Jump to content
Dogomania

Uwaga! Myxo w toruniu ! ! !


Blacky87
 Share

Recommended Posts

W Toruniu na 99% mamy wirusa myxomatozy, bardzo proszę wszystkich właścicieli królików z Torunia, Bydgoszczy, Gdańska (skąd zarażony królik przyjechał do jednego ze sklepów zoologicznych w Toruniu) i okolic tych miast o natychmiastowe zaszczepienie swoich królików a także o przekazanie tej informacji dalej w celu uniknięcia kolejnych zarażeń.

Myksomatoza (myxomatosis) do niedawna była objęta obowiązkiem zwalczania (co wiązało się z zabiciem chorych zwierząt), teraz należy do grupy chorób podlegających obowiązkowi rejestracji. Myksomatoza jest przenoszona głównie przez owady kłujące (komary, pchły). Przy bliskim kontakcie możliwe jest także zakażenie bezpośrednie. [B]Pamiętaj- myksomatoza to groźna choroba, która zwykle zabija królika![/B]

Link to comment
Share on other sites

Najprawdopodobniej zarażony królik, którego niestety nie udało się uratować przyjechał z giełdy w Łodzi, na której zaopatruje się wiele sklepów zoologicznych. Zagrożone są wszystkie zwierzęta, które miały z nim bezpośredni kontakt, a więc najprawdopodobniej uszaki w całej Polsce. [b]Koniecznie zaszczepcie swoje króliki![/b]

Pamiętajcie, że do niedawna myxo była chorobą zwalczaną z urzędu. Teraz tak nie jest (podlega tylko obowiązkowej rejestracji), ale to ciągle śmiertelnie niebezpieczna choroba!

Link to comment
Share on other sites

ja mieszkam na Osowej Górze,w Bydgoszczy,ale króliczka kupiłam 30 lipca 2010r,nigdzie indziej z nim nie wyjeżdżamy,króliś nie miał styczności z żadnymi królikami(no chyba,że w sklepie zoologicznym gdy go kupowaliśmy-miał 6 tygodni,więc niewiele królików zdążył poznać).Czy też jest konieczne szczepienie?Teraz?Nie zamierzamy nigdzie królika zabierać ani też dopuszczać(bo to samiczka)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...