Jump to content
Dogomania

Ekipa z zielonego dżipa, czyli Avril, Iwan, Tekila i Kali :D


omry

Recommended Posts

Czyli typowy molos :D Uwielbiam molosi charakter :D

 

No ja też to uwielbiam, ale nie chciałabym mieć tylko molosa. Taka Kura idealnie się z kanarkiem uzupełnia :D

 

 

Molosy są najlepsze  :D 

Tylko czasem dobija mnie "długi przewód myślowy", gdy odwołuję Jetsana. 

 

Haha no Kalinek też się czasem musi dłużej zastanowić. Szczególnie, gdy widzi pieski :P

 

 

Vailet, swoją drogą, o cdb myślałaś? Lukaj tu: https://www.facebook.com/filar.dog.blog?fref=ts :D

Link to comment
Share on other sites

Do naszego domu najwięcej życia wprowadza Kura i wiem, że już zawsze jakiś taki mały czort ze mną będzie, bo by mi tego po prostu brakowało :P

 

Ja moich kundli nigdy nie wołam, one zawsze są blisko mnie. Zobaczymy jak to będzie z Kalim, jak podrośnie :P

Link to comment
Share on other sites

Pyski CDB mi sie nie podobaja :p budowa DA jest dla mnie idealna, ale kolor i instynkt łowiecki juz nie, to samo z alano, instynkt. DC to moglabym miec tylko jakaś lekką suke, wysokie, dlugonogie , dlugopyskie CC mi sie baaardzo podobają, ale jak patrze na hodowle w Pl to z taką budową widzialam moze z 4 psy. Z jednej strony chcialabym miec jakiegoś lekkiego molosa, z innej cos owczarkowatego a z jeszcze innej TTB :p no, coz zycie jest dlugie :D

Link to comment
Share on other sites

Ej CC nie sa ciapami! Znałam dwa i oba bardzo aktywne. Jeden z nich aporter na maxa. A przy tym wpatrzone w przewodnika, bardzo fajne charakterki. No oprócz tego, że jedna suka była cholernie agresywna do ludzi i psów ale wg mnie zwalona socjalizacja od życia szczenięcego.

 

proszz, aktywny cc

[URL=http://s248.photobucket.com/user/Prejska/media/Mumin2/DSC_1175.jpg.html]DSC_1175.jpg[/URL]

 

[URL=http://s248.photobucket.com/user/Prejska/media/Mumin/DSC_4933.jpg.html]DSC_4933.jpg[/URL]

 

Byla genialnym plywakiem

[URL=http://s248.photobucket.com/user/Prejska/media/Spacer/DSC_4769.jpg.html]DSC_4769.jpg[/URL]

 

Sorrki za offa ale w temacie molosow :p

Link to comment
Share on other sites

CCty długopyskie z charakterem i lekką budową znajdziesz w kilku PL hodowlach (Zgraja z Wójtówki-looknij na FB foty) i z Gildii Nieustraszonych. Naprawde fajne, badane, temperamentne psy. Daleko im do ulanych cipaciaków. ;) 

Ale zeby miec pewność, że się chce molosa trzeba pojsc z takim na spacer, poczuć z czym to się je. Nie wszystko da się opisać, i najlepiej poczuć to w "rece". Moloski są dośc specyficzne pod kątem posłuszeństwa/ myślenia/ inteligencji no i uporu. 

Miałam owczarkowate, miałam kaukaza, rota, mam ttb. I serio to są BARDZO odległe od siebie galaktyki ;) 

Ja bym brała kanara za charakter, ale ta dupą wyżej, no nie mogłabym mieć w chacie... :( 

 

Link to comment
Share on other sites

Hahah no ja serio nie wiem co Wy macie z tymi zadami.

Rozumiem, że coś takiego może obrzydzać https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10891617_870412099647106_5059367058354758589_n.jpg?oh=145cdc409ef114ef37d90f8f568e7c3a&oe=552DB4D8&__gda__=1430465376_4b1ae1a29c5ecf96022771fdad5b6b7e(3x world winner hahaha), ale tak lekko jak ma Kali czy większość kanarów to serio nie rozumiem jak to może przeszkadzać :P 

Link to comment
Share on other sites

No ja nie mogę, bo mi to burzy estetykę psa :P

Naoglądałam się tego na wystawach i brrr. Z tego samego powodu CdB odpadło ;) 


Fakt, ze u niektórych sztuk to jest prawie niezauważalne, no ale trafi mi się egzemplarz z dupą pod niebiosa i się pochlastam :D

Może w sierpniu Kali zmieni moj punkt widzenia :D  

Link to comment
Share on other sites

Tej jednej hodowli nie znam, zaraz obczaje, a z Gildii nieustraszonych wlasnie to te kilka ktore mi sie podoba ;)

Ojj no, na te zady tez jestem wyczulona, ma byc wysokie i proste :D No i ogony! po moim kundlu pierwsze co widze w psie to jak nosi ogon XD ma byc maksynalnie na lini grzbietu, ewentualnie troszke nad, wyzej noszone sa zakazane! :p

Co do charakteru, chcialabym mocnego psychicznie psa na ktorym byle co nie robi wrazenia, musialby ze mna wytrzymać :p dlatego u owczarkowatych boje sie tej wrażliwości. Na wybor rasy mam jeszcze dobre pare lat, wiec jak narazie za bardzo sie nie spiesze. Chociaz fajnie byloby sie w koncu zdecydowac na rase, wtedy mialabym wiecej czasu na zbieranie informacji o nich

Link to comment
Share on other sites

Tej jednej hodowli nie znam, zaraz obczaje, a z Gildii nieustraszonych wlasnie to te kilka ktore mi sie podoba ;)

Ojj no, na te zady tez jestem wyczulona, ma byc wysokie i proste :D No i ogony! po moim kundlu pierwsze co widze w psie to jak nosi ogon XD ma byc maksynalnie na lini grzbietu, ewentualnie troszke nad, wyzej noszone sa zakazane! :P

Co do charakteru, chcialabym mocnego psychicznie psa na ktorym byle co nie robi wrazenia, musialby ze mna wytrzymać :P dlatego u owczarkowatych boje sie tej wrażliwości. Na wybor rasy mam jeszcze dobre pare lat, wiec jak narazie za bardzo sie nie spiesze. Chociaz fajnie byloby sie w koncu zdecydowac na rase, wtedy mialabym wiecej czasu na zbieranie informacji o nich

 

Pogadaj sobie z Kasią od Wojtówki. Bedzie fajny miot u niej niedługo. Ogólnie z czystym sumieniem mogę polecić psy od niej. Obserwuje jej poprzednie mioty i w sumie wiekszość psów wyrosła mega fajnie. Serio polecam ;)

Jeszcze Gang Pregusów fajne szczeniaki miał. Czy teraz coś się u nich urodzi nie wiem. Dawno przestałam śledzić.
Cohors tez fajne przemyślane krycia. Ogólnie da się znaleźć fajnego psa w PL. Trzeba tylko pogrzebać.
 

teraz jedna babka, ktora ma pointery, importowala sobie z rosji sliczna sunie cc i bede ja obserwowac.

chociaz ja to bym sobie kupila psa w ojczyznie rasy i napisalabym do dei dauni.

 

jak dla mnie to tylko cc wchodzi w gre i sobie takiego na pewno kupie.


Ruscy mają ładne CCty. Chociaż jak dla mnie za mocno "molosie". Bardzo dużo psów w typie "mastino" Dużo luźnej skóry, oapdające powieki (co dla mnie jest fuj!). Chociaż zdarzają siętakie sztuki, ze mozna zgubić szczękę.

Conan Dei Dauni to dla mnie ideał CCta (Vailet to jest ojciec Mauro z Gildii ;) ). Genialny pies, ma sporo potomków w Polsce. I zdecydowanie po dobrego CCta warto uderzyć do Włoch. Charakter + wygląd włoskich psów, a tego co sięwiduje w PL pokazuje, że jeszcze trochę nam brakuje świadomości JAK hodować.

Poza tym warto sobie popatrzec po wioskach co tam cctek robi, to taki typowy wiejski burek, który jak trzeba to ma zaganiac, jak trzeba to stróżować jak trzeba to dzieciarnię zabawiać. A u nas? Najczesciej ma wyglądac i im wieksze, tym lepiej. Trochę się zapomniało, ze to ma byc przede wszystkim SPRAWNY pies. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie chce napisac do kogos obeznanego w temacie, popytać się, i oswoic sie bardziej z rasą, mam na osiedlu fajną suke CC, nigdy nie zagadywalam wlascicieli, bo rzadko co ich widuje, jak juz to przez okno. Ale fajna jest, słucha sie idealnie, jak odchodzi z nia od ulicy to ja pusza i idzie z nia przy nodze, gania patyczki, chyba jest juz dosc stara, bo pamietam ja od daaawna

Dzieki za hodowle, bylam na ich stronie na fb i stronie hodowli, piekne są! Wlasnie o taką budowe mi chodzi ;) co do miotu to będę śledzić :D

Omry wstawiaj zdjecia, bo całą galerie Ci zagadamy :p

Link to comment
Share on other sites

Vailet
Wojtówka ma moja ukochaną polską sukę Jamajkę del Orte. Dla mnie ideał CCtki. I z charakteru i z wyglądu. Nebbia tez fajna, popatrz sobie jak szybko odzyskała formę po ciązy. U molosów czesto suki mają dyndające cycki, bo mało kto im daje wycisk fizycznie. U Kaśki psy mają tyle ruchu, ze są w super formie. Serio znam ich od 2002 roku, także trochę juz widziałam :P
Kaśka mega kontaktowa jest, wiec serio warto sobie pogadać, bo sporo ciekawotek Ci powie ;)

Gildia z kolei fajnie ciśnie z psami na obronie. W sumie wiekszosc psów z gildii IPO robi w miejszzym lub większym stopniu ;) Fajne psiury z dobrym charakterem, nie ecepecie :P

Ja co do kanara, to miałam chwile kryzysu jak zobaczyłam Piri Piri (ten w srodeczku ) z ostatniego miotu u Ewy :P No i Hooch tez mi się mega podoba ( klik )

Tylko potem widzę  TO  i wiem, ze no nie. Kurde no nie :P

 

Link to comment
Share on other sites

A ja mam zupełnie odwrotnie :D Dla mnie Zeus jest niesamowity, uwielbiam go od zawsze. Zresztą Bronie nie mniej. Na początku były ogłoszone dwa mioty, po Yaise i Safai. Widziałam, stwierdziłam, że ok, będziemy brać, ale bez ciśnienia. Mówiłam, że ok, zadzwonie niedługo. Któregoś razu budzę się, wbijam na fb, a tam ogłoszenie miotu Bronca x Zeus. Prawie z łóżka spadłam :D Od razu się rzuciłam na telefon, bo musiałam mieć tego szczeniaka :P Okazało się wtedy, że Bronia rodzi jako pierwsza. Co to były za emocje :D

Jak patrzę na miot H i P to spoko, ale Kali jest jak na moje dużo fajniejszy od nich. Może to i w jakimś stopniu ślepa miłość, ale drugi raz wybrałabym tak samo :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...