Jump to content
Dogomania

KrakVet - kandydat na maj wybrany, głosujemy na schronisko w Radomiu!


Lemoniada

Twój kandydat na maj, to:  

303 members have voted

  1. 1. Twój kandydat na maj, to:

    • Schronisko w Kruszewie koło Ostrołęki
      1
    • Schronisko w Radomiu
      159
    • Schronisko w Tomaszowie Mazowieckim
      118
    • Fundacja Adopcje Malamutów
      27


Recommended Posts

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mariamc']Tylko czemu mylicie RADOM z RADOMSKIEM ???

Czy to mnie się myli?[/QUOTE]

[B]Radomsko[/B] wycofalo sie z ankiety bo dzieki mobilizacji dogo i nie tylko otrzymali ogromne wsparcie (zeby nie sklamac cos ponad 1700kg karmy)
[B]Radom[/B] ma pod soba prawie 700 psow...

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy - a nawet bardzo....

[IMG]http://i1100.photobucket.com/albums/g420/bezdomneradom10/szczylowate%20-%20maj/DSC09863.jpg[/IMG]

do ilości psów, kt podałam 657 nie są wliczone szczeniaki...
bo za szybko schodzą aby je w ewide dopisywac - mają swój rejestr..jak uda im sie przeżyc trafiają do tej magicznej 700setki

[IMG]http://i1100.photobucket.com/albums/g420/bezdomneradom10/szczylowate%20-%20maj/DSC09868.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaja i Aza']A dlaczego w Radomiu nie pobieracie oplat adopcyjnych? Ja mysle, ze jak ktos naprawde chce psa zaadoptowac, to zrozumie dlaczego jest taka oplata.[/QUOTE]
jak ktoś chce to da...tak ajest plityka TOZU - nie moja...

bo większość ludzi nie daje
Ci co mogą dać są tak zaoferowani psem, ze zapominaja

WSZYSTKIE psy oddawane do adopcji - nie szczeniaki - są kastrowane i sterlizowane
dodatkowo Schronisko bierze udział w Akcji sterylizacji
sterylkują nawet "ludzkie" suki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaja i Aza']A dlaczego w Radomiu nie pobieracie oplat adopcyjnych? Ja mysle, ze jak ktos naprawde chce psa zaadoptowac, to zrozumie dlaczego jest taka oplata.[/QUOTE]

w Tomaszowie tez chyba nie pobiera sie oplat?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chita']w Tomaszowie tez chyba nie pobiera sie oplat?[/QUOTE]

piszą, ze nie

kij ma dwa konce...
jak człowiek zapłaci za psa to go bardziej szanuje...
ale jak sie ma 2 x wiecej psów niz miejsc..psy młode schodza jak muchy
to się rezygnuje z opłat - bo społeczenstwo mamy jakie mamy
ludzie myślą, ze jak płacą podatek, a z tego idzie na schron to im sie nalezy
i tak pewnie 40 procent mysli
40 procent adoptujacych moze dac, ale zaoferowani adopcją zapominają...
za 20 przyjdzie po psa do budy - bo sąsiad powiedział żeby na giełde nie jechac - tylko do schronu...bo tam sa za darmo

na szczęście - w schronie jakos monitorują adopcje - Kasia jeździ na poadopcyjne do ludzi co biora psa do budy..do astów.. i do domów, kt są asertywne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chita']w Tomaszowie tez chyba nie pobiera sie oplat?[/QUOTE]

Schronisko nie pobiera opłat ani za adopcje, ani za oddanie psa do schronu.
U nas też pracownicy zostają po godzinach, a Pani Prezes, np. wczoraj siedziała do 1.00 w nocy z krwawiącą sunią ze znikomą krzepliwością krwi, a dzisiaj przyjechała już koło 6.00. Ale ja nie zamierzam się licytować, kto sie bardziej poświęca, bo każdy pomaga jak może czy w naszym schronie czy w Radomiu.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo by nam się ta karma przydała w Tomaszowie, tak jak pisaliśmy mamy tylko 17 tys. na utrzymanie psów, zapłatę pracownikom i porobienie opłat.
Dodam, że przez 40 dni od przejęcia schroniska utrzymywaliśmy schronisko bez pieniędzy.
Pod długiej walce wygralismy jako TOZ prowadzenie schroniska. Dopiero wczoraj wpłynęła pierwsza transza z Urzędu Miasta i nie wieny na co to wystarczy.
Przejęliśmy zdewastowane schronisko. Bez misek, bez karmy, z połamanymi budami.
Staramy się je uporządkować. Wolontariusze na równi z pracownikami sprzątają, malują.
Brak nam farb, betonu na wylewki do boksów. Brak drewna na budy.
Ale psy przez te 40 dni nei były głodne, więc jeśli Radom potrzebuje bardziej karmy to my przez kolejnych 40 i 80 dni psy utrzymamy.
Zaczynalismy od zera, ze 150 psami, więc damy rade i dalej.

Aha. Opłat nie pobieramy, za starego zarządcy były nawet wysokie, teraz ich nie ma. Psy są sterylizowane i czipowane, podpisujemy umowy adopcyjne, będziemy robić również wizyty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tula']PACZEK ja bardzo dobrze rozumiem, u Was jest cięzko, u nas jest ciężko, jest głosowanie które ktoś wygra...ale kiedy dogomaniaczka która bierze udział w wewnętrznej ankiecie pisze że i tak będzie potem głosowała jak chce i namawiała do tego innych, a Ty jej jeszcze za to dziękujesz to pytanie po co tu startujecie, skoro zasady dogo i tak Was nie interesują?[/QUOTE]

[B][I]ale to jest MÓJ glos i tylko mój, i nie jestem w jakiejś sekcie żeby glosować tak jak sbie to ktoś wybrał, bo mam swój mózg i będe się kierować tym co ja czuję i jak ja oceniam sytuację, a dogo nie będzie mi mówiło na kogo mam głosowac. głosuję w tej ankiecie TYLKO dlatego, bo wiem że mogę tym sposobem pomóc Tomaszowi,gdyby ich tutaj nie było nie głosowałabym na nikogo bo mnie takie zabawy nie kręcą, ale krakvet może być dla nich naprawdę ogromnym odciążeniem i kasę która miała iść na karmę mogliby przeznaczyć na inne rzeczy jak farby, beton czy deski, które są tam potrzebne na cito.
Dlatego jeśli nie wygrają na dogo to mój głos i tak pójdzie na nich w krakvecie i mam nadzieję, że Tomaszów się zbierze i jako miasto będzie też głosować na swoje schronisko.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy'][B]Głosujcie na Schronisko dla bezdomnych zwierząt w RADOMIU[/B] - plissssssssssssss

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/207503-KrakVet-pom%C3%B3%C5%BCcie-wy%C5%82oni%C4%87-kandydata-na-maj%21"][IMG]http://i1100.photobucket.com/albums/g420/bezdomneradom10/radom.jpg?t=1304951323[/IMG][/URL]

[B]DLACZEGO??[/B]
- wspierają wolontariat - mały, parę osób, ale pomagają - nie utrudniają
- wydają psy na domy tymczasowe bez problemów..bez opłat etc.
- pracownicy pomagają w adopcjach - udostępniają prywatne komórki do podawania w ogłoszeniach, pomagają w transporcie
- nie ma problemu z uzyskaniem informacji o psie
- adopcje są bezpłatne

- WSZYSTKIE psy są sterylizowane i kastrowane
- każdy pies dostaje szansę na życie - chyba, że jego stan zdrowia jest tak kiepski - to pomaga się mu odejść godnie...o każdego psa się walczy...
- nie ma niechcianych miotów w schronisku
- ślepe mioty są usypiane
- schronisko uczestniczy w AKCJI - STERYLIZACJI
- schronisko bezplatnie sterylizuje suki bezdomne, które są przysposobione przy działkach, blokach...
- domy są weryfikowane /nie ma czegoś takiego..przyszedł klient psa dostanie/ i w miarę mozliwości sprawdzane poadopcyjnie...

[B]NA CO MOZNA narzekać...[/B]
- na brak DOMÓW i osób, które przychodzą do schroniska z chęcią adopcji psa...
- na brak specjalistycznej karmy dla psów i szczeniaków...

[B]JUZ TERAZ SCHRONISKO ROBI ZAPASY NA ZIMĘ!!!jest zagrożenie, że będzie krucho z finansami...dlatego TERAZ JUŻ MYŚLI SIĘ O

Opowiem Wam pewną historię:
[/B]Pewna Pani przywiozła do schroniska Psa - lezal pare dni koło jej ogrodzenia - myslała, że wydobrzeje...dokarmiała go i poiła. Okazało się, ze pies nie wstaje. Podjęła decyzję, ze przywiezie go do schroniska aby go uspić...
W schronisku wet stwierdziła, ze pies doznał urazu i jest już staruszkiem. Pies wielkosci owczarka załatwiał się pod siebie, nie było z nim kontaktu. Dano mu szansę. Dostał kroplówki. BYŁO źle...wyznaczono termin eutanazji...ale nie przerwano kroplówek. Uśpienie przesunieto bo pies zaczął kontaktowac..ale nadal załatwiał sie pod siebie i nie wstawał. Unoszono go na trzymadle aby krązenie poruszyć...
Gdy już wszyscy pogodzili się z eutanazją - pies wstał!!!a tego samego dnia zadzwoniła ta Pani co go przywiozła z zapytaniem - "Jak ten Misiek jeszcze żyje to ja go wezmę na dozycie..." i teraz Misiek jest Miskiem...staruszkiem, ale przynajmniej pozna co to dobry człowiek...bo dostał szansę mimo przeciwności...[/QUOTE]

oddaje w tym miesiacu glos na schronisko, ktore DALO SZANSE TAKIEJ SCHOROWANEJ STARWINIE, to najlepiej swiadczy o ich pracy. Gratuluje i zycze dalszych sukcesow

Link to comment
Share on other sites

Czy mamy się licytować w smutnych zdjęciach? I w tym co robimy?
Przykład: nasz pani Prezes przyjeła do schroniska połamanego jamnika z Inowłodza, nie powinna, bo to gminny pies, znalazła mu dom tymczasowy i zapłaci za jego skomplikowaną operację z tych 17 tys.
Utrzymujemy 10-letniego mix-owczraka, bez szans na adopcje,
do 1 w nocy siedzi przy suce, która krwawiła po operacji,
chorego szczeniaka karmi strzykawką, walcząc o jego życie.

Co do zdjęć, mamy strasznie dużo tych zza krat, ale pokazujemy te ze spacerów, gdzie psy są szczęśliwe.
Chcecie zobaczyć warunki w szpitaliku? wystarczy wejść na wątek Tomaszowa.

W Tomaszowie rocznie usypiało sie około 100 psów! W 2006 około 300!
W tej chwili nie będzie uśpiony żaden, chyba, że choroba nie do wyleczenia i skróci to cierpienie psiakowi.

Dlaczego chce żeby Tomaszów dostał szansę?
[B]Po kierowniczka schroniska, prezes naszego TOZ-u siedzi tam kilkanaście godz. dziennie za darmo! Nie pobiera pensji za to.[/B]

Ale już nie chce mi się licytować.
[COLOR=red][B]
I o jakich zapasach na zime my mówimy? My zapasów nie mamy na tydzień naprzód. Weszliśmy do schroniska 1 kwietnia. Do schroniska gdzie było 150 psów i nie było ani grama, podkreślam ani grama karmy!

A nasi pracownicy? Przeliczcie sobie pensje 6 pracowników + ZUS, umowę z weterynarzem iz księgową. Policzcie opłaty za wodę i opał. I zobaczycie ile z tych 17 tys. starczy na jedzenie dla psów.

[COLOR=black]Radom jak widzę ma przenośny kojec dla szczeniaków, my nie mamy dobrych bud na zimę, co mówić o kojcu. W szpitaliku cieknie woda, brak jest ogrzewania, pokój weterynarza to stół i stara lampa.
brak nam węży, wiader, pojemników na żywność.
Mamy świetny wolontariat, wspaniałą kierowniczkę i pracowników co po godz. malują schronisko za darmo. I trochę nadziei na pomoc z dogomanii, ale jak widzę złudnej nieco.[/COLOR]
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nie Kamila ja jestem rozgoryczona, bo jak walczyliśmy w styczniu z nadzorca schroniska, bo padały masowo psy, jak umieściliśmy apel na dogomanii o pomoc, to nikt nam nie pomógł.
Radom może się żalić my nie?
Teraz jak mamy szansę też się okazuje, ze nie dostaniemy tej pomocy.
Może nam pomożecie jak już wojewódzki lekarz zamknie schronisko, bo taki ma zamiar? ze względu na warunki? Wtedy pewnie dogomania znajdzie domy dla 150 psów i dla reszty bezdomnych psów z miasta.
Tuwątek pomocowy
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/203756-APEL-O-POMOC%21-Przej%C4%99li%C5%9Bmy-zdewastowane-schronisko-brakuje-prawie-wszystkiego"]http://www.dogomania.pl/threads/203756-APEL-O-POMOC!-Przej%C4%99li%C5%9Bmy-zdewastowane-schronisko-brakuje-prawie-wszystkiego[/URL]!
Takie przejęliśmy schronisko.
[URL="http://img153.imageshack.us/i/p1160435.jpg/"][IMG]http://img153.imageshack.us/img153/7185/p1160435.jpg[/IMG][/URL]
[IMG]http://nl.fotoalbum.eu/images1/200912/121996/397512/00000022.jpg[/IMG]
[IMG]http://nl.fotoalbum.eu/images1/200912/121996/394191/00000014.jpg[/IMG]
[IMG]http://nl.fotoalbum.eu/images1/200912/121996/394191/00000031.jpg[/IMG][FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=5][COLOR=darkred]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][URL="http://www.facebook.com/photo.php?pid=643656&id=203103946376771"][IMG]http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/215473_203222359698263_203103946376771_643665_7404617_n.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

na ten apel nie odpowiedział nikt...
[IMG]http://img341.imageshack.us/img341/1508/11214.jpg[/IMG]
On pierwszy umierał w męczarniach ...

Nazywam się Mieczysława Goździk i jestem prezesem Tomaszowskiego Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Piszę do Panstwa list, bo jesteście moją jedyną szansą na ukrócenie hegemonii pewnego człowieka. Jest on doskonale kryty i ma „szerokie plecy „ wsród lokalnej władzy . Błagam wręcz o zwrócenie uwagi na naszą sprawę, gdyż czas ucieka a konsekwencje czynów owego Pana są coraz poważniejsze.
Sprawa dotyczy prowadzenia przez pana Grzegorza Woskowskiego lokalnego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Od kilku lat , ja i moi poprzednicy, próbujemy walczyć o los przebywających tam zwierząt i wytykamy zaniedbania i oszustwa,których dopuszcza się ten człowiek. Ostatnio sprawa stała się bardzo poważna – zaczęły w schronisku umierac psy – powodem jest zanieczyszczone szczurzymi odchodami jedzenie,którym są karmione .
Człowiek ten zamiast zajmować się zwierzętami,na co otrzymuje pieniądze z Urzędu Miasta, zainteresowany jest tylko kasą,którą pobiera za ich sprzedaż.Bo trudno to nazwać adopcją.
. Chyba nie musze opowiadać, że bardziej kalkuluje się wydanie psa za przysłowiową „złotówkę” , zapewienie mu dobrego domu, opiekuna niż przetrzymywanie go latami w małym boksie.
Od osób, których niestety nie mogę ujawnić dowiedzieliśmy się, ze Pan i Jego małżonka uciekają się do szantażu i zamykania ust urzednikom.
Wkrótce ma się odbyć przetarg na prowadzenie schroniska, ale zasady przystapienia są tak sformuowane aby uniemozliwić udział innym (poza p WOSKOWSKIM )podmiotom .
Wolontariuszom i naszym członkom zabrania się od miesięcy wchodzenia na teren schroniska.Pewnie za dużo byśmy zobaczyli.Dlatego prosimy wszystkich o przyłączenie się do nas i wywieranie nacisków w celu definitywnego usunięcia oprawcy biednych i tak już udręczonych psów. Musimy krzyczeć w ich imieniu !. Niech śmierć sześciu psów nie będzie daremną ofiarą !.One prosiły o pomoc,a zarządca schroniska śmiał się,że są spokojne, bo zostały spacyfikowane przez współtowarzyszy z boksu. One po prostu umierały !.Ratujmy życie tych,które jeszcze ocalały !.Niech kat nie kreuje się na ofiarę.Ile przez lata umarło psów nie wiemy,nikt nie jest w stanie tego policzyć.Dlatego błagamy pomóżcie nam !.

Link to comment
Share on other sites

O te psy walczylismy i o nie walczymy dalej
[url]http://uwaga.tvn.pl/44420,wideo,241216,czy_tak_powinny_wygladac_schroniska_dla_zwierzat,czy_tak_powinny_wygladac_schroniska_dla_zwierzat,reportaz.html[/url]

Obejrzyjcie reportaż jakie przejeliśmy schronisko i z czym walczyliśmy. Po tym reportazu zaczeły sie kontrole, wcześniej nikt o jego zamknięciu nie mówił, teraz owszem

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, znowu się zrobi niesympatycznie. Wszyscy mamy wspólny cel, wszędzie jest cholernie ciężko. Musimy robić tak, żeby nie odczuwać niechęci po ankietach do pewnych osób.
Po przegranej Radomska, dostało ono mega wsparcie z różnych for etc. musimy się wspierać, bo kto jak nie my? My kochamy zwierzęta, my dla nich poświęcamy masę życia, własnych pieniędzy itd. A zaczynają sie wojny między sobą. To jest najgorzej wkurzające w tych ankietach.

i cholera pierwszy raz od kilku lat nie wiem na kogo głosować.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Bardzo nam szkoda Tomaszowa...Te rozwalające się budy..Zamkną te schronisko jak tak dalej pójdzie..
A może zastosować zasadę z miau i tak jak oni mieć,,sreberko,,..Poprostu dla drugiego miejsca na forum zbierać pieniądze?
Czy jest możliwość,że i Radom stanie przed możliwością zamknięcia jeśli nie dostanie tej karmy?Bo przecież krakvet nie daje pieniędzy tylko karmę..
Tak głośno myślę..
I żeby było jasne-nie czepiamy się Radomia-szukamy wyjścia z sytacji..Te fotki z Tomaszowa straszne..
I w przypadku wygrania ankiety przez Radom nie będziemy brać udziału w głosowaniu na krakvecie-trudno jest bowiem głosować wbrew własnym przekonaniom..No jak Boga kocham nie mogę głosować wbrew własnym przekonaniom..
Sorry.
E/W

Link to comment
Share on other sites

Ja nie chce się kłócić, zauważcie ze bardzo długo nie pisaliśmy nic pod ankieta o sobie. Ale jeśli inni to robią to nie pisanie to przegrana.
Sądziłam, ze pod ankietą nie prowadzimy reklamy schroniska. Zajrzałam wczoraj
Czy napisanie teraz w jakiej jesteśmy sytuacji to kłótnia ?
Przez kilka lat wyciągaliśmy psy którym groziło uśpienie, do dzisiaj utrzymujemy je w hotelach.
Teraz chcemy zwyczajnie przetrwać rok przez który prowadzimy schronisko, co będzie potem nie wiem...
Jeśli nie pokażemy że dajemy sobie radę, Urząd Miasta przyjmie znów byłego zarządcę.

Link to comment
Share on other sites

Ocelot, gdzie się reklamujecie? Z kim współpracujecie? Skąd macie pomoc?
Jak nie chcesz tu, może być na maila [email][email protected][/email]. Dogo nie pomoże Wam udowodnić, że się da.. A ja wiem, na ile nam w Sando starczyło karmy.. a mamy psów kilka razy mniej.
17tys. to są śmieszne pieniądze :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...