Jump to content
Dogomania

wyżeł w kojcu?


mcdr

Recommended Posts

[quote name='mcdr']kojesc to taka wydzielona część dla psa na podwórku ogrodzona siatką czy czymś innym, i w niej jest buda [/QUOTE]

Dzięki za wytłumaczenie, nikt by na to nie wpadł.
Pytanie, czy pies jest aż tak mocno uźytkowany, że potrzebuje mieć wyodrębnione spokojnie miejsce, czy właścicielowi jest tak wygodniej ? I po co komuś pies ? No i oczywiście w żadnym z postów nie ma najważniejszego, jaką sierść ma ten biedny Burek, bo od tego należało zacząć.

Link to comment
Share on other sites

Wyżły nie mają odpowiedniej sierści na budę...widać to gołym okiem.

[quote name='xxxx52']Po co trzymac psa w kojcu i w budzie?[/QUOTE]

xxxx52 mam wrażenie czytając Twoje posty że nikomu nie oddałabyś psa...ja też mam psa w kojcu i budzie i co ?

Link to comment
Share on other sites

Jak już to raczej wyżły nadaja się do ciepłej psiarni, jesli ktoś hoduje psy użytkowe, albo do mieszkania w czymś cieplejszym, niż buda, szczególnie zimą. Jakieś łatwo dostępne dla psa miejsce w piwnicy/garazu, jeśli ktoś ma mieszkanie tak czułe na psią obecność, że nie moze sobie pozwolić na trzymanie psa w domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mcdr']to pytanie czysto teoretyczne nie ma odniesienia do konkretnego osobnika wyżły nie mają podsierstka[/QUOTE]

Chcesz powiedzieć, że nie ma różnicy między sierścią wyżła krótkowłosego a szorstkowłosego ? Chyba to odkrycie powinieneś gdzieś opublikować, bo większość hodowców żyje w błogiej nieświadomości. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marra']Wyżły nie mają odpowiedniej sierści na budę...widać to gołym okiem.



xxxx52 mam wrażenie czytając Twoje posty że nikomu nie oddałabyś psa...ja też mam psa w kojcu i budzie i co ?[/QUOTE]

masz swieta racje,ze kojec i buda to tabu!Co kraj to inny obyczaj i stosunek do zwierzat!

Co do wyzlow to wiem ,ze to wspaniale psy ,spokojne,wrazliwe ,kochajace ludzi ,malao szczekajace,nadajace sie tylko do cieplych pomieszczen i pragnace kontaktu z czlowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Chcesz powiedzieć, że nie ma różnicy między sierścią wyżła krótkowłosego a szorstkowłosego ? Chyba to odkrycie powinieneś gdzieś opublikować, bo większość hodowców żyje w błogiej nieświadomości. :)[/QUOTE]
Wiesz nie pisz wiecej o hodowcach i nie porownuj,bo to inna para butow.Znam hodowcow co i yorki ,angileskie buldogi itd .trzymaja w budach i kojcach

Link to comment
Share on other sites

Od dwóch miesięcy mamy tymczasowiczkę - wyżła czeskiego a może wręcz gryfona Kortalsa ;) ( zdania są podzielone ). Kudłata bardzo i z podszerstkiem , który to typ sierści TEORETYCZNIE pozwala na trzymanie psa na zewnątrz. Ale jest tak pro-ludzka i kochana, że nie wyobrażam sobie zapakowania jej do kojca . Co prawda konsekwentnie usiłuje nas pozbawić obuwia i czyni poważne spustoszenie w konfekcji , ale za szczenięcy wdzięk jestem jej w stanie wybaczyć jeszcze wiele zżartych skarpetek :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']masz swieta racje,ze kojec i buda to tabu!Co kraj to inny obyczaj i stosunek do zwierzat!

.[/QUOTE]


Hmmm troche tabu i trochę nie, ja oczywiście zabrałabym naszego psiaka do domu najlepiej pod kołderkę ale mieszkam z rodzicami a oni się nie zgadzają więc trzeba pójśc na kompromis. Jendak nie uważam żeby Dżokowi było źle tym bardziej że kojec służy mu właściwie do spania bo cały dzień i noc jest otwarty więc chodzi gdzie chce, solidna murowana buda, codzienny kontakt z człowiekiem, właściwie z każdym po kolei, spacery...ciąglę spotykam się za to z opinią że po co wychodzę z psem podwórkowym na spacer ?? przecież ma ogród...to dopiero zacofanie !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Chcesz powiedzieć, że nie ma różnicy między sierścią wyżła krótkowłosego a szorstkowłosego ? Chyba to odkrycie powinieneś gdzieś opublikować, bo większość hodowców żyje w błogiej nieświadomości. :)[/QUOTE]

chce tylko powiedziec, że jak byś umiał czytać ze zrozumieniem to byś zauważył że nic takiego nie napisałem i nie wiem skąd twoja interpretacja ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marra']Hmmm troche tabu i trochę nie, ja oczywiście zabrałabym naszego psiaka do domu najlepiej pod kołderkę ale mieszkam z rodzicami a oni się nie zgadzają więc trzeba pójśc na kompromis. Jendak nie uważam żeby Dżokowi było źle tym bardziej że kojec służy mu właściwie do spania bo cały dzień i noc jest otwarty więc chodzi gdzie chce, solidna murowana buda, codzienny kontakt z człowiekiem, właściwie z każdym po kolei, spacery...ciąglę spotykam się za to z opinią że po co wychodzę z psem podwórkowym na spacer ?? przecież ma ogród...to dopiero zacofanie ![/QUOTE]
To Twoj piesek z budy ma i tak dobrze ,chociaz nie jest na lancuchu ,ma kontakt z Toba,chodzi codziennie na spacery,mysle ze ma wypchana sloma bude.wiesz murowana buda nie oznacza ,ze jest cieplejsza gdyz murowana buda ,zeby nadawala sie dla psa musi miec podloge z desek,sciany ze steropinu lub desek,to wtedy jest okey.Wiesz posiadanie ogrodu nie oznacza ,ze pies ma dobrze.Czysami pies blokowy ma lepiej niz pies mieszkajacy w domu z ogrodem,gdyz psy nie potrzebuja do szczecia ogrodu ,psy potrzebuja kontaktu z czlowiekiem-opiekunem,kontaktu z innymi ludzmi ,innymi psami np. w zabawie ,a co najwazniejsze psy musza codziennie poczytac swoja psia uliczna gazete.
sama jak widze ,ze ludzie mowia ,ze maja ogrod i dom,piesek moze spac na kanapie ,ale ci ludzie to pospolite leniwce,nie chodza z psem na spacer min2x dziennie ,to wolalam oddac psa do wielorodzinnego domu w ktorym piesek nie mial ogrodka ,ale chodzil 3x dziennie na spacer,chodzil do psiej szkoly ,a co niedziela wedrowal z opiekunami wiele kilometrow .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']To Twoj piesek z budy ma i tak dobrze ,chociaz nie jest na lancuchu ,ma kontakt z Toba,chodzi codziennie na spacery,mysle ze ma wypchana sloma bude.wiesz murowana buda nie oznacza ,ze jest cieplejsza gdyz murowana buda ,zeby nadawala sie dla psa musi miec podloge z desek,sciany ze steropinu lub desek,to wtedy jest okey.Wiesz posiadanie ogrodu nie oznacza ,ze pies ma dobrze.Czysami pies blokowy ma lepiej niz pies mieszkajacy w domu z ogrodem,gdyz psy nie potrzebuja do szczecia ogrodu ,psy potrzebuja kontaktu z czlowiekiem-opiekunem,kontaktu z innymi ludzmi ,innymi psami np. w zabawie ,a co najwazniejsze psy musza codziennie poczytac swoja psia uliczny gazete.
sama jak widze ,ze ludzie mowia ,ze maja ogrod i dom,piesek moze spac na kanapie ,ale ci ludzie to pospolite leniwce,nie chodza z psem na spacer min2x dziennie ,to wolalam oddac psa do wielorodzinnego domu w ktorym piesek nie mial ogrodka ,ale chodzil 3x dziennie na spacer,chodzil do psiej szkoly ,a co niedziela wedrowal z opiekunami wiele kilometrow .[/QUOTE]


Co do budy mojego Dżoka to dodam tylko że posiada wszystkie gabaryty o których napisałaś, czyli deski w podłodze (kretyństwem byłoby zrobienie podłogi z betonu) styropian na ścianach i słomy w zimie tyle że ledwo wchodzi plus zasłonka na wejście :) a na gigantyczne mrozy idzie do pustego mieszkania które mamy, taka "graciarnia" powiedzmy ale jest tam czystko i schludnie:) W związku z powyższym nie uważam że każdy pies podwórkowy MUSI mieć okropne życie. Aczkolwiek zgadzam sie z Tobą że czasami pies podwórkowy jest bardziej nieszczęśliwy niż pies blokowy bo każdy uważa że jest na ogródku to przecież ma raj na ziemi a tak jak mówisz nie ma tego kontaktu z człowiekiem który jest najważniejszy. Jednak "nie psiarz" tego nie zrozumie. Ja swojego oprócz spacerów pakuje do auta i jeździmy do lasu albo na wieś gdzie ja jadę w teren na koniu a Dżok idzie obok nas. Mam też małą suczkę w domu ale ona z kolei raczej nie wychodzi na spacery ze względu na chore łapki, ma 12 lat. Dżok tez nie ejst pierwszej młodości bo ma 10 a trzyma się jak szczyl w dodatku z ADHD ;) więc buda napewno nie zniszczyła mu życia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marra']Co do budy mojego Dżoka to dodam tylko że posiada wszystkie gabaryty o których napisałaś, czyli deski w podłodze (kretyństwem byłoby zrobienie podłogi z betonu) styropian na ścianach i słomy w zimie tyle że ledwo wchodzi plus zasłonka na wejście :) a na gigantyczne mrozy idzie do pustego mieszkania które mamy, taka "graciarnia" powiedzmy ale jest tam czystko i schludnie:) W związku z powyższym nie uważam że każdy pies podwórkowy MUSI mieć okropne życie. Aczkolwiek zgadzam sie z Tobą że czasami pies podwórkowy jest bardziej nieszczęśliwy niż pies blokowy bo każdy uważa że jest na ogródku to przecież ma raj na ziemi a tak jak mówisz nie ma tego kontaktu z człowiekiem który jest najważniejszy. Jednak "nie psiarz" tego nie zrozumie. Ja swojego oprócz spacerów pakuje do auta i jeździmy do lasu albo na wieś gdzie ja jadę w teren na koniu a Dżok idzie obok nas. Mam też małą suczkę w domu ale ona z kolei raczej nie wychodzi na spacery ze względu na chore łapki, ma 12 lat. Dżok tez nie ejst pierwszej młodości bo ma 10 a trzyma się jak szczyl w dodatku z ADHD ;) więc buda napewno nie zniszczyła mu życia :)[/QUOTE]
Takie psie zycie chcialyby miec wszastkie psy podworzowe jak maja u ciebie w domu..Niestety 99 procent psow ,to maja tylko budy ,kontakt z czlowiekiem ogranicza sie do podania michy,na spacery nie chodza ,bo niby po co ,albo musza pszesiadywac w kojach z ktorych sa tylko na noc wypuszczane zeby pilnowaly np burakow czy marchwi,albo co mnie do pasji doprowadza ,pies musi byc w kojcu ,bo nie moze kwaitkow podeptac ,albio trawki.Do domu wprowadzic psa,o moj Bosze nie, to wszyscy dostana napewno z rodziny alergie ,wszawice ,bol glowy itdParanoja ,zacofanie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Też tego nienawidzę! Właśnie dlatego Iwan jest zamykany w kojcu. To nienormalne.[/QUOTE]

dlatego po przeprowadzce do domu z ogródkiem specjalnie dla mojej suki nie zasadzę żadnych kwiatów.. :d ogródek ma byc w większości do jej dyspozycji, dla nas tylko podczas grilla :))

Link to comment
Share on other sites

Macie racje z tymi kwiatkami czy trawnikami, choć przyznam że moi rodzice plus babcia uwielbiają kwiaty i jest ich wszędzie pełno, łącznie z iglakami itp. babcia coś tam czasem ponarzeka że pies posikał i że po co on cały dzień spuszczony ale wie że i tak nie "wygra" w związku z tym szybko daje sobie spokój. Moja sunia obrała sobie miejsce w kwiatkach do wygrzewania tyłka w słońcu :) i wszyscy już na to machli ręką, w tym miejscu już nawet nic nie rośnie tylko ejst taka dziura :D Czasami rodzice pokrzyczą jak Dżok złamie ogonem kwiatka ale przeciez to nie żadna tragedia, uważam że wszystko można śmiało pogodzić.
xxxx52 mam tez taki przypadek w rodzinie gdzie właśnie jest takie podejście jak napisałaś o tej wszawicy ;) mnie to bawi poprostu, dzieci chowane w sterylnych warunkach, broń Boże jak się przewrócą i pobrudzą i dotkną psa, a pies w domu to jakieś fanaberie(babcia tez tak myśli ale ona jest starej daty więc można jej wybaczyć) albo jak babcia wejdzie akurat do mojego pokoju i pies na łóżku !!! Wzywa wszystkich Świętych żeby mnie nawrócili :D
Jeżeli chodzi o psy na łańcuchu to ja osobiście nie mogę tego faktu znieść, podchodzę do takiego psa i poprostu rycze bo co innego mi pozostało. Już dwa łańcuchowe łobuzy zabrałam, mieszkają teraz w domach, są kochane i przytulane ;) ale żeby nie było tak kolorowo to znowu napotkałam dwa psy uwiązane w szczerym polu, same, przy budzie w pełnym słońcu !!!! jak to mówią miejscowi, taki pies pilnuje pola przed dzikami...dla tednego z nich nawet poszukuję DT żeby je wkońcu zabrać. Zapraszam na wątek może ktoś chce zajrzeć ;) [URL]http://www.dogomania.pl/threads/207711-Potrzebny-DT-dla-psa-uwiązanego-na-łańcuchu-w-szczerym-polu...?p=16897767#post16897767[/URL]

Link to comment
Share on other sites

podejrzewam,że nawet jak bym miała wielki ogród i kaukaza to i tak nie zostawiła bym go w budzie...kojec-po co kojec jak jest cały ogród do biegania?Chyba,że chodzi tak jak to zauważyliście,żeby piesek nie niszczył kwiatków ale jeśli tak to po co pies.Albo kwiatki i piękny ogród albo szczęśliwy psiak...
a już wyżeł w kojcu i budzie...brrr,nie chcę o tym nawet myśleć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...