Jump to content
Dogomania

Niewidoma Malina ma guza nerki- potrzebna na cito kosztowna operacja!!!!


Kinia1984

Recommended Posts

  • 1 month later...

Kochani, Malina od dwóch dni leży pod kroplówkami w lecznicy na Białobrzeskiej. Od piątku ma bardzo wysoką gorączkę, zrobiono badanie krwi i moczu. Niestety morfologia nie wyszła bo krew skrzepła, dziś pobrano znowu, w biochemii podwyższone normy wątrobowe....Dodatkowo bolesny brzuch. babeszję wykluczono. Jutro na 16:00 USG jamy brzusznej. [B][COLOR=#ff0000]Potrzebujemy wsparcia na diagostykę[/COLOR][/B]. Wczoraj rachunek wyniósł 211 zł , dziś pewnie znów ok. 100 zł, usg jutro 110 zł +kolejne leki i kroplówki na koncie jest 327 zł więc już tej kasy nie ma.... Błagamy o wparcie...:(

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3af2290b0b42f9b1][IMG]http://images63.fotosik.pl/104/3af2290b0b42f9b1m.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c279161fe5ad25e8][IMG]http://images63.fotosik.pl/104/c279161fe5ad25e8m.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b6373a1dae139de1][IMG]http://images64.fotosik.pl/104/b6373a1dae139de1m.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Malina jak dotąd była najzdrowszym zwierzakiem w moim domu. Do piątkowego wieczora .... :( Zauważyłam, że nie zachowuje się normalnie, a już szczególnie w kontekście jedzenia. Myślałam, że to jeszcze stres po wieczornym spacerze, na którym jacyś gówniarze znowu odpalili kilka petard. Malina strasznie się tym stresuje. Niestety jej zachowanie w domu zaczęło odbiegać od "normy" w takich sytuacjach. Zmierzyłam więc temperaturę. Miała 39,6. Po godzinie zmierzyłam jeszcze raz i było 39,5. Trochę tym uspokojona (tendencja zniżkowa) poszłam spać. Rano jednak zachowanie Maliny bardzo mnie zaniepokoiło. Zmierzyłam ponownie temperaturę i było 39,9 ! :( Nasza lecznica w week jest czynna (nie musiałam szukać innej) więc szybciutko poszłam z Malinową do weta. Tam wyszło, że temperatura jest bez zmian. Malina dostała leki na zbicie gorączki i antybiotyk o szerokim spektrum działania. No i oczywiście kroplówę - jedna dożylnie, druga podskórnie (niestety miałam umówione ważne spotkanie i dlatego ta druga kroplówa była pod skórę, a spotkanie ważne ze względu na przyszłość moją i Maliny). Po powrocie do domu Malina była zdecydowanie radośniejsza. Zjadła obiadek i generalnie odpoczywała. Wieczorem, ok g. 18 zmierzyłam jej temperaturę i było 38,4. Dzisiejszego ranka, przed pójściem do weta, zmierzyłam ponownie temperaturę i było 39,2. W lekko optymistycznym humorze poszłyśmy do lecznicy. Tam humor nas opuścił. Okazało się,że Malina ma 40 stopni (i w domu i w lecznicy temp była prawidłowo zmierzona). Różnica temp na przestrzeni 2,5 godzin :( Ponadto okazało się, że parametry wątrobowe są podniesione, dodatkowo bolesność w okolicach wątroby. W czasie podawania kroplówek (dzisiaj dwie dożylnie) zauważyłam, że na obszarze prawej łopatki Malina ma zaognioną skórę i w kilku miejscach wybroczyny/wysięki. Wetka to widziała ale na razie nic na to nie zaordynowała, żeby nie zamazywać obrazu choroby (dla właściwej diagnostyki). Nie ma świądu więc na razie jest ok. Jutro rano jedziemy do SGGW zrobić poziom amoniaku, ponieważ jest to ważne przy problemach z wątrobą. Później kolejne kroplówki i o 16,00 usg jamy brzusznej. Do domu dostałam lek na obniżenie temperatury (dożylny) gdyby temperatura doszła do 39,3. Wszystko wskazuje na jakieś zatrucie, tylko za cholerę nie wiem czym :( Malina nie je nic na dworze (poza trawą). W domu jest na suchej karmie + czasami jakiś serek biały itp.
Trzymajcie kciuki za niunię i prosimy o wsparcie, ponieważ ja jeszcze nie zarabiam i nie mam pieniędzy na kolejne leczenie. W tym roku moje dwa koty poważnie chorowały (ostatnio Max miał zapaść i go w domu reanimowałam) i moje finanse to totalna ruina :(

Link to comment
Share on other sites

Niezależnie od finansów - kciuki obowiązkowe.
Te wybroczyny mnie niepokoją.
Czy możesz wkleić zdjęcia wyników i tych wybroczyn?
Może z czymś się skojarzą?
Forum dyskusyjne ma to do siebie, że można wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami i czasem z tego coś mądrego wynika.

Link to comment
Share on other sites

Wyniki postaram się wrzucić jutro, natomiast co do zdjęć wybroczyn to mogą być problemy. Potrzebna jest druga osoba. Jedna osoba robi zdjęcia, druga odgarnia sierść i trzyma Malinę. Próbowałam zrobić dzisiaj sama w lecznicy, niestety skutek opłakany :(

Link to comment
Share on other sites

Aga puszczam ci przelew 327 zł czyli wszystko co jest na koncie Maliny. Zrobiłam apel na fb i mam nadzieję że jakiś grosz wpadnie....
Mam nadzieję że to tylko taka trzydniówka psia...kilka razy przez to przechodziłam z moimi psami...i objawy były podobne...
A co do wybroczyn to może jest to od metalowych kółek w szelkach? może jakaś reakcja alergiczna na metal...głośno myślę ale ja np mam uczulenie na nikiel i każdy guzik metalowy lub klamra w pasku powoduje u mnie takie bolące właśnie wybroczyny....

Link to comment
Share on other sites

Kinga, pieniądze dotarły. Zostały już jednak spożytkowane :( Dzisiejszy bilans - badanie poziomu amoniaku na SGGW - 36 zł, USG, leki i kroplówki (2x 500) - 173 zł ....
Na dzień dzisiejszy wiemy, że to nie jest żadna trzydniówka :( Malina wczoraj miała ponownie pobraną krew do morfologii. Dzisiaj dowiedzieliśmy się z laboratorium, że znowu był skrzep. To nie jest kwestia złego przechowywania próbki krwi (wszystkie moje zwierzaki są leczone w tej lecznicy, wielokrotnie pobierana była krew i nigdy nie było takiego przypadku). Na usg wyszło, że wątroba jest ok, za to śledziona jest powiększona. Ponadto u Maliny na kolejnej partii ciała pojawiło się zaczerwienienie skóry i coś w rodzaju wybroczyn (grzbiet na wysokości tylnych łap) i na dodatek tym razem jest to bolesne :( Malina przy dotyku piszczała i próbowała się schować/uciec. Te czynniki - skrzepy, śledziona, problemy skórne - wskazują, że u Maliny nastąpiła najprawdopodobniej autoagresja immunologiczna (nie wiem czy dobrze napisałam). Chodzi o to, że układ immunologiczny walczy agresywnie z własnym organizmem :( Na szczęście w nieszczęściu dzisiaj dyżur miał również dr Dembele. Zbadał Malinę, zadał m.in. pytanie czy Malina ostatnio nie była w lesie (nie była). Bardzo dokładnie obejrzał skórę. Jego zdaniem jakiś czynnik (nie znany i raczej nie do rozpoznania) uaktywnił tak jej system immunologiczny, że zareagował wysoką temperaturą, zapaleniem i problemami skórnymi. Najbliższe 48 godzin pokaże, czy ten czynnik był i znikł i będzie tylko poprawa, czy też nie .. Dzisiaj Malina dostała sterydy, antybiotyk. Na szczęście temperaturę trzymamy w ryzach. Jutro na 15-tą kolejna wizyta.
Przy okazji - jedzenie nam się kończy :(

Link to comment
Share on other sites

cholerka! nie dobrze. Nic nie wymyślę.

ze strony angielskiej
Powiększenie śledziony nie jest chorobą, jest objawem pewnego procesu chorobowego. Śledziona spełnia kilka funkcji, które obejmują:
[LIST]
[*] Usuwanie fragmentów komórkowych i starych lub zniszczonych krwinek czerwonych
[*] Magazyn na wyspecjalizowane białe krwinki, które pomagają w sprzątaniu zakażeń bakteryjnych
[*] Produkcji przeciwciał
[*] Produkcji czerwonych krwinek i przechowywania krwi
[/LIST]
Fakt, że śledziona ma kilka funkcji sprawia, że istnieje ​​kilka możliwości, dla których śledziona może powiększyć się. [SIZE=2]
Oznaki i symptomy powiększenia śledziony[/SIZE]

Powiększenie śledziony może prowadzić do takich objawów, jak:

[LIST]
[*] Biegunka
[*] Wymioty
[*] Brak apetytu
[*] Ból brzucha
[*] Senność i zmniejszoną aktywność
[*] Osłabienie, a nawet upadek
[*] Pojawienie się dyskomfortu podczas próby działania
[*] Wzdęcia brzucha
[/LIST]
Przyczyny powiększenia śledziony
Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele przyczyn śledziony. Niektóre z przyczyn powiększonej śledziony w psa:


[LIST]
[*] Bakteryjne, grzybicze i pasożytnicze, które mają wpływ na inne narządy
[*] Wszelkie choroby, które powodują niszczenie czerwonych lub białych krwinek i / lub płytek krwi. Niedokrwistości, np. leukopenii i małopłytkowości.
[*] Zastoinowa niewydolność serca może prowadzić do powiększania śledziony.
[*] Okoliczności, które prowadzą do wysokiego ciśnienia krwi z udziałem układu żylnego.
[*] Krwawienie i krwiak formacji (siniaki) w śledzionie.
[*] Guzy jak naczyniaka i hemangiosarcoma.
[*] Skręt śledziony
[/LIST]
Z tych powodów ważne jest, aby lekarz weterynarii uruchomił szereg testów diagnostycznych w celu zawężenia pola diagnostycznego.Diagnoza powiększenia śledziony

Diagnoza rozpoczyna się od pełnej historii i badania fizycznego. Diagnostyka wybrana ścieżka będzie zależała w dużej mierze od objawów i dostępności narzędzi diagnostycznych lekarza weterynarii. Twój lekarz weterynarii będzie prawdopodobnie polecić jakąś odmianę, co następuje:


[LIST]
[*] Po badaniu, śledziona jest wyczuwalne (zbadane przez dotyk), aby określić wielkość i kształt.
[*] CBC / Chemia Panel - To badanie krwi ocenia wewnętrzną funkcję narządów, stan infekcji, równowagę elektrolitową i krwinek.
[*] Profil krzepnięcia - To badanie krwi ocenia psa zdolność tworzenia skrzepu. Wspólne guza śledziony (hemangiosarcoma) jest związana z tą funkcją krwi.
[*] Badanie ogólne moczu - Ten test wykaże obecność czerwonych lub białych krwinek, które wskazują na stan zapalny i / lub zakażenie. Test ten jest zazwyczaj używany w znacznie szerszym zakresie, ale rozszerzonej śledziony lekarz weterynarii będzie szukał dokładniej do obecnej krwi w moczu jako wskaźnik diagnostyczny.
[*] Radiologiczne (rentgenowskie) - zdjęcia rentgenowskie mogą być wykonane i są wykorzystywane do oceny wyglądu śledziony i innych związanych z narządów jamy brzusznej.
[*] USG jamy brzusznej - badanie ultrasonograficzne śledziony pomoże weterynarz określenia, czy są nowotwory obecne w śledzionie, a to oczywiście także zapewnia środek do oceny wielkości śledziony.
[*] Biopsja (śledziony) odsysa - igły do śledziony i komórki zostały usunięte. Komórki te przechodzą oceny cytologicznej i mogą pomóc określić rodzaj choroby śledziony, który jest obecny.
[/LIST]
[B][SIZE=2] [/SIZE][/B][SIZE=2]Leczenie powiększenia śledziony
Plany leczenia dla rozszerzonej śledziony mogą ulec zmianie. Ostateczna decyzja będzie zależna do wyników badań, które ujawniają się zasadniczy proces. Lekarz weterynarii będzie najprawdopodobniej polecał jedną z następujących opcji leczenia dostępnych dla śledziony: [/SIZE]


[LIST]
[*] Splenektomia - Chirurgiczne usunięcie śledziony; nadal najczęstszą plan leczenia.
[*] Leki i leczenie podtrzymujące - na podstawie wyników badań klinicznych, szerokim spektrum antybiotyków i leczenie objawów może być częścią planu leczenia.
Zapobieganie powiększenia śledziony - obecnie nie są znane środki zapobiegawcze w powiększonej śledziony u psów.
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Kolejne godziny w lecznicy za nami.
Drugi dzień z temperaturą w normie. Wszystkie odczyny na skórze wyschnięte, zaczerwienienie zniknęło, nowych nie odnotowano. Malina jest bardzo osłabiona. Odcinek, który robiłyśmy normalnie w 3-5 minut, dzisiaj było to prawie 20 min. Do tego bardzo szybko dzisiaj oddychała, nawet leżąc. Do tego dalej strasznie śmierdząco gazuje. Podczas badania zapiszczała przy sprawdzaniu kręgosłupa. Zrobiony został rtg. Jutro ma być opis. Dr Dembele uprzedził, że po sterydzie będzie szybka poprawa. Pytanie tylko czy się to utrzyma. Jeśli tak, to będzie znaczyło, że czynnik, który to wszystko wywołał, już nie istnieje.
Malina dostała dzisiaj kroplówki - 500 ml dożylnie i 500 ml pod skórę, antybiotyk i lek na to gazowanie (chyba sorveltyl, czy jakoś tak). Koszt leków i rtg - 115 zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...