Jump to content
Dogomania

dawkowanie w/g tabeli


gayka

Recommended Posts

Jestem ciekawa , czy Acanę np. Pacificę podawaliści zgodnie z tabelą czy może modyfikowaliście ilośc, będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniami w tej kwestii.
Ja dla aktywnego 9 kg jamnika powinnam dawać ok 180 - 200 g, wydaje mi się , że to jednak dość dużo kalorii.

Link to comment
Share on other sites

Początkowo podawaj karmę zgodnie z tabelą. Jak pies w ciągu miesiąca utyje to zmniejsz np o 10%. Jak schudnie to zwiększ o 10%. Ja mam dwa psy - oba aktywne, jeden waży ok 25 kilo drugi powyżej 30. Mniejszy je więcej i wygląda szczuplej niż ten większy. Więc krótko mówiąc nie ma reguły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata_lodz']Początkowo podawaj karmę zgodnie z tabelą. Jak pies w ciągu miesiąca utyje to zmniejsz np o 10%. Jak schudnie to zwiększ o 10%. Ja mam dwa psy - oba aktywne, jeden waży ok 25 kilo drugi powyżej 30. Mniejszy je więcej i wygląda szczuplej niż ten większy. Więc krótko mówiąc nie ma reguły.[/QUOTE]

postanowiłam tak zrobić, ale tylko dlatego , że wkrótce jedziemy na urlop, gdzie psica ma ogromną ilość ruchi i zawsze chudnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja daję... dla 8kg suki po sterylce 110-120g ( mniej aktywna ), dla 7,5kg młoda suczka do 130-140g, dla psa 10kg ok 180g tak około bo całkiem dokładnie nie ważę karmy też by mi sie miarka przydała ( wszystkie psy bardzo aktywne, w doskonalej kondycji, bez problemów żywieniowych -których po innych karmach było sporo...)
ostatnio miałam worek Grasslands teraz zamowiłam Wild Prairie to będziemy już mieli wszystkie bezzbożowe wypróbowane :)

[B]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...