Jump to content
Dogomania

Ekipa z zielonego dżipa, czyli Avril, Iwan, Tekila i Kali :D


omry

Recommended Posts

Bo to jest taka ciamajda  :megagrin:

Co rano, jak jeszcze śpię, budzi mnie piszcząc, przysuwa się coraz bliżej i kładzie na mnie łeb. Nie po to, żebym wstała, ale po to, żebym go ukochała i dalej spała razem z nim  :loveu:

Mój papiś jest jak na razie bezproblemowy i idealny, nie mam się do czego przyczepić ;)


Bo to jeszcze nie TEN wiek :P 
Poczekaj az tak mu roczek stuknie- wtedy bedzie wesoło. Jak się jajka odezwą i będzie okres buntu :D 

Aż się nie moge tego zlociku doczekać  :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jetsan był też dość bezproblemowym szczeniaczkiem. Ciapa, która się potykała o własne łapki i kochała prawie cały świat. 
Potem zaczął odwalać, zero posłuszeństwa, ucieczki, naginanie zasad. 
Długo sprawdzał ile mu wolno, cały czas sprawdza, więc nie mogę mu odpuszczać. 
W okolicach 3roku bardzo spoważniał i się ogarnął. Zaczął być świadomy swojej siły- już nie kocha wszystkich piesków, nie lubi ludzi.

Link to comment
Share on other sites

No ja tak myślę właśnie, że jak nabierze jaj to pokaże, na co kanarki potrafią ;)

 

Jak na smyczy właścicielki szarżował na nas chow chow, to młody na początku się przestraszył, bo się nie spodziwał (pieski są super), a później wyrwał przed Kurę (oczywiście podpuszczającą go) i stwierdził, że co to to nie :D

Ale wczoraj jak został sam na podwórku u rodziców Maćka, bo jesteśmy tu od tygodnia, i na teren wszedł Maćka tata to zaczął uciekać do domu :D 

Link to comment
Share on other sites

Jakiś facet na światowej grupie dc napisał mi, że Kali to będzie 'monster' :D

 

Szczeniaczek na szczęście, tak jak reszta naszych kundli, petard się nie boi. Trafiły mi się luzaki :D

 

 

Szczęśliwego Nowego Roku! :D 

Wstawiłabym jakieś imprezujące emotki, ale mi nie działają ;)

 

WP_001233.jpg

 

WP_001237.jpg

 

WP_001239.jpg

Link to comment
Share on other sites

No z tego, co rozmawiałam z hodowcą, to widziała ostatnio mniejszego brata Kaliego i była w szoku, że jest tak wielki. Kali jest i prawdopodobnie będzie naprawdę sporym kanarkiem. Postaram się dzisiaj podjechać do weta i zobaczyć, czy już dobił do 30 :P

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj wzięłam Kaliego na spacerek sam na sam. Jest idealny. Kocham go :D
Nie wiem, co takiego ma w sobie, ale wszystkie psy, które przy Iwanie czy Kurze biegały wzdłuż płotu i ujadały jak wściekłe, przy szczeniaczku do tego płotu dobiegają, po czym zatrzymują się i stoją. Pierwszy raz w życiu widziałam, by kilka znajomych psów za płotami stało w miejscu i w ciszy. Myślałam nawet z początku, że to przez to, że jest szczeniakiem i nie traktują go poważnie, ale biorąc pod uwagę to, że Kali jest już prawie rozmiarów Iwana, a na samą Kurę też ujadały, jakoś mi się nie wydaje. Od niego wręcz bije taki spokój i pewność siebie, a ma dopiero 4,5 miesąca :D

Oczywiście nie ma szans, by jakiś pies do niego wystartował. Wczoraj potrzebował pół sekundy, bo zglebować 28 kg psa, który chciał mu zabrać piłkę. To jego kumel od zabaw swoją drogą, po paru minutach znowu się bawiły.

No i wczoraj też pierwszy raz obszczegał niskim basem człowieka, który wszedł na teren. Mój molosek.

 

Nie oddala mi się od tyłka na więcej niż 3 metry, chyba, że mu rzucę piłkę :P

Link to comment
Share on other sites

Bo przed molosem każdy pies czuje respekt :)

Moj nie :pp

Kurcze chcialabym miec molosa, wlasnie dc albo cc, ale troche przeraza mnie ten ich spokój o ktorym ciagle slysze, wolalabym bardziej psa takiego z ADHD XD no i zastanawia mnie jeszcze czy przez mase wytrzymalby moge niekiedy 30 kilometrowe spacerki

nie wiem czy ktos juz tu pytal, jak z tym pozwoleniem na kanarka? Masz? Jak to wyglada?
Link to comment
Share on other sites

Moj nie :pp

Kurcze chcialabym miec molosa, wlasnie dc albo cc, ale troche przeraza mnie ten ich spokój o ktorym ciagle slysze, wolalabym bardziej psa takiego z ADHD XD no i zastanawia mnie jeszcze czy przez mase wytrzymalby moge niekiedy 30 kilometrowe spacerki

nie wiem czy ktos juz tu pytal, jak z tym pozwoleniem na kanarka? Masz? Jak to wyglada?

 

No kanar to na pewno nie jest adhd :P W porównaniu z Kurą to jest wręcz opóźniony, ale to też szczeniak jest jeszcze, więc pewnie będzie trochę lepiej :P Całkiem inaczej się też z takim psem pracuje, nie jak z Kurą-automatem, która bez mrugnięcia okiem wykona każdą komendę mając z tego maksymalną radochę.

O spacerki się nie martw, jeśli utrzymasz go w dobrej kondycji i nie rzucisz od razu na głęboką wodę da radę.

 

Trzeba mieć. Drukujesz taki dokument, wypisujesz, dołączasz metrykę i do urzędu. 

Link to comment
Share on other sites

A jak z innymi ludźmi na spacerach? Mają respekt, łapią burki czy zupełnie nie?

 

Tylko raz dziewczyna wzięła małego psa na ręce, tak to po prostu nie wchodzą nam w drogę. Kali jest już prawie wielkości Iwana :P

Link to comment
Share on other sites

Moj nie :pp

Kurcze chcialabym miec molosa, wlasnie dc albo cc, ale troche przeraza mnie ten ich spokój o ktorym ciagle slysze, wolalabym bardziej psa takiego z ADHD XD no i zastanawia mnie jeszcze czy przez mase wytrzymalby moge niekiedy 30 kilometrowe spacerki

nie wiem czy ktos juz tu pytal, jak z tym pozwoleniem na kanarka? Masz? Jak to wyglada?

CC  nie jest aż taką flegmą, spokojnie wytrzyma długie wędrówki jak będzie w dobrej kondycji  :)

 

Paula to może jakieś zdj? :D

Link to comment
Share on other sites

CC  nie jest aż taką flegmą, spokojnie wytrzyma długie wędrówki jak będzie w dobrej kondycji  :)

 

Paula to może jakieś zdj? :D

 

No kanar też nie jest jakąś straszną flegmą, bo to wszystko zależy od tego, czy mu się chce. On potrafi już być bardzo szybki, w razie gdy coś jest nie tak też już reaguje błyskawicznie i się nie zastanawia. Po prostu nie przemęcza się bez sensu hah :P

 

Ada ma przyjechać w weekend, to coś cyknie raczej :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...