Jump to content
Dogomania

Usa


Aireedhelien

Recommended Posts

hej

w niedlugim czasie (dokladnej daty nie znam gdyz uzalenione jest to od mojego zdania prawa jazdy) wybieram sie w podroz do stanow. psa chce ze soba zabrac wiec moje pytanie dotyczy wlasnie tego.

jakie dokumenty mam zalatwic dla psa???

co dokladnie ma to byc i gdzie je zdobyc???

o klatce wiem wszytsko, czytalam poprzenie posty...

bede wdzieczna za szybka odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

Może jakies odpowiedzi znajdziesz [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=86&postdays=0&postorder=asc&highlight=usa&start=0]TUTAJ[/url] i [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=12465&postdays=0&postorder=asc&highlight=usa&start=0]TUTAJ[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko mogę dodać tyle iż kuzynka lata ze swoim Yoreczkiem z Los Angeles, wiem że trzyma go w klatce na ziemi przy sobie (wymiary moge się dowiedzieć) ale też dużo zależy od danej lini, np. British Airways mają bardzo ścisłe wymogi. Piesek znosi lot wspaniale lecz dostaje lek na uspokojenie i sobie smacznie śpi. :P

Link to comment
Share on other sites

Witam
Chcialbym spytac czy importowal ktos psa a najlepiej z US?
Czesc odpowiedzi odnalazlem [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=86&postdays=0&postorder=asc&highlight=usa&start=0]tutaj[/url] oraz [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=12465&postdays=0&postorder=asc&highlight=usa&start=0]tu[/url] ale sa tam informacje na temat samego lotu z US i poprzeplatane z lotami do US a mnie interesuje tylko export, zainteresowanym polecam lektore. Z tamtych topikow dowiedzialem sie m.in.

- Lot w jedna strone to koszt ok. 100$
- Klatka powinna byc z atestem plastikowa, drewniana, metalowa
- pies bez opiekuna leci w luku bagazowym
- Polecane sa loty bezposrednie

a teraz kilka pytan
- Jakie zaswiadczenia bedzie mosial zalatwic hodowca, zeby wyslac psa do polski i ile to jest zachodu mowiac potocznie.Zdaje sie ze potrzebny jest rodowod exportowy i standardowe szczepienia czy cos jeszcze?
- Czy popularna jest sprzedaz w ten sposob psow(bez odbioru osobistego) w US?
- Ile moze kosztowac klatka do transportu psa szczeniaka duzej rasy w US (wyczytalem ze w Polsce ok. 150$ ale nteresuje mnie "tam"...)
- Czy lot dla takiego szczeniaka przed 5 miesiacem to zagrozenie zycia?
- a tu pytanie do osob mieszkajacych w US: jak myslicie czy bedzie problemem znalezienie hodowcy ktory zechce wyslac psa do POLSKI?

To narazie tyle :wink: za pomoc i odpowiedzi z gory serdecznie dziekuje :D

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Moj szczeniaczke ma poleciec w najblizszym czasie do USA, ale wolalabym,zeby lecial z kims na pokladzie ( taka opcja jest znacznie mniej meczac dla pieska, poniewaz krocej trwa i z pewnoscia jest tansza i mniej skomplikowana niz jesli pies leci sam jako cargo). Poszukuje osoby, ktora w niedlugim czasie wybiera sie do USA, lub osoby/stewardessy ktora odplatnie zgodzilaby sie naszego pieska przewiezc. Piesek ma leciec do Miami,FL. Ale jesli znalazlby sie ktos kto leci do innego stanu, to mimo wszystko prosze o kontakt. Bezposredni kontakt ze mna [EMAIL="[email protected]"]finigan
[/EMAIL]
z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam Blanka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Chcailbym moje dwa psiaki przewiezc z Warszawy do Chicago i nie wiem za dobrze jak sie za to zabrac. Mam mase pyten i nawet nie wien=m jak zaczac.

-Czy wystarczy zeby psy byly zachipowane i mialy europejski paszport, z wstemplowanymi szczepieniami na wscieklizne, czy trzeba jakis dodatkowych dokumentow

-Podobno ozna przez Cargo przesylac psy same na niektorych liniach lotniczych. Ale troche sie boje ze to niebezpiecznie psy same posylac. Glownie sie bije ze je gdzies 'zawierusza' na lotnisku.

-Podobno istnieja tez firmy transportowe, ktore zajmuja sie przewozeniem zwierzat. Czy warto sie do takiej firmy zwrocic? Ile to kosztuje?

Co do klatkki ti juz roznie wiadomosci czytalem, wiec wiem co i jak.

Aha, ale jeszcze sie zastanawiam, jakie sa ograniczenia na przewozenie psow na pokladzie.

Dzieki z gory za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Kolejne pytanie w sprawie przewiezuenia moich pociech do Chicago?

Otoz wyglada na to, ze trudno mi bedzie zjawic sie w Polsce po moje psiaki. Pytenie wiec czy ktos leci w Lipcu z Warszawy do Chicago i czy moglby (odplatnie) zaopiekowac sie 2 psami. Psy podrozowaly by w luku, bo i tak sa dwa i do tego za ciezkie (Babel wazy 9 kilo, a Klopsia sie roztyla i wazy 11). Ktos by je z klatkami dostarczyl na lotnisko w Warszawie (dokladniej mowiac osoba o Nicku Super), a je bym po nie sie zjawil w Chicago.

Chodzi mi o to, zeby ktos byl w samolocie z nimi a zwlaszcza po ladowaniu. Tak sobie mowie, ze wtedy mniejsze ryzyko, ze mi linie lotnicze te psy gdzies posieja, na lotnisku po ladowaniu czy cos.

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

do Chicago niei ma problemu, mozesz psiaki przez cargo nadac. w Wawce agencja Masterpol-bardzo kompetentna obsluga. Ja juz slalam 2 psiaki przez nich i zaden nie zaginal nigdzie:))))psy nie leca w luku-maja specjalne pomieszczenie klimatyzowane, oczywiscie pod pokladem, ale jednak to nie luk:)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']psy nie leca w luku-maja specjalne pomieszczenie klimatyzowane, oczywiscie pod pokladem, ale jednak to nie luk:)))[/quote]
[B]Psy leca w luku bagazowym.[/B]
Kilka razy przewozilam psy przez ocean i widzialam jak je ladowali i mocowali (w celu podgladania polecam lotnisko w Krakowie Balicach :evil_lol: ).

Klatki z psami sa obok walizek oddzielone jedynie niska scianka, ale nie jest to osobne pomieszczenie.

Zwierzeta z samolotu wyjmowane sa jako pierwsze, czy wkladane jako ostatnie - nie wiem.

A co do klimatyzacji to caly luk bagazowy jest klimatyzowany (bo chyba nie zdazylo sie nikomu zeby odebral zamarzniete walizki?? :lol: )

Zdecydowanie taniej jest przewozic psy jako nadbagaz (niecale $100) i jest limit ilosci zwierzat na i pod pokladem (chyba max dwie klatki moga byc - ale to niepotwierdzone info), dlatego przy rezerwacji biletu trzeba zrobic rezewacje na psa zeby miec "zaklepane" miejsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']psy NIE leca w luku!!!!maja specjalne pomieszczenie, w ktorym wchodza zdaje sie 2 klatki tylko.[/quote]
Toz przeciez tlumacze ze maja wydzielona przestrzen w luku bagazowym.
[B]Nie jest[/B] to "specjalne" pomieszczenie :lol:

No chyba ze wszystkie inne samoloty - poza Boeingiem 767 na trasie Krakow - NY - maja pokoj dla psow :p

Link to comment
Share on other sites

jakby to nie bylo osobne pomieszczenie to by te psy conajmniej sie poprzeziebialy. Bo w luku jest zimno, a np. szczeniak nie moze leciez w temperaturze bliskiej zeru stopni przez tyle godzin.Zreszta nie bardzo rozumiem co Ty robilas POD pokladem????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: wpuscili Cie tam????

Link to comment
Share on other sites

Niestety Orsini Noelani ma racje :evil_lol: to ze psy maja wydzielona sciankami czesc luku mozna zaobserwowac kiedy podjezdza sie do samolotu autobusem i ma sie szczescie jeszcze patrzec na zaladunek bagazu albo kiedy sie jest obsluga naziemna danej linii:)).W luku zawsze jest utrzymywana jakas temperatura zwroc uwage ze raczej nie wyjmuje sie walizek zamraznietych na kosc, gdy leca zwierzeta temperatura dodatkowo jest podkrecana. Ponoc tylko jedna linia ma os0obny luk dla zwierzat nie wiem ktora ale napewno nie jest to Lot. Osobny luk jest takim chyba chwytem na uspokojenie wlasciciela danego zwierza.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi na moje pytania.

Mam kolejne. Zastanawiam sie ile kosztuja uslugi weterynaryjne w USA (szacunkowo) i czy warto wziac ubezpieczenie na psa. Patrzylem na ubezpieczenia w PetInsurance, ale z tego co zrozumialem zwracaja wydatki do weterynarza tylko do okreslonej sumy (zaleznie od choroby). No i zastanawiam sie czy te max sumy pieniezne bede rzeczywiscie pokrywac wydatki u weterynarza.

Klejne pytanie to choroby w USA. Slyszalem juz o robakach sercowych (heartworm disease) i wiem co trzeba robic (badanie na te robaki a potem pigulki prewencujne co miesiac w okresie kiedy sa komary). Na jakie inne psie choroby trzeba uwazac w USA?

Dla zainteresowanych daje link do strony ze strefami duzego ryzyka 'heartworm disease' w USA

[URL="http://cal.vet.upenn.edu/merial/hrtworm/hw_3.htm"]http://cal.vet.upenn.edu/merial/hrtworm/hw_3.htm[/URL]

Pdobno w niektorych krajach Europy rowniez istnieje duze zagrozenie ta choroba (Francja, Hiszpania, Anglia, Wlochy, Niemcy, Czechy).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...