Jump to content
Dogomania

Poważnie chory wyżeł potrzebuje $$$ na karmę weterynaryjną. Kto mu pomoże?


Madziek

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pani jest znana co najmniej dwóm osobom z dogo z rozmów telefonicznych w sprawie adopcji wyżłów. Myślę, że najpierw ktoś powinien z panią osobiście się spotkać w jej domu i zdobyć pewność, ze zainteresowanie pani tym psem nie minie po kilku dniach. Dopiero po tej wizycie podejmujcie decyzje odnośnie hotelu i adopcji.

Link to comment
Share on other sites

do farmerki dzwonila kilkakrotnie, w gre wchodzila odleglosc, choc ciagle obiecywala , ze przyjedzie
z krotoszynem to samo, juz jedzie i nie dojechala
a jezeli stac ja na oplacanie samodzielnie hotelu dla psa- jak teraz proponuje
wiec chyba miala na paliwo
hm?
tylko co bedzie jak jednak psa nie wezmie, pies bedzie w hotelu, a ona sie wycofa?- np
ale co szkodzi PA zrobic jak jest ktos z Zabrza lub okolic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madziek']Już spieszę z wiadomościami i to bardzo dobrymi!
Jest pani, która chce adoptować Gufiego. Pani ma 3 wyżły (2 ze schronisk) i 2 inne pieski. Gufi skradł jej serce i Pani chce zrobić wszystko, żeby mu pomóc i zabrać do siebie. Jak wiadomo Gufi jest problematyczny w kontaktach z innymi psami i w związku z tym Pani zaproponowała następujące rozwiązanie. Gufi najpierw pojedzie do hoteliku, gdzie pod okiem doświadczonych osób będzie przyzwyczajany do innych psów i gdzie będzie odwiedzany przez Panią. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i następnie dogada się z psami rezydentami to będzie mógł zamieszkać w nowym domu w Zabrzu :-) Pani pokryje jego pobyt w hoteliku, zajmie się również jego leczeniem. Do czasu adopcji Gufi będzie pod formalną opieką Fundacji. Wszystkie środki zebrane na Gufiego będą na niego przekazane (zrobię w najbliższym czasie rozliczenie).

Jeśli chodzi o stan zdrowia Gufiego to niestety nie poprawił się... karma natomiast dotarła dopiero w poniedziałek do schroniska.[/QUOTE]

[quote name='Katcherine']Madziek odpowiesz mi na pw?

Osoba o ktorej pisalam ze ma 7 wyzlow i ciagle szuka dalszych, jest wlasnie z Zabrza. Wyglada na to ze to jest to ta sama osoba... Mozesz sie skontaktowac z Tanitka dla sprawdzenia danych? ona zna dokladne dane...[/QUOTE]

[quote name='tanitka']Pani jest znana co najmniej dwóm osobom z dogo z rozmów telefonicznych w sprawie adopcji wyżłów. Myślę, że najpierw ktoś powinien z panią osobiście się spotkać w jej domu i zdobyć pewność, ze zainteresowanie pani tym psem nie minie po kilku dniach. Dopiero po tej wizycie podejmujcie decyzje odnośnie hotelu i adopcji.[/QUOTE]

[quote name='Ati']Tanitko nie tylko dwom:smile:
Interesowala sie Lola u Farmerki, Tasha z Krotoszyna
moze pewnie jeszcze i ty inne psy moglabys wymienic:smile:[/QUOTE]

[quote name='Ati']do farmerki dzwonila kilkakrotnie, w gre wchodzila odleglosc, choc ciagle obiecywala , ze przyjedzie
z krotoszynem to samo, juz jedzie i nie dojechala
a jezeli stac ja na oplacanie samodzielnie hotelu dla psa- jak teraz proponuje
wiec chyba miala na paliwo
hm?
tylko co bedzie jak jednak psa nie wezmie, pies bedzie w hotelu, a ona sie wycofa?- np
ale co szkodzi PA zrobic jak jest ktos z Zabrza lub okolic[/QUOTE]

[quote name='Katcherine']mnie martwi tylko jedna rzecz...czy przypadkiem sterylizacja/ kastracja psa nie chlodzila zapalu tej pani...?
Nie wiem czy Gufi jest wykastrowany...chyba ze wzgledu na zdrowie nie jest...[/QUOTE]


Jeśli to jest ta sama osoba, która chciała adoptować mojego Benia, to niestety następna nieścisłość- mnie informowała o 2 wyżłąch i 2 innych psiakach, które u niej mieszkaja na terenie( stajnia)!
I poza uświadamianiem mnie jak nieskutecznie i mało efektywnie działamy, bo ona zrobiłaby porządek z wszystkimi schroniskami, nastepnym tematem były koszta jakie poniosła w związku z leczeniem i kastracją fousika zabranego z jakiegoś punktu na zachodzie Polski.
Zapowiadała przyjazd do mnie (przyznaję, że pierwszy odwołałam sama ze względów osobistych i pogodowych),żeby najpierw obejrzeć Benia nim podejmie decyzję o jego adopcji... [B]nim ja podejmę dalsze kroki w celu sprawdzenia domu.[/B]

Nie potrafię wypowiedzieć się na temat domu, ale wzbudził moją rezerwę tym,że:
-wszystko wiedział najlepiej... mała komunikatywność w wysłuchiwaniu potrzeb Benia
-ogromna determinacja by był to nie psiak w potrzebie, lecz własnie wyżeł niemiecki szorstkowłosy.
-niezgodność z informacjami moimi i tanitki co do ilości psiaków
-nadmierne podkreślanie kosztów jakie poniósł przy kastracji fouska
-zbyt szybkie "zgadzanie się ze mną"w sytuacji gdy "zagrożona" była adopcja- psiak miał mieszkać w stajni, ale na moją odpowiedź, że nie oddam Benia nigdzie indziej niż do domu, natychmiast stwierdziła, że Benio będzie mieszkał w domu.

Powtórzyłabym za Ati i tanitką:
[B]najpierw wizyta w domu i to osoby, która będzie sceptycznie nastawiona do tej adopcji...[/B]bardzo obawiam się ludzi typu zbieracze i to szczególnie w przypadku psiaków chorych.
[B]Co będzie jeśli okaże się,że psiak nie będzie zgadzał się z innymi psami mimo "szkolenia i uczenia"? [/B]Ta sytuacja i nastawienie psiaka do innych psów może minąć- dzisiaj Gufi jest słaby, chory i czuje to, więc może się uspokoić, jak nabierze sił i dojdzie do lepszej kondycji, ale niestety nie musi tak być!
Lub...[B]jeśli Pani rozmyśli się i zostaniecie z psiakiem w hotelu same?[/B]
Warto o tym już dzisiaj myśleć, tym bardziej, że psiak nadal będzie Wasz formalnie i na pani nie będzie spoczywał formalny obowiązek pokrywania kosztów i opiekowania się "nie swoim psiakiem".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ati']jezeli chodzi o ilosc psow, to stan spokojnie u Pani sie mogl zmienic
na ogloszeniakach jest ciagle pare wyzlow, ktore mozna sobie wziac za darmoche od osob, ktore chca sie pozbyc z roznych powodow[/QUOTE]

...nie niepokoiłoby mnie tak, gdyby z 2 było po miesiącu , dwóch 3 sztuki...ale z 7 wyżłów po miesiacu, dwóch jest stan 2 wyżły i ta stała determinacja na wyżła szorstkowłosego(podkreślana wielokrotnie w czasie rozmowy)...
Ale dla jasności, wizyta przed adopcyjna bezwzględnie wskazana.

Zerknęłam na fotki Gufiego... przyznam,że Benio mimo swojego zachudzenia i powycieranej na policzkach i wokół oczu sierści, nie wyglądał tak tragicznie.


[IMG]http://img534.imageshack.us/img534/6779/dsc0261ic.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Wiemy zatem, ze interesowala się adopcją co najmniej 5 wyżłów z całej Polski, ilośc psów które ma jest zmienna, psy mieszkają na zewnątrz/ stajnia?....
To już nawet o Gufiego nie chodzi, tylko o inne psy o które zadzwoni, a my ich nie będziemy pilotować.
Czy opiekunki Gufiego mogą zaproponowac pani wizytę u niej w domu kogos z dogo?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za informacje. To zdaje się rzeczywiście jest ta sama pani. Byłyśmy na jutro umówione na wizytę z Gufim u weterynarza w Zabrzu, a następnie na zawiezienie go do hoteliku.
Po przeczytaniu Waszych postów na forum zadzwoniłam do pani powiedzieć, że dostałam takie informacje w związku z czym muszę wstrzymać wyjazd Gufiego i że wolałabym się umówić najpierw na wizytę przedadopcyjną. Pani poczuła się urażona i zrezygnowała z pomocy Gufiemu. To tak w skrócie.
Dodam tylko, że pani dwa razy była w schronisku odwiedzić Gufiego, za drugim razem przyjechała specjalnie po to, żeby się ze mną spotkać i omówić wszystko. Pokazywała zdjęcia swoich psów, dużo o nich opowiadała. Była gotowa ponieść koszty hotelu i leczenia. Była osobiście w hoteliku zobaczyć warunki i dowiedzieć się wszystkiego o opiece nad Gufim w tym hoteliku. Zapraszała do siebie w odwiedziny. Nie wzbudziła moich podejrzeń.
Jeszcze raz dzięki za uprzedzenie.
Pozostaje niesmak...

Link to comment
Share on other sites

Chyba lepiej ze teraz niz jak by przyszedl dzien oplaty za hotel...jak Gufi jednak by sie nie dogadal z innymi psami...i to nie z jednym a tyloma...
Ja nadal mam wrazenie ze to chodzi o niekastrowanego wyzla ...

Madziek napisz jak Gufi, jak sie zachowuje na karmie i kiedy dokupicie dalsza czesc karmy. Czy ma ogloszenia? jezeli nie to poprosze tresc i wybrane zdjecia. Allegro wyroznione? Podajcie tez czy zyczycie sobie na allegro numer konta do fundacji i gdzie ludzie ewentualnie mogliby sie pytac o aktualny stan Gufiego...

Kasia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W zeszłym tygodniu byłam z Gufim na powtórnych badań i na razie czekamy na wyniki. Zrobiliśmy też test na choroby odkleszczowe i wynik był ujemny. Gufi wciąż nie przytył, więc zobaczymy czy jego wyniki choć trochę się poprawiły.
Z jego stanem konta est bardzo kiepsko, bo ostatni badania i leki to chyba ponad 300 zł kosztowały. Zrobię rozliczenie, ale na pewno będzie na dużym minusie.
Gufi potrzebuje przede wszystkim domu, i pieniążków...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='werenn']na jakie konto można coś wpłacić dla Gufiego? Fundacji czy Twoje Madziek? Chciałabym choć troszkę dołożyć.[/QUOTE]

Witaj werenn :) wpłąty dla Gufiego na konto Fundacji:
[B][B][COLOR=#800080][COLOR=#ff8c00]LUKAS BANK S.A. 96 1940 1076 3046 8481 0000 0000
z dopiskiem "darowizna dla Gufiego od (nick)[/COLOR][/COLOR][/B][/B]

słyszałam, że bierzesz Julkę na tymczas? :-)

Link to comment
Share on other sites

Madziek kup mu pozostale worki prosze- niech juz dojdzie tak na dobre do siebie. Srodki przeciez macie na koncie.
Ja tam nauczona doswiadczeniem uwazam ze skoro jest lepiej to nalezy tego nie zaprzepascic.

[quote name='Madziek']Słuchajcie mam dobre wieści!! Są wyniki badań Gufiego: wszystkie w NORMIE! Wygląda na to, że Gufi jest już zdrowy. Przyczyną tego, że nie przybiera na wadze może być stres związany z pobytem w schronisku. Tak więc dom bardzo bardzo potrzebny![/QUOTE]

A poza tym bardzo sie osobiscie ucieszylam ze Gufi wychodzi na prosta- to teraz ten wlasciwy super domek- no bo skoro zdrowy chlopak :):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...