Jump to content
Dogomania

Czy nos bostonka ciemnieje z wiekiem?


lilivampire

Recommended Posts

Witam,

Piszę na tym forum pierwszy raz. Jestem w trakcie poszukiwania "swojego" bostonka i mam już kilka opcji w zanadrzu.
Jestem prawie zdecydowana na konkretną hodowlę, jednak coś mnie właśnie tchnęło i postanowiłam zapytać się Was, jako obiektywne osoby:)
Mam do wyboru kilka szczeniaków, są oczywiście rodowodowe i ocenione na wystawowe. Patrząc jednak na ich pyszczki zauważyłam, że żaden z nich nie ma czarnego noska. Ewentualnie jakieś plamki w tych okolicach.
I tu moje pytanie: czy u bostonków noski ciemnieją z wiekiem? Pytam, ponieważ nos z różowymi plamami jest wadą dyskwalifikującą, więc nie chciałabym, żeby ktoś mnie naciągnął:/

Proszę, pomóżcie, podpowiedzcie. Czytam dużo o tej rasie, ale zawsze znajdą się jakieś wątpliwości do rozwiania:oops:

Z góry dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

[B]lilivampire[/B] po pierwsze witam na naszym forum :-). Co do samego nosa, to jest tak, że nabiera on pigmentu z wiekiem (zobacz sobie fotku mojej Toli w galeri, gdy ją rezerwowałam był w plamki a w chwili odbioru cały czarny). Są też takie przypadki gdzie nos całkowicie się nie wybarwi. Lecz nie jestem wstanie powiedzieć do ilu miesięcy może się jeszcze wybarwiać - musiała byś podpytać hodowców. Lub kupić takiego malucha który w chwili odbioru będzie miał cały czarny nos :-).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki AjdaTola za odpowiedź:)
Może za szybko spanikowałam, bo szczeniaczki mają dopiero 4 tygodnie, więc możliwe, że bliżej terminu odbioru noski nabiorą pigmentu. Boję się po prostu ryzykować, ale teraz będę wiedziała, że noski mogą z czasem ściemnieć:D

Jak już będę miała bostonka w domu na pewno będę się częściej odzywać na Waszym forum:)

Pozdrawiam serdecznie!;)

Link to comment
Share on other sites

To może podczas podpisywania umowy dopisz w niej, że kupujesz psa wystawowego bez wad ze wzorcu oraz poproś o udostępnienie protokołu z przeglądu miotu. Jeśli coś by było nie tak to w tym dokumencie powinno być napisane coś w stylu - zła pigmetacja nosa. A z jakiej hodowli będzie maluch i w jakim mieście zamieszka?

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie myślałam o ewentualnym dopisaniu coś o tych wadach:diabloti:
Dzięki za poradę, sprawdzę protokół z przeglądu miotu:)
Wyślę Ci hodowlę na priv, bo na razie nie chcę zapeszać;)
Jak wszystko dobrze pójdzie, bostonek zamieszka w Warszawie 8-)

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze taka możliwość - jak masz malucha wstępnie upatrzonego, to możesz podpisać z hodowcą umowę przedwstępną w której zaznaczysz, że weźmiesz teg i tego psa. Ale z zastrzeżeniem, że ma być wystawowy, jeśli wyjdą jakieś wady w umaszczeniu czy pigmentacji, to wtedy kase Ci zwracają. Masz wtedy pewność, że nikt Ci nie ,,sprzątnie" z pod nosa upatrzonego malucha :-).

Link to comment
Share on other sites

Witam,

mojej Vedze nosek wybarwiał się do 5 miesiąca, ale obawy rozumiem:) sama przez chwilę zaczęłam panikować gdy w 4 miesiącu na nosku widniały jeszcze jasne plamki.

Poza tym ciesze się, ze w Warszawie pojawi się nowy Bostonek:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam wszystkich posiadaczy bostonów :)

Ponieważ moje pytanie wiąże się również z cechami fizycznymi
postanowiłem nie zakładać nowego tematu.

Boston terrier występuje w 3 kategoriach wagowych - czy
jest to identycznie jak u sznaucera?? (gabaryty rodziców a potomstwa)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...