Jump to content
Dogomania

Usa


Aireedhelien

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem ze w wielu tematach poruszane byly mniej lub wiecej wazne kwestie przelotow psa z USA, ale nigdzie nie znalazlam konrektnych odpowiedzi na moje pytania, a wydaje mi sie ze wielu z dogomaniakow cos na ten temat wie.

Rozchodzi sie oczywiscie o przelot psa...

Głowne pytanie to oczywiscie gdzie najtaniej i najlepiej, z tego co patrzylam ceny sa strasznie zroznicowane, bo niektorzy proponuja mi sam przelot za 300 dolarow,a niektorzy nawet po 900!!

Jakie dokumenty pies musi potrzebowac, aby spokojnie przeleciec i miec wszystko do wyrobienia polskiego rodowodu zk, pomijajac oczywiscie aktualne szczepienia i rodowod eksportowy? Slyszlama o roznych certyfikatach... ?

Czy na lotnisku sa odpowiednie osoby zajmujace sie przygotowaniem psiaka do podrozy i wsadzeniem go do samolotu, czy o wszystko musimy zatroszczyc sie sami..? Czy sami podajemy jakies srodki uspakajace (mysle ze jest to wskazane w przypadku dosc dlugiej podrozy i to mlodziutkiego psa) ? Jesli tak to jakie?

Jaki transporter najlepszy? Gdzie najlepiej zakupic go w stanach...?

Baaardzo prosze o jak najwiecej wypowiedzi na ten temat...

Z gory dziekuje
Agata

Link to comment
Share on other sites

Agasia, najlepiej ci odpowie hodowca twojego przyszlego psa. Eksportowanie i wysylanie psow lliniami lotniczymi jest normalka dla hodowcow w USA i zatroszcza sie o to ze pies szczesliwie doleci. Powiedza ci dokladnie co masz robic i co potrzebujesz. Najwazniejsze zebys wybrala DOBREGO hodowce, uwierz mi. Moge zapytac sie ktora hodowle wybralas?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja mama wyjeżdza do Chicago (najprawdopodobniej z Katowic lub Krakowa) w połowie kwietnia, więc mogłaby zabrać jakiegoś psa. Biletu jeszcze nie ma, więc przy kupowaniu dobrze byłoby wiedzieć czy leci sama czy z psem. Jeśli ktoś byłby chętny to czekam na info.
Wraca za miesiąc, dwa, więc też mogłaby kogoś przywieźć. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02']W lipcu przywiozlam sobie suczke z Polski do USA. Nie potrzeba zadnego paszportu ani mikrochipa (to obowiazuje tylko loty pomiedzy krajami UE). Koszt w jedna strone to 390 zl. Sunia byla przy moich nogach w klatce. Nie dalabym pieska pod poklad! Gdy lecialam do Polski po nia to zapytalam stewardessy LOTu o warunki pod pokladem. Podobno sa fatalne - jest tam bardzo glosno i ciemno. Stewardessa miala przypadek ze po jednym z lotow pies sie wydostal z klatki i uciekl na plyte lotniskowa caly w szoku! Mowilam ze bede miala malenstwo wracajac z powrotem do USA. Poradzila mi zebym absolutnie nie zgodzila sie jej dac pod poklad. Najgorsze jest to ze gdy pytalam reprezentanta LOTu telefonicznie o warunki to mowil ze sa wspaniale. Oszust! Co do dokumentow, to potrzebna jest jedynie karta zdrowia i szczepienie przeciwko wsciekliznie. Mam nadzieje ze moje informacje beda wam pomocne.[/quote]

Chcialem dodac ze w maju wracam z psem na trasie Warszawa-Torono. Bilet dla psa bedzie mnie kosztowal 2X510PLN czyli 1020PLN. Dlaczego? nie wiem! w Locie powiedziano mi ze takie sa taryfy. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Taka informacje uzyskalismy od naszej agentki Piast Travel w Toronto. Poniewaz sluzy nam ona swoim serwisem ponad 15 lat, poprosila o wyjasnienia u przedstawicieli LOT-u - nikt nie potrafil odpowiedziec. Dostalismy jednak adres e-maillowy jakiegos dyrektora w Warszawie, ktory cos krecil o nadbagazu i ze to taka jest cena.
Poniewaz bede wracal razem z tesciowa, zona odpisala ze oprocz bagazu podrecznego i klatki z psem nie bede mial zadnego bagazu (moja walizke wzielaby tesciowa). Kolejna odpowiedz tego urzednika byla prosta -"niestety prosze pani, takie sa taryfy". Nie wyjasnia to wcale tego "2 razy" - przeciez jest to bilet tylko w jedna strone. Pozdrawiam i przepraszam za opuszczenie literki w slowie "Toronto"
P.S. Jesli ktos z panstwa chcialby znac ten e-mailowy adres, prosze sie ze mna skontaktowac.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A co z lotem w druga strone?? Bede sie wybierac z USA do Polski za jakies 7-8 miesiecy i chce ze soba wziac psa (maly, wiec bez problemu moze byc w torbie pod siedzeniem). Wiem ze trzeba miec papier od weta ze pies zdrowy i ma wszystkie szczepienia, czy to wszystko??

Link to comment
Share on other sites

eee tam, ja lecialam z pieskiem w grudniu, i nawet nie pytali o zadne dokumenty... natomiast przy wwozeniu psa do usa, sprawdzaja szczepienia. zaswiadczenia nie sprawdzali...i dobrze bo nie mialam!

a tak przy okazji, moja Mama tez wybiera sie do Chicago z Warszawy w polowie kwietnia...jakis przewoz potrzebny? leci LOTem, wiec pies do 10kg 420pln w jedna strone.

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dog Niemiecki']Dostalismy jednak adres e-maillowy jakiegos dyrektora w Warszawie, ktory cos krecil o nadbagazu i ze to taka jest cena.
Poniewaz bede wracal razem z tesciowa, zona odpisala ze oprocz bagazu podrecznego i klatki z psem nie bede mial zadnego bagazu (moja walizke wzielaby tesciowa). Kolejna odpowiedz tego urzednika byla prosta -"niestety prosze pani, takie sa taryfy". [/quote]

Nie bardzo rozumiem to 2x chociaz pracuje w agencji lini lotniczych. Byc moze dlatego, ze to Warszawa-Toronto jest pewno z przesiadka i liczy sie jako dwa loty jesli chodzi o psa? A ten nadbagaz to norma- za psa sie placi zazwyczaj tak jak za nadbagaz czyli waga psa x cena za kilo nadbagazu.
Ceny za przewozone zwierzaki czy ich umieszczenie w samolocie to nie jest jakis wymysl, proba wycisniecia grubej kasy czy zwykle okrucienstwo. Wszytko wiaze sie z wywazaniem samolotu i zuzyciem paliwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote]A ten nadbagaz to norma- za psa sie placi zazwyczaj tak jak za nadbagaz czyli waga psa x cena za kilo nadbagazu.[/quote]

To dlaczego u nas waga psa nie byla brana pod uwage? Pani z LOTu powiedziala nam, ze to bez znaczenia ile piesek bedzie wazyl, cena i tak jest stala.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajrisz']To dlaczego u nas waga psa nie byla brana pod uwage? Pani z LOTu powiedziala nam, ze to bez znaczenia ile piesek bedzie wazyl, cena i tak jest stala.[/quote]

Nie wiem moze cos sie zmienilo (nie jestem kasjerem lotniczym)...
Pies lecial na pokladzie czy w luku bagazowym?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajrisz']W luku. Jak lecialam trzy lata temu, bylo podobnie.
Na pokladzie samolotu proponowana cena byla taka sama.[/quote]

To moze cos sie zmienilo...
Ale wiem, ze wyliczenia kgxcena jeszcze funkcjonuja. Taryfy sie zmieniaja, a praktycznie kazda linia lotnicza ma swoje wytyczne.

Link to comment
Share on other sites

proponuje zadzwonic na okecie do LOTu.
potwierdzam, ze w grudniu cena od psa wynosila w LOT-ie 840 pln w jedna strone za 2 psy w luku bagazowym. Psy waza do 10 kilo. za kazdy dodatkowy kilogram doplata jak za nadbagaz.

cena na pokladzie taka sama, choc limit wagowy. moje nie mogly leciec, bo waza kazdy po 10kg, ale kot lecial ze mna w kabinie. za 420 zl.

Link to comment
Share on other sites

Juz wiem jako to jest.
Zawsze placi sie za psa jak za nadbagaz. Tylko, ze:

-na trasach europejskich liczymy to jako ilosc kg x cena za kg nadbagazu

-na trasach transatlantyckich (czyli do usa np.) placimy jedna stawke czyli tak jakby za dodtkowa sztuke bagazu o okreslonej wadze (czyli taki pies to moze byc wlasnie np jako 2 sztuki bagazu)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam no i ja mam problem straszny!:placz:

Szukam juz od dluzszego czasu jakichkolwiek wiadomosci na temat wywozu psa do USA! :shake: nigdzie nic nie moge znalezdz!:mad: grrr

Wiem ze potrzeba jest klatka slyszalam ze bilet dla psa kosztuje 700/800$ :crazyeye: czy to prawda??????? :crazyeye:

A co z papierami jak?Gdzie?I co sie zalatwia dla psa?
Jakis paszport czy co?
HELP!!!!!!!!! :placz: POMOCY!

Link to comment
Share on other sites

W tym temacie znajdziesz wiele informacji, musisz poczytac wczesniejsze posty.
Bilet psa do USA kosztuje 430 zlotych, cena jest stala, nie wiem skad pogloski o cenie 800 $. Jak sama stwierdzilas potrzebna jest klatka. W celu zalatwienia papierow udajesz sie z ksiazeczka zdrowia do Powiatowego Lekarza Weterynarii i on wydaje oficjalne zaswiadczenie przewozu, ktore jest wazne trzy dni. W ciagu tych trzech dni pies musi opuscic kraj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ajrisz']
Bilet psa do USA kosztuje 430 zlotych, [/quote]

Nie wiem czy jest stala. Tzn jest scisle zwiazana z nadbagazem (a oplata za nadbagaz do USA jest stala bez wzgledu na ilosc kg), bo psy do 5kg (razem z klatka) moga leciec na pokladzie.

Link to comment
Share on other sites

[B]lady_m[/B] u nas definitywnie odpada lot na pokaldzie Nooo nasz Rysiek napewno nie bedzie lecial na pokladzie nawet z klatka!:roll:
Nie pamietam ile wazy ale to nie jest maly piesek!:razz:
A no i zlekka nadpobudliwy zwlaszcza przy obcych lub w zamknieciu np w klatce :roll: :shake: dostaje fiola wiec na czas lotu chyba bede musiala zapodac jemu jakis nerwosol albo cus? :shake:

Ale wracajac wlasnie do zalatwiania spraw!

dzieki jeszcze raz za szybka odp.

Czy pies musi przechodzic jakas kwarantanne?
Bo o tym tez slyszalam? No i juz sama nie wiem?

Ta cene to wynalazlam gdzies na chyba jakims innym forum :roll: ach juz sama nawet nie wiem gdzie?

Maz ma dzwonic w tym tygodniu do lotu to sie dowie wszystkie o co chodzi z ta cena :roll:

Czyli wystarczy zaswiadczenie od powiatowego lekarza weterynarii?
Nie trzeba jezdzic z psem do Wa-wy do jakis wyznaczonych przez ambasade lekarzy :roll: :crazyeye: ( jak to jest z ludzmi przy zalatwianiu zielonej karty?):mad:

nie pamietam o co jeszcze chcialam sie zapytac ale bede was podczytywala moze nam sie uda jego sciagnac :cool3:

Link to comment
Share on other sites

1/ zaswiadczenie o zdrowiu psa
my wyrabualismy takie zaswiadczenie lecac pierwszy raz do Francji. wiecej juz nigdy.
zadzwon do linii lotniczej. ktora bedziecie psa przewozic, i dopytaj sie ich o konkretne wymagane dokumenty.

2/ wyrob paszport i zachipuj
psa u weterynarza. od reki zazwyczaj

3/ szczepionki
sprawdz jakie wymagane, kot np do stanow nie potrzebuje rzadnych!!!!!

4/ nie ma zadnej kwarantanny do stanow.

5/ klatka
wymagane wymiary klatki poda Ci linia lotnicza. niektore zastrzegaja, ze pies musi byc w stanie obrocic sie wokol siebie nie dotykajac zadnej sciany klatki. dlatego idealnie jest, jesli klatke mozesz po wizycie z psem u przewoznika zamowic u nich bezposrednio. w ten sposob na pewno nie odmowia przewozu psa danego dnia.
jesli nie, popros o wymagane wymiary...

6/ jas
linie lotnicze nie przyjmuja psow, ktore przyjely jakiekolwiek srodki nasenne (pewnie nie chca, by pies usnal i obil sie podczas lotu). ja wyprobowalam pare dni wczesniej pol zalecanej porcji. kazdy pies reaguje inaczej na srodki nasenne. ja zawsze podaje taka polowke godzine przed lotem, by pieski troszke byly oszolomione...

7/ przygotuj pieskowi 2-3 miski wody. nie wypelniaj ich calkowicie, bo woda sie rozleje. ale na tak dluga podroz i dla duzego psa, radze wieksza ilosc wody.

8/ aha.
musisz oczywiscie uprzedzic linie lotnicza, ze danego dnia bedziesz lecial/a z psem .jest ograniczona ilosc zwierzat w luku bagazowym, jak i na pokladzie z reszta tez.

9/ w luku jest zimno.
przygotuj pieskowi kocyki, by mogl sie wtulic i ocieplic. 9 godzin, to dlugo.

10/ nie wiem dokad lecisz, ale jest ograniczenie w czasie podrozy dla psa. o ile pamietam, jest to 12 godzin. powyzej nie przyjmuja (pieska zabieraja 1-1,5 godz przed odlotem, a odbierasz go przy bagazach...policz ile to czasu!!!!! )

to chyba wszystko. w razie czego, pytaj!

powodzenia


[quote name='NIKKA'][B]lady_m[/B] u nas definitywnie odpada lot na pokaldzie Nooo nasz Rysiek napewno nie bedzie lecial na pokladzie nawet z klatka!:roll:
Nie pamietam ile wazy ale to nie jest maly piesek!:razz:
A no i zlekka nadpobudliwy zwlaszcza przy obcych lub w zamknieciu np w klatce :roll: :shake: dostaje fiola wiec na czas lotu chyba bede musiala zapodac jemu jakis nerwosol albo cus? :shake:

Ale wracajac wlasnie do zalatwiania spraw!

dzieki jeszcze raz za szybka odp.

Czy pies musi przechodzic jakas kwarantanne?
Bo o tym tez slyszalam? No i juz sama nie wiem?

Ta cene to wynalazlam gdzies na chyba jakims innym forum :roll: ach juz sama nawet nie wiem gdzie?

Maz ma dzwonic w tym tygodniu do lotu to sie dowie wszystkie o co chodzi z ta cena :roll:

Czyli wystarczy zaswiadczenie od powiatowego lekarza weterynarii?
Nie trzeba jezdzic z psem do Wa-wy do jakis wyznaczonych przez ambasade lekarzy :roll: :crazyeye: ( jak to jest z ludzmi przy zalatwianiu zielonej karty?):mad:

nie pamietam o co jeszcze chcialam sie zapytac ale bede was podczytywala moze nam sie uda jego sciagnac :cool3:[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Worel']


5/ klatka
wymagane wymiary klatki poda Ci linia lotnicza. niektore zastrzegaja, ze pies musi byc w stanie obrocic sie wokol siebie nie dotykajac zadnej sciany klatki. dlatego idealnie jest, jesli klatke mozesz po wizycie z psem u przewoznika zamowic u nich bezposrednio. w ten sposob na pewno nie odmowia przewozu psa danego dnia.
jesli nie, popros o wymagane wymiary...

6/ jas
linie lotnicze nie przyjmuja psow, ktore przyjely jakiekolwiek srodki nasenne (pewnie nie chca, by pies usnal i obil sie podczas lotu). ja wyprobowalam pare dni wczesniej pol zalecanej porcji. kazdy pies reaguje inaczej na srodki nasenne. ja zawsze podaje taka polowke godzine przed lotem, by pieski troszke byly oszolomione...

8/ aha.
musisz oczywiscie uprzedzic linie lotnicza, ze danego dnia bedziesz lecial/a z psem .jest ograniczona ilosc zwierzat w luku bagazowym, jak i na pokladzie z reszta tez.


powodzenia[/quote]

5. Sa wymagane wymiary. Pies musi chyba spokojnie usiasc, stanac itd. Wszytko jest zwiazane z tym jaki duzy jest pies.

6. Wiem, ze w przypadkach gdy pies jest niespokojny czy agresywny to sie podaje srodki usypiajace... Ale nie mam pewnosci czy napewno tak jest.

8. Na pokladzie moze byc tylko jeden pies, ale w luku to nie wiem czy jest ograniczenie ilosciowe. Jesli juz jakies jest to raczej wagowe- samolot ma swoj udzwig i ma limit ile kg moze zabrac.

Cena do stanow jest jedna (tak samo jak za dodatkowe walizki, bo nie placi sie juz za dodatkowy kg tylko za dodatkowa sztuke jako calosc), a to co znalazlas to moze po prostu jakis staroc albo nieporozumienie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Nie wiem czy jest stala.
[/QUOTE]

Jest stala w przypadku PLL LOT. 430 zlotych w tym jest juz wliczona kwota 65 za dokument.
Wymiary klatki na pokladzie sa wymagane, musisz zmiescic sie w podanych przez linie ograniczeniach. I od razu na wstepie powiem Tobie, ze nie ma w sprzedazy takiej klatki jaka LOT sobie wymyslil, sa jedynie specjalne torby.
W luku moze byc kilka psow.

Link to comment
Share on other sites

Klatka na pokładzie na musi być taka aby zmieściła się pod siedzeniem w czasie startu i lądowania. Więc wymiary, które wymyslił sobie LOT to chyba są to maksymalne wielkości, których nie można przekroczyć bo klatka się nie zmieści pod siedzeniem.
Ja kupiłam transporter tej wielkości jaką podał LOT. Z tym, że kupiłam go w Madrycie (w supermarkecie) jak wracałam z 8 tyg. akitą. W dodatku na tym transporterze jest napisane, że jest akceptowany przez wszystkie linie lotnicze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...