Jump to content
Dogomania

Wyszukiwanie przedmiotu właściciela


madalenka

Recommended Posts

Jak w temacie ... jak nauczyc tego psa? I skad wziasc 2 takie same drewienka? Poza tym gdzies wyczytalam, ze kazde przy kazdym cwiczeniu trzeba miec nowe drewienka. Prawda??

Po drugie - naprzod i waruj w kwadracie ... jak skutecznie nauczyc? A wlasciwie, jak wyscie uczyli? Bo cos czytalam z gazeta ...

Po trzecie - jak poznac, ze pies umie, a nie ze my myslimy ze umie?

Po czwarte - jak ,,odstawic" psa od smakolykow, zeby mi cyrku nie zrobil na zawodach? Po prostu ,,z zaskoczenia", ale jak gdyby nigdy nic na zawodach nie dac? Czy wczesniej cwiczyc bez smakow? Ale jak? Freya mi za nic nie zrobi ladnego rownaj bez smakow ...

Po piate - czy cos juz wiadomo o zawodach w Gdansku?

Po szoste - czy moge zdawac i PT i obedience 0 w jednym dniu? Czy lepiej nie bo wykoncze psa ... ;)

No i na koniec - jak to jest - czy jak zdam zerowke, a jestem przygotowana do klasy 1, to moge jeszcze na tych samych zawodach podejsc do klasy 1??? Bo gdzies bylo napisane, ze tak ...

Aha i jeszcze mi sie przypomnialo - co musze zrobic, zeby moc wystawiac goldena w klasie uzytkowej? Od ktorego miesiaca (psa naturalnie) moge to zrobic?

Juz nie mam pytan (na razie) :eviltong: :eviltong: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Madalenka, polecam tematy w tym dziale:
-patyczki do naweszania, jak uczyc
-obedience - nauka wysylania do kwadratu
Mozesz startowac w klasie "1" na tych samych zawodach jesli klase "0" zaliczylas na ocene doskonala (zdobylas 80 punktow na 100).Smakolykami nagradzaj nieregularnie, niech beda dla psa niespodzianka. Nagradzaj tez wspolna z psem zabawa (pileczka, przeciaganie gryzakiem itp).
A poznac czy pies umie czy tylko tak Ci sie wydaje to juz musisz sama :)

Link to comment
Share on other sites

Jak w temacie ... jak nauczyc tego psa? I skad wziasc 2 takie same drewienka? Poza tym gdzies wyczytalam, ze kazde przy kazdym cwiczeniu trzeba miec nowe drewienka. Prawda??

[B]Najprosciej kupic w Castoramie lub Obi dlugie listwy o przekroju 2x2 cm, pociac na 10 cm odcinki pilka do drewna (sa dostepne w tego typu sklepach), nastepnie dac polowe komus innemu, nie domownikowi. [/B]

Po drugie - naprzod i waruj w kwadracie ... jak skutecznie nauczyc? A wlasciwie, jak wyscie uczyli? Bo cos czytalam z gazeta ...

[B]Mysle, ze nie gazeta, ale tak radza fachowcy (Inki Sjosten) kawalek wykladzinki, stopniowo zmniejszany.[/B]
Po trzecie - jak poznac, ze pies umie, a nie ze my myslimy ze umie?

[B]Ha-ha - pojechac na zawody:diabloti: [/B]

Po czwarte - jak ,,odstawic" psa od smakolykow, zeby mi cyrku nie zrobil na zawodach? Po prostu ,,z zaskoczenia", ale jak gdyby nigdy nic na zawodach nie dac? Czy wczesniej cwiczyc bez smakow? Ale jak? Freya mi za nic nie zrobi ladnego rownaj bez smakow ...

[B]Jak napisala Figabas - wymieniac nagrode z pochwala, poglaskaniem.[/B]

Po szoste - czy moge zdawac i PT i obedience 0 w jednym dniu? Czy lepiej nie bo wykoncze psa ... ;)

[B]Ja bym tego nie robila, choc jest to dozwolone. Ten drugi egzamin zdawany tego samego dnia prawdopodobnie wypadnie slabo.[/B]
No i na koniec - jak to jest - czy jak zdam zerowke, a jestem przygotowana do klasy 1, to moge jeszcze na tych samych zawodach podejsc do klasy 1??? Bo gdzies bylo napisane, ze tak ...

[B]Regulamin nie zabrania, ale sedzia moze odmowic, jesli na zawody zglosi sie duza liczba psow, a sa jakies ograniczena czasowe.[/B]

Aha i jeszcze mi sie przypomnialo - co musze zrobic, zeby moc wystawiac goldena w klasie uzytkowej? Od ktorego miesiaca (psa naturalnie) moge to zrobic?
[B]Proby polowe? (Mam ON- a to sie nie znam)[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Spodobały mi sie w Poznaniu pokazy i postanowiłam kupic sobie borderka, ale dopiero w przyszłym roku, a chciałam coś przeczytać na temat szkolenia, ale troche sie przeraziłam tym co tu piszecie, czy jako całkiem zielona osoba jestem w stanie przygotować się do przcy z psem???
Jako dziecko miałam kundelka szkoliłam go po swojemu: umiał skakać przez przeszkody i to bardzo wysokie poprzeczki, chodził przy nodze, siadał, warował aportował, odnajdywał piłkę , i... jak szłam z nim na spacer to... trzymał w pysku.... nie gazetę ....... tylko smoczek:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
uczył się bardzo szybko???
głos dawał po 1 godzinie nauki:loveu: FAJNY BYŁ:loveu:

Link to comment
Share on other sites

W Poznaniu to byly i pokazy i zawody. Te psy z zawodow byly znakomite - w koncu to byly mistrzostwa swiata. Co do borderow - nie wszystkie maja taka wspaniala psychike, jak te z zawodow. Musialabys sie dobrze rozejrzec, zanim takiego super - fajnego psa znajdziesz. Inny problem - bordery to pracoholicy. MUSZA pracowac, albo wariuja. I nie da sie psu powiedziec- dzis nie pracujemy, bo nie mam czasu. Taki pies musi swoja porcje pracy dostac i kropka.
Oczywiscie - mozesz zawczasu znalezc dobrego trenera i od samego poczatku pracowac z psem pod jego kierunkiem.
Osobiscie nie mam pojecia, jak sie szkoli bordery, nigdy z nimi nie mialam doczynienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='@NUL@']Spodobały mi sie w Poznaniu pokazy i postanowiłam kupic sobie borderka, [/quote]

Sam borderek zawodow nie wygra, tak jak sam kliker nie wyszkoli psa. Border to BARDZO trudny pies do pracy; Bardzo wrazliwy, uwazny na najmniejszy ruch przewodnika i potworny pracoholik. To nie ma nic wsolnego z wybieganiem psa, ani treningiem husky. Border MUSI pracowac i to przede wszystkim intelektualnie i w bardzo scislej wspolpracy z czlowiekiem. I to codziennie. To pies dla doswiadczonych przewodnikow.
M+S

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuncewmr']Sam borderek zawodow nie wygra, tak jak sam kliker nie wyszkoli psa. Border to BARDZO trudny pies do pracy; Bardzo wrazliwy, uwazny na najmniejszy ruch przewodnika i potworny pracoholik. To nie ma nic wsolnego z wybieganiem psa, ani treningiem husky. Border MUSI pracowac i to przede wszystkim intelektualnie i w bardzo scislej wspolpracy z czlowiekiem. I to codziennie. To pies dla doswiadczonych przewodnikow.
M+S[/quote]
TO CO MI RADZISZ???
Inną rasę, czy wogóle dać sobie spokój???
Ile dziennie trzeba poświęcić czasu na pracę z psem???
Pisałam, że planuję kupno psa dopiero wtedy, kiedy posiędę wiedzę na temat szkolenia i poobserwuje prace innych , bez tego nie pokuszę sie o szczeniaka- jestem odpowiedzialną osobą.
DLATEGO ZALOGOWAŁAM SIĘ NA DOGO- mam nadzieje tu uzyskać wszystkie potrzebne mi informacje.
Czy mogę prosić o podsunięcię mi jakiejś lektury (gdzie ja zdobyć) ew, linków do potrzebnych mi informacji:loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie nie rezygnuj z posiadania psa, szkolenia go i startow. Mysle jednak, ze powinnas wybierac psa pod katem wlasnych upodoban, a nie jego przydatnosci do danego sportu. Co bedzie, jezeli z tych czy innych powodow pies nie bedzie mogl startowac? Pies to 'inwestycja' na kilkanascie lat i powinien naprawde byc dobierany ze wzgledu na jego psychiczne i fizyczne predyspozycje rasowe. W obedience moze startowac pies kazdej rasy.
Boje sie, ze nastanie moda na bordery i za rok dwa bedziemy w schroniskach mieli tyle borderow co teraz np husky, bo husky to tez nie pies dla kazdego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='@NUL@']TO CO MI RADZISZ???
DLATEGO ZALOGOWAŁAM SIĘ NA DOGO- mam nadzieje tu uzyskać wszystkie potrzebne mi informacje.
Czy mogę prosić o podsunięcię mi jakiejś lektury (gdzie ja zdobyć) ew, linków do potrzebnych mi informacji:loveu: :loveu: :loveu:[/quote]
Na polskim rynku ukazaly sie 2 ksiazki Szwedki Inki Sjosten - "Posluszenstwo na codzien" oraz "Obedience- trening posluszenstwa".
Obie w przystepny sposob tlumacza jak szkolic psa -krok po kroku.
Ze stron dyskusyjnych polecam jeszcze forum PSY SPORTOWE.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuncewmr']Absolutnie nie rezygnuj z posiadania psa, szkolenia go i startow. Mysle jednak, ze powinnas wybierac psa pod katem wlasnych upodoban, a nie jego przydatnosci do danego sportu. Co bedzie, jezeli z tych czy innych powodow pies nie bedzie mogl startowac? Pies to 'inwestycja' na kilkanascie lat i powinien naprawde byc dobierany ze wzgledu na jego psychiczne i fizyczne predyspozycje rasowe. W obedience moze startowac pies kazdej rasy.
Boje sie, ze nastanie moda na bordery i za rok dwa bedziemy w schroniskach mieli tyle borderow co teraz np husky, bo husky to tez nie pies dla kazdego[/quote]
Rzeczywiście , masz rację. W MOIM PSIE był taki tytuł "OFIARA SWOJEJ URODY"- o HUSKYCH, tak też może być z BC. Może wtedy, kiedy ja będę mogła juz kupić szczeniaka, będzie zatrzęsienie miotów i tragedia gotowa- muszę to przemyśleć!

[quote name='Basia i V']Na polskim rynku ukazaly sie 2 ksiazki Szwedki Inki Sjosten - "Posluszenstwo na codzien" oraz "Obedience- trening posluszenstwa".
Obie w przystepny sposob tlumacza jak szkolic psa -krok po kroku.
Ze stron dyskusyjnych polecam jeszcze forum PSY SPORTOWE.[/quote]
Dziękuję za info!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Magdalenka,

jesli chodzi o kwadrat:

wejdź na [URL="http://www.aki.pl"]www.aki.pl[/URL]

- tam odszukaj zakłądkę "Misia", a w filmach Misi znajdź "kwadrat" - to są początkowe etapy uczenia psa co to w ogóle znaczy kwadrat.

Potem idź do "Gutka" ("kwadrat") - to etap "środkowy"

- a potem "Tybet" - "kwadrat" - to już niemal koniec :lol:

Żeby obejrzeć filmy, musisz ściągnąć (bezpłatne) kodeki ktorych nazwy są umieszczone drobnym drukiem nad każdym ćwiczącym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...