Jump to content
Dogomania

Temat suni z jednostki wraca. Znów ciąża i znów szczeniaki...


yup

Recommended Posts

[quote name='yup']Pipi my nie rozmawiałyśmy z dowódca tylko z Panem, który pracuje w jednostce. Dowódca to szycha z którym trudno o rozmowę;)[/QUOTE]

o widzisz, jaka ja madra jestem:oops: i synowa wojskowego zawodowego:lol:a nie wiem kto to dowodca:p
Vicky62, nie ma za co dziekowac:lol: jak sie uda, to wszystkie odetchniemy z ulgą:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL]http://www.varimextrade.com.pl/index.php?adres=pulapki2[/URL] - ta klatka ( typu wulcan) , która dla nas byłaby odpowiednia kosztuje 1510,00zł brutto. Koszty transportu do uzgodnienia, to znaczy jesli oni dowożą to jeszcze pokrywamy te koszty. Moga opuścic najwyżej 5% z ceny. nic innego tańszego w tym rozmiarze nie maja. Szczeka mi po prostu opadła jak usyszałam cenę. To juz chyba ten producent z Bydgoszczy jest tańszy bo tam mniej więcej takiej samej wielkości klatka kosztuje 950zł + transport. Co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

mam na mejlu oferte Pana Józefa osowickiego - tego Pana z Bydgoszczy. Tak jak mowił jego klatka o wymiarach 1,20mx50cmx60cm kosztuje 950zł + transport. Mniejsza o wym. 1mx50cmx60cm - 720zł+ transport. Teraz wychodzę. Jak wrócę to postaram sie na watek wrzucic zdjęcie i opis klatki. Dla mnie wygląda ok.

Link to comment
Share on other sites

To bardzo duża suma. Zanim uda się uzbierać na taka klatkę, to suki już dawno się oszczenią.
A może spróbować z chwytakiem tym zaciskowym. Nie wiem jak blisko one podchodzą i czy złapane nie będą agresywne, ale to proste urządzenie całkiem fajnie działa. I można się uśmiechnąć do kogoś, kto takie coś posiada... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']To bardzo duża suma. Zanim uda się uzbierać na taka klatkę, to suki już dawno się oszczenią.
A może spróbować z chwytakiem tym zaciskowym. Nie wiem jak blisko one podchodzą i czy złapane nie będą agresywne, ale to proste urządzenie całkiem fajnie działa. I można się uśmiechnąć do kogoś, kto takie coś posiada... ;)[/QUOTE]

To może zagadać z Grotem za ile by to zrobił?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002']To może zagadać z Grotem za ile by to zrobił?[/QUOTE]

Ponoć Grot może tylko drogą oficjalną. Od jakiegoś czasu próbuję doprosić się jego interwencji na Kopernika w sprawie tych suk z Octowej. Kiepska komedia się z tego zaczyna robić. Schronisko nie może, bo suki dzikie. Grota wezwać też nie może, bo tylko SM może. Pan dyżurny z SM mało, że nie zna przepisów i nie wie w jakim celu Grot może być wezwany (mówi, że tylko do psów z wypadku i to schronisko musi wezwać), to jeszcze przekonuje mnie uparcie, że 4 duże psy w centrum miasta nie stanowią dla nikogo zagrożenia i po co je łapać.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]To sa ceny klatek producenta z Bydgoszczy Pana Józefa Osowickiego.
Ceny netto klatek bez kosztu przesyłki i VAT-u 23 % od stycznia 2010 roku[/FONT]





[FONT=Arial] Klatka samołapka dla psów-duża 1200x500x650mm – 950,00zł[/FONT]


[FONT=Arial]Klatka samołapka dla psów 1000x600x500mm – 720,00zł [/FONT]

[FONT=Arial]Klatka transportowa - 900x600x600mm – 650,00zł [/FONT]
[FONT=Arial]Klatka „dwufunkcyjna” dla kotów 810x300x320mm -580,00zł[/FONT]
[FONT=Arial]Klatka „samołapka”dla kotów 730x300x310mm -350,00zł [/FONT]
[FONT=Arial]Klatka weterynaryjna-injekcyjna dla kotów 440x320x290mm -330,00zł[/FONT]
[FONT=Arial]Klatka”samołapka” dla kotów -lekka 750x260x260mm -320,00zł
[IMG]http://http://zalacznik.wp.pl/07/d612/Klatka-samoapkadoapaniapsw.jpg?o2=54569&wid=2656&p=3&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0&POD=1&type=NORMAL&zalf=Nowe&tsn=132093816027874811&sid=ac437ded512a9bbf81fcee00b3cde472[/IMG]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny ktoś mi dziś podsunął jeszcze jeden pomysł. Można zamiast klatki łapki użyć zwykłej klatki takiej metalowej na dużego psa i przywiązać do drzwiczek sznurek. Jak pies wejdzie do środka, to trzeba szarpnąć sznurek i szybko podbiec zamknąć klatkę na zamek. Wcześniej dobrze by było suczki karmić przez kilka dni w klatce, tzn zostawiać otwartą i tam wkładać jedzenie.
Na koty taka opcja działa całkiem nieźle. Wiem, że pies jest silniejszy, ale gdyby ten sznurek przyczepiony do drzwiczek przewlec przez wnętrze klatki, to może się udać.

Link to comment
Share on other sites

Ja probowalam tak z Guciem. Wszedl do klatki, ale jak sznurek mial 30metrow dlugosci, a maz siedzial daleko, za takim parawanem, ktory musielismy zrobic. Zaciagnal sznurek, ale nim dobiegl, Gucio dal dyla. Potem juz do klatki nie wszedl nawet po jedzenie. Do budy juz od tamtej pory nie wszedl. No i trzeba siedziec i czekac, co nie zda egzaminu z dzikimi psami, bo one sa tak sprytne, ze nie podejdą. Rude, te z Bielska Podlaskiego wyczuwaja nawet jak sie je obserwuje. Nam ludziom wydaje sie, ze niby nie patrzymy, niby sobie rozmawiamy i to b. daleko, ale one zawsze krazyly i nie podeszly. Dopiero po jakims czasie jadly.
Trzeba zebrac pieniadze. Moze skoro na dogo nikt nie ma klatki na psy, to oglosmy na cala Polske, ze zbieramy i niech ona bedzie wszystkich, ktorzy beda potrzebowac. Wozi sie psy po miastach nawet b. odleglych, to i klatke mozna. Nawet konduktora, czy kierowce PKS mozna poprosic, to przewiezie i z dworca mozna odebrac. Tam jest w ogloszeniu na stronie, ze taka klatka jest skladana [url]http://www.varimextrade.com.pl/index.php?adres=pulapki2[/url]
Nie wiem, moze to i glupie, ale tak bardzo potrzebna jest taka klatka. Tu czas nagli i pieniadze duze, ale udawalo sie zbierac duzo wiecej jak tysiac zlotych. Inwestycja sie oplaci, bo wiele psow mozna dzieki temu uratowac. Zwlaszcza, ze suki daja sobie rade na wolnosci, ale rodza co cieczke.

Wystarczy 15 osob, w tym moze jakas Fundacja by sie dolozyla, po 100 zl, lub z 30 ludzi, po 50 zl skladki. Sprobujmy jednak zebrac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']W poście 558 wkleiłam zdjęcie klatki od pana z Bydgoszczy, tej tańszej . Wczoraj było a dzis już znikło. Wklejam jeszcze raz.[/QUOTE]

nie ma(?) ani tam ani tu, ja nie widze
Ale chyba ta z Bydgoszczy nie jest skladana, jak dobrze pamietam.

Link to comment
Share on other sites

Jak bedziemy tak sie zastanawiac, to na pewno nie zdazymy.
Pomyslalam, ze moze rozeslijmy wiesci i prosbe do jak najwiekszej ilosci osob, naszej dogomaniackiej spolecznosci, a nawet poza forum. Skoro takiej klatki nikt nie ma, to moze ludzie sie przylacza.
Zrobmy moze tak, jak robilismy przy glosowaniu w Krakvecie? Ja zaczne od literki A.
Troche nie wiem za bardzo jak te prosbe napisac. Moze ktos by pomogl? Moze tak:
Na watku [url]http://www.dogomania.pl/threads/207963-POMOCY!!-dzikie-suczki-z-jednostki-wojskowej-ZNOWU-w-ciąży!?p=17986002#post17986002[/url], dzikie suki potrzebuja pomocy w wysterylizowaniu. Rodza dzieci po kazdej cieczce i wlasnie w tej chwili sa w ciazy. Jest problem(wiecej na watku) z ich odlowieniem. Bardzo potrzebna jest klatka łapka, na ktorą postanowilismy zebrac pieniadze. Z tego, co wiadomo, na dogomanii nie ma takiej klatki na psa. Myslimy, ze gdybysmy wspolnie zakupili chociaz jedna, to byloby latwiej z odlawianiem dzikich suk. W razie koniecznosci i potrzeby klatke kazdy bedzie mogl wykorzystac. Jest skladana, wiec latwiej mozna ja przetransportowac, np poprosic konduktora pociagu, ktory jedzie do danego miasta i na dworcu ja odebrac. Taka klatka kosztuje 1500 zl + transport [url]http://www.varimextrade.com.pl/index.php?adres=pulapki2[/url]
Prosimy, pomoz nam ja zakupic. Doloz "grosik" a wszystkim nam bedzie latwiej pomagac.
Zacznijmy dzialac, bo potem bedzie jeszcze gorzej. Jest szansa je odlowic i wreszcie wyciachac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...