Jump to content
Dogomania

co na sfilcowaną sierść?


Nor(a)

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Justys95']NMZC, moim zdaniem nie ma innego wyjścia, a nawet jeśli dałoby się to rozczesać to szkoda zdrowia własnego i psa, a efekty pewnie i tak nie byłyby najlepsze ;)[/quote]

Ten kołtun jest twardy jak conajmniej podkowa, więc nie wiem czy dało by to jakie kolwiek efekty :shake: Pozatym po co niepotrzebnie wkurzać, i sprawiać ból psu? sierść i tak odrośnie ;) chyba :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja raz jak pojechalam na ponad miesiac na wakacje zostawiajac mojego pudla w domu z rodzicami to jak wrocilam tragedia...pies mial cale sfilcowane uszy . wiadomo te jego kompiele blotne i lazenie po krzaczorach + nie czesanie przez ponad miesiac i wyszlo , odrazy nozyczki i z pudlowych dlugasnych uszu zrobily sie uszy jak u foxa ;) kilka miesiecy i odrosly ,ale juz wiem ze nigdy psa z nimi nie zostawie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Pomaga w rozczesywaniu kołtunów preparat - Ring5 - ja wypróbowałam i na prawdę działa plus - filcak.
Jednak jak sierśc jest w takim stanie jak opisujesz, to radzę ściąć, szkoda psa, poza tym podejrzewam, że jego skóra jest w nienajlepszej kondycji pod tymi filcami i na pewno by mu ulżyło, gdyby ją jednak ściąć.. A poźniej można dbać, czesać i nie dopuszczać do czegoś takiego.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ja swoja sznaucerkę mini czesze codziennie i codziennie mam mnustwo kołtunków do rozczesania nie uzywam zadnej odżywki do rozczesywania bo ona nie znosi żadnych zapachów a stosowałam RING 5 i dr.Hery sa strasznie zapachiowe co mnie równiez drazni a co mówić psa. Może znacie jakieś preparaty do rozczesywania bezzapachowe. Nie wiem czy 1All System sa takie czy może Crown Royal. Jesli ktoś stosował takie prosze o rade

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mam potworny problem z moją ponką!Czeszę ją codziennie (sic!!) i codziennie wyczesuję nowe dredy.Mam już obsesję na tym punkcie,czeszę i czeszę po 40 minut, aż mąż się na mnie wścieka, że przesadzam,ale nie mogę znieść najmniejszego kołtuna na niej.Pytanie tylko,skąd one się biorą po jednym dniu???Codziennie po czesaniu na śliczną,lśniącą,gładką sierść,a następnego dnia za uszami i pod pyskiem-masakra!Probowałam mąką,rzeczywiście łatwiej sie rozczesuje,ale jak będę dalej tak wyczesywać i przycinać,to niedługo łysa całkiem będzie.Ludziska,poradźcie coś!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alicjam_78']Ja mam potworny problem z moją ponką!Czeszę ją codziennie (sic!!) i codziennie wyczesuję nowe dredy.Mam już obsesję na tym punkcie,czeszę i czeszę po 40 minut, aż mąż się na mnie wścieka, że przesadzam,ale nie mogę znieść najmniejszego kołtuna na niej.Pytanie tylko,skąd one się biorą po jednym dniu???Codziennie po czesaniu na śliczną,lśniącą,gładką sierść,a następnego dnia za uszami i pod pyskiem-masakra!Probowałam mąką,rzeczywiście łatwiej sie rozczesuje,ale jak będę dalej tak wyczesywać i przycinać,to niedługo łysa całkiem będzie.Ludziska,poradźcie coś![/QUOTE]



Nie znam sie na PONach i rodzaju ich sierści, ale czy nie da się po prostu skrócić włosa w miejscach gdzie najbardziej się kołtuni? czyli np. za uszami?
Podobny problem mam ze swoją rudą seterką (nie tą o której mowa w pierwszym poście). Ma taki specyficzny rodzaj włosa, że po każdym spacerze na polach przychodzi skołtuniona, że nie sposób tego rozczesać nawet rzadkim grzebieniem. Dałam więc spokój, bo więcej wyrywam niż rozczesuje, a ruda dostaje przy tym szału. Jedyny sposób w jej przypadku to po prostu kąpiel z użyciem szamponu Bio-Groom. Wszelkie skołunienia znikają, rozczesuje włos po uprzednim lekkim natłuszczeniu (jedwab wymieszany z ciepłą wodą). Po takim seansie przez kilka dni jest piękna :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z praktyki wiem, że bardzo łatwo rozczesuje się kołtuny i sfilcowaną sierść po wcześniejszym spryskaniu psa odżywką firmy MR.Gromm Coat&Skin Conditioner (zielona puszka) - pryskamy, czekamy ok. 15 minut i czeszemy.

Sprawdziłam to na swoich "puchaczach", a znajoma w ramach zakładu z właścicielem psa rozczesała kilka dredów na komodorze...

Link to comment
Share on other sites

Witam!
ola12o21 fryzjerka miała rację połowicznie,bo ja bym specjalnym rozcinakiem zrobionym ze starych nożyczek ,porościnał kołtun i potem ładnie wyczesał. Aziza takie preparaty ułatwiają może przy malutkim kołtunku. Nigdy nie stosowałem żadnej chemii.A widziałaś zfilcowanego bobtajla?:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnisia']Ja swoja sznaucerkę mini czesze codziennie i codziennie mam mnustwo kołtunków do rozczesania nie uzywam zadnej odżywki do rozczesywania bo ona nie znosi żadnych zapachów a stosowałam RING 5 i dr.Hery sa strasznie zapachiowe co mnie równiez drazni a co mówić psa. Może znacie jakieś preparaty do rozczesywania bezzapachowe. Nie wiem czy 1All System sa takie czy może Crown Royal. Jesli ktoś stosował takie prosze o rade[/quote]

Crown Royal nie ma bardzo intensywnego zapachu, ale za to intensywnie i dłuuugo utrzymuje sie przez kilka dni - mnie właśnie ten zapach o nie odpowiadał.

Z tych, które znam (i uzywałam przy sznaucerach) to moze Bio Groom - odzywka Super Cream, taka o konsystencji masła do rozcieńczania, jest baaaardzo wydajna i o ile pamietam ma delikatny zapach.
Po praniu na włos na łapach / sukience nałóż koniecznie odzywke. Ta tez bedzie dobra przy czesaniu - mozesz ja bardzo rozcieńczyc.

Odzywki Mr Groom - tez łagodnie pachna, Iv sant Bernard Bananowy - krótko sie utrzymuje ;)

Do rozczesania kołtunów mozesz tez uzywac Sprayu Dr Lucy - jest bardzo fajny.

Link to comment
Share on other sites

Oprócz preparatów warto używać zgrzebła do rozczesywania. Ważne by miało obrotowe zęby.
Chodzi o np: [url=http://zoo-sklep.pl/index.php?p5148,trixie-zgrzeblo-o-rozczesywania-dlugi-wlos-tx-2414]ZOO-SKLEP.pl Tani sklep zoologiczny :: TRIXIE ZGRZEBŁO O ROZCZESYWANIA DŁUGI WŁOS [TX-2414][/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

[quote name='Blizniak2']Oprócz preparatów warto używać zgrzebła do rozczesywania. Ważne by miało obrotowe zęby.
Chodzi o np: [URL="http://zoo-sklep.pl/index.php?p5148,trixie-zgrzeblo-o-rozczesywania-dlugi-wlos-tx-2414"]ZOO-SKLEP.pl Tani sklep zoologiczny :: TRIXIE ZGRZEBŁO O ROZCZESYWANIA DŁUGI WŁOS [TX-2414][/URL][/quote]
Mnie to zgrzeblo absolutmie sie nie sprawdzilo - a mam psa dlugowlosego. Ani to w wersji obrodtowej, ani ze sztywnymi zebami.
Zeby krotkie, wyszarpuje wlos ( to obrotowe tez) wiec - podziekowalalm i wyrzucialm na smietnik.

Z maka kiedys tam probowalam, z odzywkami ( Easy Brush Dr Lucy, Ring 5 - przetestowalam nawet ludzkie odzywki wcierajac w koltuny) z lanolina , olejkiem norkowym. I lanoline i olejek pozostawialm na 2 dni i jakos sie wyczesalo koltun. Ale faktycznie - wlos byl polamany, poszarpany i pierzasty. Moze faktycznie lepiej porozcinac, delikatnie - to co sie da - wyczesac metalowym dlugim grzebieniem - a reszte usunac? Wszystko zalezy od stanu koltuna i cieprliwosc psa. Jest zasada - kazdy koltun mozna rozczesac- tylko jakim kosztem;)
U nas koltuny byly na szyi od obrozy i lapach ( kiedy pies zmienila wlos) , no i po rzepach. Teraz juz tylko jak pies wpadnie w rzepy - mam juz swoj sposob na nie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...