaprawdę głęboka myśl :D

no cóż, według mnie w komunikacje nie ma mowy o jakimkolwiek obostrzeniu dotyczącym - kraju pochodzenia psa:/ pytam się o schemat załatwiania takiej sprawy? napisałam do ZKwP ale z ich strony od 2 tygodni cicho...sza:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zzabi']Proszę o sprostowanie...kieruje się najpierw wniosek o zatwierdzenie tytułu championa Łotwy czy Ukrainy do krajowej jednostki czyli do ZKWP a oni po sprawdzeniu przesyłają dalej czy bezpośrednio do Związków Kynologicznych na Łotwie lub Ukrainie.[/QUOTE]

wysyla sie wniosek do naszeko ZG a oni go kieruja dalej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']powtarzasz moje pytanie z tego wątku: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/180796-gdzie-wystarczy-jeden-CAC/page2[/URL]
nawet mi tam odpowiedziałaś na nie :D :D[/QUOTE]

no ciekawe, jak dostaniecie ZG odpowiedź to podzielcie się;)

Link to comment
Share on other sites

w tym przypadku nie ma żadnego formularza więc mail napisałam, załączyłam dokumenty i poszedł w świat, z informacją....proszę o informację zwrotną czy wszystko zostało dostarczone....no i to mnie denerwuje że nikt nie odpisze...tak dzięki, nara! - i generalnie by mi to wystarczyło i czekałabym na decyzję! a tak mail był, doszedł, czy się zawieruszył w koszu? a może po prostu nie został wysłany tam gdzie trzeba...o czym też się nie dowiem jak nie poinformują :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

hej, dziś dostałam info w sprawie championatu UA w ramach podpisanej umowy...ZG raczej nic nie załatwia, napisali do mnie abym przesłała pocztą orginały kart ocen i kopie rodowodu oraz championatu Polski na podany adres w Kijowie.
Myślicie że jak wyślę oryginały kart to kiedyś je otrzymam z powrotem?

Link to comment
Share on other sites

Ja po 6 tyg dostałam taką samą informację :diabloti: 6 tygodniiii a oni mi piszą,ze mam sobie wysłać oryginał karty i ksero ch.pl rodowodu do Kijowa. ZKnic nie robi w tej sprawie, bo to pierwsze championaty potym porozumieniu - tak mi powiedzieli.
Wściec się można.
Też jestem ciekawa czy oryginał domnie wróci z ch.ua. W Rumunii tez mi kazali oryginał zostawić i miał przyjsc z CH.RO. Narazie idzie. Piechotą chyba. :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]CHAMPIONAT Polski i Młodzieży NOWE ZASADY

Dzisiaj plenum ZKwP w Polsce podjęło uchwałę o nowych zasadch przyznawania Championatu PL. i Młodzieżowego Championatu Pl.Do uzyskania championatu młodzieży potrzebne są 3 Zw,Młodz. z wystaw krajowych i 1 Zwyc. Młodz. z wystawy międzynarodowej.Do uzyskania Championatu PL. potrzebne są 3 CWC z wystaw krajowych i 1 z wystawy międzynarodowej w czasie pół roku. Kto zaczął championat będzie kończył na starych zasadach a kto dopiero zacznie teraz to już na nowych.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...