Jump to content
Dogomania

Jak ostrzyc cocker spaniela?


skye

Recommended Posts

Hej ;)
Wziełam cocker spaniela (ang) z schroniska.
Jest strasznie skołtuniony. Obawiam się że nie będę w stanie tego rozczesać...
Więc mam pytanie: Jak przyciąć mu sierść żeby dobrze wyglądał? ;]
Baardzo proszę o pomoc i może o jakieś zdjęcia? ;]

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli jeszcze nie przeczytałaś to zajrzyj do tego wątku.......[url]http://www.dogomania.pl/threads/206573-Czy-Ogoli%C4%87-mojego-Cocker-Spanielka[/url]
tyle że tam chodzi o psa którego ktoś chce ostrzyc bez specjalnej potrzeby, natomiast twój przypadek jest inny........

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem że struktura włosa zniszczyłaby się itp. jeśli bym go ogoliła.
Jednak ni chodzi mi o krótki włos cockera, ale o tą dłuższą część. Jest sfilcowana. Myślicie że da się to rozczesać lub coś w tym rodzaju? :roll:

(Proszę jeśli wszedłeś w ten temat i możesz dodać coś od siebie, odpisz! Widzę że mam prawie 60 wejść i tylko 1 odpowiedź! :p)

Link to comment
Share on other sites

Myślę że możesz spróbować delikatnie rozczesać, są specjalne odkołtuniacze dla psiej sierści lub może spróbuj użyć jakiejś odżywki w spray'u dla dla ludzi (Pantene lub Gliss Kur) używaj szczotki tzw "pudlówki",a poszczególne filce rozczesz grzebieniem trzymając włos między palcami aby nie ciągnąć psa za ten włos. A jak nie dasz rady bo pies delikatny lub filc okropny to obetnij.
A strzyżony włos faktycznie traci na urodzie może zacząć się kręcić lub zmieniać kolor na mniej intensywny.

Link to comment
Share on other sites

Awaryjnie możesz użyć ludzkiej (np.maseczka Fructis z serii Nutri Gładki). Możesz też wspomóc się preparatami do rozczesywania końskiej grzywy np.Super Sheen.
Zakładam optymistycznie, że psiak będzie w miarę współpracujący...
Musisz najpierw wykąpać, dać sporo odżywki, szczególnie w miejsca sfilcowane. Jeszcze w wannie z nałożoną odżywką próbuj grzebieniem "odbić" filce od skóry - potem będzie łatwiej rozczesywać. Dobrze rozczesuje się takie zbite filce szczotką "pudlówką", po trochu w różnych kierunkach, w miarę możliwości idąc małymi pasmami. Bardzo "uparte" filce można delikatnie nacinać wzdłuż i rozczesywać.
Jeśli dysponujesz maszynką, to spokojnie - jeśli są tam kołtuny - możesz wystrzyc uda od wewnątrz i pachy.
Jeśli uda Ci się rozczesać, to potem trzeba taki włos intensywnie odżywiać np. spryskując codziennie odżywką (psią) rozcieńczoną wodą (niegazowaną mineralną lub destylowaną).

Link to comment
Share on other sites

Więc psisko bardzo dobrze reaguje na pielęgnacje. Nie ma z tym najmniejszych problemów. :D
Ja jednak wolałabym nie przysparzać mu bólu, szczególnie że to bez rodowodowa psina i nie będziemy się pokazywać na wystawach...

Próbowałam zrobił zdjęcia filcu, ale praktycznie nic na nich nie widać. Dam fotki z wyglądem ogólnym sprawy:
[URL]http://imageshack.us/g/821/dsc07716z.jpg/[/URL]

W zwykłym zoologicznym kupię to coś do końskiej grzywy, czy raczej szukać w internecie?

Link to comment
Share on other sites

to jest suczka z wroclawia?:cool3:
W Dechatlonie jest dobry lustrant i niedorgi;)
Trzeba suczyne porzadnie wytrymowac z tego co widac,uszy hm nw co tam jest pod tymi wlosami ale jesli filc to albo zgolic i czekac az wlos odrosnie albo filcak,porzadne wymycie tego,odzywka i probowac rozczesac jakos:roll:

skad jestes?moze polecimy ci kogos od spanieli kto sobie poradzi...

Link to comment
Share on other sites

Skye dobre zdjęcia , ruda jest sfilcowana i włosy są przerośnięte , trzeba trymować , obróbkę uszu trzeba umieć zrobić . Cockermaniaczka to by tylko "goliła " te biedne uszy , pewnie nie umie robić . Kilka godz. pracy .

Link to comment
Share on other sites

Cockermaniaczko " jak zwykle trzeba podać przykłady " , a nie ot tak sobie pisać, ale nie obrażaj się , czytam te Twoje posty i widzę że uszu spaniela nie umiesz zrobić , tylko strzyżenie na krótko .

Link to comment
Share on other sites

Piszecie że włosy są przerośnięte - sama to zauważyłam, tylko co z tym fantem zrobić?
Dziś dorwałam ją z szczotką i nożyczkami i wycięłam część filcu, niewidoczną dla oka zwykłego śmiertelnika. Włosów na pół reklamówki.
Jestem z Bydgoszczy, popisałam maile do tutejszych hodowców spanieli, może mi jakiegoś fryzjera polecą?
Ile w ogóle kosztuje trymerka i do czego to kurde jest? :p

Link to comment
Share on other sites

Właśnie na jeden z moich maili dostałam odpowiedź, pozwolę ją sobie tutaj zacytować:
[QUOTE]Witam
Z moich informacji wynika, że fryzjerzy nie "bawią się" w rozczesywanie kołtunów. A gdy sierść jest już sfilcowana to nie ma innego wyjścia jak tylko obcięcie jej. Rozczesywanie byłoby bardzo czasochłonne i bolesne dla psa. Żaden pies nie ma cierpliwości by długo znosić zabiegi czesania, a gdy są bolesne to koniecznie trzeba mu ich oszczędzić. Szata spaniela bardzo szybko odrasta. Ja proponuję obciąć pieska. ( sama na upalne lato obcinam moje spaniele bardzo króciutko)
[/QUOTE]

Wiecie co, chyba się trochę z nią zgadzam, sama widzę że moja suczka męczy się przy takich upałach...
A wy co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Skye chyba każdy wie , że to są nie normalne upały i trzeba się chronić . Może chcesz się nauczyć jak się robi sfilcowanego spaniela .Zrobić prawidłowo nie każdy potrafi , obrobienie uszu , nogi , spodu (min. 6 godz.)

Link to comment
Share on other sites

Skoro piesek ma bardzo skołtunioną sierść to najlepiej jest się z nim wybrać do Psychodni. Tam można skorzystać z takich zabiegów pielęgnacyjnych jak rozczesywanie skołtunionej sierści, czy strzyżenie. Piesek po takim zabiegi na pewno będzie lepiej wyglądał i czuł się.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...