Jump to content
Dogomania

Ekipa z zielonego dżipa, czyli Avril, Iwan, Tekila i Kali :D


omry

Recommended Posts

Vailet
Wojtówka ma moja ukochaną polską sukę Jamajkę del Orte. Dla mnie ideał CCtki. I z charakteru i z wyglądu. Nebbia tez fajna, popatrz sobie jak szybko odzyskała formę po ciązy. U molosów czesto suki mają dyndające cycki, bo mało kto im daje wycisk fizycznie. U Kaśki psy mają tyle ruchu, ze są w super formie. Serio znam ich od 2002 roku, także trochę juz widziałam :P
Kaśka mega kontaktowa jest, wiec serio warto sobie pogadać, bo sporo ciekawotek Ci powie ;)

Gildia z kolei fajnie ciśnie z psami na obronie. W sumie wiekszosc psów z gildii IPO robi w miejszzym lub większym stopniu ;) Fajne psiury z dobrym charakterem, nie ecepecie :P

Ja co do kanara, to miałam chwile kryzysu jak zobaczyłam Piri Piri (ten w srodeczku ) z ostatniego miotu u Ewy :P No i Hooch tez mi się mega podoba ( klik )

Tylko potem widzę  TO  i wiem, ze no nie. Kurde no nie :P

 

 

 

jak dla mnie czarny pies nie moze miec takiego jasnego oka jak jamajka.

 

bardzo nie lubie jasnych oczu.

wolalabym duzo ciemniejsze.

 

akurat kolor oka jest bardzo istotny jesli chodzi o wyraz psa. a ze sama mam rase, u ktorej to wazne, to zwracam na to uwage.

Link to comment
Share on other sites

jak dla mnie czarny pies nie moze miec takiego jasnego oka jak jamajka.

 

bardzo nie lubie jasnych oczu.

wolalabym duzo ciemniejsze.

 

akurat kolor oka jest bardzo istotny jesli chodzi o wyraz psa. a ze sama mam rase, u ktorej to wazne, to zwracam na to uwage.

A mi własnie jasne oko u Jamajki pasuje idealnie. Przy tej suce zupełnie mi to nie psuje wyrazu. Szczeniakom tego nie przekazuje. 
W mojej ocenie dużo ważniejsza niż oko jest ogólna budowa, charakter/temperament. A to Jamajka ma dla mnie perfekcyjne. Każdy ma swoje priorytety. 
 

Bella dei dauni-imporcik, córa Conana i pomimo tego, ze ryj ma cudeńko, to jej ogólna budowa mnie nie przekonuje zupełnie ( klik ) ;) 
Za to  Afra Azar (po raczej średnich rodzicach w moim odczuciu) Wymiata ;) kliklik klikklik2

A to już zupełnie od czapy Kendra i jej siwiejący pychol <3 
 

Link to comment
Share on other sites

Zolte/pomaranczowe oczy sa najlepsze! i gdybym brala szczeniaka, a w miocie bylby fajny jasnooki to bym sie nie zastanawiala ani minuty :p

no, Jamajka jest super, Afra tez mi sie podoba i wlasnie ona chyba spodobala mi sie jako pierwsza jak sobie tak szukalam :D

Link to comment
Share on other sites

Zolte/pomaranczowe oczy sa najlepsze! i gdybym brala szczeniaka, a w miocie bylby fajny jasnooki to bym sie nie zastanawiala ani minuty :P

no, Jamajka jest super, Afra tez mi sie podoba i wlasnie ona chyba spodobala mi sie jako pierwsza jak sobie tak szukalam :D

 

sa niezbyt wzorcowe przede wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Zolte/pomaranczowe oczy sa najlepsze! i gdybym brala szczeniaka, a w miocie bylby fajny jasnooki to bym sie nie zastanawiala ani minuty :P

no, Jamajka jest super, Afra tez mi sie podoba i wlasnie ona chyba spodobala mi sie jako pierwsza jak sobie tak szukalam :D

No Afra i w ogole ten miot po  Majoshaza Reme Bosco wyszedł naprawde całkie fajny. Chociaż Matka (aroma BP)  zupełnie nie moj typ i ogolnie z twarzy dla mnie trochę szpetota :P  

Jak widać nie mozna patrzeć tylko na rodzicow miotu- bo czasami z "brzydali" wychodzi coś fajnego ;) 

btw Arona tez ma jasne oko, i to na ogol nie stanowi jakiegoś super problemu na wystawach, chociaż nie jest pożądane prawde mówiąc ;) 
Jak ktoś nie ma ambicji podbijania ringów, i chce psa " do roboty" to oko jest małym problemem. 

Jedyne co mi się nie "widzi" u CCtów to błękity, chociaż  ten  wymiata ;) (ETAN dell´Antico Cerberus x PRINCIPESSA dell´'Antico Cerberus) 

Zobaczymy jak wyrośnie ;) 

Omry- sory za offtoping :P 

Link to comment
Share on other sites

Omry każdy ma swoje upodobania. No ja za cholere nie zachwycę się grzywaczem, czy shelciakiem. 

Mam nadzieje, że kanarem tez się nie zachwycę ;) Bartek chce kolejnego ttb, wiec mamy rozłam w chacie :P

 

A ja sie zachwycam grzywkami hl :P Ale tylko na zdjęciach, bo do chaty to bym sobie nie wzięła :D

 

Do Rudego to i tak tylko sukę, nie? :P

Link to comment
Share on other sites

Rudy pewnie ze swoim samcem by się dogadał na dłuższą mete. Umie funkcjonować z dominującymi psami, ale po cholere mam fundowac sobie i jemu ewentualną męczarnie ;) 

Dlatego dopoki ten gnojek żyje, drugiego samca nie wezmę ;) Także wiekszosc molosków idzie na półkę "na później"  bo zdecydowanie jak molos to tylko pies :D 

Link to comment
Share on other sites

sa niezbyt wzorcowe przede wszystkim.


Mnie na wystawy nigdy nie ciągnęło (jako wystawiajacy) wiec z moim pieseczkiem nigdy na ring raczej nie wejde, chce miec psa zdrowego psychicznie i fizycznie, fajnie by bylo gdybym mogla pobawic sie z nim w IPO, no i ladnego, niekoniecznie wzorcowego, bo do niczego mi to nie potrzebne. ;)
Link to comment
Share on other sites


Dlatego dopoki ten gnojek żyje, drugiego samca nie wezmę ;) Także wiekszosc molosków idzie na półkę "na później"  bo zdecydowanie jak molos to tylko pies :D

Dokładnie, chciałam wziąć sukę MT, ale jak oglądam psy, szczylki, to tylko samce mi się podobają. 

A ja sobie do CC też wzdycham, ogólnie do molosków, ale na przyszłość raczej się nie zdecyduję na nic co waży więcej jak 30kg :P 

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie zestaw idealny to molos +ttb i wiem, ze taki duet bede miała w chacie. Ttb ma odpowiednią korbe i takiego pierdolca, ktorego mi brakuje u innych ras, a molos, no to jest molos. :D 

No i Bartek w koncu znalazł typ psa, który mu odpowiada, zajarał się tematem i przebąkuje o minibullu, bo miał okazję poznac kilka sztuk i on chce takiego :D 

koniec konców bedzie tak, ze znowu jakiegoś bidoka przytaszczę ;) 

Naklejka, Jetsan to jedyny MT, który mi się podoba. I to serio jedyny :P 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tak z dobermanami, marze o dobku, ale podobaja mi sie tylko samce, i suki raczej bym nie wzięła, moj samca chyba by zaakceptowal (mieszka z samcem, ale Tofik to specyficzny "pies" :p ), no ale nigdy nie wiadomo, bo dobermany lubią dominowac. Fajnie zbudowane suki CC mi się bardzo podobają, samce molosow czesto są dla mnie za ciężkie i zbyt mocnej budowy

Link to comment
Share on other sites

Bo Jetsu jest zajebisty, tylko za wąski i krzywołapny.
Dlatego mało MT mi się podoba, Jetsu zawiesił wysoko poprzeczkę.
Jetsu ma fajnego pradziadka :P http://www.tibetanmastiffinfo.com/pedigree/pics/medium/123/med_4d2f33dbd0144.jpg

Uwielbiam tą sukę po lewej 
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=659928957438689&set=pcb.659931680771750&type=1&theater
i za charakterek też :P straszna jędza. 

 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jakbyś wzięła dobka i od małego były by razem + w odpowiednim czasie urżnęłabyś mu jaja to dało by radę. Dobki lubią dominować, ale od tego jest człowiek, żeby je ustawił. Plus zupełnie co innego jak psy mieszkają ze sobą w domu. Ja myślałam, że Jari by zeżarł każdego samca na śniadanie, ale teraz mieszka z drugim samcem w domu i krew się nie leje (gorzej mam z sukami i przez suki! ;p). Oczywiście jest kontrola, ale trzeba zauważyć, że te psy nie mieszkały ze sobą od zawsze, a i tak nie jest źle. Na spacerach w ogóle na siebie nie zwracają uwagi. Karmić też je mogę obok siebie. Tak je wychowuje, żeby jeden na drugiego nie zwracał uwagi szczególnie. Ale myślę, że jakby były od małego to może by się i polubiły. Ogólnie co pies to charakter. Poza tym gdybym miała tylko Batona i Jariego, bez suk to w ogóle była by sielanka. Baby to jednak wszystko psują haha ;)

 

Jak Gru nie jest specjalnie dominujący i nie spina się do psów, to w ogóle masz dobrze. Najgorzej jak pies jest typem nakręcacza w stylu - nudzi mi się, idę powkurzać drugiego i będzie zabawa :P Jak jeden pies taki jest, to da radę jeszcze to kontrolować. Gorzej jak dwa są takie, wtedy masz skaranie boskie, ale skoro Gru nie pokazał się od tej brzydkiej strony to masz już ułatwione zadanie.

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo że to nie ttb , inna budowa blabla ale jak widzę jak te psy radzą sobie ZE WSZYSTKIM to mnie to kręci . 

Każdy sport , wszędzie można zobaczyć malinosa (chociaż ja bym wolała holendra ) .

Molos by mnie ograniczał , też mnie ciągnie do nich ale ja nie lubię mieć ograniczeń .

Ze staffikiem w sumie też nie mam żadnych ograniczeń , nie twierdze że byłby mistrzem we wszystkim ale spokojnie się nada do większości sportów .

Pit bull by mnie ograniczał ze względu na charakter , nie chodzi o predyspozycje fizyczne więc chyba skończe ze staffikami i owczarami i ew. molosem ;D 

Mam nadzieje że zdąże spełnić wszystkie psie plany zanim umre :p 

Link to comment
Share on other sites

A ja bym chciała rottkę z adopcji, jest tyle ślicznych młodych suczek :D A później jeszcze kanarzycę :P

Ale to nie wiem kiedy, bo nawet o tym nie myślę. Myślę, że nawet jak Iwana z nami już nie będzie, to przez jakiś czas na trójce poprzestaniemy :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...