Jump to content
Dogomania

niedowład tylnych kończyn


rooner

Recommended Posts

Proszę o pomoc!!!
jestem z Krakowa - szukam dobrego weterynarza.
Mój pies ma 7,5 roku.
W zeszłym roku zaczęło mu zarzucać tyłem, zaczął rozkraczać nogi i włóczyć je.
Prześwietlenie wg. lekarza nie wykazało zmian negatywnych a problem miał być natury "neurologicznej". Dostał nivalin - pomogło na prawie rok. Tzn - nie biegał jak dawniej ale przynajmniej w miarę normalnie chodził.
Ostatnio problemy wróciły. Od wczoraj mimo tego, że dostał steryd, nie jest w stanie sam chodzić i wynoszę go na pole. Nivalin mimo, że od 2 tygodni znów bierze - tym razem nie pomaga. Nie wiem co mam dalej robić.
Poradzcie cos, gdzie jeszcze podejść po konsultację w leczeniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam. Mysle ze wiem co dolega twojemu psiakowi. Nie jestem wetem, a tylko technikiem weterynaryjnym, wiec nie traktuj tego co napisze jako diagnoze. Mysle ze twoj pies cierpi na Degenerative Myleopathy, co oznacza degeneracje rdzenia kregowego. Niestety jest to choroba nieuleczalna i z czasem (najczesciej ujawnia sie u psow w starszym wieku 6 i wiecej lat - niekiedy nawet po 5 roku zycia) doprowadzi do calkowitego paralizu. Objawia sie kulawizna, problemem z koordynacja ruchu tylnych lap, zarzucaniem zadem (jakby byl pijany). Jak napisalam wczesniej, jest to choroba nieuleczalna i tylko na krotki okres czasu, leki przynosza ulge. Jak powiedzial twoj wet, to jest problem neurologiczny i co musisz wiedziec dziedziczny. Wielu nieuczciwych hodowcow nie wyklucza z hodowli psow ktore sa nosicielami tego schorzenia, czesto nawet nie testuja swoich psow pod tym katem, szczegolnie w Polsce. Wystarczy zwykly test krwi, ktory ujawni czy pies jest nosicielem genu DM (degenerative myleopathy). Proponuje znalezc dobrego psiego neurologa, ktory chociaz na jakis czas ulzy psu w cierpieniu. Niestety przygotuj sie na wszystko.
Zycze wszystkiego najlepszego i oby moje przypuszczenia okazaly sie mylne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...