Jump to content
Dogomania

Taste Of The Wild czy WhiteWolf ?


Recommended Posts

Słyszałam o bydwu karmach dobre rzeczy. Tylko, że nie wiem którą na początek wybrać, dlatego zwracam się do Was. Mój west na początku dostawał Royala dla Westów, kiedyś tam usłyszałam, że ta karma nie jest za dobra jakościowo, więc postawiłam na Orijena, lecz mój pies bo jedzeniu tej karmy dostał alergi. Aktualnie dostaje Royala typowego dla alergików, ponieważ nasza pani weterynarz załatwiła nam dosyć dużo próbek tej karmy, więc mam trochę czasu na zastanowienie się, którą karmę wybrać. [IMG]http://psy.olpw.com/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG]

Tak myślę, że główne wątki tematu to:
1. Którą wolicie - w sensie dla psa. [IMG]http://psy.olpw.com/images/smiles/icon_razz.gif[/IMG]
2. Która jest lepsza i dlaczego tak uważacie ?
3. Jakie macie wrażenia po tych karmach ? - jeżeli dawaliście którąś z nich swojemu psu.

Myślę, że jak narazie to wszystko, ale może jeszcze coś w międzyczasie wymyślę. [IMG]http://psy.olpw.com/images/smiles/icon_razz.gif[/IMG]

Pozdrawiam. [IMG]http://psy.olpw.com/images/smiles/icon_mrgreen.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

A wiesz na co pies jest uczulony? Bo psa zwykle uczula pewien rodzaj mięsa, zbóż, nabiał czy jaja, albo kilka z wymienionych, i karma może być najwyższej jakości - a spowoduje reakcję alergiczną, jak pies będzie uczulony na coś z jej składu. Jak masz alergika, to wybierz White Wolf Nord Salmon albo Taste Of The Wild Pacific Stream (czy jakoś tak) - to karmy bez zbóż, bez jaj i nabiału, oparte z mięsa tylko na rybach, więc stosunkowo mało prawdopodobne, by uczuliły alergika.

Link to comment
Share on other sites

Okej dzięki, ale dowiedziałam się, że jeżeli dostawał wcześniej Royala z wypełniaczami zbożowymi i teraz dostał karmę opartą na mięsie to dlatego tak zareagował.
A jakbyś miała wybierać pomiędzy WhiteWolf Salmon czy Taste Of The Wild Pacific Stream, to którą byś wybrała ?

Link to comment
Share on other sites

W karmach Taste of the Wild zastanawiają mnie takie składniki: wędzone ryby, pieczone mięso. Myślę, że żaden producent nie przyrządza tak pieczołowicie swojej karmy. Te składniki pochodzą pewnie z odrzutów dla ludzi, po terminie ważności, czy coś takiego. Wędzone ryby są straszliwie słone, żywienie nimi musi rozwalić w końcu nerki. Od niedawna karmię White Wolfem, z psami wszystko OK, zobaczymy na dłuższą metę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Joy1']W karmach Taste of the Wild zastanawiają mnie takie składniki: wędzone ryby, pieczone mięso. Myślę, że żaden producent nie przyrządza tak pieczołowicie swojej karmy. Te składniki pochodzą pewnie z odrzutów dla ludzi, po terminie ważności, czy coś takiego. Wędzone ryby są straszliwie słone, żywienie nimi musi rozwalić w końcu nerki. Od niedawna karmię White Wolfem, z psami wszystko OK, zobaczymy na dłuższą metę.[/QUOTE]

dodawanie soli nie jest niezbędne do wędzenia ryb ;) wiem, bo czasami lubię zjeść wędzoną rybkę a nie cierpię przesolonych potraw i w ogóle unikam soli - można kupić ludzkie wędzone ryby które soli nie widziały, więc wniosek o szkodliwości na nerki jest trochę nietrafiony.
inna sprawa że zaskakująco brzmią te składniki - ale cóż, to już tajemnica producenta co tam wsadza ;) TOTW chyba będę testować dopiero więc nie mam jeszcze doświadczenia z tymi kulkami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Silky123']Właśnie mi doszła TOTW z pieczoną kaczką, psu smakuje, nawet bardzo. Zobaczymy jak będzie na niego wpływała. Czytałam też, żeby czasami na pare dni dawać psu rybną, żeby go nie przebiałczyć. Pozdrawiam. :)[/QUOTE]

Wetlands jak na bezzbożówkę wcale nie ma jakiejś wielkiej ilości białka; btw "przebiałczenie" to raczej śliska sprawa. Takie nagłe zmiany znienacka na kilka dni prędzej rozstroją psu żołądek niż przed czymkolwiek uchronią.

O White Wolfie Duck & Peas mogę na razie powiedzieć, że wszystko jest ok, poza tym, że pies jak na bezzbożówkę robi naprawdę duże kupy, i raczej przy nim nie zostaniemy... Zobaczymy jak będzie na WW łososiowym - jak nie lepiej, to będziemy szukać innej karmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Karmię White Wolfem z łososiem od ok 4 m-cy i wszystkie 5 psów zaczęło mieć problemy z gruczołami około odbytowymi, źle się opróżniają. Psy są w różnym wieku, rasowe i kundelki, aktywność mają niezmienną od dłuższego czasu, wszystkie zjadają tą karmę chętnie, nie ma bąków, kupy jakby duże. I wszystkie zaczęły się nadmierne interesować swoją tylną okolicą, a 13 letnia suka dostała nawet przetoki (przedtem w całym życiu nie miała zapchanych gruczołów). Wszystkie też żrą (trzeba użyć tego słowa) trawę w sposób nałogowy i kompulsywny - po nocy wychodzą z domu na wybieg i nawet nie odsikają się z pierwszej potrzeby, tylko żrą trawę. Wet mówi, że to brak błonnika. Skonsultuję to jeszcze z innymi wetami. Ma ktoś jeszcze takie obserwacje?

Link to comment
Share on other sites

U mnie to były tylko duże kupy i chyba raczej kiepskie przyswajanie; nie sądzę, żeby był to brak błonnika, bo pies generalnie jada cały czas bezzbożówki i nie ma takiego problemu. Gruczoły mogą się zatykać, kiedy kał na okrągło jest nieco za luźny/za miękki; wtedy nie mają jak się fizjologicznie opróżnić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wet mówi, że wszystkie przyczyny problemów z gruczołami nie są do końca wyjaśnione. Brak błonnika i zbyt luźne kupy to jedna z wielu możliwości. Ale u moich psów były całkiem dobre te kupy, nie za suche, nie za luźne. I w końcu porządna karma przemysłowa jest zbilansowana jak należy. Na próbę przeszliśmy na Bento Kronen (kiedyś już go stosowałam i psy dobrze się miały - sierść, energia do treningów, żadnych problemów), jeździmy oczyszczać te gruczoły i zobaczymy za jakiś miesiąc - dwa.

Link to comment
Share on other sites

Niektóre rasy mają niestety tendencję do zatykania gruczołów.
Mój pies na WW ma się świetnie, chciałam zakupić TOFTW, ale niestety wszędzie kurczak. A sama rybna mnie nie przekonuje, zawiodłam się na rybnej Acanie i boję się, ze tu też będzie niewypał.

Link to comment
Share on other sites

u nas totw wetlands na razie bardzo klarza smakuje i kwestia kup/baków super. na inne rzeczy za wcześnie, żeby wnioski wysnuwać bo je dopiero nieco ponad tydzień. jakby coś było nie tak to właśnie na ww się zastanawialiśmy więc być może kiedyś jak totw jednak będzie zły (oby nie) będziemy mogli porównać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...