Jump to content
Dogomania

Kurs groomerski - gdzie najlepiej?


mychaaaaa

Recommended Posts

Chciałabym zrobić kurs groomerski i chciałabym z takiego kursu wyciągnąć jak najwięcej. Są z pewnością miejsca, gdzie warto kurs zrobić i są miejsca tego niewarte. Proszę o rady, spostrzeżenia - zależy mi na porządnym kursie, po którym w miarę samodzielnie dałabym radę zajmować się groomingiem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Witam serdecznie, chcialabym pochwalic sie, ze wlasnie ukonczylam kurs groomingu i jestem bardzo usatysfakcjonowana ze swojej decyzji. Ciesze sie, ze zdecydowalam sie sporobowac tego fachu. Mam nadzieje, ze odnajde sie w tym zawodzie i kiedys bede dzielila sie z Wami moimi osiagnieciami. Z kursu jestem zadowolona, dlatego tez chcialam wyrazic swoja opinie publicznie. Na kurs zdecydowalam sie w SLUPSKU u Pani JUSTYNY BONAT ( Salon Royal ul. Norwida7). Dlugo zastanawialam sie jaki kurs wybrac, w ktorym miescie i w ogole. Szukalam na forum, smigalam po necie dniami i nocami i nie moglam sie zdecydowac. Chcialam wybrac miedzy kursem w Lodzi(p.Grabowska), Gdyni(p.Lenarcik) a kursem we Wroclawiu(Centrum Yorka). Te wedlug forumowiczow byly najbardziej polecane i reklamowane. Ja jednak jestem ze Slupska i ciezko byloby mi zakwaterowac sie na tak dlugi okres czasu w obcym miescie, dlatego ostatecznie zdecydowalam sie ''zaryzykowac'' i pojsc na kurs jak najblizej domu czyli w Slupsku. I nie zaluje tej decyzji. Kurs trwal dwa tygodnie, bylam tylko ja, Justyna i klienci -pieski. I to chyba najwieksza zaleta tego kursu. Uczen jest tylko jeden, co jest naprawde wazne, poniewaz Justyna poswiecala mi bardzo duzo czasu, dzielila sie ze mna cala swoja wiedza i mialam naprawde duzo praktyki. Jednak kilkuosobowe kursy nie rownaja sie z takim, na ktorym jest tylko jeden uczen. Nauczyciel poswieca Ci wtedy sto procent uwagi, tylko Ty sie liczysz i nie musisz dzielic z nikim pieskiem, ktorego masz na stole. Moglam niejednokrotnie od poczatku do konca sama zajac sie pieskiem (oczywiscie pod nadzorem Justyny i z jej pomocna reka). Nie bylo to na zasadzie, ze uczen jest tylko po to by ''przyniesc, wyniesc i pozamiatac.'' Sama kapalam pieski, sama mialam kilka pieskow kursowych,ktore strzyglam, wszystko bylo dla mnie dostepne. Justyna (za co jestem jej bardzo wdzieczna) dzielila sie ze mna cala swoja wiedza, dzieki niej dowiedzialam sie o wielu interesujacych ciekawostkach na temat ras, na temat chorob, jak i na temat zachowania psow. Wprowadzila mnie w ich swiat. Pomogla mi zrozumiec ich zachowanie na stole groomerskim i radzila jak postepowac z psami, aby praca byla przyjemnoscia dla obu stron, a nie tylko zarobkiem. Takze jestem naprawde zadowolona z tego kursu i z czystym sumieniem go polecam. Atmosfera jest bardzo przyjemna. Przeszlysmy z Justyna na ''TY'' i mamy nadal kontakt droga internetowa. Bardzo mile jest tez to, ze po ukonczeniu kursu nadal mamy kontakt, dostalam pelne pozwolenie na to, ze zawsze w razie potrzeby lub jakichkolwiek pytan moge smialo dzwonic i sie konsultowac. A to naprawde wazne. Chcialabym rowniez powiedziec, ze mialam przyjemnosc poznac meza Justyny, Patryka. Podobnie jak Justyna, ma wielkie serce dla psow i ogromna wiedze na ich temat. Przychodzac do salonu zawsze przynosil ze soba wiele ciekawych historyjek o psach i rowniez dzielil sie ze mna wieloma ciekawostkami na temat zachowania psow, na temat tego, jak ja powinnam sie zachowywac, aby pies widzial we mnie przyjaciela, a nie oprawce i dawal duzo dobrych rad. Dziekuje im za to i ciesze sie, ze ich poznalam.
TAKZE PODSUMOWANIE JEST TAKIE: jesli szukacie dobrego kursu, polecam wlasnie ten. Zdobedziecie dobra praktyke, wiele sie nauczycie, poznacie naprawde interesujacych ludzi z pasja i na pewno wyjdziecie z salonu bardzo zadowoleni. Justynko, dziekuje jeszcze raz za wszystko i trzymaj za mnie kciuki! Poradniki i upominki jakie od Ciebie dostalam bardzo mi pomogly. DZIEKUJE!
PS: dodam tez link, na ktorym jestem jako kursantka u Justynki w salonie:
[URL]http://salon-royal.pl/component/content/article/5-blog/41-kursy-groomingu-szkolenie-pielegnacja-psow[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szczerze przyznam, że tu nie ma się czym chwalić. Patrząc na galerię tego salonu, dziwię się, że zdecydowałaś się na to aby odbyć tam kurs. Troszeczkę drogo wyniosła Cię nauka, aby nauczyć się strzyc na tzw "golca". Gołym okiem widać, że fryzury wykonane są przez osobę początkującą.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja rowniez podziele sie moim doswiadczeniem, bo wiem jak wazne sa opinie na forach sama sie nimi sugerowalam i dzieki nim dokonalam trafnego wyboru. Tak, wlasnie dzieki wypowiedzi na roznych forach i mojej intuicji wybralam kurs w Salonie Royal w Slupsku [url]www.salon-royal.pl[/url]
Jestem bardzo zadowolona, zdobylam duze doswiadczenie praktyczne, na czym mi tak naprawde zalezalo. Pani Justyna i jej maz Patryk sa bardzo cieplymi i otwartymi osobami, chetnie przekazuja swoja wiedze i pozwalają od poczatku do konca zajac sie psem.
Kurs jest indywidualny dzieki czemu mialam mozliwosc samodzielnie strzyc pieski roznych ras zarowno, maszynka jak i nozyczkami Zaznacze jeszcze ze tez wahalam sie miedzy kursem w Lodzi, ktory byl tanszy cena promocyjna 1800zl po za tym moje rodzinne miasto, ale wydawalo mi sie ze kurs w grupie jest bardziej organizowany pod wzgledem ilosciowym a nie jakosciowym pozatym duzo negatywnych opini na forach:/ Naprawde ciesze sie z mojego wyboru i serdecznie polecam!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja robiłam kurs u Ewy Grabowskiej - nie byłam zadowolona z praktyki, natomiast teoria na wysokim poziomie.

Rządna wiedz, poszłam na kurs u p. Marka Lewandowskiego (sędzia FCI) i jestem zadowolona. Mnóstwo praktyki, nie zajmowanie się zbędnymi szczególikami - dobry fundament do dalszego rozwoju.

Praktyka, praktyka, praktyka - to chyba tylko na swoich psach :)...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

[quote name='Karilka']

Rządna wiedz, poszłam na kurs u p. Marka Lewandowskiego (sędzia FCI) i jestem zadowolona. Mnóstwo praktyki, nie zajmowanie się zbędnymi szczególikami - dobry fundament do dalszego rozwoju.[/QUOTE]

Szukałam jakiś kursów u tego Pana ale nic nie znalazłam. Mogłabyć powiedzieć coś więcej?

[quote name='kingula']A co myślicie o kursie tu:
[URL]http://www.show-dog.pl/strzyzenie_psow/strzyzenie_trymowanie_kapiel.html[/URL][/QUOTE]

Wiadomo już coś więcej na temat tego kursu? Też się nad nim zastanawiałam..

Link to comment
Share on other sites

Witajcie
Szukamy kursu ponieważ w Łodzi nie ma odpowiednich salonów. Mówimy to na podstawie wspólnych doświadczeń, jesteśmy właścicielami Shih -Tzu od 2 lat. Za pomocą tego forum i znajomych szukaliśmy salonu dla naszego Shihtzaka. Jednym słowem - bardzo niska jakość. Podjęliśmy decyzję, że może kurs to dobry pomysł. W zeszłym roku wyszukaliśmy salonu o którym jest wyżej mowa. Spodobały się nam bardzo ładne galerie psich fryzurek i opisy o kursie w Akademii Groomingu Show-Dog. Po krótkiej korespondencji mailowej umówiliśmy się na spotkanie, było dosyć trudno bo grudzień i nie mieli czasu nas przyjąć. Udało się, spotkać w salonie na Bemowie. Raczej jest to mały salonik, taki kameralny. Rozmowy trwały z godzinkę, przyjęto nas z dużym entuzjazmem, dokładnie odpowiadali na nasze pytania, pokazali bardzo dobrze przygotowany autorski krypt skrypt, ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Co ciekawe przy kursancie pracują 3 osoby Problem jest taki, że na razie czekamy bo ruszają z kursami w miesiącach marzec/kwiecień. Doświadczenie mają nie za duże bo prowadzą szkolenia od pół roku, ale ponoć traktują kursy jako dodatkową formę zarobku. Teraz zastanawiamy się czy nie warto było by spróbować wziąć dofinansowanie z UP, w sumie trochę jest czekania to może nie zaszkodzi? ;) Czy macie doświadczenia z Urzędami Pracy, czy trzeba się zarejestrować jako bezrobotna? Może polecicie inne dobre szkoły groomingu?

Pozdrawiamy
Ambroziaki i Shihtzu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej Kasia&jaga!

Mężusia zostawiłam w domu z dzieciakiem i pełna optymizmu wybrałam się od UP. Jest szansa, że będą pieniądze dla mnie, ale nie tak szybko. Zależy mi na tym by wystartować z kursem już pod koniec zimy, by na wiosnę pomału strzyc i zarabiać.. Za dużo niepewności. Więc zaklepałam kurs w Show-Dog, umowę podpisałam, kaskę wpłaciłam. Już teraz dostałam ciekawe materiały do nauki. Sporo jest tam o pielęgnowanych rasach, rodzajach sierści (nie wiedziałam, że jest ich aż tyle), technikach pielęgnacji i dużo foteczek. Jak narazie jestem zadowolona bo zadbali o to bym pomału w okresie oczekiwania na kurs uczyła się zawodu. Jest to dla mnie ważne bo nie będę traciła czasu podczas kursu na zadawanie 'głupich' pytań. Mam nadzieję, że zdążę się odpowiednio przygotować . To na razie tyle. Będę w kontakcie. Pozdrowienia dla wszystkich szukających!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...