Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vectra']Arielko , wystarczy pisemne zrzeczenie się psa , obecnego właściciela , którego nie trzeba zgłaszać do ZK [/QUOTE]
No właśnie o to chodzi... A zrzeczenie mamy- tzn wysłałam już kiedyś Natalii, więc wszystko powinno być OK. Chodzi mi tylko o jakieś (odpukać) awaryjne sytuacje- żeby wiadomo było że pies z tatuażem i chipem takim i takim (tam już jest zmiana właściciela, ale przy bałaganie w naszych krajowych bazach danych...) należy do Natalii.
Dziękujemy za podpowiedź :).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam wszystkich;-) Chciałam wrzucić kilka nowych fotek, ale nie mogę znaleźć kabelka od aparatu;-) Obiecuję, że jak tylko wpadnie mi w ręce to od razu biorę się za wstawianie;-)
Po kastracji Adiego widać już efekty i to spore, zaczęły się one pojawiać stopniowo jednak z dnia na dzień jest tylko lepiej... Jest dużo bardziej pozytywnie nastawiony do psów tzn. takich które są też do niego pozytywnie nastawione;-) Widać, że przyjmuje pozycję do zabawy, wcześniej tego nie było. Więcej śpi, ale jak tylko zachęci się go do zabawy to jest w pełni sił:D Nie znaczy terenu tylko wychodzimy i sika raz a porządnie... no i najważniejsze świetnie z nami współpracuje... na spacerach gdy tylko wypowie się jego imię wzrok wpatrzony jest we mnie;-) Więc teraz wiemy, że przyczyną Adiego zachowania były buzujące hormony.

Link to comment
Share on other sites

Odtworzę wam pewną sytuację za pomocą zdjęć:D Żałuję, że nie nagrałam filmiku. Nasypałam Adiemu jedzenie do miski, a o to reakcja Tosi i Adiego.


[IMG]http://i44.tinypic.com/ftmotk.jpg[/IMG]Chodź Adi, idziemy jeść.

[IMG]http://i40.tinypic.com/14wzrth.jpg[/IMG]Adi, mama zabroniła mi jeść z Twojej miski ( płacz Tosi). Adi spojrzał na nią podszedł polizał, Tosia się uspokoiła i tu kolejne zdjęcie.

[IMG]http://i42.tinypic.com/33y2yhx.jpg[/IMG] Od razu po tym jak Tosia przestała płakać, Adi spojrzał na mnie wzrokiem jak by chciał powiedzieć, już ją uspokoiłem:D

Dodam, że często są takie sytuację,a wyglądają komicznie;D A tutaj kilka jeszcze innych zdjęć;-)

[IMG]http://i44.tinypic.com/280peg6.jpg[/IMG] Znowu "mała Pani" zajęła mi moje miejsce. Wtedy Adi wstał i poszedł do Tosi pokoiku położyć na jej kanapie:D Chyba chciał się odwdzięczyć:D

[IMG]http://i43.tinypic.com/mt6y54.jpg[/IMG]Zabawa na całego.

[IMG]http://i41.tinypic.com/141jxaf.jpg[/IMG]

[IMG]http://i41.tinypic.com/29ctc93.jpg[/IMG] Kto wygra?:D

[IMG]http://i44.tinypic.com/2r7u8he.jpg[/IMG]Wpatrzony we mnie czy w smakołyk?:D

[IMG]http://i40.tinypic.com/dmz6lt.jpg[/IMG] Mój kochany pyszczek, uwielbia głaskanie.

Dodam jeszcze tylko do osób którym zdarzyło się we własnego psa zwątpić. Z Adim było ciężko mieliśmy już myśl o oddaniu, ale nie poddaliśmy się! Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy aby Adi mógł z nami zostać i jesteśmy z tego bardzo dumni. Ciężka prac + kastracja opłaciła się Adi jest z dnia na dzień coraz posłuszniejszy. Nie powiem, że nie ma swoich odbić i zdarza mu się jeszcze ogłuchnąć na to co mówimy, bo bym skłamała, ale chyba każdy pies musi od czasu do czasu musi się rozerwać:D

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia są cudne :loveu:, Tosia w kojcu Adiego :D rozbrajająca...:lol:
A Adi wygląda świetnie- waga idealna, ani za chudy, ani za gruby- piękny pies :). On ma nawet inne spojrzenie- spokojniejsze, odkąd jest wykastrowany- teraz już będzie tylko lepiej, a sama wiesz ile on potrafi dać miłości :).

Widzę że ukochana zabawka- ta fioletowo-zielona jest juz prawie zjedzona :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cisza, bo nic złego się nie dzieje;-) Teraz chciałam Adiemu zrobić jakieś fotki w plenerze, ale pogoda taka niekorzystna... Generalnie u nas wszystko jak najbardziej w porządku;-) Adi szczęśliwy coraz bardziej posłuszny;-) Ma kumpla za ścianą codziennie razem chodzą na spacery i świetnie się dogadują a jeszcze trzy miesiące temu nawet by mi do głowy nie przyszło, że Adi może mieć "przyjaciela". Fakt, faktem, że Rambo ma dopiero 4 miesiące i Adi zachowuje się trochę jak "tata", ale mam nadzieje, że pozostaną w przyjacielskich stosunkach nawet gdy Rambo dorośnie;-)

Link to comment
Share on other sites

Postaram sie złapać Natalię na "staffikowym" forum i poprosić o nowe fotki- sama jestem ciekawa jak ten wariat się zachowuje zimą... Miło że tak się interesujecie Adim :).

edit: :lol: Widzę, że już nie muszę "łapać Natalii" :lol: .
Pozdrowionka dla Was i "synusia" ;).

A z tym kolegą to aż w szoku jestem- tzn. Adi do 4-go m-ca, kiedy mieszkał u mnie, miał kontakt z innymi psiakami i ładnie się z nimi bawił. Później- u byłej opiekunki mieszkał z suczką ale na samce był cięty. Mam nadzieję, że chłopaki stworzą na tyle silną więź, że dojrzewanie Ramba jej nie rozerwie- ewentualnie wtedy będą musieli sobie ustalić na nowo hierarchię- to też zależy od charakteru Rambo :).

Edited by Vesper
Link to comment
Share on other sites

Napisałam , bo to nie jest kwestia "bo się ładnie bawił , a później ... "
tylko prawa psów są jakie są.
Ja mam teraz 3 samce :diabloti: 5 lat , 11 miesięcy i 8 miesięcy i jest póki co sielanka.Niemniej obserwuje chłopców.Co prawda gorsze są suki , ale chłopcy też mają pewne pomysły na życie i przyjaźnie.
Do 6 miesiąca , szczenięta mają specjalne prawa , w gromadzie psów , później zaczynają być traktowane bez ulgi ....

Link to comment
Share on other sites

U mnie Arielka (gdyby ktoś nie wiedział- matka Adiego ;)) do suk rozmiarowo małych jest OK- ale już większych od siebie nienawidzi... Wiem że to pewnie świadczy o jej braku pewności siebie, albo o tym, że tylko "szczylki" ma w domu... A co do tego, co napisała Vectra, niestety, zgadzam się w 100%. Mój najmłodszy chihuahua, 6-cio m-czny, ostatnio codziennie dostaje "łomot"- tzn zostaje pogoniony, a raz nawet chwycony za kark i odstawiony na bok przez Ariel- już nie pozwala mu wyjadać sobie z michy- co do tej pory tolerowała... Mały na razie nie wie o co chodzi, nagle stracił przywileje :roll:, strasznie histeryzuje. Staram się z jednej strony pozwolić psom na ustalenie hierarchii, a z drugiej muszę trochę chronić malucha, żeby zbyt dosadnie Pako z Arielą mu nie pokazały... Jak na razie jest OK :).

Natalia, pamiętaj że Adi właściwie nie ma wybitnie dominującego charakteru- chyba że sie zmienił bo dorósł (ostatnio go widziałam, kiedy miał rok, mógł nie być do końca dojrzały psychicznie). Z moich obserwacji wynikało, że sam nie zaczepia psów- ale jeżeli zostanie zaatakowany (nawet przez małego Pakulca, kiedy był przez chwilę u mnie) to walczy- i to walczy jak gladiator...
Kiedy Rambo skończy 6 m-cy i zabawy staną się bardziej...qrczę, nie wiem jak napisać, chodzi mi że niby zabawa, ale już pokazywanie sobie, kto jest ważniejszy- bardzo pilnuj Adika, żeby nie uszkodził Ramba. Zrobi to tylko kiedy zostanie przez niego "zaatakowany"- albo mu sie tak będzie wydawać...
Przepraszam, nie chcę żebyś odbierała że Cię straszę, ale mając silnego psa trzeba zdawac sobie sprawę że może uszkodzic inne psiaki.
Pozdrawiam .

Edited by Vesper
Link to comment
Share on other sites

Arielko ja sobie zdaję z tego sprawę. Od początku każda zabawa z Rambo jest kontrolowana:p Jednak Adi jest sporo większy i lubi bawić się, że tak powiem dość "śilnie" :D Aczkolwiek małego to nie zraża:D Wiesz co do tej akceptacji to Adi też świetnie dogaduje się z małymi psami, ale jak już widzi większego od siebie to dopóki tamten go nie atakuje jest ok, ale jak zaczyna to Adi nie odpuści i wyłącza się z reakcji na komendy itd... Chociaż ostatnio bawił się z amstafem dodam, że też samcem i naprawdę bardzo dobrze się dogadywali...;-) Wydaje mi się, że Adiemu udaje się porozumieć z obcymi psami dzięki kastracji;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znowu mamy mały problem z Adim... Jednak już nie z jego zachowaniem a z jego żywieniem... Na początku był na karmie Bosh + mokre wszystko było dobrze do kastracji... po zabiegu nie chciał ruszyć suchej karmy mokrego też nie zjadał w całości... więc stwierdziliśmy, że spróbujemy przestawić go na inną karmę... wybraliśmy karmę Brit która bardzo mu smakuje, zjada tyle ile mu się nałoży bez żadnego zachęcania... niestety zauważyliśmy, że na spacerach zaczął zjadać psie odchody... zapewne to brak witamin, ale jak porównywałam karmę Bosh, a Brit to Brit wypada lepiej... zastanawiałam się nad wprowadzeniem jakichś preparatów witaminowych... myślicie, że to pomoże? Bardzo proszę o jakąś radę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia1990']Vectra dziękuję ślicznie;-) Jak zawsze można na Ciebie liczyć;-) Żwacze już zakupione... mam nadzieje, że pomogą... Myślisz, że jeden dziennie wystarczy?[/QUOTE]
Trudno powiedzieć , czy jeden śmierdziel wystarczy i czy da radę. Kup lucernę , taką dla gryzoni , można kupić w sklepach zoologicznych , firmy vitapol. Lub jest też taka mieszanka vitapolu - tam są trawy i lucerna ... Garść tych "pałeczek" do karmy , przeważnie w mig rozwiązuje problem :)
Jedzenie kup , świadczy o jakimś niedoborze , lub wyjałowieniu przewodu pokarmowego.W lato pies dojada sobie zieleniną na spacerach ... teraz nie ma więc kosztuje mniej przetworzone odchody. Dobrze też jest podawać kefir.

Powiem Ci coś , żarcie odchodów , wcale nie jest nienormalne wg psa :diabloti: to my ludzie się oburzamy .. ale faktem jest , że jest to obrzydliwe , no i czasem może być w cywilizowanym świecie niebezpieczne.

Czyli wniosek taki , że karma mu nie służy, jest zbyt uboga - dlatego sobie urozmaica dietę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia1990']kurcze... jak jadł Bosha to nie było takich problemów, a jak porównywałam te dwie karmy to Brit wyszedł dużo lepiej... hmm... a jaką karmę ty polecasz? Czy może nic nie zmieniać tylko dodawać jakieś suplementy do Brit?[/QUOTE]

wiesz , papier wszystko przyjmie , a psie organizmy są różne :)
skoro było dobrze na Boschu , to może warto wrócić ?
Ja o bricie mam złe zdanie ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...