Jump to content
Dogomania

Inwazja kleszczy u psa :/


A-kara

Recommended Posts

Psikałam mojego psa fiprexem (krople na kark), przedwczoraj znalazłam na niej uwaga : kilkanaście kleszczy. Nie wiem ile dokładnie, bo na prawdę było ich mnóstwo, chyba wszystkie zdjęłam. Czy po takiej inwazji kleszczy musze jej coś podac? Iść z nią do weta? Nigdy nei widziałam az tylu kleszczy na psie, a to był tylko jeden spacer... :-o

Link to comment
Share on other sites

Są takie miejsca, w których jest tak makabrycznie dużo kleszczy. My taki klimat zaliczyliśmy po długim spacerze po poleskim parku narodowym. Koszmar - już w którymś momencie przestałam je liczyć, kleszcz na kleszczu. Pies był zabezpieczony fiprexem, większość tylko po nim łaziła, kilka się wbiło, ale nie zdążyło napić. Wsadziłam psa do wanny, spłukiwałam chyba pół godziny i ciągle jakieś spadały. Potem na białe prześcieradło i wyczesywanie centymetr po centymetrze. Udało się wszystkie usunąć, psu nic nie było.
Obserwuj psa - jeśli usunęłaś wszystkie krótko po tym, jak się wbiły - to powinno być dobrze. Ale jeśli tylko zaniepokoją Cię jakieś objawy, leć do weta, niech zbada krew na obecność pierwotniaka. Obserwuj jak siusia - czy kolor moczu nie robi się ciemny. Jeśli tak - galopem do weta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...