Jump to content
Dogomania

zakochałam sie


abba

Recommended Posts

Zakochalam sie w tej rasie. Pojechalam do hodowcy zobaczyc seterke irlandke. Zawsze o takiej marzylam, mialam juz kiedys gordonke i tam zobaczylam to cudo na zywo. Biegl do mnie ni mniej ni wiecej tylko jak juz to ktos kiedys powiedzial "ciasteczkowy potwor". Zakochalam sie od pierwszego wejrzenia. Zapomnialam o tej suni ktora przyjechalam zobaczyc a chcialam dowiedziec sie wiecej o tym briadzie. Ten hodowca nie planuje szczeniakow biarda bo to byl piesek, wiec pozegnalam sie i wrocilam skolowana do domu. od dwoch dni siedze i czytam o nich, tak trafilam na wasze forum. Jestem zauroczona ta rasa. Jestem na etapie poszukiwania szczeniaka, suczki. Wybralam juz imie. Prosze piszcie i utwierdzajcie mnie w tym przekonaniu ze to najcudowniejsza rasa pod sloncem. Czekam na kazde zdanie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to ja moze od siebie tak napisze cos... Briardami zaczelam interesowac sie okolo roku 2000, mialam wtedy mojego ukochanego Staruszka, ktory nie tolerowal innych psiakow. Kiedy odszedl - Jego nastepca, godnym nastepca - zostal Gutek. I od tego czasu dziele psy na 2 rasy: na briardy i nie - briardy.
Ani minuty nie zalowalam, ze to ten pies, choc tez zastanawialam sie na zupelnie inna rasa - a mianowicie ...seterem. Ale "to nie byloby to"!
Czasem mam dosc wiecznie zalanej podlogi, utytlanej z blota, czy piachu - ale coz... na rynku sa dobre srodki czystosci :) !
Zauwazylam, ze Gutek wplywa optymistycznie na ludzi! Kiedy idziemy ulica, ludzie sie do nas poprostu - usmiechaja!!!! Dzieci podbiegaja i przytulaja sie do tej "kupy futra".
I wiem, ze kiedy odszedl Atos, zrobilam najlepszy wybor! A wlasnie zdecydowalam sie na briarda!
Co do forum - faktycznie - fajna sprawa - zarejestruj sie tam, dzialaja tam ludzie - briardomaniacy i musze przyznac, ze dla mnie to tez byla kopalnia wiedzy, kiedy stawialam swoje poczatki. Teraz to grupa znajomych, z ktorymi mozna podzielic sie swoimi informacjami, na ktorych mozna liczyc. Znajdziesz tam nie tylko forum, ale i niezbedne podstawowe informacje o rasie i hodowli i u nas i na swiecie tych psow!
[url]www.briard.39.pl[/url]
A wiec - ZAPRASZAM!!!!

Link to comment
Share on other sites

Hej ;-) To moze ja rowniez wtrące swoje 3 grosiki ...... Powiem Ci tak ... Miłosc do BRIARDóW to najgłupsza z mozliwych miłosci .... dlaczego ? bo OGłUPIAłAM KUDłATą MIłOSCIą .....
Nasza Zuzia trafila do nas przypadkiem , mielismy zamiar kupic zupelnie innego psa , ale los postawil na naszej drodze własnie BERGER de BRIE ..... No i przepadlo.....fakt nie jest łatwo ..... czesac czesac czesac ;-)
wycierac łapy ...wyciagac resztki z brody....usuwac róznego rodzaju wredoty z siersci ...czesac czesac czesac...miotły non stop w pogotowiu...włosy w zupie ...piasek w bułce ... czesac czesac czesac...;-)
ITP... ITD...
Ale wierz mi ze WARTO ! Bo BRIARD to ogromne serducho okryte wielgachna kupą futra ! I co takze istotne ...nie ma 2 takich samych briardów , nawet negatywy choc z pozoru jednakowe przy blizszym poznaniu okazuja sie byc INNE ;-) Podobnie jak Jola ,polecam Ci briardzie forum ,adres W/W....tam znajdziesz wszystko co chciałabys wiedziec o tym kudłaczu.No i zapraszamy do naszych galerii ,tutaj na dogo ;-)
Pozdrawiamy i machamy kudłattymi łapkamii ;-)

Link to comment
Share on other sites

Przekonujecie mnie i coraz bardziej sie utwierdzam ze to najodpowiedniejsza rasa dla mnie i mojej rodziny. Mam 1,5 roczna coreczke i chcialabym psa ktorego my pokochamy ale i on pokocha nas i ją calym swoim psim, kudlatym serduchem.
Mam jeszcze pytanie odnosnie chorob z jakimi ta rasa sie zmaga. Czy kupujac szczeniaka da sie jakos sprawdzic dysplazje stawow. Czy ta ewentualnie wada da sie wykryc dopiero po kilku miesiacach ?
A czy to mozliwe ze psy o tak obfitym owlosieniu nie gubia siersci? To dla mnie wprost zjawiskowe:crazyeye: Ja jestem przyzwyczajona do fruwajacych klaczkow gdyz moja gordonka i charcica ktore mialam do tej pory gubily siersc przez caly rok ?
I tak na koniec prosze piszcie jeszcze piszcie.
Coraz bardziej czuje sie juz wasza psią znajomą :lol:

Link to comment
Share on other sites

witaj Abba
miło posłuchac kolejną pozytywnie zakręconą osobę ;))
briardy są naprawdę cudownym towarzyszami zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci - otaczaja swoja miłościa nie tylko ludzi ale i zwierzęta :)
Piszesz ze masz malutką córeczkę - briard będzie napewno doskonałym wyborem - ja mam dwójke dzieci i kiedy braiurd do nas przybył starszy syn miał troszke ponad 4 latka a drugiego jeszcze nie było - teraz junior ma 2 lata i nie widzi swiata poza sunią - a Ona pozwala mu na wszystko - czasami na o wiele więcej niż mozna się tego spodziewać :)
Moja sunia kocha wszystkie dzieci i wszystkich - ciągle zachowuje sie jak szczenię mimo że ma 4 lata ...
pozdrawiam całą Twoją rodzinkę :)))

Link to comment
Share on other sites

A i ja się dopiszę... :iloveyou:

Moja historia z owczarkiem francuskim zaczęła się troszkę inaczej niż moich poprzedniczek, bo moja Gaja jest...ze schroniska :p

Sama czasami jeszcze zastanawiam się, jak można takiego psa oddać?Ale ciesze się, ze Gaja trafiła do mnie. Była bardzo zaniedbana (zeby nie powiedzieć, że okropnie)-łyse placki zamiast siersci, same kudełki w złej kondycji i nie wspomne o wychudzeniu...pies ważył 22kg trafiając do mnie w wieku ok.3-4 lat :mad:

Pierwszy dzień był cięzki, Gaja była tak bardzo "narwana" (a może to była radość :confused: ). Do dziś pamiętam, jak po całym dniu "zmagań" (kąpiel, czesanie i nakłanianie psa do jedzenia) Gaja przyszła do mojego pokoju i połozyła się koło mojego łózka...Juz wtedy wiedziałam, że pokocham ją nad życie:loveu:

Dzieci kocha, jest zazdrosna o każdego psa, zawsze pcha tyłeczek do miziania:lol: Wszędzie musi pyska wsadzić a jak widzi wanne to chciałaby uciec gdzie pieprz rośnie! :grins:W czasie jazdy samochodem najczęsciej siedziałaby...na kolanach kierowcy :eviltong: Ogólnie samochód, to chyba jej drugie imię :grins:
Ja osobiście nie narzekam na jakieś przypadłości chorobowe mojego psa (tfu tfu odpukać!). Teraz po urojonej idziemy na sterylkę. Z sierscią róznie bywa, nie narzekamy, choc zawsze się mówi, że mogło by być lepiej, niż jest. Ale nie kocham ją za to jak wygląda, tylko za jej wierność wielkie serce i oddanie. A efekt wizualny jest tylko tego dopełnieniem.:grins:


Pozdrawiamy bardzo ciepło, mam nadzieje, że juz niedługo pojawi się w naszej kudłatej rodzinie jeszcze jeden briardek.

[IMG]http://images2.fotosik.pl/215/3e77612e542c008c.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia18sosnowiec'] Ale nie kocham ją za to jak wygląda, tylko za jej wierność wielkie serce i oddanie. A efekt wizualny jest tylko tego dopełnieniem.:grins:


[IMG]http://images2.fotosik.pl/215/3e77612e542c008c.jpg[/IMG][/quote] pieknie napisalas!

Link to comment
Share on other sites

jestem też zakochana w briardach. Mam to szczęście, że jestem posiadaczką suki 14 miesięcznej Brydzi.
Opowiem jak to było
Po stracie mojego 13 letniego spanielka, pojechaliśmy do znajomych, którzy mieli briardy i tam właśnie zakochałam się w Brydzi, nie było odwrotu postanowiłąm ją mieć i stało się.
Później okazało się, że jest bardzo bojaźliwa, no a po paru miesiacach okazało się, że ma chore nerki.:placz:
Ale nie poddajemy się walczymy i z bojaźliwością i z nerkami, Brydzia trzyma się dzielnie a ja jej w tym pomagam. Kocham ją bardzo i myślę, że będzie dobrze. Kocham wszystkie psy, ale myślę, że briardy są najwspanialsze:loveu:

Link to comment
Share on other sites

moon27 odezwe sie do cibie napewno. Wieczorami jak moja corcia pojdzie spac chetnie porozmawiam. W ciagu dnia pracuje wec nie mam jak. Najchetniej tak jak proponujesz na gg.

A wracajac do tematu czyli kudlatych "mopów" |(zaczyn am juz mówic Waszym językiem :lol: ) to czy tylko ja mam takie wrazenie czy moze wy juz to rozgryzlyscie ze najwiecej briardow jest na śląsku ?
Moze sie myle ale patrzac na wasze miejsca zamieszkania oraz cztajac strony hodowcow takie mam wrazenie. Jesli sie myle to mnie naprostujcie :mad:
A moze znacie sprawdzonego hodowce z okolic wa-wy ?
Chetnie skorzystam z pewnych adresow.
No i jak zawsze prosze piszcie piszcie piszcie

Link to comment
Share on other sites

WITAJ .... no powiem CI ze zabriardzione jest to nasze południe , ale z tego co mi wiadomo północ tez niezle briardzi ;-)
Byłas juz na briardzim forum pod adresem który podała Ci JOla ? tam znajdziesz hodowle warte polecenia ....
A wracajac do kudełków ... fakt nie sa uciazliwe , jednak nie do konca jest tak ze te włosy wcale nie wypadaja . ...jesli systematycznie szczotkujemy to zostaja one na szczocie jednak zawsze jakis tak kudlik gdzies sie zaplacze i zostawi swoj slad ;-).... z włąsnego doswiadczenia wiem ze najwiecej kłaków zostaje na zamszu oraz sztruksie ;-) .....jednak jesli sie kocha to futrzaste stworzenie to mozna z tym zyc ;-)
No i jeszcze jedno .... te włoski mozna zebrac zwykła wilgotna szmatka ,co w przypadku ras krótkowłosych jest NIEMOZLIWE ! Mialam krotkiego siersciucha przez wiele lat wiec cos o tym wiem , w samochodzie powbijane szkutki sa do dzisiaj a Tosia juz dawno za TM
Pozdrawiamy milutko ;-)[IMG]http://img120.imageshack.us/img120/4387/pozowaniedm0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

ale najwazniejsze jest to że te kudły nie wbijaja sie w łózko , fotele czy inne temu podobne :))
jedyne gdzie je widze to na szczotce :))
Abba miło mi - zawsze możemy pogadać :P
[IMG]http://i49.photobucket.com/albums/f251/magiccc27/0088.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

wiedzialam ze niejednego sie tu od was dowiem. Warto dziewczyny z wami trzmac.
A tak na marginesie to sie rozbawilam tymi klachulami i tymi drugimi co juz nie przytocze, chyba kusiolki !!!
No i czekam na wyjasnienie znczenia kolejnego slowa.
Acha a czy nie mozna tu wkleic zdjecia zapisanego w kompie ? Musi byc z jakiejs strony ??? Nie moge sobie poradzic :placz:

Link to comment
Share on other sites

albo na [URL]http://www.imageshack.us/[/URL]

potem wciskasz przeglądaj ===>> szukasz zdjęcia z komputera które chcesz umiescic i wciskasz "HOST IT" i czekasz az sie załaduje, potem naciskasz na miniaturke i prawym klawiszem najezdzasz na "WŁAŚCIWOŚCI" i tam masz adres URL :p


potem jesli chcesz zeby zdjecie było widoczne na stronie nie w postaci linku a w postaci zdjęcia to link wprowadzasz między [img] LINK [/img]

i tyle :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...