Jump to content
Dogomania

Gdzieś na końcu swiata,psy znajduja schronienie... tylko co dalej ???


Recommended Posts

[quote name='Kava']witam po dluzszej przerwie ....
mam nadzieje, ze psiaki zdrowe jak rowniez pani, pani Doroto????

czy przepowiednia kaji sie spelnila i realizuje pani te plany?

zycze zdrowia i sily a takze szybkiego powrotu wiosny....[/QUOTE]
Próbuję z całym samozaparciem, tylko mój były partner utrudnia mi to. Chyba pojadę do Warszawy i podbiję mu oko :mad:. Co za palant! Tak się mnie boi, że nie odbiera telefonów ode mnie, a ja potrzebuję tylko jeden jego podpis na zwykłej umowie dzierżawy gruntu.
Psiaki zdrowe, ja już też (troszkę się pochorowałam po tych mrozach). Ale plany i tak zaczynam już realizować. Na razie odzyskałam prąd :multi::multi::multi::multi::multi:!!! Mam nawet telewizję, na razie naziemną, potem pomyślę o innej i oczywiście o internecie :lol:. Dochody mam na razie jeszcze niewielkie, ale przecież nie od razu Kraków zbudowano, prawda?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bric-a-brac']Zaglądam. Pani Doroto, dobrze czytać wieści :) Kibicuję Pani, małymi kroczkami do celu![/QUOTE]
No właśnie! Pierwszy kroczek już zrobiony... Mam wyrównany teren pod wybieg i kojce. Resztę prac przerwały mrozy, ale myślę, że teraz prace szybko ruszą. Już się nie mogę doczekać. Pracy będzie dużo, ale jaka satysfakcja!


Toudiemu zróżowiał nosek :crazyeye: Zauważyłam to pod koniec zimy i tak mnie to zaskoczyło, że aż sprawdziłam zdjęcia na początku wątku. Miał czarny nos, a ma różowy :lol: U Gizmo z kolei powiększyły się brązowe plamki na pyszczku, takie nad oczami i po bokach. Były ledwie widoczne, a teraz stroi się w brązowe piórka :lol: Chyba obaj dorośleją.

Edited by fryzshire
Link to comment
Share on other sites

z internetu
".... [B]Skąd się biorą zmiany koloru nosa u niektórych psów?[/B]
(...)
U niektórych psów występuje zjawisko tzw. zimowego nosa. Latem ich nosy są zazwyczaj w pełni wybarwione, czarne lub czekoladowe. Zimą tracą pigment i stają się cieliste, ewentualnie ciemniejszy barwnik pozostaje na brzegach nosa albo nos jest wybarwiony nieregularnie. Zimowy nos spotyka się najczęściej u psów białych lub kremowych, takich jak owczarki podhalańskie, samojedy, golden retrievery czy biszkoptowe labradory. U husky zimowe rozjaśnienie nosa ma zwykle postać jaśniejszego pionowego paska biegnącego przez środek.
Ponieważ zjawisko to występuje sezonowo, niewątpliwie ma ono związek z ilością światła słonecznego. Rozjaśnienie nosa nie dotyczy jednak wszystkich osobników tych ras, co wskazuje na to, że psy mogą mieć do tego predyspozycje genetyczne. Hodowcy twierdzą także, że na pigmentację nosa wpływa żywienie, jednak na razie nie ma na to dostatecznych dowodów. Niektórzy uważają, że rozjaśnienie nosa może być wynikiem niedoboru jakichś mikroelementów, ale ta hipoteza także nie została jeszcze potwierdzona.

[I]Urszula Charytonik[/I]"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']z internetu
".... [B]Skąd się biorą zmiany koloru nosa u niektórych psów?[/B]
(...)
U niektórych psów występuje zjawisko tzw. zimowego nosa. Latem ich nosy są zazwyczaj w pełni wybarwione, czarne lub czekoladowe. Zimą tracą pigment i stają się cieliste, ewentualnie ciemniejszy barwnik pozostaje na brzegach nosa albo nos jest wybarwiony nieregularnie. Zimowy nos spotyka się najczęściej u psów białych lub kremowych, takich jak owczarki podhalańskie, samojedy, golden retrievery czy biszkoptowe labradory. U husky zimowe rozjaśnienie nosa ma zwykle postać jaśniejszego pionowego paska biegnącego przez środek.
Ponieważ zjawisko to występuje sezonowo, niewątpliwie ma ono związek z ilością światła słonecznego. Rozjaśnienie nosa nie dotyczy jednak wszystkich osobników tych ras, co wskazuje na to, że psy mogą mieć do tego predyspozycje genetyczne. Hodowcy twierdzą także, że na pigmentację nosa wpływa żywienie, jednak na razie nie ma na to dostatecznych dowodów. Niektórzy uważają, że rozjaśnienie nosa może być wynikiem niedoboru jakichś mikroelementów, ale ta hipoteza także nie została jeszcze potwierdzona.

[I]Urszula Charytonik[/I]"[/QUOTE]

Czyli Toudi ma "zimowy nosek" :lol: On jest właśnie kremowego koloru, taki jasny biszkopt. A nosek zrobił się różowy z ciemnym brzegiem. Nie wiedziałam. Jak to człowiek całe życie się uczy:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']z internetu
".... [B]Skąd się biorą zmiany koloru nosa u niektórych psów?[/B]
(...)
U niektórych psów występuje zjawisko tzw. zimowego nosa. Latem ich nosy są zazwyczaj w pełni wybarwione, czarne lub czekoladowe. Zimą tracą pigment i stają się cieliste, ewentualnie ciemniejszy barwnik pozostaje na brzegach nosa albo nos jest wybarwiony nieregularnie. Zimowy nos spotyka się najczęściej u psów białych lub kremowych, takich jak owczarki podhalańskie, samojedy, golden retrievery czy biszkoptowe labradory. U husky zimowe rozjaśnienie nosa ma zwykle postać jaśniejszego pionowego paska biegnącego przez środek.
Ponieważ zjawisko to występuje sezonowo, niewątpliwie ma ono związek z ilością światła słonecznego. Rozjaśnienie nosa nie dotyczy jednak wszystkich osobników tych ras, co wskazuje na to, że psy mogą mieć do tego predyspozycje genetyczne. Hodowcy twierdzą także, że na pigmentację nosa wpływa żywienie, jednak na razie nie ma na to dostatecznych dowodów. Niektórzy uważają, że rozjaśnienie nosa może być wynikiem niedoboru jakichś mikroelementów, ale ta hipoteza także nie została jeszcze potwierdzona.

[I]Urszula Charytonik[/I]"[/QUOTE]

Moja Świnka zmienia ubarwienie nosa z brązowego na różowy:) a jest cała biało różowa , nawet poduchy łap i paznokcie na różowiutkie. Przychylałabym się o teorii o świetle, bo nei ma żadnych braków w mikroelementach w żywieniu a te zmiany są cykliczne:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masza44']Moja Świnka zmienia ubarwienie nosa z brązowego na różowy:) a jest cała biało różowa , nawet poduchy łap i paznokcie na różowiutkie. Przychylałabym się o teorii o świetle, bo nei ma żadnych braków w mikroelementach w żywieniu a te zmiany są cykliczne:)[/QUOTE]
Czyli jest prawie pewne, że mój psotny, nieznośny troll latem odzyska swój czarny nosek :lol:? Zaczęłam do niego mówić: "mój kochany zimowy nosek". Prawie wszystkie mają taki przydomki. Loca, to "mój kochany piecuszek", bo uwielbia spać pod kołdrą i to razem z głową. Uma, to "moja piękna bogini", ze względu na swoją imienniczkę, hinduską boginię światła i piękna. Tequila, to "moja krwiożercza sunia-niunia", albo "moja kochana szczurołapka". Do Foki często mówię "ty mój kochany wielki babolu". Gizmo z kolei, to "mój kochany wędrowniczek", po tym, jak go trzy dni szukałam, kiedy zginął. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Dostałam dziś @ od naszej Kaji69 i zostałam poproszona o jego wklejenie na wątek:
Cytuje :
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][SIZE=3]"Putin jest już w cudownym dt w Krakowie,pod wspaniałą opieką.Od razu poczuł sie jak u siebie,apetyt dopisuje,humorek również,za kilka dni czeka go wizyta w klinice.Koszt transportu i organizacją zajęła sie Asia ,Ania i Arek ze Stowarzyszenia Życie dla Zwierząt,ogromne ,ogromne DZIĘKUJĘ im za to <3 Reszta psów p.Doroty ma zapewnioną karme i opieke weterynaryjna też dzięki Stowarzyszeniu Życie dla Zwierząt.Wszystkie psy p.Doroty są przygotowywane do adopcji. Jezeli ktoś by zechciał wspomóc te psiaki w jakikolwiek sposób,czy to finansowy,czy karmą lub dt ,prosze kontaktować się ze Stowarzyszeniem Życie dla Zwierząt,jest strona internetowa,jest strona na fb,każde wpływy na te psiaki beda podane na tych stronach.Jeszcze raz dziekuje bardzo wszystkim ,którzy właczyli sie w pomoc dla tych psiaków [/SIZE][/FONT][/COLOR]"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...