Jump to content
Dogomania

AnAn

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Niestety PRAprcd nie jest uleczalne w zadne sposób, nie można tez tej choroby zatrzymać, to wrodzony postępujący zanik siatkówki - optycznie choroba jest do zdiagnozowania u osobników od 1 roku życia ale są osobniki które dopiero optycznie dają sie zdiagnozować w wieku np. 5 lat (choroba atakuje najczęściej od 3-5 roku zycia ale i są przypadki wcześniejsze i późniejsze).
W Polsce jest obecnie 2 okulistów którzy są w stanie zdiagnozować wczesny etap , jednym z nich jest dr. Gancarz, drugi przepraszam ale nie pamiętam nazwiska.
Zostaje badanie genetyczne na posiadanie i nosicielstwo genu PRAprcd jak napisała Cockermanka a to już kosztuje sporo.
PRA atakuje głównie pudle, spaniele, retrievery chociaż zdarza się w innych rasach takich jak grupa bichonów,w szpicach w tym w husky i w kundelkach - a jak wiadomo w tych ostatnich nikt badań nie robi, robić raczej nie będzie, a często psy chore i noszące chorobę nie dożywają wieku w którym choroba się ujawnia -(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnAn']Witam.
chociaż mała ma w sobie coś z cockera, nie jest 'czystej krwi'.


Acha, jeszcze jedno. Jeśli może zagląda tu właściciel jednego z psiaków z tej właśnie pseudohodowli, proszę o kontakt tutaj lub na gg: 7822576.

Pozdrawiam,
Ania.[/QUOTE]

trzeba było słuchać jak Cię uprzedzali.
chyba że nie uprzedzali, a mieszali z błotem, jak to często "się robi" na dogomani. zamiast tłumaczyć, fajniej jest kogoś zbluzgać.


po co szukasz kontaktu z innymi osobami które mają psy z tej pseudo? przecież i tak nic nie zrobisz.

Link to comment
Share on other sites

Zrobić można bardzo dużo.
Przede wszystkim ostrzegać i pisać o skutkach kupowania w pseudo, o tym w jakie bambuko robią ludzi, a więc całe uświadamianie. Jeżeli kilka osób oszukanych podniesie larum to ma to więcej szans żeby dotarło do większej rzeszy ludzi i zmusiło do zastanowienia się czy jednak nie kupować "okazji".
I nie można się zrażać że 100 osób no i tak palnie głupote, bo ta 23-cia, 71-sza, 101-sa która ominie pseudo dzięki akcji uświadamiania to może początkowo mały ale znaczący sukces. A ta osoba z kolei znowu kogoś może uświadomi jak wielka różnica jest miedzy "tylko papierem" a "rasowym ale bez" i okazuje się że świadomość jeszcze miernie ale zaczyna wzrastać.
A to jest kolejny sukces :)

Link to comment
Share on other sites

Pa-tti - nie na dogomanii, ale w każdym razie nie tłumaczyli.

aneta, twoje posty budzą we mnie zachwyt, zawsze i wszędzie. Mam wrażenie że jesteś wiecznie opanowana i wiesz wszystko o psach :D

Edited by AnAn
...
Link to comment
Share on other sites

Dzięki :) ale opanowana nie jestem, sz....g mnie trafia za kadym razem jak trafiam na osoby niereformowalne i tylko mnie podtrzymują w działaniach osoby które zaczynają myśleć, to ta deska ratunku żeby się nie załamywać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...