Jump to content
Dogomania

Kamien trymerski - opinie


borsaf

Recommended Posts

Witam,
Przeczytałam kiedys w "psiej książce", że wynaleziono w Stanach kamien do trymowania psów. Teraz tu na dogo, w sklepiku zobaczyłam ten:
[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,26956899,34095643607817,03,,pl-pln,342374,0.html[/URL]

Czy ktos ma jakies doswiadczenie w trymowaniu tym kamieniem - pumexem?
Czy to sie trymuje pod włos?, czy z włosem?

Napiszcie, prosze swoje opinie.

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie dzis odbieram, bo zaledwie kilka dni temu zamowilam wlasnie w tym sklepie, taki pumeks. Nie jestem specjalistaka, ale uzyczylam kiedys taki pumeks od Flaire. Ciezko napisac czy da sie tym trymowac... ja uzywalam tego wlsciwie do takiego "wygladzania" siersci po trymowanku.
Do wlasciwego trymowania nie sadze bym taki pumeks nadawal sie.
Wiecej bede mogla napisac za kilka dnia, jak wlasnie tego konkretnego pumeksu uzyje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga_ostaszewska']Na to pytanko moge odpowiedziec przeczaco, przynajmniej jesli chodzi o welshe, at czy fox.
Ten pumeks zbiera jedynie jakby podszerstek (tylko mala jego czesc), czy tez nierownosci siersci... ale nie tnie, ani nie dziala jak trymer.[/quote]

[B]Aga i Borsaf [/B]- mam stosuję jako "wygładzacz" po trymowaniu. Ściąga niepotrzebny pozostały puszek ale zdecydowanie nie zastąpi "usuwacza" podszerstka i nie trymuje. Fajny - ale nie konieczny. Jeżeli jest dobry gęsty i nie ostry trymer do usuwania podszerstka - to wystarczy (ale myslę tu tylko o usuwaniu samego podszerstka). Osobna sprawa to trymer do martwego włosa. Ja często stosuję pumeksik na świeżo strymowaną sierść i wydaje mi się ,że po nim sierść jest bardziej lśniaca. Usuwa też wierzchni brud. Po każdym jego użyciu - płuczę pod bieżącą wodą.:lol:
Aha! I zdecydowanie tylko z włosem.

Link to comment
Share on other sites

Czyli taki kamien niewiele daje przy trymowaniu... szkoda bo myslalam ze to "cudowny wynalazek" dzieki któremu w kilka chwil i bez problemu uda mi sie wyskubac taki krótki podszerstek [url]http://img86.imageshack.us/img86/6992/20061006uasi0047tw7.jpg[/url]
:evil_lol: mrzonki :lol:

Link to comment
Share on other sites

w USA wiekszosc rzeczy jest tanszych. Nie wiem z czego to wynika, ale wiem jedno, wlasnie jestem w trakcie sciagania towaru z USA (z Europy sie nie dalo bo i towar amerykanski) i za sam transport zaplacilam gore pieniedzy :(.
Co do kamienia, sredni kosztuje 16 zl - to srednia cena (w porownainu z 2 $ wydaje sie duzo, ale z transpotrem do Pl zrobi sie pewnie kolo 10 zl, wiec juz zblizona cena ;))

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałem taki pumeks u [B]Nitencji.[/B]
Leżał na stole do trymowania, myślałem że[B] Nitencja[/B] zostawiła go tam specjalnie i zaraz bierze się za szorowanie swoich nóg, bo cały dzien boso po podwórku chodziła. :eviltong: :eviltong:
Kiedy dowiedziałem sie że to dla piesów..........byłem pewny że chodzi o szorowanie łap........:evil_lol: :evil_lol:.
[B];)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kardusia'][B]Aga [/B]- W USA kosztuje to 2 $ (nawet jest na stronie "groomersmall"). Jak ktoś może przy okazji przysłać - to nawet warto poprosić, bo waży tyle co nic.:lol:[/quote]
[B]Aguś[/B], używałaś u mnie tego pumeksu przecież. Mam ten amerykański, stosuję jak [B]Kardusia[/B], przed wystawą. Pumeks ten ma jedną wadę - strasznie się kruszy :mad:
Widziałam już na wystawie we Wrocławiu pumeksy na stoisku, nie wiem czy to te amerykańskie, czy nie. Najważniejsze, że w Polsce można coraz więcej dostać przyrządów czy gadżetów, o których do tej pory mogliśmy tylko pomarzyć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']a jak taki pumeks sprawdza sie u sznaucerow ?
widzialam na wystawie w Berlinie ze jeden z wlascicieli takiego uzywal :roll:[/quote]
Pratycznie - tak samo u AT. Sznaucer - to też szorstki sierściuch. Na zasadzie ostatni szlif, nigdy nie elektryzuje włosa. Po użyciu (ale nie chodzi o każde pacnięcie np. na wystawie) - płukać i oczyszczać pod bieżącym strumieniem wody. Jeżeli jest duży ten kamyk (np. te amerykańskie) - to można podzielić na mniejsze np. dwie części. Wygodniej sie używa, nie złamie się pod naciskiem ręki. Ale ten kamień trymerski to nie to samo co zwykły pumeks kosmetyczny do stóp. Już spawdzalam :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Elitesse!

Ja go lubię , ale jako taki ostatni szlif po przetrymowaniu. Ładniej ten włos leży.
Oczywiście wcześniej wyczesuję podszerstek i przetrymowuję niektóre partie ciała u sznaucera przed wystawą. Właściwie to tak utrzymuję Fancy w ciągłej kondycji wystawowej.
Do łysa rwałam ją tylko raz i to ze szczenięcego włosa.
Teraz trymuję ją warstwowo tylko i jestem nawet zadowolona z efektów, bo nie muszę robić przerwy w wystawach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Elitesse!

Ja go lubię , ale jako taki ostatni szlif po przetrymowaniu. Ładniej ten włos leży.
Oczywiście wcześniej wyczesuję podszerstek i przetrymowuję niektóre partie ciała u sznaucera przed wystawą. Właściwie to tak utrzymuję Fancy w ciągłej kondycji wystawowej.
Do łysa rwałam ją tylko raz i to ze szczenięcego włosa.
Teraz trymuję ją warstwowo tylko i jestem nawet zadowolona z efektów, bo nie muszę robić przerwy w wystawach.[/quote]


chyba sie skusze - tylko musze do wyplaty poczekac :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestem licencjonowanym groomerem z USA .Pracowalam w renomowanym zakladzie na Florydzie(trzeci na swiecie).Nigdy nie widzialam by ktos trymowal kamieniem.Kamienia uzywalismy do wykonczenia.Po trymowaniu
do sciagniecia resztek martwego wlosa i do sciagniecia podszerstka po strzyzeniu.Sluze doswiadczeniem.
Mam zaklad fryzjerski "Happy Puppy"pod Wroclawiem w Tyncu Malym.
Pozdrawiam
Urszula

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Urszula Mennillo']Jestem licencjonowanym groomerem z USA .Pracowalam w renomowanym zakladzie na Florydzie(trzeci na swiecie).Nigdy nie widzialam by ktos trymowal kamieniem.Kamienia uzywalismy do wykonczenia.Po trymowaniu
do sciagniecia resztek martwego wlosa i do sciagniecia podszerstka po strzyzeniu.Sluze doswiadczeniem.
Mam zaklad fryzjerski "Happy Puppy"pod Wroclawiem w Tyncu Malym.
Pozdrawiam
Urszula[/quote]


A kto z nas napisał, że kamieńsłuży do trymowania :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ramzes']A według jakiego rankingu zakład w którym pracowałaś jest trzeci na świecie :lol: ?
I kto robi takie rankingi ?[/quote]


a to ze ktos pracowal w takim zakladzie nie znaczy ze jest dobrym groomerem :evil_lol:
i ze umie robic dobrze wszytkie rasy :eviltong: [SIZE=1](sznaucerow NIE umie)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Witam,
kamienia groomerskiego uzywam od ponad 10 lat...paroma z nich obdarowalam kilka osob i nasze doswiadczenia beda podobne.
Generalnie kamien groomerski to taki porowaty pumeks -bardzo kruchy i co tu kryc troche smierdzi.
Nie jest to zadne cudo ,ktore spowoduje ,ze bez stresu i pracy wytrymujemy psa niestety :-9:-(
Natomiast doskonale sie sprawdza jako cos w rodzaju kamienia szlifierskiego do ostatnieto "szlifu".Przywraca blask siersci,sciaga reszty wlosow szczegolnie tego uporczywego meszku zostajacego po trymowaniu,
Dobrze tez sprawdza sie po trymowaniu ostrym nozykiem gdyz pomaga "stepic" sterczace po tej pracy wloski.
Dodatkowo taki kamien czysci siersc-nadaje jej polysk .
Uwazam go za cos bardzo przydatnego aczkolwiek nie jest on remedium na ciezka prace trymerska.
Warto go miec .
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...