Jump to content
Dogomania

zakochałam sie


abba

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No dla Cofi to też już ostatni gwizdek na pierwszą ciążę !!!Ale ja lubię szczeniorki na wiosnę lato można fajnie odchować,na słoneczku i polku.Dlatego nasze randka będzie później !!!!A dwa przed nami światówką i tam nie mogliśmy pozwolić sobie na nie bycie w FORMIE !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Temacik stary, ale...

Planuje w przyszłości kupno golden retrievera ale niedawno zobaczyłam pięknego briarda na moim osiedlu i się poprostu zakochałam i teraz szukam wielu stron poświęconych tej rasie itd. Wiem że golden jest idealnym psem dla mnie, ale jak by było z briardem?
A więc:

Chciałabym psa który będzie z przyjemnością uczył się nowych komend i je wykonywał. Co do spacerków to w tygodniu (pon. - pt.) miałby conajmniej jeden pół godzinny spacer a w weekendy i wakacje miałby długaśne ok 2 godzinne spacery nad staw gdzie mugłby się wybiegać a także popływać. Chciałabym również startować w obedience i agillity no i oczywiście prowadzić karierę wystawową. Co do kudełków nie ma problemu bo wiem jak to jest gdyż mam yorka a czesanie takich kudłaczy to dla mnie przyjemność.

I cóż więcej mówić? Oceńcie sami czy mogłabym być właścicielką takiego kudłacza.

I jeszcze pytania dotyczące rasy:
Co ile się kąpie takiego psiurka?
Czy mimo zakazu kopiowania uszu briardom się je obcina? (pytam gdyż na kilku stronach znalazłam psy np z tegorocznego miotu które mają kopiowane uszka)
Jakie hodowle na śląsku polecacie? Szczególnie interesują mnie briardy o umaszczeniu czarnym i szarym.

Link to comment
Share on other sites

odsylam do wortalu [URL="http://www.briard.39.pl"]www.briard.39.pl[/URL]
Tam znajdziesz prawie wszystko ( to wortal prywatny), poza szarymi briardami, o ten kolor w Polsce trudno...
Co do kopiowania - prawo swoje, a ludzie swoje...
Co do spacerkow - to malo... Briard to pies aktywny, choc znam, niestety takowe sa, ktore wyprowadzane sa 3 razy dziennie po 10 - 15 minut.

Link to comment
Share on other sites

Rowniez polecam owa stronke;-)
Wiesz czesanie yorka ma sie nijak do czesania briarda;-) i nie chodzi tutaj o czas .To naprawde dosc żmudne zajecie ktore wymaga nie tyle cierpliwosci co fachowosci i nie pisze tego po to aby CIE zniechecic ale zebys zrozumiala ze to psiak nie dla kazdego choc tak zapewniaja niektorzy hodowcy briardow.Wiadomo kazdy chce sprzedac ;-)
Spacery .....raczej dlugie ....rundki naokolo bloku to tylko na siku ale poza tym raz dziennie trzeba chodzic na nieco dluzsze wypady....
Najwiecej w sumie dowiesz sie wlasnie z owego portalu;-)
A szarego to sama bym chciala;-)

Link to comment
Share on other sites

Na pewno czesanie briarda to inna rzecz niż czesanie yorka, ale wszystkiego da się nauczyć. Jeśli psa kocha to czesanie jest przyjemnością. Zresztą zanim kupię psa jakiejkolwiek rasy to zamierzam zwiedzić kilka wystaw polskich jak i zagranicznych i popytać się hodowców o wszystko co z konkretną rasą związane a także odwiedzić hodowców i właścicieli w domu aby mi szczegółowo pokazali co i jak. A po tych wszystkich odwiedzinach zapewne jeszcze raz zastanowię się czy chcę psa właśnie tej rasy gdyż w tedy będe miała duuużo więcej informacji. Sota36 ze spacerami chyba mnie nie zrozumiałaś gdyż chodziło mi o to że w tygodniu psiak by miał krótrze spacery (conajmniej jeden 30 min NA DZIEŃ a nie na tydzień) na których bym się z nim bawiła trochę ćwiczyła komendy a w weekendy to nawet na cały dzień mogłabym pójść na spacerek. W wakacje to samo z tym że zawsze wyjeżdżam na wieś i pies cały dzień mógł by korzystać z naszego ogródka i łąki (na łące planuje stworzyć mini tor agility) a dodatkowo jeszcze przechadzki do lasu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...