Jump to content
Dogomania

Czy choroba serca u psa moze byc wyleczalna ??


LeNa88

Recommended Posts

Moja sunia jest chora na serduszko :-(:-(:-( Boje sie ze to moze byc kardiomiopatia :-( Dzisiaj dowiem sie co jej dokladnie dolega! Czytalam o objawack kardiomiopatii w wiekszosci sie zgadzaja ale u Jenny nie do konca...czy jest nadzieja ze to moze byc cos innego ?? Czy jest jakakolwiek szansa na wyleczenie ???? Prosze o odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na szczescie to nie kardiomiopatia...ufff Wlasnie wrocilam od weterynarza i okazalo sie ze Jenny ma niewydolnosc miesnia sercowego,arytmia do tego dochodzi niewydolnosc nerek i zle wyniki watrobowe ;( ;( Na serduszko ma tabletki po ktorych arytmia zniknie....ale nie wiadomo czy serce bedzie sie pomniejszac czy powiekszac ;( Przejdzie tez na specialna diete pokarmowa po ktorej watroba sie zregeneruje i zostana usuniete toksyny z organizmu i stan nerek sie poprawi a newet jest szansa na wyleczenie :) A z serduszkiem Jenny nie wiadomo jak bedzie....czas pokaze;(

Link to comment
Share on other sites

Moj piesek tez ma niewydolnosc miesnia sercowego. Niko ma juz 14 lat i wet powiedzial ze bylo by dziwne gdyby byl calkowicie zdrowy. Dostal tabletki, po ktorych nastapila poprawa . Na pocieszenie wet dodal ze to moze przedluzyc zycie psa o jakies 2 lata :roll: .

Link to comment
Share on other sites

Jenny ma dopiero 7 latek ;( Dzisiaj jest bardzo oslabiona,nie che chodzic jest apatyczna stracila apetyt ;(powieki jej uciekaja do gory ma straszny katar babole w nosku ;(Musze ja z reki karmic ;/ Jutro mamy wizyte u weterynarza mam nadzieje ze sie poprawi! Wezly chlonne ma tez bardzo powiekszone i trudno sie jej oddycha ;(

Link to comment
Share on other sites

Jenny jest pod stala opieka weterynarza...tez bardzo mocno sie balam o te wezly zeby tylko to nie byl rak! Okazalo sie ze to sa objawy astmy u Jenny! Tak zdiecie miala, krew tez byla zbadana a ekg nie miala robionego. Musi brac tabletki rano i wieczorem jest to : Lotensin HCT 5/6,25 mg i Karsivan jest tez na specialnej diecie dla psow z niewydolnoscia nerek ;( Brala wczesniej jeszcze tabletki na regeneracja watroby! Wczoraj to byla nasza ostatnia wizyta u weterynarza...Jenny dostala pare zastrykow na pomniejszenie wezlow chlonnyc i na przeziebienie ktore sie jej przyplatalo z tego wszystkiego :/ POzdrawiam

Link to comment
Share on other sites

sluchaj nie mozna stwierdzic arytmiii nie robiac ekg ( z wyjatkiem migotania przedsionkow) ,ani lotensin ani karsivan nie działaja przeciwarytmicznie - lotensin to lek na nadcisnienie ,a karsivan rozszerza nacz krionosne podaje sie go u starszych psow zeby poprawic im komfort - skonsultuj sie z innym wet-wiem co mowie ,przy astmie nie powiekszaja sie wezły chłonne !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='MajaW']u psa wystepuje cos takiego jak arytmia oddechowa czyli ze serce raz bije wolno a raz szybciej i to jest fizjologia ,stetoskopem mozesz tylko stwierdzic migotanie przedsionkow i nic wiecej[/quote]stetoskopem można stwierdzić mnóstwo chorób serca i nie tylko migotanie przedsionków.......ale jest to tylko wstepne badanie ,potem jest ekg + usg serca

Link to comment
Share on other sites

Jenny dostaje lotensin 10 mg 2 razy dziennie i tak samo karsivan. Zastrzyk na odwodnienie tez dostala ale to tylko raz! Na dzien dzisiejszy wyglada dobrze...nie kaszle i nie dusi sie w nocy,czasami czuje sie gorzej jest osowiala i ma maly apetyt ale to tylko jak sa skoki cisnienia. Jest tez na specuialnej diecie i utrymuje stala wage ciala(wczesniej byla malym grubaskiem:P) Ciesze sie ze Jenny sie lepiej czuje :) Jutro jedziemy dowiedzic weterynarza po 2tygodniowej przerwie i co najwazniejsze po recepte na tabletki! Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jenny, trzymaj sie..
Moja sunia ma na imie Lessi, chociaż to mały kundel. Dzieci ją tak nazwały i zostało, budząc czasami smiech u ludzi :) Moim zdaniem zasługuje na to imię, z powodu wrodzonej inteligencji.
Odwadniam sunie 2 razy w tyg. widzę, kiedy gorzej sie czuje. Ostatnio z powodu wysokiego ciśnienia przeżyliśmy godziny grozy, chodziła bardzo pobudzona, a że nie widzi, chwilami obijala sie o sprzety, trzepala głową, usiłowala wcisnąć się pod mały stolik. To było pierwszy raz i spodziewałam się już najgorszego.

Link to comment
Share on other sites

Jak Jenny sie zle czuje tez usiluje sie wcisnac w jakis kat,najczesciej wciska sie pod krzeslo. Te skoki cisnienia bardzo zle wplywaja na samopoczucie psa...tez juz myslalam ze to koniec kiedy w jeden dzien Jenny sie wcale nie chciala podniesc i strasznie miala oczy przekrwione :( Zastanawiam sie tez czy to jest wplyw pogody bo czasami kiedy jest gorszy dzien to Jenny strasznie puchnie skora wokol oczu...a dzisiaj sprawiala wrazenie jak by miala caly lepek spuchniety(okolice nosa i oczu) i wtedy mam wrazenie ze slabiej slyszy:( czy to moze byc tez wplyw pogody albo zlego cisnienia? Do veta wybieram sie dopiero w czwartek. Pozdrawiam!!

Link to comment
Share on other sites

A czy to puchnięcie, kłopoty z oddychaniem występowały już wcześniej, czy dopiero po wprowadzeniu leczenia?
Bo tak przyszło mi do głowy, że ten nagły katar i problemy z oddychaniem, a teraz to puchnięcie pyska i okolic oczu, to może reakcja alergiczna na któryś z leków? Jeżeli te objawy pojawiły się właśnie po wprowadzeniu leczenia, warto by było spróbować zmienić leki. Skonsultuj to z lekarzem.

Link to comment
Share on other sites

Nie nie...leki bierze juz od ladnych dwoch miesiecy. Teraz w czwartek jej sie skonczyly tabletki i to chyba od odstawieniu leku. Sama nie wiem czy to ma jakies powiazanie z tym,mozliwe ze Jenny znowu sie cos przyplatalo. Ja mysle ze to moze ropa zalegajaca w zatokach. Wczesniej Jenny brala dalacin C wlansie na zatoki i uuniecie z nich ropy. Mozliwe ze ma takie sklonnosci. Napewno skonsultuje to z wetem i mam nadzieje ze zap[isze jej na to jakies tabletki lub zastrzyki. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A na odwodnienie Jenny dostaje coś? Ja daję Furosemid połówkę 2 razy w tyg. Widzę, że jeśli nie odwadniam, ona trudniej się porusza, pewnie jest spuchnięta. Nie zwróciłam dotąd uwagi na okolicę oczy, przyjrzę się. Myślę, że pogoda ma znacznie, podobnie jak u ludzi chorych na serce..znajoma mówiła, że tego dnia kiedy moja Lessi, jej mąż miał kołatanie serca.

A ten katar i trudności z oddychaniem są faktycznie takimi objawami jak przy alergii. Ten problem mam z moją kotką, 11 letnią persicą. Parokrotnie miała takie objawy jak przy silnym przeziębieniu, nie wiedziałam co się dzieje, nagle lało jej się potwornie z nosa, nie mogła oddychać..przy persie to fatalne..ma wąski nos, kryza całą posklejana, leczenie było antybiotykowe, kroplówki..w końcu stwierdzono alergię i dostaje Encorton 5 mg codziennie. To podobno mała dawka jak na kota, ale widzę, że lżej oddycha i nie ma wysięku z nosa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

[quote name='Balbina12']Ja się przed chwilą dowiedziałam,ze mój pies ma wrodzona wadę serca...Mięsień sercowy się powiększa i bez tabletek mogło by być kiepsko..Ma dopiero 2 latka, na ogoł zdrowy ale jednak...:placz:[/QUOTE]
A jak zauwazyłas ze psiak zle sie czuje czy to wyszło na wizycie kontrolnej:-(
Mój Fafik żyje z ta chorobą juz 10 lat tez ma wrodzona wade serca tzn(kardiomiopatia):placz::placz::placz:
na lekach nie jest od poczatku tylko mniej wiecej jak skończył ok 5 lat...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar']Zbyt szybkie bicie serca, to tachykardia. Kardiomiopatia to z reguły przerost mięśnia sercowego.[/QUOTE]
Ja była z Fafikiem u kardiologa i powiedział ze za szybko bije serce i ze jest to Kardiomiopatia ze to nie zdaza sie u mały ras ale sa wyjatki ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...