Jump to content
Dogomania

charcie mity i charcie prawdy


amster

Recommended Posts

A mój się o dziwo uspokoił. Od lipca, kiedy to do nas przybył niszczył tak coś co 3 - 4 dzień do listopada, od tamtej pory dzień w dzień spokój. A niszczył książki, które natychmiast mu sprzed nosa sprzątnęliśmy, obgryzł kawałek półki i dwa rogi stołu, no i wyciągał notorycznie ze zlewu gąbki i jest pożerał, a tak poza tym to nic, więcn ie mam co narzekać...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a więc jednak mamy wcielone diabły, a ja już myślałem, że to moja koza jest jego ucieleśnieniem.

Jakby nie patrzeć, moje wcale tak dużo nie zniszczyły. Ostatnio wprawdzie Amster znowu zagłębił się w lekturze, ale przeniosłem już bibliotekę w ramach urządzania sypialni dla mnie i ośmiu bydlaków. Tak więc czytanie się skończyło.

Link to comment
Share on other sites

właśnie, Amster też sięgnął do takiej. przyjrzał się nawet rocznikowi charta z 1999 roku. całe szczęście nie wczytywał się zbyt intensywnie. teraz nie będzie już czytania, bo w sypialni nie będzie nic poza łożami dla jaśnie wielmożów i malutkim łóżeczku dla mnie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tak racja!

Szczurów trzeba pilnować i chartów :lol:

Te mity czasnem wkórzają!!! :evil:

Ale nie bój się, chart wychowany i kochany będzie kochał i właścicieli i innych zwierząt - domowników :P

--------------------------------------------------------------------------------------

Pozdrowionka od Dominiki <mnie> i mojej 3,5 miesięcznej charcicy polskiej Ariki :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

odgrzebuję temat, bo mam cytaty :)

kto zgadnie jaka to rasa?

"Musi być wcześnie szkolony i socjalizowany. Szkolenie nie powinno być ostre, poniewa wolno przetwarza informacje i zamyka się gdy odczuwa zbyt silną presję. Ważna jest cierpliwość i konsekwencja. Trudno go wyuczyć komendy "siad" z powodu bardzo kościstej i suchej budowy; nie ma po prostu na czym siedzieć"

koniec cytatu

dla ułatwienia dodam, że "mierzy 66-71 cm i waży 29-45 kg"

Link to comment
Share on other sites

Carragan- Brawo! 8)

książka "Jak wybrać psa..."

inny fajny cytat, już nie charty- tym razem Alaskan malamut: "Lubią zimno, a ciepły klimat im szkodzi. Potrzebują ruchu, jednak nie powinny pokonywać długich dystansów z powodu solidnej masy oraz skłoności do charób układu kostnego"

Link to comment
Share on other sites

Carragan- Brawo! 8)

książka "Jak wybrać psa..."

inny fajny cytat, już nie charty- tym razem Alaskan malamut: "Lubią zimno, a ciepły klimat im szkodzi. Potrzebują ruchu, jednak nie powinny pokonywać długich dystansów z powodu solidnej masy oraz skłoności do charób układu kostnego"

znam i dlatego ta ksiazka od pierwszej chwili zakupy (ahh ja glupia zawierzylam ze ona jest tak super hiper :evil: )sluzy jako podstawka pod kwiatek :wink:

a to inny kwiatuszek

wzrost 76-86.5 waga 45-56.5

charakter lagodny i czesto bojazliwy.Przejawia nieufnosc w stosunku do nieznajomych,a takze agresje wobec psow i malych zwierzat.

:evilbat:

i jeszcze......Naprawde nie polecamy bernenczyka rodzinom z dziecmi z powodu potencjalnej agresywnosci.......

no coz.......Ksiazka ta powinna byc na liscie ksiag zakazanych i spalona na stosie 8)

Link to comment
Share on other sites

tia :roll:

A najlepsze jest to ze wielu ludzi wlasnie tak jak mowisz kupuje to bo tanie to i ladnie wyglada z wierzchu.....:evil: A MP to tez czesto takie opowiesci z krypty serwuje :drinking:. W sumie to my sobie mozemy po wybrzydzac,posmiac sie ale niestety niektorzy to serio potraktuja i bedzie bal :drinking: .A te wymiary.....Ja juz calkiem nie wiem skad oni je wzieli :o

Link to comment
Share on other sites

carragan- ale powiedz mi z czego ludzie mają czerpać wiedzę jak nie z książek? jak ja na jakiś temat chcę się czegoś dowiedzieć to też idę do biblioteki/księgarni i do głowy mi nie przychodzi, że autor pisze bzdury i moze należy rozumieć słowo pisane odwrotnie niż jest napisane ;) . Na animal planet setki błędów w tłumaczeniach. mój pies wiadomo jak pisze, przyjaciel pies też, książki- 90%na rynku to tego typu. Dramat po prostu.

jedyny wniosek- trzeba napisać książkę ;) :lol:

taaa o rottkach też czytałam...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...