Jump to content
Dogomania

Szybko-śmierdnięcie :)


bloondyna

Recommended Posts

Sprawa dotyczy pięcioletniego sznaucera miniaturki, chłopaka. Problem tkwi w tym, że odkąd pamiętam, zawsze szybko przetłuszczał mu się włos i po niecałym miesiącu pies śmierdział już niemiłosiernie. Ostatnio kąpany był około dwa tygodnie temu i w tej chwili nawet po delikatnym pogłaskaniu go po głowie dłoń strasznie śmierdzi. Pies nie tarza się w żadnych zdechlakach, nie biega po żadnych bagnach i unika kałuż. Nie jest typem brudasa, bo w krzaczory nie wchodzi, z innymi psami raczej się nie ociera, więc nie wiem, skąd ten problem?

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze nie kąpać zbyt często, bo to często nasila takie dolegliwości.
Po drugie udać się z psem do weterynarza, prawdopodobnie zaleci kąpiele w specjalnych leczniczych szamponach.
Po trzecie, jak już napisano, pomyśleć nad zmianą diety i kosmetyków.

Link to comment
Share on other sites

Najpierw zastosowałabym szampon leczniczy np. [URL]http://animalia.pl/produkt,3733,60,Z_laboratorium_Dr_Seidla_Szampon_z_dziegciem_i_biosiarką.html[/URL]. Nie ma przyjemnego zapachu ale jest stosunkowo niedrogi i skuteczny. Ale jest to likwidacja skutków a należy szukać przyczyny takiego stanu sierści. Wygląda na reakcje alergiczne i tak jak w postach wyżej bardzo ważna jest karma.

Link to comment
Share on other sites

To tak.
U weterynarza jesteśmy kontrolnie co pół roku lub w razie potrzeby. Na brzydki zapach po paru tygodniach zalecał ... po prostu kąpiele. Nie stwierdzono nigdy łojotoku, chociaż parę razy miał problemy skórne w postaci czerwonych plamek - wtedy dostawał maść i przechodziło. Badania hormonalne miał chyba tylko jak był szczeniakiem, więc zapiszę - przejdę się na takie cuś. Karmiony był na początku Eukanubą, później Royal Canin i Puriną. Jest strasznie wybredny i trzeba było często zmieniać karmy, a jedyną stałą karmą, którą zjada mniej więcej od roku, jest Cesar<?> z Rossmana. Taka z białym westem. Nie jestem do niej przekonana, ale to pies mojego ojca, więc to przede wszystkim on decyduje...
Z kosmetyków - HERY TONUS POILS DURS lub Dorado do codziennej pielęgnacji.

Link to comment
Share on other sites

Jak często go kąpiecie? Tak jak napisałam, przy takich dolegliwościach zwykłe kąpiele należy ograniczyć do minimum, a kąpać tylko w specjalnych preparatach (stosując je zgodnie z zaleceniami jako kurację leczniczą, a nie samo pozbycie się zapachu).

Link to comment
Share on other sites

mój pies też wydziela silną woń. bylo to spowodowane alergią na sucha karmę. sucha karma zawiera wypełniacze zbożowe itp i wiele psów jest na to uczulonych. zmiana diety na dobrej jakości mielone mięso (nie żadną tanią karmę z puszki) podawane surowe z gotowanym makaronem, soczewicą i tartą marchwią, groszkiem plus witaminy bardzo mojemu psu pomogła. Tak jak już inni użytkownicy pisali, kąpiele naprawdę należy ograniczyć i zainwestować w specjalny szampon.

Link to comment
Share on other sites

Powyżej masz już podanych kilak dobrych szamponów leczniczych,które powinny pomóc na przetłuszczającą się sierść. Poza tym bardzo ważne jest odżywianie,napisz czym karmicie psa bo to wg mnie podstawa. Za często kąpać też nie można,to wiadomo. Poza tym problem leży tutaj gdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...