Jump to content
Dogomania

Agilitly w Sosnowcu ??


Bogushia

Recommended Posts

Mam pytanie, gdzie w sosnowcu mozna poskakać i załapać sie na zawody agilitly ??
Do0piero zaczynam, ćwicze z brunem ( mix bernardyna, 70 cm w kłębie) dopiero od tygodnia. W parku Schoena( jest blisko mojego bloku) ucze go skakać przez ławki ( 50 cm, moze troche przesadziłam) i wskakiwać na ławkę i pprzejść po całej jej długości i na komende zeskoczyć. Skoki mamy juz w 90% opanowane - gdy trenuje z nim na automatycznej wyciąganej smyczy to jest wpożo, ale jak mu odpinam smycz to niestety automatycznie 60% jego tresury idzie na marne bo sie zaczyna bawić i gryźść mnie po rekach : boshe, ale jak sie go przywoła do porządku to chodzi jak w zegarku :D
Mam pytanie, jakich jeszcze sztuczek moge go nauczyć ??

Chodziłam z brunem na PT do szkoły dla psów HARDY w Sosnowcu przy ul.Okrzei 1, i tam widziałam przeszkody ... czy nie orientujecie sie ile moze kosztować taki kurs agilitly ?? Moze mnie bedzie stać( a konkretnie to moze uda mi sie namówić mamę:D:D:D)
To chyha tyle, ale jak bede coś jeszcze potrzebowała to naiesze do was!! Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam srdecznie :D :*

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolciask']. Ja trenuję w Katowicach w Gostarze. [/quote]
To w Gostarze da sie trenować??
Prosze napisz coś wiecej!!:lol: :lol:
Jest jakś grupa??
Bardzo mi zależy bo w sumie mam niedaleko, a jak do tej pory to raczej nie byli zainteresowni jakimiś zajęciami z agility.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Znaczy się dopiero zaczynamy, narazie są dwa psy. Nie jest to żaden kurs. Pani, ktora nas uczy robi to dla przyjemności, uważa to za hobby, do tej pory cwiczyła sama ze swoim psem. Ja poprostu napisałam maila do Gostaru i przekierowano mnie do niej. A dlatego, że nie jest to żadna oficjalna nauka to nic za to nie płacimy. Jak chcecie więcej szczegółów albo namiary to napiszcie na maila.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Może ktoś byłby chętny na całkowicie amatorski tor agility w Będzinie?
Ja mam fajny, ogrodzony teren, kilka przeszkód, resztę możnaby zrobić (materiał na wiekszosć przeszkód mam). Więc jakby ktoś byłby chętny to razem moglibyśmy coś zorganizować.
Ja na razie nie mam z kim trenować, więc przeszkód nie robię, ale na pewno w przyszłości będzie więcej przeszkód.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Kati']Może ktoś byłby chętny na całkowicie amatorski tor agility w Będzinie?
Ja mam fajny, ogrodzony teren, kilka przeszkód, resztę możnaby zrobić (materiał na wiekszosć przeszkód mam). Więc jakby ktoś byłby chętny to razem moglibyśmy coś zorganizować.
Ja na razie nie mam z kim trenować, więc przeszkód nie robię, ale na pewno w przyszłości będzie więcej przeszkód.[/quote]
Hej!

Kati ja bym byla zainteresowana(forumowa Monika3 również),podobnie jak sporoa czesc osob z Zaglebia;)

Link to comment
Share on other sites

Kochani, dla nas Będzin byłby OK. niestety Ruda Śl. czy Gliwice /jak to zaproponowano w sąsiednim wątku/ to zbyt daleko, pół dnia trzeba by zmarnować na dojazdy.:shake:
Ale mam pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenie w agility, czy wszyscy jesteśmy "zieloni"?
Jeśli Kati udostępniłaby nam swój teren to już połowa sukcesu.
Teraz pytanko: jakie przeszkody Kati już masz u siebie i w co ew. trzeba by zainwestować /chodzi mi o przeszkody/ na początek.
Aha , Kati jeśli możesz podaj gdzie mniej więcej znajduje się ten teren?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolciask']Pani, ktora nas uczy robi to dla przyjemności, uważa to za hobby, do tej pory cwiczyła sama ze swoim psem. [/quote]

Jako ze poczulam sie wywolana do tablicy, zarejestrowalam sie na dogo, zeby wyjasnic.
Po pierwsze - co juz niejednokrotnie tlumaczyalam Karolinie - zadna tam pani:)
Po drugie - nie tyle ja kogos ucze, ile sie po prostu spotykamy, zeby trenowac z psiakami. Jest nas w tej chwili ciut wiecej niz 2 psy, nie wiem, na ile jeszcze jestesmy (my, grupa) "pojemni", gdyz zdecydowanie ogranicza nas czas - wiadomo, kazdemu psu trzeba go poswiecic. Gostar uzycza placu na odpowiednich warunkach - jakich, to juz zainteresowanym na priva.
Nie zajmowalam sie nigdy agility, ale interesuje sie tym sportem bardzo, bo mojej psicy sie strasznie podoba... No i nie majac alternatywy zaczelam cos robic, i tyle. Z czasem pojawili sie inni zapalency. Znajac zasady pozytywnego i klikerowego szkolenia oraz podstawowe zasady uczenia agility i regulamin nie da sie tutaj popelnic bledow - najwyzej do czegos dojdzie sie wolniej, niz zrobilaby to osoba o wiekszym doswiadczeniu:)

Na pewno bedziemy sie rozwijac, bo sprawia nam to wszystkim mnostwo frajdy, a naprawde nie trudno sie doprosic pomocy w rzeczach, ktorych sie nie wie. Ja juz mam co najmniej kilku "doradcow". Materialow w sieci jest mnostwo. Ci, ktorzy teraz ucza, tez kiedys zaczynali sami, jezdzili na seminaria, czytali, szukali. Wiec ja goraco wszystkim polecam - jesli tylko macie zapal, to nie czekajcie, az ktos cos zrobi, tylko wezcie sie w garsc i sami zacznijcie.

Moze kiedys na Slasku i Zaglebiu bedzie nas tyle, ze bedzie mozna wspolne imprezy robic...? :))

pozdr
Wafelek i psy

Link to comment
Share on other sites

A więc tak:
ja mam działke niedaleko parku Zielona - 15 min spacerkiem od stacji pkp Będzin Ksawera.
Przeszkód w chwili obecnej nie mam, wszystkie są rozebrane, ale myslę, ze nie problem bedzie je z zrobić od nowa. Wszystkie przeszkody jakie miałam, były bardzo proste, ale zanim coś zacznę robić wolałabym wiedzieć czy ktoś byłby chetny do pomocy (ewentualnie do udzielenia rad jakie i jak je zrobić).
Jak bedę miala psa to na pewno się za to zabiore, ale nie wiem kiedy.
Myślę, ze gdyby byli chętni, to przez zime porobiłabyk kilka przeszkód i od wiosny moglibyscie zacząć zabawę.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...