Jump to content
Dogomania

Cioteczki, ptrzebuję porady - kosmetyki dla westa.


A&L

Recommended Posts

Mam westowego malucha i chciałabym zadać kilka pytań :). Ogólnie chodzi o to, że chcę jej kupić wszystkie potrzebne kosmetyki (szampon, odżywkę, puder, perfumy itd.). Ale przed tym chciałabym się dowiedzieć, kiedy mogę zacząć ją kąpać, bo wiem, że do pewnego czasu nie powinno się, a nie ukrywam, że mała jest już szara ;/ No i chciałabym też wiedzieć, czy na początku muszę kupić jakieś specjalne kosmetyki dla szczeniaka, czy jak już będę mogła ją kąpać bez problemu, to nie będzie konieczne używanie specjalnych szamponów dla malców. I na koniec chciałabym Was prosić, żebyście mi poleciły jakieś kosmetyki :)

Link to comment
Share on other sites

Nie mam westika więc co do kosmetyków nic nie podpowiem. Choć sama z chęcią bym się dowiedziała jakie kosmetyki są dobre dla takiej sierści bo moja kundla ma terierowatą sierść.
Szczeniak powinien być kąpany w jakimś delikatnym szamponie przeznaczonym dla szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się,że wszystko byś znalazła na westie.net,ale dobrze napiszę :) Po pierwsze kąpanie psów w ogóle nie jestem czymś niezbędnym jak dla mnie. Choć oczywiście czasem konieczne. Skoro musisz ją wykąpać co ja uważam ze jest trochę przesadą to użyć mąki ziemniaczanej lub inne suchego szamponu-przyda się teraz jak i później -> Do spriskiwacza nalewać troszkę szamponu woda i pryszkasz psa az będzie dobrze mąkry,ale nie ociekający i wcierasz mąke by oblepiła kudełki później szczesujesz,acz kolwiek jak dla mnie na metoda nie jest na dłuższa metę. Dla dorosłego psa ja bym kupiła jakiś dobrze nawilżający szampon ale bez lanoliny i np. jakiś dla psów szorstkowłosych (mówią,że wyszusza włos ja odnosze wrazenie ze mój szampon z 1 All System chyba tego nie robi) i jakąś dobrze nawilżająca odżwykę na łapki i firankę - jednak to wszystko gdy pies będzie już powiedzmy taki roczny by jak najdłużej utrzymac jego natłuszczoną skórę i specjalnie tego nie wymywać :) Ja bardzo lubię kosmetyki z 1 All system. Perfum nei stosuję, pudry tylko na wystawy. Myślę ,że do domowej pielęgnacji straczy szampon/y,odżywka i porządne suszonko :) Używa się też i później kosmetyków dla malców bo są delikatne i nie podrażniają skóry wszystko zależy od tego jak pies będzie wszystko tolerowac,ale nie sądze by były jakieś problemy. To chyba wszystko jak coś to jeszcze coś postaram się pomóc :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Dominiko :) Co prawda nie rozumiem jak można mówić o braku konieczności mycia westa, ale może jestem zbyt "zielona" żeby to zrozumieć :D Mam szampon dla szczeniaków, myjemy nim łapki, resztę dokupię jak niunia podrośnie :)

Link to comment
Share on other sites

Nie ma, bo od szarości nie umrze a od zbyt częstych kąpieli wyjałowi sie skóra i będzie jeden wielki strup co widziałam na focie :) Ja bym albo myła mąką własnie albo już później co pare miesięcy szamponem-west dla mnie nie musi być biały 24 h na dobe ważniejsze dla mnie jest zdrowie jego skóry. Oczywiście jeśli łapy są np. brudne od gliny,piachu ,ziemi i itp atrakcji powiedzmy umycie jest niezbedne ale gdy będzie ona szara to spokojnie można poczekać i pamiętaj o suszeniu :)

Link to comment
Share on other sites

A tą mąkę da się całkowicie wyczesać? Spróbowałabym na mojej kundli ale boję się że będę mieć całe mieszkanie zasypane:) Jej szorstkawe futro bardzo łapie przeróżne brudy a staram się ograniczać kąpiele i mąka mogłaby być takim zamienniekiem kąpieli.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli się ma możliwość to najlepiej mąkować na dworze ja nie mam więc robię to po prostu w wannie tylko nie spłukuję tej mąki do rur tylko wywalam do kibelka :P Można też kupić szampon suchy ma inną strukturę niż mąka i ładnie pachnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...