Jump to content
Dogomania

Wszystko co potrzebne


AnAn

Recommended Posts

Witam.
Mam psicę w typie cockera angielskiego, kolor sierści czarny. Skończyła już rok i teraz mam parę pytań. Do tej pory używałam szamponu "Champion" i czesałam ją metalowym grzebieniem. Teraz chciałabym się dowiedzieć:
1. Czy szampon jest dobry, czy też go wymienić na inny, ew jaki?
2. Znacie jakieś dobre odżywki dla takich psów?
3. Trymer/furminator - jaki najlepiej kupić i w jakich cenach się one mieszczą?
4. Czy kupić jeszcze jakieś inne grzebyki lub szczotki /jakie/?
5. Jak często ją kąpać?

Na razie chyba koniec pytań.

Z góry dzięki i pozdrawiam,
Ania :))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witaj

Ja jestem zadowolona z kosmetyków OSTER

Jeśli chodzi o twoją dziewczynkę to polecam OSTER BLACK PEARL SHAMPO.Będzie miała po nim błyszczacą sierść.

Odrzywka truskawkowa STRAWTBERRY DERMASILK CONDITIONER super pachnie i sierść jest miękka w dotyku.

Grzebień najlepiej metalowy (średni rozstaw zębów)

Furminator kosztuje w hurtowniach około 50zł

Jeśli chcesz to na priv mogę ci podać sprawdzony adres.

Link to comment
Share on other sites

To zależy przede wszystkim jaka jest sierść twojego psa po tym szamponem. Nie jest to jakiś szampon górnych lotów ale jeśli sierść jest w porządku to zostań przy nim. Co do odżywki to mówi się zawsze, że najlepiej kupować kosmetyki z jednej linii, bo podobno wtedy uzyskuje się najlepsze efekty, ale to nie reguła i każdy hodowca ma swoje triki :cool3:. Jeśli twój pies sie nie drapie po kąpieli, nie dostaje łupieżu a sierść nie jest tam jakoś bardzo wysuszona to jest w porządku. Jeszcze pytanie czy twój pies jest lub ma być zamiar wystawiany, bo w takim wypadku zastanowił bym się nad czymś lepszym.
Do czesania najlepszy grzebień metalowy, do tego pomocna może być szczotka "pudlówka" do ogólnego przeczesywania, tyle żeby nie była za ostra .
Jak często kąpać też nie można z góry określić, zależy gdzie mieszkasz, gdzie wychodzi twój pies na dwór i oczywiście od warunków atmosferycznych. Myślę, że raz w miesiącu powinno starczyć. No i znów pytanie czy pies jest na wystawy bo włos brudny nie rośnie, więc wtedy raczej częstsze kąpiele.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...