Jump to content
Dogomania

Kurs groomerski - gdzie najlepiej?


mychaaaaa

Recommended Posts

[COLOR=#000000]Witam.
[/COLOR][COLOR=#000000]Na który kurs groomingu najlepiej wybrać się w Warszawie jeżeli chce się zacząć pracować w tym "zawodzie" i zostać profesjonalnym groomerem? Jakie macie opinie na temat kursu w GoWork? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich bardzo serdecznie.
Ja również chciałabym poznać Waszą opinię n/t jednego z salonów, chodzi mi oczywiście o kurs groomingu. Oto link: [url]http://www.zooatelier.pl/index.html[/url]
Jest to salon ze Szczecina, ta opcja pasowałaby mi najbardziej ze względu na odległość, jednak stawiam przede wszystkim na profesjonalizm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witajcie Dogomaniacy :)

Poszukuje dobrego kursu groomerskiego w Krakowie w lipcu i dlatego prosze o Wasza pomoc - czy mozecie polecic dobra szkole? Mysle w tej chwili o Gowork [url]http://www.kurs-strzyzeniapsow.pl/[/url], gdyz cena wydaje sie atrakcyjna... Mieszkam za granica i wlasnie tam chcialabym wykonywac swoj nowy zawod (jesli do tego dojdzie), sama niedawno zaczelam jezdzic na wystawy, mam dwa goldeny i czuje, ze to jest cos, co moge robic!
Czy mozecie pomoc? Macie jakies opinie na temat gowork kursow? Inne szkoly? Powiem szczerze, ze zalezy mi na nizszej cenie, ale jesli kurs nie warty jest oszczednosci, wtedy jestem gotowa zaplacic wiecej. Prosze o prawdziwe opinie, a nie reklamy poszczegolnych szkol, bo to tylko strata czasu dla mnie i dla Was (i tak wiadomo kto oszukuje).

Pomozcie prosze!! Czas ucieka, a ja bede w Polsce juz pod koniec tego tyogdnia, gotowa do nauki!

Pozdrawiam serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Olimpijka

[quote name='cockermanka']Albo tanio i byle jak,albo drożej, dłużej i lepiej. Zdecydownie odradzam takie tygodniowe kursy, bo to strata pieniędzy...[/QUOTE]

Hmmm Pan Zbyszek L. też organizuje tygodniowe kursy, a jednak jest polecany ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Olimpijka

Noo dlatego pytam o Pana Zbyszka, bo go polecają, a jednak kurs trwa tydzień.
To gdzie są najlepsze i najdłuższe kursy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Papisiowa']Witam, ja również szukam dobrego kursu groomerskiego (zależy mi, żeby po ukończeniu dostawało się certyfikat).
Co myślicie o tym? [URL]http://www.groomer.zooatelier.pl/index-2.html[/URL][/QUOTE]

olaboga!! oni tak strzygą jako profesjonaliści: [URL]http://www.zooatelier.pl/galeria.html[/URL]??? :crazyeye:

Edited by mychaaaaa
Link to comment
Share on other sites

Na innym forum, w wątku dotyczącym kursów groomerskich zadałem następujące pytania (dotyczyły tych tygodniowych kursów):

[I]1. Czy kurs kończy się egzaminem praktycznym, na wybranych losowo psach, czy dyplomy sa wydawane "z urzędu" bez względu na poziom prezentowany przez ucznia?
2. Jeśli jest jakiś egzamin, to czy wszyscy go zdają (to samo co dyplom "z urzędu"?), czy są przypadki oblewania kursanta?
3. Ile psów i ilu ras ma do dyspozycji kursant w trakcie kursu?
4. W jaki sposób dobierane są rasy w trakcie takich krótkich kursów? To co jest w danej chwili "pod ręką", czyli kryterium popularności z yorkami na czele?
5. W Waszych opisach kursów dominuje ciachanie, golenie, ewentualnie trymowanie. A co z rasami długowłosymi, gdzie np. wzorzec zakazuje zabiegów fryzjerskich? Czy kursy obejmują szeroko rozumianą pielęgnację szaty (szampony, odżywki, odbudowa przesuszonego włosa, obciązanie włosa itd.)?
6. Czy część teoretyczna kursu, obejmuje wzorce ras (w zakresie dot. groomingu)?

[/I]Odpowiedzi w tamtym wątku się nie doczekałem :) Znalazła się jednak jedna osoba, która była uprzejma odpowiedzieć na priv, a kurs z kolei kończyła w jednej ze szkół (wiem, wiem określenie na wyrost ;) ), o których mowa w tym wątku.
Osoba ta odpowiedziała punkt po punktcie na każde moje pytanie i porównując to do np. kursu na prawo jazdy, to tak jakby uczyć jazdy tylko do przodu, skręcania tylko w lewo, a znaki drogowe wywiesić na planszach na ścianie, gdyby komuś zachciało się z nimi zapoznać...

Oczywiście można do tego zestawu pytań dodać kilka innych, ale chodzi mi przede wszystkim o to, aby zadać je organizatorom kursów, ale przede wszystkim samym sobie, bo to czy godzimy się na lipę, czy nie zależy tylko od nas. Nieprawdaż? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prazsky krysarik']W Zielonej Gorze jest kurs 2500 netto - salon CHORS na ul. Jedności.
Własnie tam się wybieram. Zapisy są już od końca października.
Czy ktoś ukończył ten kurs?[/QUOTE]


a masz może nr tel do tego salonu?? :)

Edited by martq20
poprawka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='prazsky krysarik']W Zielonej Gorze jest kurs 2500 netto - salon CHORS na ul. Jedności.
Własnie tam się wybieram. Zapisy są już od końca października.
Czy ktoś ukończył ten kurs?[/QUOTE]

nie mogłam znależć tego salonu bo podałaś/eś zła nazwe ;) poprawna to COHORS , nr tel już mam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...