Jump to content
Dogomania

KrakVet - kandydat na maj wybrany, głosujemy na schronisko w Radomiu!


Lemoniada

Twój kandydat na maj, to:  

303 members have voted

  1. 1. Twój kandydat na maj, to:

    • Schronisko w Kruszewie koło Ostrołęki
      1
    • Schronisko w Radomiu
      159
    • Schronisko w Tomaszowie Mazowieckim
      118
    • Fundacja Adopcje Malamutów
      27


Recommended Posts

Guest Elżbieta481

Z tego co swego czasu czytałam o schronisku w Tomaszowie problem tkwi w tym,że nie mają pomocy.Przejęli schron po złym zarządcy i teraz próbują dżwignąć je z dewastacji..Organizacjom prozwierzęcym czy poprostu zwierzolubom jest w takiej sytuacji trudniej udowodnić,że można..Im się patrzy na ręce-ze złośliwą satysfakcją niechętni włodarze przyjmują ich ew.trudności..Jakże bedzie rozkosznie jak się nie uda nie?Jak się ucieszą władze Tomaszowa..Kolejne schronisko,które zamkną,a psy?Cóz trafią do schronu p.Harłacza,bo w Polsce się nie planuje zakładania nowych schronów tylko zamknąc nie?Najłatwiej..
Jak Wam pomóc?Diabli nadali to wszystko..
E/W

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='waldi481']Bardzo nam szkoda Tomaszowa...Te rozwalające się budy..Zamkną te schronisko jak tak dalej pójdzie..
A może zastosować zasadę z miau i tak jak oni mieć,,sreberko,,..Poprostu dla drugiego miejsca na forum zbierać pieniądze?
Czy jest możliwość,że i Radom stanie przed możliwością zamknięcia jeśli nie dostanie tej karmy?Bo przecież krakvet nie daje pieniędzy tylko karmę..
Tak głośno myślę..
I żeby było jasne-nie czepiamy się Radomia-szukamy wyjścia z sytacji..Te fotki z Tomaszowa straszne..
I w przypadku wygrania ankiety przez Radom nie będziemy brać udziału w głosowaniu na krakvecie-trudno jest bowiem głosować wbrew własnym przekonaniom..No jak Boga kocham nie mogę głosować wbrew własnym przekonaniom..
Sorry.
E/W[/QUOTE]
Następna mądra. To po co się tu wypowiadasz, głosuj sobie na Tomaszów, skoro pomoc dla psów (z Radomia, czy skądkolwiek) jest wbrew Twoim przekonaniom.

Ja oddałam głos dla Tomaszowa, choć w tej chwili już widzę, że sonda przestała mieć sens. Koalicja to była próba zjednoczenia, nie widzę tego, mam tylko nadzieję, że będziemy pomagać Miau.

Link to comment
Share on other sites

Owszem patrzą nam na ręce bardzo. Mieliśmy juz kilka kontroli. Mamy sporo przyjaciół, ale również sporo wrogów. Paradoksalnie kilku wolontariuszy sie od nas odwróciło.
Dostaliśmy sporo pomocy od mieszkańców miasta, ludzie przynosili po 2 woreczki ryżu np.
Psy nie są głodne.
Bardzo nam pomogła Fundacja labradorów w potrzebie - 200 kg karmy, Vagabunds Pets z Holandii i Fioletowy pies. Przywieźli nam karmę, taczkę, klatkę dla psów.
Ostatnio dostali kilkadziesiąt kg mięsa.
psy nie są głodne. Ale boimy się że ten zryw pomocy mieszkańców minie.

Aha. Budy są już naprawione. To właśnie te nadgodziny pracowników i wolontariuszy. Marzy nam się wymiana na nowe, ale...

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Nie wiem czy jestem madra czy nie i daruj sobie takie uwagi.Uczciwie napisałam co myślę i sadzę,że nie jest to karalne.
Mam zamilknąć?Wtedy będzie dobrze?
OK.Już nic nie mówię.
Powodzenia
EOT
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Zreszta to głosowanie już przegraliśmy.
Za dwa miesiące nie będziemy już chyba brać udziału. Zawsze pojawi sie inne schronisko w potrzebie, z większą możliwością przebicia, a emocje i nadzieje związane z tym głosowaniem są bardzo wyczerpujące.

Pomóżcie nam ogłaszać nasze psy, żeby znalazły domy, to nam pomoże. Podstawowy zarzut, że zapsimy schronisko. Były zarządca usypiał 100 psów rocznie, kolejnych 100 psów z ulicy nie przyjmował, my tak nie zrobimy.
Zdążyliśmy przyjąć 40 psów jeszcze wałęsających się od zimy.
Wadoptowalismy 50, ale to był zryw mieszkańców, który minie.

Link to comment
Share on other sites

Kontrole są w Tomaszowie i będą cały czas. Jedna była w ostatni poniedziałek, ale wet stwierdził, że wszystko w porządku, więc następna kontrola będzie jutro. 40 dni schron nie miał pieniędzy, teraz dostał przelew za kwiecień, pieniądze za maj zostaną wysłane w połowie czerwca. A oprócz normalnych wydatków, należało przeprowadzić deratyzację (1000 zł), wyczyścić zatkaną kanalizację (256 zł) i wiele innych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Nie wiem czy jestem madra czy nie i daruj sobie takie uwagi.Uczciwie napisałam co myślę i sadzę,że nie jest to karalne.
Mam zamilknąć?Wtedy będzie dobrze?
OK.Już nic nie mówię.
Powodzenia
EOT
Elżbieta[/QUOTE]
Nie bierz do głowy tu chodzi o psy zawsze znajdą się ludzie którzy takie głosowani potraktują jak konkurs.
Niektórzy nie dorośli by CHCIEć racjonalnie oceniać sytuację zwierząt.Nie milcz ja też jestem rozgoryczony ale Twoja rozsądna ocena sytuacji mnie zbudowała.

Link to comment
Share on other sites

w kwesti wyjasnienia...
zapas karmy na zimę jest robiony po to, że od października - przy takim współczynniku PRZYJĘĆ NOWYCH PSOW /wiekszość to kosztowne przypadki, któe trzeba leczyć,a to kosztuje / - może zabraknąć karmy /dawka żywieniowa znacznie się zmniejszy i trzeba bedzie wprowadzić jeden dzień głodówki może/....
a zima to nie lato...latem psy polecą na "cienkiej" karmie...a zimą jak boksy beda nieogrzewane /bo pieniędzy nie będzie/ to psy muszą miec energię....

grudzień/styczeń w schronie przewinęlo się ok 90 szczeniaków - wiecie ile przezyło? padaly jak muchy...
a teraz szaleje krwotoczne zapalenie jelit - od czego od tego, że psiaki jedzą kluchy...bo trzeba oszczędzać, a głodne chodzic nie mogą
to 700 psów
a schronisko jest przygotowane na 300 /i za tyle płaci Miasto/
[B]
RÓZNICA JEST taka, ze przy ok 200 psach - przy dobrej promocji można znaleźć sponsorów i cokolwiek w miski wsadzić...
a jak się ma psow 700 to trzeba myśleć za wczasu - bo psy glodne to zagryzienia na boksach /a boksy bytowe w Radomiu to ok 10 psów na małej przestrzeni/[/B]

reasumując - KAŻDE SCHRONISKO potrzebuje pomocy bo ZAWSZE pieniędzy będzie za mało...

Link to comment
Share on other sites

Zagryzienia psów, chore szczeniaki to rzeczywistość w każdym schronisku, choć nam przez półtora miesiąca udało się uniknąć zagryzień.
Szczeniaki też nam chorują. Pewnie przy 150 psach jest nam łatwiej zauważyć, że psy się ze sobą nie zgadzają, że walczą.
łatwiej nam strzykawka karmić chore szczeniaki, ale miewamy ich i po 20, i po 30. 3 nie uratowaliśmy.

Powtarzam ja tylko napisałam jaka jest u nas sytuacja. Żeby był jasny obraz.
Jeśli chodzi o sponsorów, chyba się mylisz, że nam łatwiej. Tu chyba chodzi o to czy potencjalny sponsor lubi zwierzęta, czy ma je gdzieś, a nie od ilości.

na suchej karmie cały czas psów nie trzymamy, gotujemy im. Tak jest taniej, a i psy chętniej gotowane jedzą.
Ale czasami sucha się bardzo przydaje.

czynnik przyjęć... my przez miesiąc przyjęliśmy 40 to wychodzi nam na koniec roku 150 + 320 = 470.
Choc ja zakładam, że nie będzie tak źle:)zabraliśmy te wałęsające się od miesięcy, więc przy adopcjach powinno być dobrze, przynajmniej mam nadzieję, ze przepełnienia nie będzie.
U nas są takie warunki, ze przy braku przepełnienia psy siedzą po 4, 5 w boksach.

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Dziękujemy za glosy na Tomaszów!
Wiadomo, że każdy potrzebuje pomocy, ale wystarczy troche poczytać na jednym wątku i troszkę na drugim i można gołym okiem zobaczyć zasadniczą różnicę a zarazem to, że Tomaszów jest w większej potrzebie, bo oni zaczynają od zera.
Każdy głosuje tak jak mu sumienie podpowiada.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

obydwa schrony maja watki do ktorych linki sa bodajze w pierwszym poscie,niech kazdy wejdzie, poczyta i dokona sam wyboru... po co ta licytacja gdzie gorzej...

Radomsko przegralo z Toruniem dwa miesiace temu a dzieki wielu dobrym ludziom otrzymalo 1700kg karmy, co jest dowodem ze KV to nie wszystko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chita']obydwa schrony maja watki do ktorych linki sa bodajze w pierwszym poscie,niech kazdy wejdzie, poczyta i dokona sam wyboru... po co ta licytacja gdzie gorzej...

Radomsko przegralo z Toruniem dwa miesiace temu a dzieki wielu dobrym ludziom otrzymalo 1700kg karmy, co jest dowodem ze KV to nie wszystko[/QUOTE]
Ale my sie nie licytujemy.
Zwyczajnie jak zauważyłam, że Radom pisze jak jest to my też zaczęliśmy. Zwyczajnie i po prostu.
jeśli jedno schronisko może lobbowac na swoją korzyść czemu drugie ma nie móc?
Bo co? Jesteśmy teraz nie fair?

Chodze do Tomaszowskiego schronu od 5 lat. wylałam morze łez wyciągając psy, widząc jak niektórych nie zdążyłam, bo się spóźniłam o dzień, czasami jak w przypadku Miśki o godzinę, zeby mogła godnie odejść. na moich rękach padały szczeniaki, woziłam w zimę jednego po Tomaszowie szukając weterynarza, więc teraz jak jest naprawdę schronisko prowadzone sercem tym bardziej chcę pomów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87']Oczywiscie - Tomaszów.[/QUOTE]
Dziekuję:)

A tu wątek naszego schroniska prowadzony od 2009 roku. Mozna poczytać co robilismy wcześniej.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/173025-Tomasz%C3%B3w-Mazowiecki-b%C5%82aga-o-wsparcie-w-kilka-os%C3%B3b-nie-daj%C4%85-rady!!!HELP-HELP[/url]!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...