Jump to content
Dogomania

Leonowi w zeszłym roku uratowaliśmy oczy- w tym życie!!!potrzebne deklaracje na hotel


himba

Recommended Posts

Leona porzucono bo się znudził??bo był zbyt duży??a może ktoś stwierdził,że nie spełnia oczekiwń?? Wyczerpany i głodny trafił na ludzi,którym nie jest obojętny los zwierzaków.Zaopiekowali się nim, karmili,leczyli i umieścili na posesji kuzyna.Leon odwdzięczał się wielką psią miłośćią. LEON jes mieszańcem, z pyska przypomina psa rasy Shar pei , ale reszta to trochę z wilka lub doga. Ponieważ przypomina lub jest pomieszany z Shar pei to ma teraz wielkie kłopoty z powiekami,które się wywijają powodując ból. Leon bardzo cierpi. Jego oczy są chore, nie może patrzeć:-(Jego oczy wymagają pilnie operacji, którą mogą bezpiecznie wykonać weci z Warszawy lub Lublina. Tylko problem polega na tym,że opiekunowie nie są w stanie pokryć kosztów tej operacji:shake:Dlatego wielka prośba o zbieranie pieniędzy na tę operację.
Prośba do cioteczek o zrobienie bazarku dla Leona( mamy torebki,buty,biżuterię) ja kompletnie się na tym nie wyznaję. POMÓŻMY LEONOWI!!
Dzięki determinacji Was wszystkich Leon ma nowe oczy!!! Jest nam wdzięczny:roll:


[COLOR=#ff0000][SIZE=3]TO NOWY ROZDZIAŁ HISTORII LEONA!!! 27.11.12


[/SIZE][/COLOR][SIZE=3][COLOR=#a52a2a][B][SIZE=2]Leon po operacji oczu zamieszkał na posesji, która wynajmowa[SIZE=2]ł[/SIZE] znajomy opiekuna tymczasowego[/SIZE][/B][/COLOR][/SIZE].
[B][COLOR=#800000]Niestety po jakimś czasie pies poczuł się samotny i zaczął uciekać z posesji w poszukiwaniu towarzystwa.
Leon siedział na tej działce samotnie całe dnie, nic dziwnego,ze zapragnął mieć przyjaciela.
Wczoraj kiedy znowu zwiał ludzie wpadli w panikę! Może swym wyglądem powodować respekt i lęk :(
Zaalarmowana SM i Policja, próbowali złapać psa....niestety on był sprytniejszy.
Postanowili do niego strzelać!!! na szczęście zawiadomili weta (który ma umowę z miastem )
Dzięki temu pies ocalał, odczytali chipa i dotarli do opiekuna tymczasowego. Uff ! Leon żyje i jest w hotelu.
Potrzebne deklaracje na hotel! Bardzo prosimy o pomoc w tej kwestii.


NAJNOWSZE WIEŚCI TO NIESTETY DŁUG W HOTELU !!! NA DZIEŃ DZISIEJSZY TO 1000 zł
jest bazarek na fb, szukamy kogoś kto zrobi Leonowi ogloszenia na cito :)
Leon jest cudownym psem....niestety nikt go nie chce :(



numer konta :

Jadwiga Chojnacka

46 1320 1537 0589 9364 3000 0001



[/COLOR][COLOR=#a52a2a]Są pierwsze deklaracje:

AnnaA - 20 zł
himba - 20 zł
Dil Se - 20 zł
Aryste - 20 zł

ROZLICZENIE :

GRUDZIEŃ 2012

AnnaA - 120 zł
DilSe- 25 zł
Joanna
Agata C. - 20 zł
AnnaA - 40 zł
Anna A - 120 zł

STYCZEŃ 2013

DilSe- 25 zł
SylwiaE.C - 50 zł


LUTY 2013

Joanna A.C - 20 zł
DilSe. - 20 zł


MARZEC 2013

DilSe. - 25 zł
Joanna A.C -20 zł
Małgorzata T. -50 zł
Sylwia C. -25 zł


WPŁATY NA KWIECIEŃ :

Himba - 100 zł (za 5 c-y)
Dil Se - 100 zł
aryste - 20 zł

WPŁATY NA MAJ :

Aryste - 20 zł
Klub Suzuki - 150 zł

WPŁATY NA CZERWIEC :

Aryste - 20 zł

WPLATY NA LIPIEC :

Aryste - 20 zł
DilSe -100 zł

WPŁATY NA SIERPIEŃ :

Aryste - 20 zł

WPŁATY NA WRZESIEŃ :

Aryste - 20 zł
Himba - 100 zł ( za 5 m-cy)
Dil Se - 100 zł

WPŁATY Z BAZARKU 1193 zł


WPŁATY NA PAŹDZIERNIK:

Aryste 20 zł
[/COLOR][/B]

Edited by himba
zmiana tytułu wątku
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oto Leon, ogromny a miły i słodki jak szczeniak pies, zero agresji, ogromny zasób miłości. Leon mial trafić do schroniska, ale ulitowali się nad nim dobrzy ludzie, którzy go dokarmiają, ale nic więcej nie są w stanie zrobić. Leon cierpi, to wiem, bo zabrałam kiedyś ze schroniska kotkę, która miała zawsze mokre, przymrużone, bolące oczy, na skutek takiego samego defektu - powieka wywijała się do środka i rzęsy drażniły oko, została adoptowana w Warszawie i tam przeszła operację i teraz jest już super.
Leon szuka od kilku miesięcy domu, ale jest trudno, bo to wielki pies, tym bardziej nikt go nie adoptuje z takimi oczami. Pomóżmy temu psiakowi wspólnymi siłami. Z tego co wiem, koszt operacji to 400 zł.
[IMG]http://i51.tinypic.com/vynsya.jpg[/IMG]
[IMG]http://i53.tinypic.com/1zt1co.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

No, to jest gorzej niż myślałam :(( wet-okulista w Warszawie dzisiaj podał koszt operacji Leona powiek 800 zł...straszne, poza tym trzeba się nim zaopiekować po operacji, powinien mieć kołnierz przez 10 dni do zdjęcia szwów. CZUJE SIE DZISIAJ TAKA BEZNADZIEJNIE BEZRADNA.....choć to nie mój pies,siedzę i ryczę:-(

Link to comment
Share on other sites

No więc już wyjaśniam o co chodzi... Leon był diagnozowany i konsultowany u weterynarza miejscowego (w Radomiu) ten wycenił koszt zabiegu na ok 400zł ale odmówił wykonania ponieważ obawia się uszkodzenia nerwów wzrokowych - stąd zbiórka na taką właśnie kwotę... niestety dziś Himba po rozmowie z lekarzem psim-okulistą w Warszawie usłyszała, że kwota jest znacznie wyższa (2x tyle na ile byliśmy przygotowani) będziemy jeszcze kontaktować się ze specjalistami z Lublina - może oni podadzą niższą kwotę...

na domiar złego Leon po zabiegu nie może wrócić na działkę, na której obecnie się znajduje - nie ma tam stałej opieki dlatego szukamy dla niego DT na czas rekonwalescencji...

Znacie może jakiś DT, który mógłby zabrać Leona na czas wygojenia się oczu po operacji?? Jest to duży pies, ale niesamowicie spokojny, życzliwy i łagodny!

__________________________
Wpłaty na dzień dzisiejszy:
Ania Sy***wski-ko******ki + jej współpracownicy 260,31zł !! /pomoc z wątku na FB/
Małgorzata R. 50,00zł !! /pomoc z wątku na FB/
Himba 50,00zł !!
Zbiórka w szpitalu na rzecz Leona 47,00zł !!

razem to 407,31zł w skarpecie na operację.

...

Leoś nie ma szczęścia w dniu dziecka :( ( kurcze a po wczorajszej wpłacie Pani Ani tak byliśmy szczęśliwi, że to już tylko kwestia terminu zabiegu - nie mogliśmy doczekać się rana kiedy tylko zadzwonimy do lecznicy... :(

Link to comment
Share on other sites

W realnym świecie nie ma sentymentów i nie oczekuję ,że specjalista jakim jest dr.Jacek Garncarz zoperuje bezpańskiego psa gratis, tylko mam świadomość,że nikt nie wyłoży tej kasy z własnej kieszeni bo każdy ma jakieś czworonogi pod opieką,ale może jakiś szybki bazarek?? ja się poruszam w tym jak słoń w składzie porcelany ( uczę się ) proszę pomóżmy Leonowi.

Link to comment
Share on other sites

byłoby świetnie - my oczywiście robimy co możemy... staramy się na FB bo tam są pomagacze, zbieramy też o datki wśród dogoniezwiązanych znajomych, bierzemy każdą złotówkę... wszystko będzie rozliczone - skany paragonów i faktur jak tylko do zabiegu dojdzie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='red']Połowa kasy to i tak dużo, ale fakt operacja droga. Pogadam z tą kliniką, może coś się wynegocjuje.[/QUOTE]

Red a może taniej w Lublinie?? tylko gdzie potem go umieścimy, tak po prawdzie to on nie ma domu:((((

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam wieczorem z dr Garncarzem, to naprawdę super człowiek z wielkim sercem dla bezdomnych zwierzaków. Już wcześniej go poznałam z tej strony. Policzy 50 procent za usługę plus materiały, łącznie max.500 zł za obydwa oczka. Ale....trzeba zrobić Leonowi badanie krwi morfologia i biochemia - to konieczne przed operacją. Jak będą wyniki, mamy dzwonić, terminy są na czerwiec, więc szybko. Póki co Leon może brać krople tzw. sztuczne łzy, które mu ulżą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='red']Rozmawiałam wieczorem z dr Garncarzem, to naprawdę super człowiek z wielkim sercem dla bezdomnych zwierzaków. Już wcześniej go poznałam z tej strony. Policzy 50 procent za usługę plus materiały, łącznie max.500 zł za obydwa oczka. Ale....trzeba zrobić Leonowi badanie krwi morfologia i biochemia - to konieczne przed operacją. Jak będą wyniki, mamy dzwonić, terminy są na czerwiec, więc szybko. Póki co Leon może brać krople tzw. sztuczne łzy, które mu ulżą.[/QUOTE]

Bardzo Ci dziękuję red ,że zaangażowałaś się w sprawie Leona :)) on nam wszystkim odpłaci zdrowymi oczkami i wielkim psim serduszkiem :))

Link to comment
Share on other sites

Póki co skarbonka Leona zawiera kwotę 452,97 zł - to zaksięgowana suma... wiadomo, że koszta to nie tylko 500 zł - RED jesteś wielka i dziękujemy za wynegocjowanie takiej kwoty! my w dalszym ciągu zbieramy pieniążki - czyt. transport, farmakoterapia po zabiegu i dt lub hotelik...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lizard']Póki co skarbonka Leona zawiera kwotę 452,97 zł - to zaksięgowana suma... wiadomo, że koszta to nie tylko 500 zł - RED jesteś wielka i dziękujemy za wynegocjowanie takiej kwoty! my w dalszym ciągu zbieramy pieniążki - czyt. transport, farmakoterapia po zabiegu i dt lub hotelik...[/QUOTE]

lizard Ty też jesteś super, pomyślałaś perspektywicznie, o wszystkim:) ale czy kwota jaką podajesz to razem z tymi co ja mam??

Link to comment
Share on other sites

oto dokładne wpływy:

100,00 zł - Ania Syp****ski-ko****wski
50,00 zł - Himba
50,00 zł - Małgorzata Ra***un
40,00 zł - ze zbiórki wśród pracowników szpitala
10,00 zł - od dziewczyn z oddziału
160,31 zł - Ania Syp****ski-ko****wski + współpracownicy
52,66 zł - Adrianna Le*****ski

RAZEM: [B]462,97 zł[/B] :)

Link to comment
Share on other sites

Mamy jeszcze jedną deklarację na kwotę 150zł więc w sumie wyjdzie [B]612,97 zł [/B]operacja to 500zł.
Transport myślę będzie pokryty z kieszeni Pana, u którego Leon na razie przebywa...
Reszta pieniążków zapewne pójdzie na medykamenty pooperacyjne...
kolejny raz podkreślam - wszystko rozliczone zostanie co do grosza.

No i dom Dogomaniacy ... Leon musi znaleźć inny dom. Pisałam to na FB, napiszę i tu: Psiak głodny spać nie chodzi, ale powinien mieć swój stały domek :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...