Jump to content
Dogomania

Pigment


Misha_Mals

Recommended Posts

Mam problem j.w. właśnie z pigmentem mojego malamuta. Jest to pies adoptowany, przyjechał do nas ponad rok temu. Wtedy jego nos i wargi były czarne jak smoła, natomiast teraz jakby wyblakł :roll: Pojawił mu się nieznikający "śnieżny nos", a czarny zmienił się w ciemnopopielaty :shake: Słyszałam, że podobno pomagają suszone algi (np. firmy Beaphar). Czy ktoś tego używał? Działa? A może znacie jakieś inne sposoby na przywrócenie pigmentu? Zgóry dziękuję, za wszystkie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Dziwna sprawa,bo nie wiem w jakim stopniu wyblakł i co mogło być tego przyczyną. Może taki kolor sierści zmienia mu się naturalnie i nie ma powodu do obaw. O suszonych algach nie słyszałem do tej pory,więc nie wiem czy faktycznie pomagają. Proponuję wizytę u weterynarza,może coś doradzi.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Ten preparat z algami, o którym pisalam to Algolith firmy Beaphar. Spróbujemy to kupić, a jak nic się nie zmieni, to pójdziemy najwyżej po poradę. Nie jest to aż tak duży problem, ponieważ pies jest regularnie badany i wiemy, że niczego mu nie brakuje, nie ma też innych problemów zdrowotnych. Chodzi tylko o to, że jest wystawiany i raz już zdarzyło się, że przegrał "o pigment".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...