Jump to content
Dogomania

Miki już ma swoją wyczekaną wymarzoną rodzinę:)


asika5

Recommended Posts

[quote name='Moli@']Hmm ani ja, joi, Pipi i myślę, że jeszcze wiele osób z DOGO nie powinny mieć w takim razie psa, o kilku już nie wspomnę...
Psiak prawie rok siedzi w kojcu, nie jest psem wielkiej urody, chętnych brak...[/QUOTE]
M@li to że pies czeka prawie rok to nie znaczy że oddam go byle oddać. Ja kocham Mikiego i chcę żeby był szczęśliwym psem. Czuje się za niego odpowiedzialna i znajdę mu taki dom na jaki zasługuje. Nie uważam żebym postąpiła nierozsądnie. Rozważyłam za i przeciw. Każdy z nas chce dla swojego podopiecznego jak najlepiej, każdy z nas na swój sposób.


Bakteria ciesze się, że mnie rozumiesz;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bakteria']To w takim razie oddać do pierwszego domu który się trafi..?[/QUOTE]

Oddać do domu, który chce mieć psa, który chce się psem opiekować, który chce z psem być..., argument, że po 50 że Pan otyły, że 4 piętro to śmieszne. Argument, że pies żywy, a jaki ma być, każdy jest żywy chyba, że chory lub stary i brak sił. Terier to on nie jest...

Link to comment
Share on other sites

Kiedy ktoś do mnie dzwonił w sprawie Luny jedno z moich pierwszych pytań dotyczyło ilości i jakości spacerów.Ona jest psem bardzo ruchliwym i nie wybiegana nudzi się,robi się uciążliwa i niszczy.Więc bałam się z takiego powodu zwrotu z adopcji.
Moli@,u ciebie i Pipi są jednak inne warunki niż 4 piętro w bloku.Myślę,że ci ludzie powinni poszukać jednak pieska,któremu wystarczy mniejsza porcja ruchu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinaa']Kiedy ktoś do mnie dzwonił w sprawie Luny jedno z moich pierwszych pytań dotyczyło ilości i jakości spacerów.Ona jest psem bardzo ruchliwym i nie wybiegana nudzi się,robi się uciążliwa i niszczy.Więc bałam się z takiego powodu zwrotu z adopcji.
Moli@,u ciebie i Pipi są jednak inne warunki niż 4 piętro w bloku.Myślę,że ci ludzie powinni poszukać jednak pieska,któremu wystarczy mniejsza porcja ruchu.[/QUOTE]

[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]No tak, w bloku a na wyższych piętrach to już na bank po 50 tylko rybki w akwarium:placz:… a poważnie to szkoda mi psiaka, tak zwyczajnie po ludzku szkoda… Te smutne oczy…[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Asia zaglądam do Was, bo myślałam, że Miki już pojechał do DS, a tu taki zwrot akcji.
Nie znam sytuacji tych państwa, pewnie Ty z nimi dokładnie rozmawiałaś, ale powiem Ci, że moja mama jest po 60tce, mieszka na 3 piętrze w bloku i jej pies spaceruje codziennie około 3 godzin, mimo iż jest to ledwo 11 kg kundelek na krótszych łapkach. Nie jeżdżą do lasu, ale codziennie wychodzą (3 razy) na osiedlową "łączkę" i tam Gacek biega za patykami, bawi się z innymi psami lub gania piłeczkę. Dodam, że moja mama mieszka sama, pracuje i daje radę odpowiednio wyspacerować psa. Na to nie ma reguły i wiek, czy wysokie piętro nie ma tu nic do rzeczy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moli@']Hmm ani ja, joi, Pipi i myślę, że jeszcze wiele osób z DOGO nie powinny mieć w takim razie psa, o kilku już nie wspomnę...
Psiak prawie rok siedzi w kojcu, nie jest psem wielkiej urody, chętnych brak...[/QUOTE]


jest prosta zasada - jeżeli Państwo pomimo wszystko chcą psa - to zapewne Asika5 brała by pod uwagę opcję wydania psa - jeżeli nowi właściciele pofatygowali by się o przyjazd. U mnie była dziewczyna z Poznania i co zobaczyła psa i wyszła że wróciła bez niego, ale ja kosztów z tą wizytą nie pokryłam. Asika5 miała prawo odmówić - skoro wszystko spadło na nią a do tego wątpliwości co do trafnej decyzji w relacji możliwości nowych właścicieli a wymagania psa !!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moli@']Argument, że pies żywy, a jaki ma być, każdy jest żywy chyba, że chory lub stary i brak sił. Terier to on nie jest...[/QUOTE]

ja nie zgodze się z tym - miałam psy i takie i takie - mam teraz chociażby mimozę do potęgi entej - Bezę ( 6-miesieczny zdrowiutki psiak) - a nie jest chora, stara i bez siły ??? Saba kolejny przykład - ADHD w bloku na spacerze, ciotki urządzały jej aktywne spacery ale to na nic się nie zdało - u mnie dopiero mozliwa była jakakolwiek równowaga - bo ten pies potrzebował niezamkniętej wolnej przestrzeni ze świeżym powietrzem !!!

Miki w zaprzęgach ganiał ( chociaż moim zdaniem może nie potrzebnie - bo może się pies przyzwyczaić do "ciągnięcia" ) a tu staruszkowie na smycz psiaka i po schodach góra dół i co myślą że piesek pod drzewkiem podniesie nóżkę i do domu będzie zmykał ??

wiec nie wypisujcie takich stwierdzeń szczególnie kiedy chodzi o adopcję na bardzo długą odległość - to nie okolice Łomży, czy Bielska - gdzie w godzinę czasu możnapsiaka zawieźć i ewentualnie po psiaka pojechać.

Link to comment
Share on other sites

To nie tak, że tylko z powodu wieku i wysokiego pietra. Ja nic nie mam do ludzi po 50:) Są też inne istotne powody, o których tu nie pisałam (pojawiły się pewne nieścisłości). To nie był dom dla którego ryzykowałabym podróż 1 000 km (dość kosztowną zresztą - Państwo nie wykazywali chęci pokrycia choć części kosztów). Tak podpowiedziała mi intuicja i uważam, że słusznie;) Tyle w tym temacie.

Wkrótce zrobię bazarek na opłacenie hoteliku za kwiecień no i dalej ogłaszam Mikusia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asika5']To nie tak, że tylko z powodu wieku i wysokiego pietra. Ja nic nie mam do ludzi po 50:) Są też inne istotne powody, o których tu nie pisałam (pojawiły się pewne nieścisłości). To nie był dom dla którego ryzykowałabym podróż 1 000 km (dość kosztowną zresztą - Państwo nie wykazywali chęci pokrycia choć części kosztów). Tak podpowiedziała mi intuicja i uważam, że słusznie;) Tyle w tym temacie.

Wkrótce zrobię bazarek na opłacenie hoteliku za kwiecień no i dalej ogłaszam Mikusia[/QUOTE]
Miki jest podopiecznym Asiki5 i ona ma prawo decydować o adopcji, zresztą to ona rozmawiała z potencjalnymi opiekunami, więc wie co robi.
Trzymam kciuki za Mikusia i pewnie coś jeszcze wygrzebię na bazarek.
Chłopak ma się dobrze u Kuny, a domek się znajdzie i to super.

Link to comment
Share on other sites

Tak. Ja myślę, że trzeba wierzyć w intuicję. Zawsze jak jej nie posłucham w sprawie domku, to wychodzi źle. Myślę, że lepiej przegapić dobry domek i poczekać dłużej na kolejny niż oddać psa tam, gdzie ma się wątpliwości. Chociaż ja chyba zawsze jakieś mam... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna83']Myślę, że lepiej przegapić dobry domek i poczekać dłużej na kolejny niż oddać psa tam, gdzie ma się wątpliwości. Chociaż ja chyba zawsze jakieś mam... ;)[/QUOTE]
To tak jak ja:p. Uważam, że lepiej oddać tam, gdzie nie ma się wątpliwości. Choć czasem potem okazuje się, że należało je mieć:roll:, jak to wiemy doświadczeń. Miki, trzymam kciuki za następną szansę, póki co, na pewno u Kuny zwierzak się nie nudzi;).

Link to comment
Share on other sites

wrzuciłam tu Mikusia i Cleo może się spodobają [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/226138-DT-dla-2-ps%C3%B3w-Suczki-w-typie-amstafa-i-psa-bez-szans-na-adopcje"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226138-DT-dla-2-ps%C3%B3w-Suczki-w-typie-amstafa-i-psa-bez-szans-na-adopcje[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asika5']wrzuciłam tu Mikusia i Cleo może się spodobają [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/226138-DT-dla-2-ps%C3%B3w-Suczki-w-typie-amstafa-i-psa-bez-szans-na-adopcje"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226138-DT-dla-2-psów-Suczki-w-typie-amstafa-i-psa-bez-szans-na-adopcje[/URL][/QUOTE]

Aśka - czyżbyś Mikiego określała mianem "nieadopcyjnego " psa :eviltong::eviltong::eviltong:- nu nu nu :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

dla mnie nieadopcyjnego czyli długo czekającego;) domek wydaje sie fajny więc czemu nie spróbować

No oczywiście , że Mikus dla mnie jest najpiękniejszym, najukochańszym psiurem :loveu:

Edited by asika5
dodanie tekstu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...