Jump to content
Dogomania

19-miesięczny Donek ciągle mocno dyszy i szybko się męczy.


Recommended Posts

Źle to ujęłam, tzn. nie ciągle tylko miewa tak jak by ataki dyszenia (nie wiem jak to ująć). Najbardziej dyszy w nocy tak ok. 5 godzin po jedzeniu, a dostaje michę raz na dzień wieczorem i przeszłam ostatnio z suchego na gotowane- może to ma jakiś wpływ?

Link to comment
Share on other sites

A co do jedzenia to stopniowo przeszłam z suchego na gotowane ( na razie daje mu makaron z marchewką puszką z wołowiny i witaminy w proszku) i robił już dobrą kupkę ale znowu zaczął robić rzadkawą i żółtawą a co najgorsze zlizuje ją. Nie wiem co mam robić bo lata cały dzień po ogrodzie i go nie upilnuje - z jakiego powodu może to robić?.
Musiałam mu zmienić jedzenie bo suchego nie chciał jeść i mi chudł, choć od szczeniaka go uczyłam być na suchym i zmieniałam mu karmy ale z każdą było tak samo. Gotowane wcina aż mu się uszy trzęsą

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hej :)
Mój też wybitnym smakoszem suchej karmy nie jest, a teściówka nie pomaga, bo kiedy Beryl jedzie na wczasy do 'babci' to ma full wypas na gotowanym. No ale w domu nie ma przebacz, suche albo nic. Jak zgłodnieje zje, miche ma pełną. Dobrą sztuczką którą my stosujemy jest podlanie karmy mlekiem, jogurtem, rosołkiem itd. Nasz jak już zacznie młucić to do dna :P Potrzebna tylko zachęta.

Link to comment
Share on other sites

Też próbowałam tego typu sposobów ale nic nie dawało albo zjadł tylko troszeczkę bądź wylizywał to co najlepsze a resztę zostawiał.
Teraz się trochę poprawił odkąd mu gotuje ale ciągle miewa rozwolnienia :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja tak miałem z poprzednim psem ;( Okazało sie że ma wade serca i zatkaną komorę i do tego wszystkiego wet nie wiedział co mu jest wtedy dostał wodobrzusza.. niestety musiałem go uśpic... Pierwsze objawy 100m od domu nie chciało mu sie iśc dyszał nie chciał sie bawiac..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...