Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Wie czego chce:diabloti:a pańcia niedobra nie dała to... Ale moment- on poznał zieloną bluzę? Przecież psy niby kolorów nie rozpoznają- kolejny dowód że to nieprawda- mój Paco jak ktoś w czerwonej kurtce idzie to strasznie się drze- chyba ma złe wspomnienia?

Poważnie jesteś zalogowana na forum szafa.pl?:razz:Bo ja tak...
A teraz leżę od wczoraj w domu i normalnie umieram- mam astmę i codziennie ataki, po których przez resztę dnia czuję się do d**y. Już mam tego dość:placz:, nie mam siły z domu wyjść!:-(:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuchajcie, znalazłam stafficzkę na Dogo...- biedna jest w schronisku, nie ma chipa ani tatuażu, ale na pierwszy rzut oka widać że to staffik! Proszę, zajrzyjcie, nieciekawa sytuacja :(
[URL="www.dogomania.pl/threads/206220-Lea-w-typie-bull-smutek-i-cierpienie!-Co-ze-mną-będzie..?-muszę-opuścić-schron"]www.dogomania.pl/threads/206220-Lea-w-typie-bull-smutek-i-cierpienie!-Co-ze-mną-będzie..?-muszę-opuścić-schron[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Arielka zaloguje sie, ale ostatnio moj net mi plata figle, wiec mam problem, zeby na dogomanie sie zalogowac...
co do bluzy to zawsze jak ja mam to pcha mi nochal do kieszeni...moze i rozpoznaje kolory :D
Jesli chodzi o Stafficzke to okropne, ze psy tej rasy juz trafiaja do schoronisk, niestety nie mam jak pomoc fizycznie, wiec wspieram duchowo, moge tylko wruzcic na facebook posta :D

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny- to jest dużo- [B]Alabamka [/B]zajrzała, [B]Wejherstaff [/B]założyła wątek na niebieskim... Może się uda pomóc suczynce- ofiarze pseudo (tak szczerze mówiąc zaczynam się martwić, czy nie zacznie się "moda" na staffiki- Ty, Alabamka, pewnie widziałaś w UK różne skutki takich eksperymentów... Mogłabyś kiedyś wyjść na miasto z aparatem i popstrykać psy z ojczyzny rasy? Ktoś to ostatnio robił, ale chcę więcej!!! (Naprawdę tu w Polsce jesteśmy ciekawi angielskich staffików).

Link to comment
Share on other sites

jak bede mogla to porobie pare zdjec, postaram sie spiknac sie z kilkoma wlascicielami psow, najczesciej je widze na miescie, jak jade samochodem, wiec nie zdaze pstrykac fotek, ale sie postaram :)
Wrzucilam tez post na NK wiec moze sie ktos zakocha :)

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję że do lipca schudnie te 3 kilo (ponoć już schudł trochę- nie widziałam go ze dwa tyg.)- chcę go wystawić na warszawskiej międzynarodówce- a przyjrzyj się- ma chłopak "tu i tam"... To z resztą nie jest najgorsze (wystawy-można bez nich żyć), martwię się o jego stawy- zauważyłam, że stawia łokcie do wewnątrz- jakby ciężko było mu utrzymać masę ciała :( . Tak więc Adiś na karmie weterynaryjnej jedzie i jest odchudzany (nie bardzo mu się to podoba, kilka pierwszych dni prosił o smaczka czy coś ale zakazałam:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']akurat to dzięki genom , po tatusiu tak dostał :)[/QUOTE]

Jeżeli tak- tego nie zmienię, chociaż u Tibby-ego nic takiego nie zauważyłam... Ale odchudzenie chyba w tym przypadku pomogłoby Adiemu normalnie stawiać łapki- może nie idealnie, ale nie byłyby tak obciążone?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arielka186']Jeżeli tak- tego nie zmienię, chociaż u Tibby-ego nic takiego nie zauważyłam... Ale odchudzenie chyba w tym przypadku pomogłoby Adiemu normalnie stawiać łapki- może nie idealnie, ale nie byłyby tak obciążone?[/QUOTE]
Przekazuje 3 złe cechy ten rep - łokcie , zapadnięty grzbiet i limfatyczność ( Adi oberwał również wsie 3) - mam sukę po nim w hodowli ;) no i obserwuje bacznie po nim szczeniaki .... taki mam fetysz :evil_lol: no i długie są , to 4 nie za dobra rzecz.

Odchudzić to podstawa , już Ci pisałam na innym forum - że otyłość , to nie tylko estetyka ... ale i uszczerbek na zdrowiu.
Takie ma geny , że nie wyżyłujesz go .. bo to typ limfatyczny

ale jak będzie tłusty , to zaraz siądą nadgarstki i grzbiet jeszcze bardziej się zapadnie ... pomijam łokcie

Głowa piękna :) jedyna typowa cecha po DENPOWER :) poobserwuj po nim psy i suki - się przekonasz , co przekazuje Tibby
Ja nie twierdzę że on sam z siebie jest zły ... bo nie jest , tylko coś w genach tak miesza , że powyższe z niego wyłazi w dzieciach ...

Niestety nie ma dostępu do fotek matki DENPOWERA ROMEO .. a szkoda , może to by coś rozjaśniło ...

Temat taki mi bliski , bo mam wnuczkę DENPOWER , zresztą dość spokrewnioną z Adim ... rodowodowo ... ona już jest lepsza i mniej zarażona tymi cechami , aczkolwiek nadal są - tu mam zagwozdkę , czym pokryć , by to wyplewić jeszcze bardziej ...
Na razie mamy to że nie jest limfatyczna i nie jest długa , ma inny typ głowy .. łokcie i lekkie zapadnięcie ... obecne ...

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc Romeo wd mnie to piękny pies- mocny-ale nie limfatyczny, w żadnym wypadku nie długi, ładna głowa... W ruchu nie miałam okazji go obserwować, ale taki chód jak ma Adi to typowe "podtrzymywanie brzucha"- był u mnie dość długo, szczuplutki- chodził zupełnie inaczej... Co do potomków Denpower Romeo- jest pies Umbro Senator, utytułowany i ogólnie podobający się - na zdjęciach wygląda dobrze, na żywo może i go widziałam, ale jeszcze kiedy nie byłam zainteresowana kryciem tym repkiem- jednak brzydkie psy zapamiętuję- nawet robię notki w katalogach- przy nim nic nie mam... Zapadniętego grzbietu również u Adiego nie zauważyłam. To że pies na zdjęciu wygląda na długiego, na co również zwróciłam uwagę- raczej kwestia złego robienia fotki- ja nie zauważyłam żeby był długi- a patrzyłam na to, bo bałam się o tę cechę, ale zupełnie po innym psie- bardziej ze strony Sirius.
Cóż, zobaczymy jak pies będzie się rozwijał- jest jeszcze młody, na pewno będzie mocny, ale odpowiednie żywienie i ruch mogą zdziałać wiele...:)

Link to comment
Share on other sites

Umbra znam :) widziałam / macałam , bywał u mnie często - Adi jest do niego wybitnie podobny - te same 4 cechy ....
No widzisz , a ja mam Sirius i to podobne korzenie co Ty i jakoś ani łokci do wewnątrz , ani zapadniętego grzbietu , jest krótki , wyżyłowany :) więc nie daj się wkręcać , że to Sirius .... już się dałaś z badaniami ....więc masz porównanie co do teorii i prawd.
No i mam sukę po DENPOWER Romeo :) temu mogę słowo wtrącić odnośnie przekazywania pewnych cech ... zresztą obserwuje to uważnie.

[url]http://i52.tinypic.com/20z8sva.jpg[/url]

jak on jest krótki , to ja jestem św antonina :) no ale każdy widzi to co chce widzieć :)

tu masz Umbro ... fotka mojego autorstwa , na moim podwórku robiona :)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/694/umbroivisasenator290720.jpg/][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/6254/umbroivisasenator290720.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Tzn moment- ja u Adiego- ani Sędzia- zapadniętego grzbietu nie zauważyliśmy...;)
Co do limfatycznej budowy- zobaczymy co będzie jak schudnie... Mnie najbardziej martwią łapy. A to zdjęcie Adiego lepiej oddające rzeczywiste proporcje- gdzie nie jest jeszcze gruby.
[IMG]http://i53.tinypic.com/243f41h.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Nie mnie oceniać psy- do asystentury dopiero się przymierzam, ale oto zdjęcia z rodowodu wspólnego dla naszych psów ze strony Chippendale Sirius:

[IMG]http://i53.tinypic.com/14w6erm.jpg[/IMG]
BEN Z Hambalek

Zdjęcia Assanty Sylw-Staff nie mam w tej chwili w komputerze- skąd inąd piękna suka;

[IMG]http://i55.tinypic.com/2qd2ygc.jpg[/IMG]
Tenacious ONEST OSCAR

[IMG]http://i51.tinypic.com/nbznl0.jpg[/IMG]
ATELLA Z Hambalek

[IMG]http://i54.tinypic.com/2djb24z.jpg[/IMG]
Takilla's TRIVAL PERSUIT

I jeszcze CONNY Miken CS, którego zdjęcia nie posiadam.

Link to comment
Share on other sites

no to jeszcze pooglądaj dzieci , wymienionych psów :)
ja nie będę się z Tobą przekomarzać , skąd Twój pies ma mankamenty - bo nie wiem co teraz udowadniasz
napisałam Ci , odnośnie łokci - genów nie oszukasz
a psy które mają ten sam problem , akurat Siriusów w rodowodach nie posiadają - UPSsssss

limfatyczność , nie polega na tłustości , ona po prostu jest - tak jak u ludzi , są pulchni ot tak i szczupli nawet jak tonę chleba dziennie jedzą - to jest genetyka ot co , organizm :) i siłownia nie pomoże na taki typ limfatyczny .... to takie typy i już.

Jak go odchudzisz , sama się przekonasz o czym Ci napisałam ....

a chodzi mi tak już po polskiemu , o żylastość , czyli masę mięśniową , taką beztreningową , naturalną , genetyczną

dwa to jakoś tak dziwnie tylko pijesz do Siriusa , że to jego wina ... Arielka składa się i z matki :) po to wymyślono rodowody , by sobie je oglądać ... i po Cekinie i po mamie Arielki były dzieci , te dzieci miały dzieci i fajne bardzo :) i nie ma problemu z łokciami :)

już Ci pisałam , nie dawaj sobie wmawiać ... już dałaś , o badaniu L2HGA

Link to comment
Share on other sites

Dziwnie odnoszę wrażenie, że pomyślałaś że ja za budowę Adiego (swoją drogą jakoś innym ten pies się podoba :)) "obwiniam" hodowlę Sirius- chyba się nie zrozumiałyśmy.Doświadczenie P.Jendrasiaka szanuję jako Hodowcy- i nie wiem po co bić tu pianę, jak nie ma z czego? Nie ma ideału staffika, a wspomniany długi tłów miał np Ben- dlatego wstawiłam jego zdjęcie, bo nasze psy mają go w rodowodach... A długi tłów był właśnie jedną z wad mojego psa wd Twojej "oceny".

"Po polskiemu" mi nie musisz pisać... dziwnie to odbieram:confused:

I jeszcze jedno- Orka Cekinem kryta była raz- skąd znasz potomstwo? Oprócz Ariel były jeszcze dwa szczeniaki, które- z tego co wiem- pojechały do Niemiec... Jeżeli masz z nimi (tzn z właścicielami) kontakt, bardzo ciekawa jestem jak wygląda Amanda- może miałabyś jej zdjęcie?

Aha- i nie zostałam "okłamana" przez właściciela Romeo- po prostu, mając na uwadze zdanie doświadczonych hodowców, którzy mi mówią że przez 20 lat nie spotkali się z tą chorobą- ja im wierzę! Nie było mowy o certyfikatach- to tak, żeby nie było niedomówień, nie chciałam poruszać i rozkręcać tego tematu- niejako jestem zmuszona wypowiedzieć się w czyimś imieniu, czego bardzo nie lubię. No ale już poznałam trochę polskie realia hodowli psów ;)
Swoje psy zamierzam tak czy inaczej przebadać- z czystej zapobiegliwości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...