Jump to content
Dogomania

Kamien trymerski - opinie


borsaf

Recommended Posts

  • 2 years later...

Ja ostatnio rozmawiałam ze znajoma, która ma goldenkę. Wzięli ja na strzyżenie, co prawda nie przed wystawą, ale pani fryzjerka hoduje goldeny i wystawia je. I ona podobno używała tylko kamienia trymerskiego. Podobno sierść była po tym zabiegu bardzo zniszczona...

ja w ogóle pierwszy raz słyszałam o tym, więc zajrzałam tu żeby zobaczyc co sądzicie o tym:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ale warto zaznaczyć, że nie do każdej sierści się nadaje. U mojego sznaucera nic nie robi, a jakbym sie mocniej wczuła to bym tylko poszorowała sierść. Chyba, żeby łapać jak trymerem, co niektórzy robią. Wtedy jednak przyda się ten wyprofilowany w łódeczkę bo kostka jest zwyczajnie niewygodna.

Link to comment
Share on other sites

ja jestem kamieniem trymerskim zachwycona

po majowym rwaniu do lysa Waciak ( sznaucer mini cz-sr) byl robiony wlasnie kamieniem i ma jak do tej pory najlepszy wlos w swoim 5 letnim zyciu - idealnie czarny i twardy a wczesniej mial problem z kolorem

suczka moich przyjaciol rowniez rwana w tym samym czasie i potem co pare dni poprawiana kamieniem ma rowniez wlos super czarny i super twardy

na zime bede testowala kamien na swoich sredniakach bo na razie sa na dlugim wlosie i kamieniem moge im co najwyzej pomachac przed nosem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ja dzisiaj dopiero zobaczyłam używanie go w praktyce. Moja nowa groomerka mi go pokazała. Pomijając jak dobrze usuwa martwy włos to dodatkowo fajnie nabłyszcza sierść. Szczerze mówiąc jestem zachwycona i raczej się na niego przerzucę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Mam w domu pudlówkę z gumowymi końcówkami, gęstą szczotkę z włosia, gęsty grzebień, furminator, gumowe zgrzebło i w końcu kupiłam kamień trymerski. Myślę że wszystko zależy od włosa psa. u mojego Ryśka ostatecznie pozostanę przy furminatorze, pudlówce i kamieniu - reszta pójdzie w odstawkę bo nie robi zupełnie nie.

co do samego kamienia - znalazłam w zoologicznym kamień mr groom - jest on inny niż te o których często się pisze, jest opływowy, duży, nie kruszy się, jest naprawdę ostry! ale nie tnie włosów. Dzięki niemu w ciągu godziny udało mi się wygładzić zupełnie Ryśka - wyrównać to czego nie udało się wyskubać palcami łącznie z włosami na kłębie z którymi miałam ogromny problem bo mimo że dojrzałe nie chciały za bardzo wychodzić i pies nie był zadowolony z trymowania palcami natomiast na kamień nie zwracał wogóle uwagi. w efekcie mam zupełnie gładziutkiego pieseczka (sam mięciutki podszerstek się ostał)

oglądałam sierść wyrwaną przez kamień - wyraźnie było widać że nie jest poucinana tylko wyrwana
wyglądało to trochę tak jakby szorstkie włosy zaczepiały się o kamień i wychodziły natomiast po gładkim i miękkim podszerstku kamień się ślizgał. tam gdzie szło gorzej pomagałam sobie chwytając sierść między palec a kamień - idealnie się łapało.

no i co najciekawsze - na łapach wystarczy przejechać parę razy i już nie ma żadnego włoska do wyrwania - ja jestem zadowolona -zniszczenia sierści nie zauważyłam

Link to comment
Share on other sites

zastanawiam się po co ktokolwiek zwraca jeszcze uwagę na użytkownika o nicku Grey.

Nic nie wnosi do tematu, udaje znawce ale proszony przez ludzi o udowodnienie (poprzez pokazanie zdjęć, podanie namiarów do swojego salonu) że jest autorytetem w tej dziedzinie ignoruje zupełnie te części wypowiedzi. Tyle czasu i nikt się żadnego zdjęcia czy dowodu od Greya nie doczekał. Podczytując od dawna to forum widziałam nawet osoby które skłonne były oddać swoje psy w ręce Greya aby pokazał im jak się to robi ale takie wiadomości również zignorował.

Ja to bym proponowała całkowicie zignorować jego wypowiedzi jakby nie istniały i komunikować się dalej wyłącznie z osobami które podają argumenty, nie oceniają metod innych bez podania konkretnych za i przeciw (a jedynie oceny że coś jest prymitywne czy że tak się nie robi), nie krytykują bezpodstawnie i nie zachowują się jakby były autorytetem podczas gdy nie ma żadnych podstaw aby je za takie uznać.

gdyby wszyscy ludzie na świecie myśleli jak GREY pewnie nie zeszlibyśmy jeszcze z drzewa bo zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami nie byłoby to akceptowalne. Postęp jest wynikiem eksperymentów, wynalazków (czasem udanych a czasem nie). Sztywne trzymanie się zasad bez podparcia logicznymi dowodami jest głupotą.

Jeśli wypróbowałam super nieprymitywny trymer i nie sprawdził się a potem przetestowałam kamień i efekt jest rewelacyjny to mnie nie obchodzi jak bardzo jest on prymitywny (zdaniem Greya). ważne że skuteczny i prosty w obsłudze. a Grey nigdy nie próbował ale wie najlepiej że kamień to ZUO!

Link to comment
Share on other sites

Agata zastanawiałaś się i co z tego wynika , że sama sobie zaprzeczasz .Właśnie wynikiem eksperymentów , twierdzę że trymery są właściwe .Ja się zastanawiałem jak pracują i jaka jest skuteczność narzędzia .Trzeba czytać uważnie moje wypowiedzi i wyciągać odpowiednie wnioski .Zauważyłem ,że nie rozumiecie co ja piszę.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli sam zauważasz, że nikt nie rozumie tego co piszesz, to może pora zastanowić się nad sobą i zauważyć że [B]problem nie leży w tych wszystkich co Ciebie nie rozumieją tylko w tym co i jak piszesz[/B]. (pozostali ludzie nie mają jakoś problemu ze zrozumieniem siebie nawzajem). Jeśli zaczniesz argumentować swoje wypowiedzi wtedy nikt nie będzie odbierał Ciebie jak wymądrzającego się trolla (tak Cię teraz tu odbierają ludzie z tego co widzę) lecz jako pomocną osobę. Czytam bardzo uważnie, wielokrotnie. Niestety z lakonicznych wypowiedzi na pół gwizdka, gdzie nie ma żadnych znaczących informacji nie da się wyciągnąć żadnych wniosków. Jedynie jeden - taki, że nie lubisz kamienia trymerskiego ;) (i wieeeeelu innych rzeczy które [B]twoim zdaniem[/B] są passe)

Powiedz co komu z wypowiedzi "tak się nie robi bo nie" albo "bo to przestarzała metoda" "bo uważam tę metodę za złą". Nie napisałeś nigdzie [B]argumentu[/B] dlaczego kamienie są złe więc po co się w ogóle wypowiadasz? Jeśli w końcu zmienisz styl pisania i [B]zaczniesz argumentować podając konkrety[/B] ludzie zaczną Ciebie darzyć szacunkiem za posiadaną wiedzę i dziękować za pomoc a tak to nic nie wnosisz do dyskusji a jedynie brzmisz jak podszywający się pod znawcę troll jakich w necie pełno.

Gdyby Twoje wypowiedzi wyglądały mniej więcej tak: nie polecam kamieni trymerskich [B]ponieważ [/B]szkodzą w taki i taki sposób, [B]są[/B] nieefektywne (i tu najlepiej podać jakiś [B]dowód [/B]np. próbowałem trymować zarówno kamieniem jak i trymerem jednak trymer okazał się bardziej skuteczny) itp każdy by cenił Cię za wniesienie cennych informacji do wątku.

A tak to wiemy że Grey nie uznaje kamieni bo nie, uważa je za przestarzałą technikę trymowania (chociaż nie zawsze to co stare jest złe a wręcz wiele dawnych pomysłów znów wraca do łask bo okazują się lepsza) ale [B]nic nie jest w stanie napisać o ich skuteczności czy efektach działania[/B]. Zapewne nawet nigdy ich nie testował - jedynie rozważał na ich temat i na tej podstawie ocenił - co nie jest wystarczające (gdyby leki dla ludzi wprowadzano na podstawie rozważań a nie badań i prób większość leczonych ludzi by się skutecznie udało wytępić bo niestety rozważania a praktyka to dwie różne rzeczy)

Piszesz o jakiś eksperymentach swoich na drodze których doszedłeś do wniosku że trymery są jedynym słusznym rozwiązaniem. niestety nigdzie nie trafiłam na informację o tych Twoich eksperymentach. [B]Żadnych konkretów.[/B]
[U][B]
Wskaż mi miejsce w tym wątku w którym dokładnie i rzeczowo opisujesz co jest złego w kamieniach trymerskich a zwrócę Ci honor :)[/B][/U]

A nawiązując do karmienia trolli i zastanawiania się nad sensem tegoż - zauważyłam, że nikt nie napisał Ci bezpośrednio tego w taki sposób więc pomyślałam, że dam Ci taką szansę na [B]udowodnienie że jesteś autorytetem a nie trollem. [/B]Jeśli krytykujesz mówiąc jak coś zrobić pokaż jak Ty to robisz - [B]wklej zdjęcie prawidłowo wykonanej przez Ciebie pracy.[/B] Jeśli z czymś się nie zgadzasz napisz magiczne [B]"moim zdaniem" zamiast stawiać siebie w roli autorytetu który mówi co jest a co nie jest jedynym słusznym rozwiązaniem[/B]. Podaj także [B]argumenty[/B]. Jeśli nie zrobisz tego - nie wiem jak inni ale ja włączam sobie trym ignorowania Greya bo po co tracić czas na nic nie warte wywody kogoś kto nie ma żadnych argumentów. :)

Link to comment
Share on other sites

aby nie być gołosłowną co do skuteczności daję zdjęcia - niestety nie zrobiłam dobrego zdjęcia które pokazałoby długość sierści przed trymowaniem więc wrzucam zdjęcie ze schroniska, kiedy Rysio był Pascalem. Zdjęcie było zrobione zaraz jak trafił, dlatego taki zaniedbany :( jak do mnie dotarł wyglądał o niebo lepiej, ale tu chodzi przede wszystkim o to aby było widać różnicę w usuniętej sierści.:

[IMG]http://img23.otofotki.pl/obrazki/tx516_Paskal.jpg[/IMG]

tu po wstępnym trymowaniu palcami - rwałam to co wychodziło, to co zostało wychodziło z trudnością i piechu był bardzo niezadowolony - dlatego kończyłam kamieniem:

[IMG]http://img23.otofotki.pl/obrazki/jj877_rysiek4.jpg[/IMG]

a tu po trymowaniu (z czego ok 70% kamieniem bo szło lepiej niż innymi metodami :)) w naszym przypadku kamień usuwa tylko włos okrywowy - nie wyciąga wcale podszerstka więc podszerstek poskramialiśmy furminaturem

[IMG]http://img23.otofotki.pl/obrazki/nw97_IMG_2643.JPG[/IMG]
[IMG]http://img23.otofotki.pl/obrazki/gl627_piesy.jpg[/IMG]

jak widać jest jeszcze nieco do poprawy, ale codziennie głaszczę piecha kamieniem i stopniowo wszystkie matwe wychodzą a Rysiek robi się coraz bardziej kolorowy :)

Link to comment
Share on other sites

Agata te zdjęcia nic mnie nie mówią ,doskonale znam te sprawy.Stosujesz najprostsze metody ,palce i ten kamień .Chcesz żeby było to szybko , ale szybko to tak nie będzie bo to jest żywe zwierzę .Ja zastosowałbym swój grzebień , trymery grabkowe i tradycyjny (taka kolejność ) i wciągu 5 minut udowodniłbym , że moja metoda jest lepsza ,szybsza i mniej stresująca dla psa .

Link to comment
Share on other sites

...Grey te twoje posty nic mnie nie mówią ,doskonale znam te sprawy.Stosujesz swoje wymyślone nazędzia upierając się że są lepsze nie mając żadnego doświadczenia z kamieniem, nie masz porównania. Kamieniem jest szybko a pies leży zelaksowany w trakcie (nie widziałam tak zrelaksowanego psa podczas trymowania jakimkolwiek innym sposobem). Stosuj sobie swój grzebień , trymery grabkowe i tradycyjny (taka kolejność ) i wciągu 5 minut udowodnij , że Twoja metoda jest lepsza ,szybsza i mniej stresująca dla psa . Wyślij mi filmik jak to robisz albo daj w końcu kontakt do siebie jednej z chętnych dziewczyn aby ona zaprosiła ciebie na trymowanie swojego psa. pokażesz jej jak to robisz, ona przetestuje także kamień i oceni bezstronnie kto ma racje. ...

bo tak to ja mogę też napisać że stosując swój wehikuł czasu co go sobie w domu sama własnoręcznie zbudowałam udowodnię Ci w 3 minuty (a co- zaszaleję), że kiedyś ziemia była ognistą kulą i stąpali po niej kosmici. W dodatku mam takie same dowody na to jak Ty na swoje teorie ;)

BTW nie powiedziałam że zależy mi na tym aby było szybko (sam sobie to niesłusznie dopowiedziałeś). Kamieniem wystarczy 10 minut codziennie a pies wygląda każdego dnia coraz lepiej i na bieżąco wszystko co jest wystarczającej długości do wyrwania wychodzi. nie muszę się szarpać z psem kilka godzin (co jak sam napisałeś gdzie indziej jest ciężką fizyczną pracą). Głaskanie psa kamieniem jest przyjemne dla mnie, dla psa i dla mojej kieszeni (bo zamiast Twoich 3 narzędzi używam jednego, taniego jak barszcz z takim samym jak nie lepszym efektem) sierść jest zdrowa (nie niszczy), lśniąca (nabłyszcza), czysta (kamień usuwa także kurz), nabrała koloru co świadczy o tym że usuwany jest cały martwy włos a nie przycinany.

nikt nie uwierzy że efekt po twoich narzędziach będzie lepszy jak zdjęć nie pokażesz

kamień zahacza włoski na dużej powierzchni więc nie szarpie jak trymer czy grabki wielu włosów z jednego miejsca a więc pies nawet nie odczuwa że jest trymowany.

a Ty jakie masz[B] logiczne argumenty[/B]?

Edited by Agata i Rysiek
Link to comment
Share on other sites

Agata ja napisałem wszystko w trzech zdaniach .
Bardzo chętnie porozmawiałbym z Tobą .
Kamieniem jak się pracuje występuje bardzo duże tarcie powierzchowne po włosach i mało skuteczne.
Usuwać włos trzeba łagodnie od skóry , zmiejszając tarcie rozdzielamy włosy , występują przecież warstwy podszerstka.
Skubanie palcami ,występuje tzw. wiązka , która zwiększa siłę rwania , odwrotnie jest trymerem .
Nie da się opisać tych spraw , łatwiej jest omówić .
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

tak, przy skubaniu jest wiązka i jak wspomniałam sama widziałam że jest to mało efektywne i pies nie był zadowolony - tu się z Tobą zgadzam i nie zaprzeczam.
Natomiast trymerem zamiast wiązki chwytasz jakby rządek włosów (wciąż są to włosy położone blisko siebie)
owszem - przy kamieniu występuje pewne tarcie, jednak ponieważ nie miałeś okazji próbować trymowania kamieniem domyślam się że masz o nim złe pojęcie.
kupując kamień w pierszym momencie myślałam że będzie podobnie jak przy pocieraniu włosów pumeksem albo że nawet będą się niszczyć jakby się je ścierało gruboziarnistym papierem ściernym. jednak okazało się że ten kamień ma zupełnie inną strukturę i powierzchnię niż pumeks. po gładkim włosie się ślizga, po szorstkim haczy i wyciąga. i to wyciąga naprawdę dużo włosów za jednym pociągnięciem. (mój kamień jest wykonany z włókna szklanego)

jeśli jedynym powodem dla którego nie używasz kamienia jest jego nieefektywność (a raczej przypuszczenie o nieefektywności bo nie sprawdzałeś efektywności w praktyce) dlaczego od razu innym odradzasz jakby był najgorszym co może spotkać psa? dla kobiecych rąk kamień jest wygodniejszy. wolę też poświęcić 10 min codziennie na doprowadzanie sierści psa do ładu niż raz na 3 miesiące skubać trymerem kilka godzin. pies jest zadowolony, sierść ładna, efekt zamierzony uzyskany - ja nie widzę w nim żadnych wad ale rozumiem że komuś może się nie podobać lub może być to dla niego niewygodne, i nie staram się na siłę kogoś przekonać że jego metody są do d*** i że tylko kamień jest najlepszy. Ot każdy ma inne priorytety i o to generalnie chodziło jedynie abyś napisał co jest złego w kamieniu skoro go tak odradzasz.

rozumiem odradzanie narzędzia które szkodzi, ale skoro nie masz żadnych dowodów na to że kamień szkodzi, dlaczego od razu polemizujesz ze wszystkimi którzy są z niego zadowoleni? przeszkadza Ci że ktoś używa innych metod? wszyscy muszą używać Twoich?

nie doprowadzajmy rozmów do tego aby wyglądały jak ten fragment z Dnia Świra: "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Link to comment
Share on other sites

Agata ja piszę o sobie , a co każdy zrobi to jego sprawa .Kamień dla mnie , jak i trymowanie palcami jest nieprawidłowe .
Są do pielęgnacji świnki morskie , koty i psy i takimi metodami agresywnymi mam dotykać zwierzęta ?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam akurat ten: [URL]http://www.mrgroom.pl/produkty-www/groomers-stone.html[/URL] bo akurat taki znalazłam stacjonarnie w zoologicznym we Wrocławiu.

ostatnio okazało się że oprócz trymowania fajnie usuwa kulki ze zmechaconej bluzy nie niszcząc jej jednocześnie :) dowiedziałam się tego zupełnie przypadkiem jak testowałam czy faktycznie usuwa dobrze sierść z materiałów.
Z dywanu też udało się zebrać ogromną ilość wbitych tam kłaczków.

Moim zdaniem super wynalazek. A Rysiek wczoraj stracił resztę starych kłaczków z szyi i ogona, również z użyciem kamienia. Bardzo mu się podoba taka pielęgnacja - reaguje na kamień lepiej niż na szczotkę. kładzie się i nadstawia boczki do masażu, ozorek wywalony i uśmiech pełną gębą :)

i chyba nie pisałam, że kamieniem można tymować uszy, pysk, brzuch, pachwiny, okolice podogonowe itp a piesek leży nadal zrelaksowany bo go to wcale nie boli :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...